Geld Pbstbus 51presenteert: 6 Nieuwe woonruimtevero van kracht per 1 maart NOS vraagt jeugd medewerking bij radioprogramma Nog dit jaar een reglement voor de nadere uitwerking P. A. v.d. KRUIT Stichting Samenlevings- opbouw Schiedam - noord Vrouwen in de overgang bllncton HOOFDPUNTEN PAGINA 9 Y<M»rri<Ti|;l;<M!filwi 21 maart 1979 10 JAAR WERELD WINKELS kunt u terecht bij de SSSN, Wm. Andriessenlaan 77, tel. 702207.7 Dat geldt trouwens ook voor de kinder milieu-krant. wees niet bedonderd, rij Kinder Milieu Krant VIDO-Schiedam: Inlichtingen, Mevr. van Pelt, tel. 703820. 2Warmte-isolatie De overheid geeft, onder bepaalde voor- waarden, een subsidie van maximaal f1.200,- voor het aanbrengen van warmte-isolerende voorzieningen in woningen. 3 Pas 65 Maak meer van uw vrije tijd. Gebruik de „pas voor uw plezier"! Deze geeft kortingen bij openbaar vervoer en vele evenementen. 5 Hulp bij belastingaangifte Bij de belastinginspecties Deze folders zijn ook verkrijgbaar bij Stichting Samenlevings- opbouw, Jac. Urlusplein, tel. 702207. Pedofilie Nadere inlichtingen over de nieuwe verordening uiteraard bij het Bureau Huisvesting, tel. 73 2111 en bij Stichting Samen- levingsopbouw, Willem Andriessenlaan 77 (aan het Jac. Urlusplein), tel. 70 22 07. [futj VAA/ Het is dit jaar, dat kan worden gevierd dat de Wereldwinkels in Nederland 10 jaar bestaan. Dat wordt dus aangegrepen door de landelijke vereniging ervan om hun visie op het ontwikkelings- probleem nog een uitdrukkelijk onder de aandacht te brengen van zoveel mogelijk mensen. De Expo-hal in Hilversum is er op zaterdag 14 april voor afge- huurd. De landelijke vereniging zelf zetelt in Utrecht, aan de Westerkade nummer 18. Werkkampen Ook deze zomer organiseert het IVN natuurbeschermingswerkkampen voor jongeren tussen de 15 en 25 jaar. De kampen worden gehouden van 25 juni t/m 25 augustus. Een goed beheer van natuurreservaten staat voorop. De werkzaamheden die verricht moeten worden, kunnen niet door machines worden gedaan, aangezien het terrein vaak te kwets- baar is, of omdat de bodem te slap is. Een erg arbeidsintensief werkje, waarbij hulp van vrijwilligers zeer op prijs wordt gesteld. Overdag steken de vrijwilligers de handen uit de mouwen en's avonds wordt hen verteld over het hoe en waarom van de natuurbescherming, de landbouw- problematiek, het energievraagstuk en de ruimtelijke ordening. De werk kampen duren van maandagmorgen tot en met zaterdag. De deelnemers betalen slechts 20,- voor verzekering en administratiekosten. Voeding en huisvesting wordt aange- boden door de terreinbeheerder. Er zijn kampen in vijf provincies en in uiteenlopende landschapstypen. Voor een Iijst met plaatsen, data en werkzaamheden, melde u zich bij het IVN, Plantage Middenlaan 41, 1018 DC Amsterdam. Tel. 020-228115 (Heiko Pentenga). VOOR WITTEN, SCHILDEREN en BEHANGEN Is het voordeligst en meest vertrouwde adres toch altijd Leliesfraat 32-34 SCHIEDAM - Tel. 264432 Door onze telefoonbeantwoorder zijn wij steeds bereikbaar. v/h G. J. J. PONjt ALLE GELDLENINGEN PersoonlijKe lening Dooriopend krediet Financiering ALLE HYPOTHEKEN Bureau "GRQENOORD B Verhallenplein 102 Tel. 700.647 Ons kantooradres is gewyzigd in Willem Andriessenlaan 77 ons telefoonnummer bly'ft 702207 ons postbusnumraer bljjft 4015 Vijf avonden per wr 3k op Nederland I voor het nieuws van half tien en op Nederland II voor het nieuws van acht uur, worden ze het hele jaar door - uitgezonden: de filmpjes van Postbus 51 Den Haag, voorlichting door de Rijksoverheid. Hieronder een korte beschrijving van de uitzendingen in februari. Rij honderd-sticker Voor Sportieve en Nadenkende Automobilisten is de roodwit- blauwe sticker met de opdruk 'Wees niet bedonderd, rij 100' beschikbaar. Op de achterzijde wordt uitgelegd hoe nuttig het is om ons te houden aan de verschillende snelheidslimieten. Om in het bezit te komen van vier stickers, Voorkinderen in de leeftijdsgroep van 9-12 jaar werd een 8 pagina's tellende krant samengesteld waarmee voor deze groep kinderen nagenoeg het gehele milieu- probleem wordt behandeld. Met hoofdstukken over Kranig met water, Watervervuiling in het algemeen, Lucht, Gezondheid, Energie, Reclame en verpakking, Landbouw, Voedsel, Grond- stoffen, Blij dat ik Rij? Ruimtelijke Ordening. Met vele opdrachten voor de kinderen (een tekening maken, een gezond recept, zelf verzinnen hoe we energie kunnen sparen e.d.). Tevens opgenomeneen uitgebreide boekenlijst volgens de code van de bibliotheken en een verklarende woordenlijst. Zeer vrolijk gefllustreerd, gedrukt in zwart en groen op kringloop- papier. Per los exemplaar kost de Kinder Mi lieu Krant f 1,50 De NOS gaat vanaf 1 aprii elke zondag een radioprogramma van ongeveer twintig minuten breng en voor en door de tweede gene- ratie buitenlandse werknemers. Daartoe roepen zij deze op om hen te schrijven over zaken die hen bezighouden, zoals: discrimi- natie, werkloosheid, teruggaan naar het thuisland of niet, speciale problemen van buitenlandse jongeren in de provincie, hun me- ning over uithuwelijken, proble men met subsidie voor een eigen clubhuis, enzovoort. Debedoeling is, dat het program- ma open staat voor ideeen die de buitenlandse jongeren zelf naar voren brengen. Dat kunnen pro blemen zijn, maar ook leuke za ken die ze graag aan andere jon geren willen vertellen. Het pro- gramma zal worden gepresen- teerd en voor een groot deel sa mengesteld door buitenlandse jongeren. Ook een eigen pop- groep is welkom (bandje opstu- ren). Het adres is: N.O.S. - Dienst Radio programma Tweede Gene- ratie, Postbus 10, 1200 JB Hil versum. Het eerste nummer van 1979 van de vier maal per jaar verschijnende krant van de stichting informaticccntrum VIDO is bij de abonnees. VIDO bestaat vier jaar en is op gang gekomen nadat een werkgrocp met de zelfde naam in Uithoorn was bcgonncn te praten over de klachten van de vrouwen in de overgangperiode. VIDO is nog steeds groeiend want achlcr het begrip VIDO (Vrouwen In Dc Over- gang) staat een organisatie die het ontstaan wil bevorderen van werkgrocpen waarin vrouwen in die moeilijke jaren elkaar kun nen helpen bij het beleven en verwerken van deze belangrijke levensfase. IMuSeUmbeZOek Bezoek in het week-end eens een museum bij u in de buurt. 4Gevaarlijk geluid Een groot deel van de beroepsbevolking wordt bedreigd door gevaarlijk geluid. Er zijn maatregelen tegen te treffen. kan iedereen inlichtingen krijgen voor het invullen van zijn aangiftebiljet. Zuinig autorijden Door een goede rijstijl en regelmatig onderhoud kan tot 20% bezuinigd worden op het brandstofverbruik. Pedofilie is een onderwerp dat emotioneel geladen is. De meeste mensen kunnen pedo filie nauwelijks of helemaal niel begrijpen. Dal hangt samen met de kijk op kinderen en het hangt samen met onzekerheid ten aanzien van sex- ualiteit. In onze maatschappij wordt het kind gezien als een broos, onschuldig wezentje, een bezit van de ouders, dat door die ouders naar volwassenheid moet worden geleid. In het GG-pamflet 'Pedofilie' wordt uiteengezet wat pedofilie is. Naast algemene in- formatie komt verder aan de orde wat kinderen er zelf van vinden, het al of niet schadelijk zijn van vriendschap van kinderen en vol- wassenen, en de misverstanden die heersen over het begrip pedo filie. Het pamflet is tebesleUen door over making van f 1,op gironr. 659712 van de Protestantse Stich ting voor Verantwoorde Gezins- vorming (PSVG), Duinweg 23, 2585 JV 's-Gravenhage, onder verm elding van GG' pamflet nr. 4. fiets!, n gezonde beweging Bestel het boekje "Fit door fietsen" door overmaking van I 8.20 op post giro 234567 tnv stichting fiets1 Amsterdam Do Nederlandse bl indenbibl iotheek is in Utrecht met een informatie- centrum be^onnen voor hen die in hun leesfunctie zijn gestoord. In dit centrum kan iedere belangstel- lende zich laten voorlichten over aangepaste lectuur-voorziening, dus braille- en gesproken boeken, cassetterecorders en kleine lees- hulpmiddelenzoals een leesline- aal en een tafel loupe. Ook kan men kennis nemen van de televisie-lees loupe. Dit is een grootbeeld moni tor, waarbij de gedrukte tekst on der de camera 8 tot 24 maal ven- groot op het beeldscherm kan wor den gelezen. Ned. bl indenbibl ictheek Informa- tiecentrum, Plompetorengracht 4 Utrecht tel.: 030-31 15 49. Bij besluit van de gemeenteraad zal per 1 maart 1979 van kracht worden een geheel nieuwe ..Woonruimteverordening 1979" van de ge- meente Schiedam. De wijziging van de maatschappelijke opvattin- gen, zoals de nieuwe samenlevingsvormen, de wens van vele jonge ren om ook zelfstandig te kunnen wonen en de veranderde inzichten op het gebied van de verdeling van de woonruimte, hebben gemaakt dat de bestaande, uit 1947 daterende, gemeentelijke Woonruimteve rordening vrij ingrijpend moet worden vernieuwd. Ook de nieuwe richtlijnen van het Openbaar Lichaam Rijnmondge- meenten, zijn in de nieuwe verordening verwerkt. De nieuwe Woonruimteverordening is, evenals de voorgaande geba- seerd op de Woonruimtewet 1947. Deze wet, tot stand gekomen'in een periode van grote woningschaarste, is er op gericht de beschikbare woonruimte zo doelmatig mogelijk te verdelen, met een bescherming vooral van de minder-draagkrachtigen. Daarin zijn regels gesteld over het in gebruik nemen en geven van woongelegenheid en de vordering van woonruimte. Tevens is in deze wet bepaald dat de gemeenten zelf regels moeten vaststellen voor het afgeven van woonvergunningen. Deze regels nu geeft de gemeente lijke Woonruimteverordening. Belangrijke punten in de nieuwe Woonruimteverordening zijn: - De meldingsplicht, waarbij de verhuurder binnen drie dagen aan- gifte m<*t doen wanneer woongelegenheid beschikbaar is geko men. Het in gebruik nemen en geven van woonruimte is gebonden aan een vergunning van B en W voor alte woningen met een kale huur- 97^^en^nJie T maand of kale kooPPrijs beneden de 270.000,-. Dit houdt in dat voortaan de uitgifte van woningen in deze categorie (en dat is het overgrote deel van alle woningen in Schiedam) uitsluitend zal gebeuren door B en W, met inschakeling van het Bureau Huisvesting. Alle klachten over de verdeling van woonruimte zullen uitslui tend behandeld worden door de Huisvestingscommissie. Nog in het jaar 1979 zal een Woonruimtereglement vastgesteld worden met de normen voor de toewijzing van woonruimte en de criteria voor de inschrijving van gegadigden. Zolang dit Woon ruimtereglement nog niet is vastgesteld gelden de voorschriften van B en W. Het ligt m de bedoeling het reglement aan woningzoe kenden bij de inschrijving uit te reiken. Jaarlijks worden leden benoemd in de commissie van advies in- zake de woonruimteverordening die B en W zal adviseren bij de toepassing van artikel 8 van de Woonruimtewet 1947, gaande over de vordenng van woonruimte.

Noorder Akkoorden | 1979 | | pagina 9