Nieuw volkstuincomplex nog steeds niet van de grond Inspraak: wat kunt u doen: Huurpryzen vakantiebunga- lows te veel gestegen Inschryving voor woningzoekenden in schiedam voor twee jaar geldig Vyfde prestatie- loop van S.V. H.V. Schiedam 11e jaargang no. 2^0 7 maart 1979 YoonUt A k koordcn Uitgave en advertentie exploitatie: De Magneet, drukkers - uitgevers Postbus 112, Schiedam Rotterdamsedijk 279 Telefoon 010 - 26 86 66 - 26 66 70 Redactie: J. van Schaverbeke- Postbus 4040 Bachplein 189, Schiedam Telefoon 70 35 18 Orgaan van Wijkver."Groenoord e.o." Tevens mededelingenblad voor SSSN en Dienstencentrum "de Woudhoek" Voor bezorgklachten alleen 703586 Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis in heel Schiedam-Noord. - Over 14 dagen is het weer lente en de barre winter ligt weer achter ons. Dat toch een winterlandschap mooi kan zijn, bewijst wel deze foto. Mei vorig jaar plaatsten wij een artikel in ons blad omtrent een nieuw volkstuincomplex in de om- geving van Rotterdam. Gevolg van dit artikel was, dat zich enkele honderden mensen aanmelden voor een volkstuin op genoemd com plex. De brieven werden door ons doorgezonden aan de eigenaren van de grond met een door ons gemaakte lijst, waarbij de namen en adressen waren genummerd in volgorde van binnenkomst. Gegadigden Er waren tientallen simpele briefjes bij, er waren er ook die wat uitgebreider op de zaak ingingen. Het is een ondoenlijke zaak de inhoud daarvan in de openbaar- heid te brengen, waarbij wij bo- vendien de toestemming van de schrijvers (sters) zouden moeten hebben. Hoe zeer mensen naar een volkstuin uitzien mag wel blijken uit zinsneden uit enkele brieven, die wij hier woordelijk weergeven. ,,Daar wij al jaren wachten op een tuinhuisje, zou het zo fijn zijn als we nu hier voor in aanmerking komen". ,,Ik ben 61 jaar, alleen- staand, op zoek naar rust en natuur. Een tuin met huisje zou voor mij een groot geluk bete- kenen". ,,Mijn hoop is weer terug- gekeerd, nu u mogelijkheden biedt om alsnog in het bezit van een tuin te komen". ,,We staan al jaren ingeschreven, maar krijgen nul op request, mis- schien kunnen we nu ons ideaal nog verwezenlijken". ,,Het bericht over de nieuwe volks- tuinen heeft ons buiten onszelf gebracht van vreugde, alles zag er zo uitzichtloos uit". ,,Ik woon vier hoog, het verkeer is zo, dat je geen raam of balcondeur kunt openzet- ten om elkaar te verstaan. Telefo- neren met iets open is onmogelijk. Al jaren verlang ik naar een volks tuin, vooral als je ouder wordt is het een uitkomst". Traag Zulk soort brieven ontvingen wij naar aanleiding van ons artikel van 3 mei 1978. Brieven die ons aan het denken hebben gezet en die ons nog meer doordrongen van het feit hoeveel behoefte er is aan een tuincomplex waar de mensen nog een beetje rust - en bezigheid - kunnen vinden. In Schiedam is voorlopig aan een uitbreiding van de volkstuinen niet te denken en de volkstuinvereni- gingen bezitten ellenlange wacht- lijsten. Een vereniging geeft - zelfs na herhaald schrijven - niet eens antwoord! Wij vinden het - gezien boven- staande geschetste situatie zo jam- met dat het nieuwe complex, waar- over wij in alle enthousiastheid hebben geschreven en waaraan wij alle aandacht hebben besteed, nog steeds niet van de grond is geko- men.De eigenaren van de grond, gelegen aan de Wollefoppenweg te Zevenhuizen, zijn al jaren bezig om van hun veehouders bedrijf - met een groot oppervlak aan grond - een volkstuincomplex te maken. Ze willen er alles aan doen om er een perfect terrein van te maken met alle gemakken van dien, inclusief riolering. Ondanks dat allerlei in- stanties hun medewerking toezeg- den is er tot op heden nog geen enkele vergunning verleend. Die vergunning is helaas noodzakelijk om het complex te raliseren. Noch het algemeen Verbond van Volks- tuinverenigingen, Provinciale en Gedeputeerde Staten noch het ge- meentebestuur van Zevenhuizen schijnen haast met de zaak te maken. Een treurige toestand gezien in het licht dat er zoveel mensen zijn die op een dergelijk terrein (n.b. nog in de omgeving van de Rottemeren!) zitten te wachten en dat er mensen zijn die hun eigen terrein - tegen een schappelijke huurprijs - hiervoor beschikbaar willen stellen. Je vraagt je dan in gemoede af, waarom moet dat zo lang duren? In de vorige uitgave van Noorder Akkoorden beloofden wij u - gega digden - nadere mededelingen te doen. Dat deze nu weinig plezierig zijn, betreuren wij uitermate. Vakantiehuisjes zijn in de afgelo- pen drie jaar ruim twee maal zoveel in huurprijs gestegen als door het Ministerie van Economische Zaken is toegestaan. Het Konsumenten Kontakt maakt dit bekend na een gedaan onder- zoek. Volgens "Koopkracht" het orgaan van konsumenten kontakt, zijn de vakantiebungalows in 3 jaar tijd gemiddeld 35% duurder ge- worden. De prijsstijging had echter niet meer dan 15% mogen bedragen. Koopkracht vindt dat de laagste inkomensgroepen van dit prijsge- Op 25 januari 1979 is er door burgemeester en wethouders een ad vertentie geplaats, waarin u werd uitgenodigd een reactie te geven op het voornemen een inspraakverordening te ontwerpen. Bij een aantal mensen is de indruk ontstaan dat dit de enige mogelijkheid was om te reageren. Dit willen wij graag rechtzetten. In deze eerste fase kunt u als u dat wilt en daar is drie weken voor uitgetrokken, een eerste reactie geven in de zin van ,,houdt daar en daar rekening mee". Na drie weken zal er een informatie-avond gehouden worden zodat erover gesproken kan worden. Het ligt dan in de bedoeling een informatiepakket samen te stellen dat aan iedereen, die daarin is geinteresseerd, toe te zenden. Aldus een deel van de tweede advertentie over inspraak die de Gemeente enige tijd geleden in een aantal bladen liet verschijnen. Ook na deze tweede advertentie bleken nogal wat mensen niet te begrijpen waar het over gaat. Wel in feite is het erg simpel. De Gemeente Schiedam ,,doet" op een aantal punten aan inspraak". De meest bekende in Schiedam-noord is bij de herinrichting van pleinen en straten, als daar opgehoogd moet worden. Die inspraak ver- loopt de ene keer beter en plezie- riger dan de andere keer. Dat ligt niet alleen aan de mensen die aan zo'n inspraak-procedure meedoen. Dat ligt ook aan het feit dat er in Schiedam over die inspraak niets zwart-op-wit geregeld is. En daar gaat het nuom. De gemeenteraad heeft tijdens de begrotingsbehandelingen aan het College van B. en W. dringend gevraagd om snel met een Veror- dening te komen. Daarin moeten dan de minimale punten geregeld worden waaraan iedere vorm van inspraak moeten voldoen. Dus ook aan welke punten de gemeente zelf moet voldoen, waartoe de gemeente verplicht is. Wij hebben ook een aantal scep- tische reakties gehoord van mensen die zeiden: ,,de Gemeente Schie dam wil de inspraak regelen??? Dat is toh niet te vertrouwen". Tegen die mensen valt moeilijk op te praten. Maar wij zijn in ieder geval blij dat de zaak nu eens geregeld gaat worden, en dat we op dat ,,geregel" invloed kunnen uit- oefenen. En met ons zijn heel wat groepen en organisaties in de wijk daar blij om. Het is iets waar al heel wat jaartjes om gevraagd wordt.. Tot nu toe zijn bijna 20 reakties binnengekomen bij de Ge meente. Om een verantwoorde re- geling te maken is dat eigenlijk te weinig. Hoewel de meeste van die reakties van grote organisaties ko men. Maar ook de wensen en er- varingen van individuele burgers zijn erg belangrijk. Zij zijn het die geconfronteerd worden met in spraak. Zij zijn het die kunne inspreken. Dus als u mee wilt denken over deze (weliswaar niet zo eenvoudige) materie, meldt u dan in ieder geval even aan bij dhr. Posthoorn, Stadskantoor, Emma- straat 1, Schiedam. U wordt dan persoonlijk uitgenodigd voor de eerste informatie-avond die waar- schijnlijk op dinsdag 13 maart a.s. gehouden zal worden. SSSN. drag het slachtoffer zijn en de hoge huren niet meer kunnen betalen. Twee weken in een bungalow in het hoogseizoen kost dit jaar gemid deld meer dan/ 1300,--. Prijsstijgingen van 10,20 tot 50 procent zijn volgens Koopkracht niet ongewoon. Men vraagt zich af hoe de recreatieondernemers hun prijzen zo schrikbarend hebben kunnen verhogen. Dat een exploi- tant alle inkomsten uit het zomer- seizoen moet halen is al lang niet meer het geval, want de bezetting van vakantiebungalows in het voor- en naseizoen is steeds beter. De consumentenorganisatie heeft voor de stevige prijsverhogingen geen andere verklaring dan het onge- remd winststreven van de recratie- ondernemers. Hierbij lopen de parken van Ennia en Sporthuis Centrum voorop, daar belopen de huurprijzen zo'n /930,- per week! Gegadigden voor zelfstandige woongelegenheid in Schiedam, worden op last van B W geregi- streerd bij het Bureau Huisvesting. Zo staat het omschreven in de nieuwe gemeentelijke Woonruimte- verordening 1979. Een aanvraag tot inschrijving wordt gedaan door het invullen en het ondertekenen van een daarvoor bestemd formulier. Een bewijs van inschrijving wordt verleend aan ingezetenen van Schiedam die niet zelfstandig wonen en die 18 jaar of ouder zijn. Ingezetenen die wel over een zelfstandige woongelegen heid beschikken doch willen ver- huizen. Ingezetenen die dakloos dreigen te worden door stadsver- nieuwing of door (a.s.) sloop. Ver- der wordt het inschrijvingsbewijs verleend aan personen van 18 jaar en ouder (indien noodzakelijk ook jongeren) die economisch gebon- den zijn aan het Rijnmondgebied. Het inschrijvingsbewijs is geldig voor twee achtereenvolgende jaren. Na verstrijking van die termijn kan herinschrijving plaatsvinden. Voor de vijfde achtereenvolgende maal organiseert de Softbal-Voet- bal- en Honkbalvereniging Schie dam" - in samenwerking met de atletiekvereniging Metro" uit Rotterdam - op zaterdag 10 maart a.s. haar traditionele jaarlijkse prestatieloop. Iedereen kan hier- aan deelnemen, want er zijn diverse afstanden, t.w. 3Vi, 6, 8Vi, en 16 km. en voor de kleintjes een miniloop van ca. 2 km., die alien door het sportpark op de grens van Schiedam en Vlaardingen voeren. Door het ontbreken van kruisende autowegen is het parcours volko- men veilig. Iedereen die wil deel nemen is van harte welkom; indivi- duelen, groepen, sportlieden en vrije-tijd-trimmers(sters). Ieder die de door hem of haar opgegeven afstand uitloopt ontvangt een me- daille. Voor alle afstanden geldt: inschrijven k f 3,— per persoon (voor de miniloop f 1,50), vanaf 12.00 uur op zaterdag a.s. in de kantinevanSV HV Schiedam" aan de Sportlaan in het Harag- sportpark te Schiedam. Start van de miniloop om 13.00 uur, 3'A km. parcours om 13.30 uur, overige afstanden om 14.00 uur. Startplaats voor de ingang van het sportcomplex. Nadere inlichtingen kunt u verkrijgen onder tel. 701546 of 703097.

Noorder Akkoorden | 1979 | | pagina 1