VVN wil ,,actieplan" voor opleiding van bromfietsers Wandkledenexpositie in De Teerstoof Verplaatsing onderzoekbureau „Tuberova" Kledinginzame- ling „mensen in nood" Tweede D.S.T. - wandeltocht Schoolkinderen planten bomen Avond-opening Secretarie Nieuw bestuur D '66 Aantal inwoners weer teruggelopen Komitee ,,Wij Vrouwen Eisen" Wedstrijd: Raad het aantal Heipalen voor het Wijk- centrum Voor jaar brengt weer kleur in uw foto's 11e jaargang no. 282 4 april 1979 99 Xoorder Akkoordeit Uitgave en advertentie exploitatie: De Magneet, drukkers - uitgevers Postbus 112, Schiedam Rotterdamsedijk 279 Telefoon 010 26 86 66 - 26 66 70 Redactie: J. van Schaverbeke Postbus 4040 Bachplein 189, Schiedam Telefoon 70 35 18 Orgaan van Wijkver."Groenoord e.o." Tevens mededetingenblad voor SSSN en Dienstencentrum "de Woudhoek" Voor bezorgklachten a Keen 703586 Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis in heel Schiedam-Noord. Verkeerscertificaat uitreiken aan jongeren Veilig Verkeer Nederland wil dat het verkeer voor bromfietsers veiliger wordt gemaakt. Een ,,actieplan" daartoe zou volgens VVN de volgende punten moe- ten bevatten: •Bromfietslessen voor elke jongere tus- sen de 16 en 18 jaar, die op een brom- mer wil rijden, deze lessen zouden al dan niet in schoolverband kunnen wor- den gegeven door speciaal opgeleide docenten en zouden al moeten begin- nen voorafgaande aan het 16e jaar. Op dit ogenblik is er op het gebied van de verkeersvorming van de jeugd tus- sen de 12 en 20 jaar helemaal niets. •Het aanwijzen van „Oefenplaatsen", waar onder deskundig toezicht geleerd kan worden met de bromfiets als ver- voermiddel om te gaan. Het werken aan een op den duur ver- plichte opleiding voor jonge bromfiet sers van 16 tot 18 jaar; deze opleiding zou kunnen worden afgesloten met een verkeerscertificaat Dat de veiligheid van de bromfietser in het verkeer verhoogd dient te worden, bewijzen de ongevalsstatistieken. In 1976 verloren 144 bromfietsers in de leeftijdsgroep 16 tot 20 jaar het leven en raakten er 11.945 gewond. Ging het hier om jongeren die de leef- tijd van 16 jaar hadden bereikt om op een bromfiets te mogen rijden, de cij- fers maken ook nog melding van een grote groep meisjes en jongens van 11 tot en met 15 jaar, die toch op een brommer stapten. Bij de ongelukken die hiermee gebeurden kwamen in 1976 13 kinderen om en liepen er 733 ver- wondingen op. Vrijwillig Er gaan intussen steeds meer stemmen op om rijlessen voor bromfietsers te gaan invoeren om daarmee de onge- valsvatbaarheid van deze categorie ver- keersdeelnemers te beperken. Zo heeft minister ir. D. S. Tuijnman van Verkeer en Waterstaat tijdens de behandeling van zijn begroting voor 1979 in de Tweede Kamer gezegd te denken aan een algemeen verkeerscer tificaat op vrijwillige basis. Dat beginnende bromfietsers les moe ten krijgen is ook een conclusie die het Studiecentrum Verkeerstechniek in Rotterdam uit een driejarige studie on- langs heeft getrokken. I.evens gespaard Volgens recente cijfers zijn er in ons land 1,6 miljoen bromfietsen. Het rijden op dit vervoermiddel is vooral na 1 februari 1975 veiliger ge- worden toen het dragen van een val- helm door bromfietsers verplicht werd gesteld. De Stichting Wetenschappelijk Onder- zoek Verkeersveiligheid (SWOV) heeft berekend dat als gevolg van de toename van het gebruik van de bromfietshelm er in 1974 ongeveer 50 doden minder zijn geweest en in 1975 ongeveer 100. In het theater ,,De Teerstoof" is mo- menteel nog een expositie van wandkle- den te bewonderen. De wandkleden zijn vervaardigd door een inwoonster van onze wijk, Willy Reppel. Zij kreeg pas goed interesse in weven na het volgen van een cursus raamweven van de schiedamse Gemeen- schap. Een echt eigen vorm van weven ver- kreeg ze na een studie van zo'n twee jaar. Vanuit een veelheid van tech- nieken wist ze een geheel eigen vorm te vinden en wel door middel van de z.g.n. dubbel-weeftechniek. Willy Rep pel gebruikt voor het maken van een wandkleed het liefst natuurlijke mate- rialen, zoals schapenwol, linnen en ka- toen (spint ze zelf!) Door dat zelf spin- nen ontstaat een onreglematige struk- tuur, die niet alleen zeer dekoratief is maar haar werk een eigen karakter geeft. Het maken, het ontwerpen van haar wandkleden gebeurt soms heel spon- taan, zo vertelde ze ons. Meestal ont staat het wandkleed naar een getekend ontwerp. Haar inspiratie komt voor- namelijk uit de natuur. Ook vindt zij inspiratie bij een bezoek aan een mu seum van b.v. gebeeldhouwde vor- men. De expositie van deze beziens- waardige wandkleden kunt u in ,,de Teerstoof" nog zien tot en met 28 april a.s. Voor de twaalfde maal gaat het comit6 ,,Mensen in nood" een inzameling houden en wel op zater- dag 28 april a.s. tussen 10.00 en 13.00 uur. Aan ,,de Rank" chie- damseweg 122 zullen op dat tijdstip enkele mensen van de diakonie van de Hervormde Gemeente Kethel aanwezig zijn om de kleding in ontvangst te nemen. De kleding graag in zakken en schoenen bij paren aan elkaar gebonden. De aanvragen uit zeer veel landen blijven bij het comite binnenstro- men, het is dus zeer zinvol dit werk te blijven doen om de vele aanvra- gers niet teleur te stellen. Noteert u even tijd en plaats....en kijk uw kasten eens na. Op zaterdag 21 en zondag 22 april a.s. organiseert de wandelsport- vereniging ,,De Schiedamse Tip- pelaars" haar 2e wandeltocht. Omdat 1979 is uitgeroepen tot Internationaal Jaar van het Kind, heeft de vereniging besloten hier- aan een bijdrage te moeten leveren, door de vereniging DST zal daarom voor iedere deelnemer aan beide wandeltochten een bedrag worden afgedragen aan het Nederlands comitd UN1CEF. De startplaats voor beide wandel tochten vindt plaats aan de Singel, naast de Singelkerk (DST heeft daar haar clubgebouw). De start- tijden zijn voor zaterdag van 9.00 tot 14.00 uur voor individuelen en groepen. Op zondag van 9.00 uur tot 14.00 uur voor individuelen en van 12.00 tot 14.00 uur voor groepen. De afstanden bedragen respectievelijk 5, 10, 15, 25 en 35 km. Als herinnering wordt een fraaie medaille ter beschikking gesteld. Het inschrijfgeld bedraagt voor alle afstanden 2,50 per persoon, bij voorinschrijving voor 14 april a.s. Daarna3,-- p.p. Het inschrijfadres voor Schiedam- Noord is: F.M. Bogerd, Bachplein 463, tel. 700883, waar u ook alle verdere inlichtingen kunt verkrij- gen. In het kader van de nationale ,,boom- plantdag" hebben leerlingen, onder lei- ding van personeel van de afd. plant- soenen van Gemeentewerken de laatste dagen op verschillende plaatsen in de stad bomen en heesters geplant. Op 3 april j.I. deden dat de leerlingen van de Dr. Sauerschool rondom het terrein van hun school. Vijfentwintig leerlingen van de Willem Gehrelschool aan de Peter van Anrooylaan zullen morgen om 13.30 uur rondom hun schoolge- bouw wat heesters en bomen gaan planten. Ook bij de Burg. Verveenschool aan Nachtegaallaan zullen nog plant- aktiviteiten plaatsvinden, de organisa- tie daarvoor is echter nog niet afge- rond. Het rontgenologisch borstonder- zoek van de stichting Tuberova voor mannen en vrouwen vanaf 40 jaar in het Kruisgebouw aan het Bachplein is op 30 maart j.I. aldaar afgesloten. Mocht men niet in de gelegenheid zijn geweest aan dit onderzoek deel te nemen, dat kan men nog terecht in een lokaal van de Pr. Beatrixschool aan de Buys Ballotsingel 108 tot en met donder- dag 12 april a.s. De openingstijden zijn: maandag, woensdag en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur en van 18.00 tot 20.30 uur; op dinsdag en vrijdag van 9.30 - 12.00 uur en van 14.00 - 17.00 uur. Op 12 april sluit het onder zoek om 20.00 uur. Herhaalde oproepen zullen niet meer worden verzonden. Indien men niet meer in het bezit is van een oproep, dan is dit geen bezwaar om aan het onderzoek alsnog deel te nemen. De secretarie-afdeling Burgerzaken aan de Overschiesestraat 2 (hoek Broers- vest) zal met ingang van morgen 5 april op de koopavonden (Donderdag) voor het publiek geopend zijn van 19.00 uur tot 21.00 uur. Dat zal het geval zijn tot en met donderdagavond 26 juli a.s. Gedurende de avond-openstelling kan men echter uitsluitend terecht voor za- ken betreffende paspoorten en toeris- tenkaarten. Met ingang van maart is het bestuur van de afdeling Schiedam van D' 66 als volgt samengesteld: Voorzitter: A. Reynhout, van Ostade- laan 67a; Secretaris: G. H. v. d. Akker- de Jager, Hoppersingel 8; Penning- meester: W. H. Buth, Joh. Strausplein 332; lid (Pers): M. A. Peterhans, 's- Gravelandseweg 766; lid ergio): E. Bonzet-v. d. Water, Griegplein 75. Het is elke maand hetzelfde liedje: steeds krijgt Schiedam minder inwo ners. Zo laten de cijfers van de maand februari weer een achteruitgang zien. Er verhuisden 36 personen naar andere gemeenten, hierdoor bedroeg het aan tal inwoners van Schiedam op 28 febru ari j.I. 75180. Er waren toen 37065 mannen en 38115 vrouwen. Sinds kort is er ook in Schiedam een plaatselijk komitee opgericht van ,,Wij Vrouwen Eisen". Het komitee ,,Wij Vrouwen Eisen" propageert abortus niet, in die zin dat vrouwen op enigerlei wijze zullen sti- mul6ren een abortus te laten onder- gaan. .Abortus doe je niet zomaar..." maar het komitee vindt wel dat een abortus voor een vrouw in nood - me- disch verantwoord - mogelijk moet zijn. Voor meer informatie; kontaktadres Anette in 't Veld, Griegplein 238 te Schiedam. Vraag: Hoeveel heipalen gaan er voor het wijkcentrum Schiedam- Noord (Wijkontmoetingscen- trum en bibliotheek) de grond Hoe kunt u meedoen: Schrijf op een briefkaart het door u geschatte aantal heipa len, plak er minimaal 1 gulden (maximaal 10 gulden) op aan extra postzegels en stuur dit aan: de werkgroep wijkontmoe- tingscentrum (SSSN), Postbus 4015 te Schiedam. Op deze ma- nier steunt u tegelijk de finan cier aktie die gedurende de bouwperiode door de werk groep gevoerd wordt. de sluitingsdatum van de prijsvraag is 7 april. Vul dus snel een briefkaart in. De winnaar zal als speciale gast worden uitgenodigd de eer- ste paal te slaan op woensdag- middag 25 april a.s. Daarnaast worden meerder prijzen die middag uitgereikt. Werkgroepleden, ambtena- ren, direkt betrokkenen en hun familie zijn van de wedstrijd uitgesloten. Het volgende nummer van Noorder Akkoorden zal uitvoe- rige informatie geven over de gebruiksmogelijkheden van het wijkcentrum en het laatste nieuws over het slaan van de eerste paal. Het kontaktadres van de werkgroep wijkontmoetings- centrum is: Mevr. J. De Keyzer, Bachplein 485, tel. 70 88 30. De winaar slaat de eerste paal op woensdagmiddag 25 april a.s. De afgelopen winter zal zeker niet snel vergeten worden. Nog velejaren zal er over ,,de barre winter van 78/79" worden gesproken. Vele mensen zullen hun foto's zaten zien, zo erg was het toen! Ein ding is jammer, de foto's lieten voornamelijk beelden zien in zwart/wit. De kleur was zoek! Het voor jaar is nu weer begonnen en dat brengt tegelijk de kleur in de foto's terug.Nu moet u niet thuis af gaan wachten tot de lente komt. Wie het voorjaarsseizoen in foto's wil vangen moet er op uit gaan. In een park, de polder of in een bos. En dan de ogen goed open en de kamera in aanslag!

Noorder Akkoorden | 1979 | | pagina 1