Manifestatie voor 'Midden Delfland' en tegen rijksweg 19 op 28 april a.s. Kantoor Rabobank wordt uitgebreid en gem oderniseerd Gemeentelijke diensten op 30 april en 1 mei V. AGENDA Tegen 'Bad Groenoord' vanaf 5 mei weer geopend Plantage-festival op 30 april RET-dienst tydens koniginnedag Kleuterschool ,,Het Keteltje" verhuist Open discussie over Stedelyk Museum Huurders- belangen- vereniging Gemeenteflats Groenoord Wykbewoner slaat eerste paal voor wykcentrum 11e jaargang no. 283 18 april 1979 order A likounl en Uitgave en advertentie exploitatie: De Magneet, drukkers - uitgevers Postbus 112, Schiedam Rotterdamsedijk 279 Telefoon 010 -26 86 66 - 26 66 70 Redactie: J. van Schaverbeke Postbus 4040 Bachplein 189, Schiedam Telefoon 70 35 18 Orgaan van Wijkver."Groenoord e.o." Tevens mededelingenblad voor SSSN en Dienstencentrum "de Woudhoek" Voor bezorgklachten alleen 703586 Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis in heel Schiedam-Noord. In het noorden liggen de steden Den Haag, Rijswijk, Delft en het Westland. In het zuiden de Water- wegsteden Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen. Daartussen, inge- klemd, Midden-Delfland. MiddenDelfland: boerderijen, koeien, weilanden, weggetjes, wa- terlopen, weide- en watervogels, rust en stilte. Het laatste, het allerlaatste stuk natuur in de tjok- volle Randstad van nog een beetje behoorlijke omvang. Een brok na tuur, dat zeldzaam aan het worden is en zeker waard om in zijn huidige vorm te behouden. Dwars door deze natuur moet dan RIJKSWEG 19 gaan lopen. Dat betekent, auto's, rfjen auto's en daardoor herrie en stank. Die rijks weg moet er komen vinden de regering en een belangrijk deel van de Tweede Kamer. Moet dat??? De provincie is er tegen. Delft, Schiedam, Vlaardingen en Rotter dam zijn er tegen. En de bevol- king? Welnu, de bevolking, dus u, kan laten zien hoe ze over die weg en hoe ze over het behoud van Mid den-Delfland denken. Dat kan op 28 april a.s. Op die dag organiseren de Samen- werkende Milieuwerkgroepen Mid den-Delfland (SMMD) een grote actiedag, die twee onderdelen heeft een recreatieve fietstocht en een Manifestatie. Van enkele punten aan de rand van Midden-Delfland kunnen fietsers vertrekken, er zijn routes uitgezet, onderweg zijn er stempelplaatsen en er is een speciaal voor deze gelegenheid in het leven geroepen veer. Elke tocht eindigt op het zandlichaam van Rijksweg 19 op de kruising met de Woudweg, ten noorden van Schiedam. Op dat eindpunt wordt de manifestatie gehouden. Daar zal veel te doen en te zien zijn; enkele politici zullen er spreken, er is een sprekershoek (waar iedereen zijn zegje kan doen) er zijn kraampjes en er worden wedstrijden gehouden, waaronder een vliegerfeest. De recreatieve fietstocht start voor Schiedam in Kethel aan de Harre- weg (bij het park) tussen 10.30 en 13.00 uur. De manifestatie is van 14.00 tot 16.00 uur. Nadere inlich- tingen hierover kunt u verkrijger via telefoon 706648. De argumenten van de regering zijn niet erg sterk. Bovendien: twee eneenhalf jaar geleden heeft de meerderheid van de Tweede Kamer gevraagd om stopzetting van de voorbereidende werkzaamheden aan de weg om een onderzoek in te stellen. De minister moest gaan bekijken of de weg wel echt nodig was en of er geen andere mogelijk- heden waren. Dat onderzoek is nog steeds niet gebeurd! Toch gaat men binnen een jaar beslissen over de aanleg van de weg. Sinds 1 februari zijn wij hard bezig met de uitbreiding en modernisering van ons kantoor Zwaluwlaan. Men is nu zover, dat de gehele bovenverdieping klaar is. Volgende week is de benedenverdieping aan de beurt en dat noodzaakt ons het bankgebeuren tijdelijk in een noodhuisvesting opgesteld voor de bank, te laten plaatsvinden. Voor grotere transakties, besprekingen en kluisbezoek kan de nieuwe ingang gebruikt worden. Een van onze medewerksters zal u dan begeleiden. Wij verzoeken onze clienten vriendelijk de pieken in de openingstijden (o .a. donderdag - avond) zoveel mogelijk te mijden. Bij voorbaat vragen wij uw klementie voor het komende ongerief. Wij kunnen u wel de verzekering geven, dat wij u daarna zullen ontvangen in een modern en toch doelmatig kantoor, meer berekend op onze steeds grotere kring vanrelaties. Directie en medewerkers(sters) Rabobank Schiedam-Vlaardingen, kantoor Zwaluwlaan. 'Bad Groenoord' aan de Schiedamse- weg 138 is vanaf 5 mei a.s. weer geopend. De openingstijden (t.m. 8 September 1979) zijn: op werkdagen van 6.30 tot 19.00 uur, op zaterdag-, zon- en feestdagen van 09.00 tot 17.30 uur. Buiten de maandagavond (dan zijn er polowedstrijden) is het zwembad ook des avonds open en wel op dinsdag- t.m. vrijdagavond van 19.45 uur tot zonsondergang (uiterlijk tot 21.15 uur). De toegangsprijs voor het zwembad is voor kinderen tot 16 jaar 2,- per bezoek, voor 16 jaar en ouder is dit 2,60. Daarnaast zijn er abonnements- kaarten en een z.g.n. ,,10 Badenkaart" beschikbaar, die heel wat voordeliger uitkomen. Op 30 april a.s. zal het podium in de Plantage hopenlijk weer het toneel zijn van een feestelijk gebeu ren. Men hoopt weer op dezelfde belangstelling als vorig jaar toen het Plantage-festival 15.000 bezoekers trok. Ditmaal zullen twaalf Nederlandse en een Engelse muziekgroep optreden en is er ook plaats ingeruimd voor een Turkse groep. De laatste speciaal met het oog op de vele Turken die in Schiedam woonachtig zijn en die nu ook eens mee kunnen genieten van hen bekende muziek. Het festival wordt gehouden op Konin- ginnedag van 13.00 tot 23.00 uur, de toegang is gratis. de gemeentelijke kantoren en diensten zullen gesloten zijn op Koninginnedag maandag 30 april en op de Dag van de Arbeid dinsdag 1 mei a.s. Het Stedelijk Museum is op Koninginnedag en op 1 mei normaal van 10.00 tot 17.00 uur geopend. Van de Gemeenschappelijke Openbare Bibliotheek zullen het hoofdkantoor en alle filialen op Koninginnedag gesloten zijn. De Reinigingsdienst (V.R.O.M.-dienst) zal op maandag 30 april en dinsdag 1 mei geen huisvuil of bedrijfsvuil ophalen. De vuilnisophaaldiensten zijn als volgt verschoven: van maandag 30 april naar donderdag 3 mei en van dinsdag 1 mei naar vrijdag 4 mei. Het vuiloverlaadstation aan de Parallelweg is gesloten; het zelf aanbrengen van grof huisvuil is op die dagen niet mogelijk. De weekmarkt op het Bachplein zal op dinsdag 1 mei normaal doorgang vinden. De afdeling Burgerlijke Stand van de secretarieafdeling Burgerzaken, Overschiesestraat 2, is op dinsdag 1 mei geopend van 9.30 tot 12.00 uur, doch uitsluitend voor het doen van aangifte van geboorte of overlijden. Het Openbaar Slachthuis zal op J (J april gesloten zijn en mogelijk ook op 1 mei. de veehouders worden verzocht vroegtijdig aangifte te willen doen van het hebben van kadavers. Deze zullen echter eerst op dinsdag 1 mei opgehaald kunnen worden. Op maandag 30 april a.s. (Koni ginnedag) rijden metro, tram en bus de zaterdagdienst. Op dinsdag 1 mei rijden metro tram en bus als op gewone werkdagen. Vanmorgen om kwart voor negen namen de kinderen van kleuter school ,,Het Keteltje" hun nieuwe school in gebruik. Leerlingen van de Burg. Verveenschool, alwaar de nieuwe kleuterschool is gevestigd, kwamen de kleuters aan de Schie- damseweg ophalen. Voor de kleu ters was er vandaag een feestelijk programma, terwijl voor de ouders vanavond van 7 tot 9 uur ,,open huis" gehouden wordt. In de aula van het Stedelijk Mu seum aan de Hoogstraat 112 zal op Donderdag 3 mei a.s., aanvang 20.00 uur, een ,,open discussie" worden gehouden over het beleid van het Stedelijk Museum in het algemeen en het tentoonstellings- beleid in het bijzonder. Iedere in deze materie geinteresseerde zal aan de discussie kunnen deelne- men. Als gespreksforum zal optre den de Commissie voor het Stede lijk Museum onder voorzitterschap van wethouder H.W. Posthoorn, bijgestaan door ambtelijke advi- seurs. De discussie zal worden gevoerd aan de hand van een notitie, waarin de beleidsuitgangs- punten van het museum in ontwerp zijn verwoord. Deze notitie zal vanaf 25 april a.s. verkrijgbaar zijn bij de receptie van het Stedelijk Museum en bij de afd. Algemene Zaken I op de 7e etage van het Stadskantoor. Maandag 9 april j.l. heeft de oprich- tingsvergadering van de Huurderbe- langenvereniging Gemeenteflats Groen oord plaatsgevonden. Op deze vergadering die door een der- tigtal bewoners is bezocht zijn de vol gende punten aan de orde geweest: De vaststelling van Statuten en Huis- houdelijk Reglement. De voorberei- dingswerkgroep had hier al het nodige werk voor verricht en mits enkele wij- zigingen zijn de Statuten en Huishou- delijke Reglementen aangenomen. Deze zullen nu zo snel mogelijk bij de notaris terechtkomen zodat de Vereni- ging officieel wordt. De kontributie voor 1979 is vastge- steld op 15,-, hopelijk is het moge lijk dit bedrag volgend jaar te verlagen doordat er meer mensen lid worden en er dan geen aanloopkosten (Notaris e.d.) zijn. De Klachtenkommissie die al met een aantal klachten en wensen bezig is zoals de doorslaande muren, verlaging keldertemperatuur, taak huismeester en speciale aandacht heeft voor de bejaarden en minder-validen. Verder liggen er nog genoeg problemen waarmee de Klachtenkommissie aan het werk kan gaan; verdeling verwar- Volgende week woensdag om 3 uur's middags is het eindeljjk zover: Brigitte Gudde slaat de eerste paal voor het wjjkcen- trum met enige welgemikte sla- gen de grond in. Buiten die officiele gebeurtenis zjjn er een aantal activiteiten voornameljjk voor kinderen georganiseerd en wel volgens onderstaand pro gramma: 14.00-15.00 uur: parkeerterrein Bachplein, nabjj de bouwplaats: start van een officiele teken- en opstelwedstrjjd over het wjjk- centrum. De leukste, mooiste, gekste tekeningen en verhalen zullen geexposeerd worden in de bibliotheek. Beschilderen van de eerste pa- nelen die de hekken random de bouwplaats tjjdens de bouw zullen sieren. Muziek, gratis consumpties voor de kinderen, enz. enz. 15.00 uur; ballonoptocht naar de plaats waar de eerste paal geslagen zal worden. Siaan van de eerste paal door de winnares der wedstrjjd ,,palen raden": Brigitte Gudde, Bach plein 457, Schiedam. Daarna: receptie in De Ark voor alle genodigden en voor AL DIE WIJKBEWONERS die daar zin in hebben, met de bekende toespraken, hapjes en fris- drankjcs. Lees voor nadere bjjzonderhe- den pagina 3 in deze Noorder Akkoorden, en de huis-aan- huis folder die u gehad heeft. mingskosten, afsluitbare kelderingan- gen, dubbele begalzing enz. Bestuursverkiezing. Als bestuur is gekozen G. de Ronde, voorzitter, L. Vogel-Roeyers, secretaresse, D. Vors- tenbos, penningmeester, L. Varewijck, lid en J. Rodenberg, lid. Het aantal leden bedraagt momenteel 210 bewoners wat betekent dat nog een groot aantal bewoners lid kunnen wor den. U kunt zich opgeven bij L. Vogel- Royers, Cornelia van Zantenplein 92 of bij de Stichting Samenlevingsop- bouw Schiedam-Noord, tel. 702207. voor de Algemene Ledenvergadering van Wijkvereniging Groenoord" e.o. 1Opening 2. Notulen Algemene Ledenvergadering 1978 3. Jaarverslag Penningmeester 5. Verslag kascommissie 6. Voorstellen nieuwe bestuursleden 7. Verkiezing voorzitter 8. Verkiezing secretaris 9. Verkiezing bestuursleden 10. Verkiezing kascommissie 11.Rondvraag 12. Sluiting 19 april 1979 - Boerderij „Landvreugd" - Aanvang 20.00 uur.

Noorder Akkoorden | 1979 | | pagina 1