Q Bewoners vogelwijk krijgen „Punthoofd" van puntdak TweedeBenefiet-bal belooft succes worden t Afgegeven bouwvergunningen Lawaai om verlenen van vergunning Jongelui uit Schiedam-N. met z'n alien... Carnavallen! Postkantoor Schiedam-Noord nu ook voor kentekenbewyzen Vergadering huurders- vereniging gemeenteflats Groenoord TSPn 11e jaargang no. 278 7 februari 1979 i32LJ A< Noorder Akkoorden Uitgave en advertentie exploitatle: De Magneet, drukkers - uitgevers Postbus 112, Schiedam Rotterdamsedijk 279 Telefoon 010 - 26 86 66 - 26 66 70 Redactie: J. van Schaverbeke Postbus 4040 Bachplein 189, Schiedam Telefoon 70 35 18 Orgaan van Wijkver."Groenoord e.o." Tevens mededelingenblad voor SSSN en Dienstencentrum "de Woudhoek" Voor bezorgklachten alleen 703586 Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis in heel Schiedam-Noord. Op de maandelijkse lijst van afgegeven bouwvergunningen, die op 10 januan jl. in deze pa-i gina is gepubliceerd, is per abuis 6dn afgegeven bouwvergunning niet gepubliceerd. Waar-1 voor de excuses aan de betrokkenen. Die vergeten vergunning geven we nu weer in de onder- staande lijst, aangevuld met een aantal bouwvergunningen, die zijn afgegeven in de periodel van 17 november tot 1 januari 1979. - Rglanggtoliondpn die nadere informatie willen hebben op een bouwplan, kunnen daarvoor^ een afspraak ma ken met het Bouw- en woningtoezicht en wel elke morgen van 8.30 uur tot 10.00 uur met de heer M. W. van der Loo in het Stadskantoor op de 8e etage, telefoon 260500, toestel 188. NAAM PROJECT Muhlhan Nederland BV in- en uitwendig verbouwen van ADRES Nic. Beetsstraat 5a-5b M. Oste J. de Heer G^lverkleefP het maken van een dakopbouw het maken van een dakopbouw 'TpncCtSvvai^en^luRnus- Kievitslaan Kievitslaan G. P. Verhulsdonk H. A. Portegies F. B. Dijkstra W. Peters C. Vermeulen in- en uitwendig verbouwen van een winkel wijziging voorgevel woning oprichten van een garage en maken van een dakkapel het oprichten van een woning veranderen van een gevel aan de zuidzijde gelegen op een terrein aan" de Hargalaan Hoogstraat 66 Rembrandtlaan 46b Singel 94 Polderweg Singel 168 Waarom tegen? Nu anderhalf jaar later is plotseling aan een tweetal van de bwoners van de Kievitslaan een bouwvergunning verstrekt en dat is duidelijk bij de Vogelwijkers in het verkeerde keel- gat geschoten. De tegenstanders vinden een en ander niet alleen een waardever- mindering voor hun woning (met plat dak) opleveren, doch vinden het zeker ook een weinig fraai geheel vormen en daardoor een aantasting van de wijk. Bovendien is hen gebleken - vol- gens informaties van een BNA-ar- chitekt - dat het plaatsen van een dergelijke kapkonstruktie een ver- zwaring van ca. 13.000 kilo met zich mee brengt. Mede gezien de vrij slechte bodemstructuur kan deze extra belasting tot gevolg hebben dat binnen- en buitenmu- ren gaan scheuren. De bewoners voorzien - bij monde van het nu opnieuw gevormde komite- ook in de toekomst water- overlast optreden door de regen voor de buren met platte daken, terwijl zij ernstig bezwaar maken tegen het met enkele meters ver- hogen van hun rook- en lucht- kanalen. Ze verwijzen naar een dergelijke kwestie die zich in het verleden in Berkel heeft afgespeeld en waarbij het Bouwcentrum Rot terdam verzekerde dat de mensen met aangrenzend plat dak aanzien- lijke schade zouden krijgen. Advocaat j r, Het stond zfe! simpeltjes onder het hoofd „Afgeven Bouwvergun ningen" op de gemeentelijke pa- gina van het Nieuwe Stadsblad van 24 januari j.l. Niemand - ook wij niet - kon bevroeden dat zich achter deze onschuldige publikatie een komplete rel verschuilt. Wat is er nu eigenlijk aan de hand? De beide verleende vergunningen hebben betrekking op het plaatsen van een zolderverdieping (met schuin dak) op de btetreffende twee panden. Dat tot ongenoegen van een groot aantal bewoners (in het bezit van een woning met plat dak), die zich reeds in 1976 via het aktie- komite Vogelwijk tegen een derge lijke individuele verbouwing uit- spraken. Dit deden zij in een brief aan het gemeentebestuur van Schiedam van 5 juli 1976, waarbij tevens een indrukwekkende hand- tekeningenlijst werd bijgesloten. In oktober deelde Bureau Toezicht Bouwwerken van de gemeente me de af te zien van het bouwen van een kapverdieping. Vorig jaar vond in Musis Sacrum voor de eerste maal een Benefiet Bal plaats. De opbrengst van die avond, ruim vierduizend gulden, ging toen naar de Ziekenomroep. Evenals in 1978 belooft het tweede Schiedam Benefiet Bal in Bowling Musis Sacrum weer een spektakel van jewelste te worden. Medewerking verlenen dit maal Conny Vandenbos, Astrid Nijgh,. de Harbour JazzBand, Harmony, het dansorkest New Shifting Four en presentator G6 Krommenhoek. Voorts richt Martin v.d. Burgh een grote foto-expositie in, terwijl de Schiedamse raadsleden om de titel ,,Bowlingkampioen gemeenteraad 1979" zullen strijden. (Vorig jaar won wethouder Scheeres de prijs). Dit jaar is de opbrengst bestemd voor de Stichting voor Gespecia- liseerd Jeugd- en Volwassenwerk (GJVW)). Sinds 1 februari j.l. zijn kaarten k f 20,- per stuk (incl. kopje koffie) verkrijgbaar bij Bow ling Musis Sacrum aan de Lange Haven 115, VVV, Proveniershuis en Stichting Samenlevingsopbouw aan de W. Andriessenlaan 77. Voor wie het doel van de avond op een andere wijze willep steunen: bankrekening 81.31.85.009 t.n.v. Comit6 Benefiet Bal bij de Bonds- spaarbank te Schiedam, (Gironr. van de bank: 2717). tussen 11 en 16 jaar, hebben jul- lie je wel eens gerealiseerd wat er eigenlijk te doen is in Schie- dam-Noord! Misschien wel, misschien niet! Weten jullie, dat je op zondag- middag om de 14 dagen in Boer- derij Landvreugd, Sweelincksin- gel 7, tussen kwart voor 2 en kwart voor 5, gezellig naar Discotheek de Farm kunt ko- men? Kom eens kijken!!! De entree is 2,- Op 25 februari a.s. is er een grandioos disco-Karnaval!!! Wanneer een discotheek je niet zo trekt, maar je wil toch iets in je vrije tijd doen en je hebt zelf ideeen of misschien je vrienden uit de groep, verzamel ze eens en geef ze ons door. Mis schien kunnen we |^amenlijk eens bekijken wat er aan te doen is. -a Het hoeft geen keurige brief te zijn (wel leesbaar graag), gooi deze in de ideeenbus op de disco of stuurhem aan: Sekretariaat Soos-commissie wijkvereniging Groenoord p.a. Mevr. R. Immer sed Dirk Schaferplein 88, Schie dam. Ja, dat kan op zaterdag 24 februari a.s. in Boerderij Land vreugd",.Sweelincksingel 7, aan- vang 21.00 uur. Kaarten i f 7,50 zijn zolang de voorraad strekt) verkrijgbaar bij: Mevr. R. lmmerzeel, Dirk Scha ferplein 88; De heer H. Gusman. Bart Verhallenplein 80; boerderij Landvreugd, Sweelincksingel 7. Vergeet uw zorgen, vergeet de barre winter en doe eens 'n keer mee. We weten zeker dat u het met zo veel anderen het oergezellig zult vinden! Wijkvereniging Groenoord e.o. Afd. Societeit Pe anti-puntdak-bewoners van deze rystige Kethelse wijk denken er over een advocaat in de arm te nemen en vinden bovendien dat er van de inspraak in onze stad maar weinig is terecht gekomen. Een moeilijk zaak voor de gemeen te die in feite op formele gronden een aanvraag tot het bouwen van bedoelde kapkonstruktie niet kan weigeren. Eventueel had dit wel gekund om esthetische redenen en het is een beetje wonderlijke zaak dat deze reden nu niet gehanteerd is. De dienstverlening op het postkan toor Schiedam, Wm. Andriessen laan is m.i.v. 1 februari 1979 uitgebreid met de afgifte van ken- tekenbewijzen, aangifte motorrij- tuigenbelasting en registratie snelle motorboten. Voor deze zaken kan men dan in Schiedam op 3 postkantoren te recht nl. het hoofdpostkantoor Lange Nieuwstraat en de postkan toren Mgr. Nolenslaan en Wm. Andriessenlaan. Onlangs hield de Huurdersvereni- ging Gemeenteflats Groenoord" i.o. haar eerste vergadering. Deze vereniging heeft intussen 140 leden (bewoners van de gemeenteflats), hetgeen geen onverdienstelijk re- sultaat mag heten gezien de zeer korte periode van het bestaan van deze vereniging. Intussen is gebleken dat er toch wel wat klachten over de flats zijn, want van de tot nu toe ontvangen aanmeldingskaarten bleken 95% klachten te hebben. De klachten verschillen sterk naar gelang bouwzijde, ouderdom en gging van de woning. Zo meldde iet Joh. Straussplein de zeer slech- e staat waarin trappenhuizen en .elders zich bevinden. De klachten an bewoners van het Schubert- en Lisztplein waren vrijwel alien over slechte ventilatie van de woning, gebrekkige riolering en te hoge temperaturen van kelderruimten. De pleinen aan weerszijden van de Ed. van Beinumlaan achten het verhelpen van doorslaande muren een eerste vereiste. Algemene klachten waren: niet afsluiten van de kelderingangen, slecht schilderwerk en kapotte lif- ten. In de flats met de z.g. warmtemeters werd de verdeling van de stookkosten als onredelijk bevonden. Wie meer wil weten over deze nieuwe vereniging of zich als lid wenst aan te melden kan dit doen bij M. Reyerman, S. Dres- denplein 51, (tel. 712783), C. de Ronde, Lisztpleifl 32 (tel. 710827), R. v.d. Sterre, Bart Verhallenplein 51 (tel. 706111), J. Rodenberg, J. Straussplein 6 (tel. 701146), Mevr. M. van Worcum, T. Verheystraat 165 (tel. 708778), L. Varewijck, D. Schaferplein 41 (tel. 713353), Mevr. M. Valk, C. van Zantenplein 81 (tel. 701768) of bij de SSSN, Wm. Andriessenlaan 77 (tel. 702207). t

Noorder Akkoorden | 1979 | | pagina 1