DE EERSTE PAAL WORDT GESLAGEN OP 25 APRIL am 15.00 PAGINA 3 'lte9IKlM6Sifce 18 aprii 1979 Beste Wijkbewoners, Een wijkcentrum in Schiedam- noord Ook een nieuwe bibliotheek in noord DE EERSTE PAAL Gebruiks mogelijkheden van het Wijkcentrum Wijkcentrum, wat kost dat wel niet?? Een Peuter speelzaal in het wijkcentrum, kan dat? Uw muziek school in het nieuwe wijkcentrum Uw gift voor het Wijkcentrum is zeer „welkom" op giro 40.52.559 t.n.v. Werkgroep Wijkontmoetingscentrum wordt geslagen door BRIGITTE GUDDE, Bachplein, Schiedam. Zij had (op tijd) een briefkaart ingest uurd met het juiste aantal palen dat onder het Wijkcentrum zal komen. In totaal hebben bijna 60 wijkbewoners gereageerd en meegedaan aan de wedstrijd. Misschien nog niet zo'n overweldigend aantal, maar tijdens de bouw zijn er nog kansen genoeg om van uw belangstelling te doen biijken. VERKLARING van de cijfers op de MAQUETTE-FOTO Overzichtsfoto van de maquette van het nieuwe wijk- centrum Steun onze financiele aktie: Giro 40.52.559 tnv. Werkgroep Wijkontmoetingscentrum WE REKENEN OP UW FINANCIELE STEUN Giro 40.52.559 tnv. Werkgroep Wijkontmoetingscentrum WIJKCENTRUM SCHIEDAM. NOORD Tien jaar geleden zijn de eerste initiatieven genomen om te komen tot een WIJKCENTRUM in Schiedam- noord. Het zal er dan eindelijk van komen. In de huis-aan-huis folder is maar zeer beperkt ingegaan op de gebruiksmogelijkheden van het gebouw. Daarom op deze pagina de bijdragen van de ,,vaste" gebruikers van het gebouw en een bijdrage over het ,,multi-funktionele" gedeelte. We hopen dat u de smaak alvast te pakken krijgt. Graag tot 25 april, om 15.00uur op het BACHPLEIN, als de eerste paal officieel de grond ingaat. O ja, vergeet niet het GIRONUMMER van WERKGROEP WIJKONTMOETINGSCENTRUM: nr. 40.52.559. KONTAKTADRESSEN van de Werkgroep: Mevr. de keijzer, tel. 708830, Mevr. de Jong, tel. 711529, en S.S.S.N., tel. 702207. Eindelijk is het zover dat de eerste paal de grond in gaat voor het wijkcentrum in Schiedam-Noord. Zo'n eerste paal is alleen een symbolisch moment, waarbij voor het eerst valt waar te nemen dat er iets gebeurt, in feite is het een overgang van de hele administratieve rompslomp in de werkelijke bouw. Ik hoop dat u dat ook zo zult beleven en dit de plaats die het wijkcentrum in moet gaan nemen voor u zal gaan leven. De mogelijkheden van het gebouw zullen niet gering zijn, maar dat kunt u elders in het blad lezen. Waar het vooral om zal gaan dat het gebouw UW gebouw zal worden en dat u van die mogelijkheden ruim gebruik zult gaan maken. Daartoe zal u de mogelijkheid woraen geboden via de beheerskommissie die zal bestaan uit bewoners van Schiedam- Noord en vertegenwoordigers van verschillende verenigingen. De voorloper van de kommissie (de Werkgroep Wijkcentrum-Noord) heeft al zeer .veel werk gedaan om tot de bouw te komen. Met een ding zult u ze zeker nog moeten helpen, namelijk het werkelijke gebruik van het gebouw. Ik hoop dat u daar aan mee wilt werken. Herman Posthoorn Met het slaan van de eerste paal voor het Wijkcentrum is ook een begin gemaakt met de bouw van het bibliotheekgedeelte. Alhoewel de ,,benauwdheid" van de huidige huisvesting van de bibliotheek al dwong tot een andere, ruimere, behuizing, is het niet toevallig, dat die nieuwe behuizing gevonden werd in een nieuw te bouwen wijkcentrum. In een gezamenlijke huisvesting werd namelijk de mogelijkheid gezien enigszins gestalte te kunnen geven aan de integratie van een wijkbibliotheek in het wijkgebeuren. Vandaar ook, dat er in de opzet van het gebouw een ,,overgangsgebied" is gecreeerd tussen wijkontmoetingscentrum en bibliotheek. Wat gaat de nieuwe bibliotheek nu bieden? In de eerste plaats zal het boekenbezit aanzienlijk worden uitgebreid. Het ligt in de bedoeling, dat de bibliotheek bij de opening in de loop van volgend jaar over ongeveer 30.000 boeken zal kunnen beschikken, tegenover het huidige aantal van circa 18.000 in het gebouwtje aan de Wm. Andriessenlaan. Verder wordt gedacht aan het mede opnemen van diaseries, grammofoonplaten e.d. In het eerder genoemde overgangsgebied zullen dag-, week- en maandbladen worden opgenomen van algemene en hobby-inhoud, alsmede een aantal boeken voor direkte informatie in aansluiting op de aktiviteiten in het wijkontmoetings centrum. Tenslotte zal de bibliotheek voldoende ruimte gaan bieden aan diegenen, die ter plekke boeken, tijdschriften e.d. willen inzien of die in de bibliotheek studerend bezig willen zijn. Al met al wil de bibliotheek zich ontwikkelen tot een ontmoetingsplaats van informatie in de meest ruime zin van het woord W. v. d. Blij Het Wijkontmoetingscentrum zal zowel overdag als's avonds voor iedereen toegankelijk zijn en ten dienste staan van de inwoners van Noord. In een gezellige omgeving kan men elkaar onmtmoeten en aan aktiviteiten meedoen. De centrale ontmoetingsruimte vormt het hart van het wijkcentrum. Via meerdere ingangen kan deze hal bereikt worden. De ruimte biedt door ziin gelede vorm zowel plaats aan kleine groepjes als aan grote aantallen mensen. De ontmoetingsruimte roept het beeld op van een overdekte straat met vele gebruiksmogelijkheden. Er is o.m. gedacht aan een informatiebalie, een biljart- en tafeltennishoek, informele zitplekken, een koffiebar met zithoek waar vanuit een kleine keuken eenvoudige hapjes geserveerd kunnen worden en een leestafel grenzend aan de bibliotheek. De overige ruimten zijn bereikbaar vanuit deze centrale ontmoetingsruimte. De volgende aktiviteiten kunnen zich daar zoal afspelen: - grote zaal: grotere aktiviteiten zoals feestavonden, kindermiddagen, voorstellingen, tentoonstellingen, film- en diskussie avonden e.d. De zaal biedt ruimte aan maximaal 250 personen. - speelruimte: alle vormen van bewegingsexpressie zoals klassiek- en beatballet, dans, volksdans, yoga, bejaarden gymnastiek, indoor- trimaktiviteiten; - vergaderruimten: vergaderingen, kursussen, gespreksgroepen, denksporten, zowel voor kleine groepen (6 a 8 personen) als voor groepen tot 40 personen; 1. Bibliotheek 2. Muziekschool 3. Peuterspeelzaal 4. Kantoren 5. Grote zaal 6. Kleine zaal 7. Biljarthoek 8. Centrale ontmoetingsruimte, bar, koffiehoek 9. Kruisgebouw 10. Postkantoor Veel wijkbewoners zijn (terecht) benieuwd wat dat nou wel allemaal niet kost. Het is per slot van rekening geen klein komplex. We hebben daarom aan de architekt gevraagd om uit te rekenen hoe de totale bouwkosten 6.240.000,-) verdeeld zijn. In dit bedrag zit 590.000,- voor de voorbereidingskosten. De overige 5.650.000,- zit dus in de bouw zelf. In het totaal gaan de afzonderlijke onderdelen de navolgende bedragen kosten: de BIBLIOTHEEK3.015.168,- (48,32%) kosten, de MUZIEKSCHOOL kost 418.704,- (6,71%), de PEUTERSPEELZAAL kost 193.440,- (3,1%), de VERGADERRUIMTES (4 in totaal) kosten/ 184.080,- (2,95%), de KANTOREN (opbouwwerker, spreekkamer, archief) kosten 83.616,- (1,34%), - muziekschool met diverse grotere en kleinere leskamers, slagwerkstudio en administratieve ruimte; - kreativiteitsruimten: kreatieve expressievormen en technieken zoals schilderen, tekenen, fotografie, filmen (donkere kamer), grafische technieken en textiele vormgeving, keramische vormgeving (boetseren, pottenbakken), hout- en metaalbewerking e.d.; - peuterspeelzaal met diverse ruimten: een huiskamer, een speelzaal voor de GROTE ZAAL, de KLEINE ZAAL, de BILJARTRUIMTE, de KOFFIEHOEK, de CENTRALE ONTMOETINGSRUIMTE en de rest kosten 2.344.992,- (37,58%) en voor dit deel van het gebouw zal de bevolking van Schiedam-Noord 150.000,-moeten opbrengen. Voor het gemak hebben we in onderstaande cirkel aangegeven hoe de verdeling er dan uitziet. Hopelijk heeft u hiermee een extra reden om uw bijdrage te storten op giro' 40.52.559 van de Werkgroep WIJKONTMOETINGSCENTRUM. Jos v. d. Lugt 7ck2.( t lc!«ir\e 1AJXJ blti«u/tru.,v,U tww, 1S<bl<obheeU G't* 3® wt.) AS,33 binnenspel en een buitenspeelplaats; - kantoren/administratieve ruimten voor zowel de beheerders van het centrum als voor huisvesting van de opbouwwerker en maatschappelijk werkers in Noord; Het wijkontmoetingscentrum draagt vele mogelijkheden in zich. Aan ons, als bewoners om die mogelijkheden te benutten. Een taak die we graag op ons zullen nemen! Doel van de peuterspeelzaal: Het bevorderen van de ontwikkeling van jonge kinderen (2-4-jarigen) door hen in groepsverband samen te brengen. Dit welzijn wordt bereikt door het bevorderen en stimuleren van de lichamelijke, geestelijke en sociale ontwikkeling, daarbij gebruikmakend van aangepast spel-, speel- en ont wikkelingsmateriaal Relatie: Er wordt door de leiding een goede relatie met de ouders opgebouwd door De docenten van de Schiedamse Muziekschool zijn zeer verheugd, dat met de werkzaamheden van het nieuwe Wijkcentrum een aanvang is gemaakt, want dan kan binnen afzienbare tijd een betere behuizing geboden worden aan de leerlingen, die thans in de dependance - het u welbekende houten gebouw - muziekonderwijs ontvangen. Het musiceren in een daartoe geschikte ruimte stimuleert en als bovendien de beschikbare capaciteit groter is alle ouders bij toerbeurt naast de vaste leidsters in de speelzaal mee te laten werken. Zo worden de ouders medeverantwoordelijk in het funktioneren van de peuterspeelzaal. Deze kontakten kunnen via het kopje koffie, of een kursus in het wijkontmoetingscentrum verder worden uitgebouwd. Dit alles terwijl de peuters binnen de speelzaal hun sociale kontakten hebben. Onze conclusie is dat een peuterspeelzaal in deze opzet heel goed binnen de doelstellingen van een wijkontmoetingscentrum kan funktioneren. Hopelijk kan straks peuterspeelzaal 2- 3, thans nog gevestigd in de perenlaan, u in dit nieuwe Wij kontmoetingscentrum begroeten Nanda Rook geworden, kunnen alleen maar meer leerlingen hun lessen dichter bij huis ontvangen dan vaak nu het geval is. Bovendien wordt het dan mogelijk, dat de Muziekschool ook in de grote gemeenschapsruimte van het Wijkcentrum acte de p resence geeft door voorspeelavonden, uitvoeringen van het Harmonieorkest en de ,,Big Band", velen uwer al welbekend. Het bestuur van de Muziekschool prijst zich dan ook zeer gelukkig tot de vaste gebruikers van dit Wijkcentrum te mogen gaan behoren en wenst de mensen, die zich voor Groenoord zo inspannen in de Stichting Samen- levingsopbouw Schiedam-Noord veel zegen op het werk en spreekt de hoop uit, dat de voltooiing van het nu aangevangen bouwen niet lang op zich zal behoeven te laten wachten. W. J. J. van der Horst

Noorder Akkoorden | 1979 | | pagina 3