Het voorjaars- klaarmaken van de auto PAGINA 8 \<MHilfrAkk««rdfn 18 april 1979 damesbonneterie wenst u een sportief-modieuze zomer voor 1979 Truitjes, pullovers, vesten en nieuwe-stijl T-shirts maken samen de nieuwe voorjaarskollektie voor 1979 van Setterlaine. De lijnen zijn modieus, zowel in het klassieke als in het sportieve genre, dat wordt gepresenteerd onder de naam Cote d'Azur. Veel ajourmotieven en gehaakte randjes langs hals en mouwen zijn gebruikt bij de elegante damesmodellen van Setterlaine, terwijl er ook chique pullovers met bloemen zijn en vesten met of zonder mouw tot maat 48. Het nieuwe T-shirt is gemaakt van effen glans-acryl;een prachtige kwaliteit, die er uit ziet als fijne katoen. Hierin heeft Setterlaine een enorm aanbod van wel 20 effen kleuren, die natuurlijk weer precies passen bij andere onderdelen van de Setterlaine-kollektie Een modieuze, vrouwelijke stijl vindt men in de Setterlaine- kollektie bij de iets verbrede schouders en de bloezende taille, luchtig en licht met glans-mat dessins, ajoursteken en crepegarens. Ook bij de Setterlaine sportswear zijn er verbrede schouders, soms met aangeknipte mouwtjes. Prottee-breisel is hier heel belangrijk bij pullovers met V-hals en geribbelde inzetten onder de arm en bij de zakken. Ook zijn er sierstiksels van glansgaren en 3~kleurige blokstrepen. A1 met al een elegant jeugdig deel van de Setterlaine-kollektie Kleuren De "zonnekleuren" maken een belangrijk deel uit van het Setterlaine- palet: maisgeel, tomaatrood, hemelsblauw en jadegroen. Hiernaast vinden we ook nieuwe "neutrale" tinten zoals hooi, honing en lichtgroen. Belangrijke accentkleuren (b.v. voor dessin, "boordjes, shawls) zijn cyclaamroze, kobaltblauw en amethistpaars Links: blouson-model in drie kleuren met brede blokstrepen. De raglan-mouwen hebben elastiek in de manehet. Reehts: blouson-jasje van sportieve badstof gekombineerd met rib-breisel in bijpassende kleui'. Luchtige truitjes met ajoursteek voor warme zomerdagen. Links: grote kraag, die over de schouders valt. Rechts: V-hals, korte mouwtjes, ajour-boord en doorgeregen strikceintuur Links: kantbreisel voor dit truitje van een prachtige kwaliteit glansgaren. Rechts: lichtgewicht blouson van effect breisel. Boothals en tunnels aan de mouwen en in de taille. aMtomatisch fis Nu de lente is begonnen is het verstandig enkele onderhoudswerk- zaamheden aan uw auto te ver- richten. Dankzij de ontwikkeling van de autotechniek is dit onder- houd tot een minimum beperkt. Hieronder volgen twaalf tips van voor controle in aanmerking kom- mende punten welke van essentieel belang zijn voor een goed onder- houd van de auto. 1.Hoe staat het met de banden. Is er voldoende profieldiepte? Let er ook op of de banden geen onregel- matige slijtage vertonen. 2. Remleidingen controleren op haarscheurtjes en andere beschadi- gingen. In de winter hebben deze leidingen te lijden gehad van het strooizout. U moet bedenken dat de druk in deze leidingen tot ruim 100 bar (vroeger zij men atm) kan oplopen. 3. De remvloeistof behoort mini- maal eens per twee jaar verwisseld te worden aangezien deze ,,hygros- copisch" is, dat wil zeggen water uit de lucht aantrekt. Vooral ge- durende de wintermaanden is dat het geval zodat verwisselen in het voorjaar wenselijk is. 4. Een moeilijke tijd hebben de ruiterwisserbladen achter de rug. Zo nodig dan ook vervangen. 5. Bij vele auto's moet de aanzuig- buis voor de verwarming weer in de zomerstand worden gezet. Bij de Volkswagen en Audi modellen bij- voorbeeld moet men, afhankelijk van het type, de inlaatopening omkeren of de inlaatslang verwis selen of een klepje aan het luchtfil- ter veranderen. 6. Na de winter is hetbelangrijk om de spanningscapaciteit van de accu te controleren. Zelfs een goed opge- laden accu garandeert nog geen maximale stroomsterkte. 7. Ook olieverversen is belangrijk. Gedurende de winter met talrijke koude starts is veel condenswater in de motorolie terechtgekomen. De dunne winterolie moet door een dikkere zomerohe worden vervan gen. 8. Erg belangrijk is een goede wasbeurt om het wintervuil zoals strooizout e.d. te verwijderen. Dit vuil kan de onderzijde van de auto sterk aantasten. 9. Onderzijde van de auto contro leren op beschadigingen aan de bodembescherming, zonodig bij- werken. 10. Uitlaat controleren. Zijn er geen plaatsen waar deze is doorge- roest en is de ophanging nog in orde? 11. Vloermatten uitkloppen en schoonmaken met water om de zoutresten te verwijderen. 12. Tenslotte de gehele auto nazien op roestvorming in de laklaag. Vooral plaatsen als de randen van de wielkasten, treeplanken en on derzijde van de deuren kunnen roestsporen vertonen en dienen terstond te worden behandeld om uitbreiding tegen te gaan. Een tip: bent u hier minder ervaren in, laat het dan door een garage doen. Het is bepalend voor de restwaarde van uw auto.

Noorder Akkoorden | 1979 | | pagina 8