Concert ten bate van dakreperatie van de Grote- of St. Janskerk Valeriusstraat weer open stellen voor verkeer in beide richtingen? Carnaval in Schiedam met z'n alien... Carnavallen! Schiedam raakte in 1978 741 inwoners kwyt Gegadigden volkstuincomplex "Alles prys" by Instituut de Jongh Ledenvergadering Wijkvereniging „Groenoord" Afscheid Heer W. Niehot Carnavalsoptocht op 24 februari a.s. Schiedam-noord overgeslagen? 11e jaargang no. 279 21 februari 1979 ioorderAhkoorden Uitgave en advertentie exploitatie: De Magneet, drukkers - uitgevers Postbus 112, Schiedam Rotterdamsedijk 279 Telefoon 010 - 26 86 66 - 26 66 70 Redactie: J. van Schaverbeke Postbus 4040 Bachplein 189, Schiedam Telefoon 70 35 18 Orgaan van Wijkver."Groenoord e.o." Tevens mededelingenblad voor SSSN en Dienstencentrum "de Woudhoek" Voor bezorgklachten alleen 703586 Verschljnt elke 14 dagen huis aan huis in heel Schiedam-Noord. Wat is er aan de hand? Zoals diverse malen werd gepubli- ceerd, verkeert het dak van de Grote- of Sint Janskerk te Schie dam, momenteel in een zeer slechte staat. Bij hevige regenval moet de koster diverse emmers, teilen enz. neerzetten om het binnenstromen- de hemelwater op te vangen. Het mag u misschien wat overdreven in de oren klinken doch niets is echter minder waar. Er heeft in de laatste dertig jaar geen restauratie meer plaats ge- vonden. Het gebouw heeft de afge- lopen dertig jaar heel wat storm en regen moeten trotseren. Dit is de oorzaak van de huidige lekkage van het dak. Wat moet er gebeuren Het dak moet dan ook zeer drin- gend gerepareerd worden. Hierme- de is inmiddels een begin gemaakt. Nu vraagt u zich natuurlijk af, is het benodigde bedrag dan al bin- nen? NEE! De kerkvoogdij was er zich echter van bewust, dat de huidige situatie niet langer kon voortduren. Het bedrag, dat nodig is voor deze reparatie is begroot op zo'n 4 tot 5 ton. Welke aktiviteiten zqn reeds on- dernomen De kerkvoogdij hoopte een groot bedrag door middel van een giro- aktie onder de Hervormde Ge- meenteleden van Schiedam bijeen te brengen Het zal een ieder echter duidelijk zijn, dat een dergelijk groot bedrag niet door een zo relatief kleine groep kon worden opgebracht. Middels de verkoop van diverse foto's van de Grote- of St. Janskerk wordt eveneens getracht zoveel mogelijk geld bijeen te brengen. ComiteSchiedam Zingt" Ook het comite Schiedam Zingt" heeft gemeend een steentje leitje) bij te moeten dragen. Op 24 maart a.s. zal een z.g. ,,Dakconcert" worden georgani- seerd, waarvan de opbrengst geheel ten bate zal komen van genoem- de reparatie. Wij hebben daarom enkele koren benaderd en gevraagd om kosteloos of tegen zo laag mogelijke kosten, aan dit Dak- concert" mee te werken. Het Sche- venings Vissersvrouwenkoor, het Urker Visserskoor „Cresendo", beide in traditionele klederdracht en de bekende Schiedamse ,,Creed- singers" zijn bereid gevonden hier- aan hun medewerking te verlenen. Daarnaast verleent eveneens zijn medewerking, Jac. P. Bekkers, organist van de Grote- of St. Janskerk. Ds. J.G. Jansen, oud predikant en geschiedschrijver van de Grote- of St. Janskerk, zal de presentatie verzorgen. Toegangsprfjs Het Comite „Schiedam Zingt" heeft gemeend twee verschillende toegangsprijzen te heffen. Voor het z.g. Middenschip 7,50 per per- soon. Voor de z.g. Zij. beuken 5,-- perpersoon. Hierbij hebben wij ook aan het volgende gedacht. Het is het comite n.l. bekend, dat bij de traditionele ,,Kerstzang" er mensen zijn, die de koren en solisten niet of nauwelijks kunnen zien, maar alleen kunnen horen. Gezorgd zal v.-orden, d.at tijdens dit concert iedereen een goed zicht zal hebben op het podium. In verband hiermee zal het aantal zitplaatsen beduidend minder zijn dan tijdens de tradi tionele Kerstzang. Financiele steun Mochten er mensen die op 24 maart a.s. verhinderd zijn dit concert bij te wonen doch een dergelijk initiatief toch financieel willen steunen, dan is hiervoor de mogelijkheid aanwezig. Er staat n.l. een gironummer beschikbaar, waarop elke gift welkom is. Dit gironummer is 3556900 t.n.v. Co mite Schiedam Zingt" onder ver- melding van ,,Dakconcert". Van de Gemeente Schiedam ont- ving de wijkvereniging Groenoord het volgende schrijven: ,,Bij de herprofilering van de wijk Groen- oord-zuid in 1976-1977 is door de bewoners in het algemeen de wens te kennen gegeven om de verkeers- circulatie in dit gebied te hand- haven zoals die was voor de herpro filering. Thans is echter de klacht geuit, dat men, komend vanaf de Laan van Bol'Es de Valeriusstraat inrijdend in een fuik terecht komt, omdat men als automobilist in feite alleen maar naar het G.A.B.-gebouw door mag rijden en niet verder de wijk in. Er zijn derhalve thans vragen op- gegaan om de Valeriusstraat open te stellen voor alle verkeer in beide richtingen en daartoe de bestaande geslotenverklaring in zuidelijke richting voor motorvoertuigen op meerdan 2 wielen en geldend vanaf de aansluiting naar het G.A.B.-ge bouw in te trekken. Readies gevraagd: Voor de bewoners van het gebied rond de Valeriusstraat is het be- langrijk, dat zij hun mening hier- over kunnen uiten. Dit is mogelijk door te schrijven naar: Wijkvereni ging Groenoord, postbus 410, Schiedam. Bij voldoende readies zal over deze zaak een vergadering worden belegd in ,,Boerderij Land- vreugd". Ja, dat kan op zaterdag 24 februari a.s. in Boerderij ,,Landvreugd", Sweelincksin- gel 7, aanvang 21.00 uur. Kaarten 4 7,50 zijn zolang de voorraad strekt verkrijg- baarbij: Mevr. R. Immerzeel, Dirk Schaferplein 88; De Heer H. Gusman, Bart Verhallen- plein 80; boerderij Land- yjeugd, Sweelincksingel 7. Vergeet uw zorgen, vergeet de barre winter en doe eens 'n keer mee. We weten zeker dat u het -met zo veel anderen- het oergezellig zult vinden! Wijkvereniging Groenoord e.o. Afd. SociSteit Op 31 december 1978 had Schiedam 75.285 inwoners, dat is 741 minder dan December 1977. In begin vorig jaar vreesde men onder de 75.000 inwoners te ko men, hetgeen dus in dit geval is meegevallen. De oorzaak van de terugloop ligt in het feit van verhui- zing naar een andere gemeente. Dat deden in 1978 3503 mensen, er kwamen er 2762 voor in de plaats. Vorig jaar mei wijdden wij een artikel aan een in de omstreken van Rotterdam gepland nieuw volks tuincomplex. Het resultaat was dat wij enkele honderden brieven ont- vingen van mensen -ook van buiten Schiedam-Noord- die graag voor zo'n volkstuin in aanmerking wil- den komen. Deze brieven zijn toen door ons aan de eigenaar van de grond doorgezonden. Door een slechte medewerking van allerlei instanties, zowel van provinciale als van gemeentelijke zijde is de hele zaak ernstig gestagneerd. Wij zullen trachten in de loop van deze week nadere bijzonderheden te verkrijgen en hopen in ons volgend nummer nadere medede- lingen omtrent het nieuwe complex te kunnen publiceren. Bij de op 26 januari j.l. in Rotter dam gehouden examens Machine- schrijven en Stenografie slaagden ALLE 15 leerlingen van Instituut De Jongh. Voor het diploma Stenografie slaagde Frances Luns, voor het diploma machineschrijven slaag den Lenie v.d. Adel, Inge Bode, Monique Bokhoven, Petra Bokho- ven. Rend Bronsgeest, Aytan Car, Yolanda Eygendaal, Marisca Wolff Dini Elbers, Christel Griep, Lydy Groendaal (met 225 aanslagen), Ineke Koorengevel, Caroline Meeuse en Annemiek Schilt. Dat alle kandidaten van het offi- cieel erkende instituut De Jongh (Griegplein 144) slaagden mag wel een bewijs van opperbest lesgeven genoemd worden. Het plan om de jaarlijkse, algemene ledenvergadering in maart te houden kan door het Hoofdbestuur van de wijkvereniging Groenoord e.o. niet worden gerealiseerd. Door omstandig- heden, die geheel buiten de invloeds- sfeer van het bestuur liggen, wordt de ledenvergadering nogmaals verscho- ven. Deze zal nu plaatsvinden op 19 april 1979 in Boerderij Landvreugd aan de Sweelincksingel. Aanvang 20.00 uur. Door omstandigheden zijn wij als be woners van de Heijermansflat niet in gelegenheid geweest om afscheid te nemen van de heer W. Niehot, die voor vele bewoners een grote steun is geweest in diverse administratieve be- slommeringen. Gaarne willen wij alien de heer Niehot hartelijk dankzeggen voor de bewezen diensten en wij hopen, dat hij nog enige jaren vele mensen op sociaal ge bied tot hulp kan zijn. Uit het bedrag van 466,wat voor hem bijeen gebracht is, blijkt hoezeer hij gewaardeerd werd. namens de bewoners: Mevr. D. Zonneveld De grote Carnavalsoptocht, georgani- seerd door de aktieve Schiedamse Car- navalsvereniging ,,De Rietzeilers" zal op zaterdag 24 februari a.s. plaatsvin den. Er vindt eerst een z.g.n. ,,voorop- tocht" plaats, d.w.z. dat hieraan alleen wordt deelgenomen door de reklame- voertuigen. Deze vertrekken om twaalf uur vanaf de Nieuwe Mathenesser- straat via Maasdijk naar de Groene- laan, daarna via Hoofdstraat en Lange Nieuwstraat naar de Nieuwe Haven. Via de St. Liduinastraat wordt dan koers gezet naar de Damlaan, al- waar het startpunt ligt van de werke- lijke Carnavalsoptocht. Daar voegen de ,,loopgroepen" en een aantal mu- ziekcorpsen zich bij de stoet, nadat Prins Carnaval (komt per helicopter aan!) is gearriveerd. Kwart over tkn rijdt de stoet dan via de Honnerlage Gretelaan naar het winkel- centrum in Nieuwland, t.w. Dr. Wi- bautplein en Mgr. Nolenslaan. Rond twee uur komt de optocht bij het stad- huis aan de Grote Markt aan. Na de officiele ontvangst aldaar trekt de stoet via de Lange Kerkstraat naar de Broersvest. Via Gerrit Verboon- straat en Oranjestraat wordt de stoet op de Nieuwe Haven ontbonden. Twee jaar gelden deed de carnavalsop tocht ook Schiedam-Noord aan, dit- maal zal de stoet niet in onze wijk te zien zijn. Wel een beetje jammer, vooral omdat men hierdoor de indruk krijgt weer eens ,,vergeten" te worden. Dit komt niet alleen omdat dit maal het Zuiden van Schiedam eens aan de beurt is, maar zeker door de grote boosdoener ,,de overweg". Het is in de praktijk bijzonder moeilijk de stoet in zijn ge heel over de overweg te loodsen /.onder in conflict te komen met passcrende treinen.

Noorder Akkoorden | 1979 | | pagina 1