Racefestival 1979 op circuit van Zandvoort Bouw van woningen in Woudhoek-noord start binnen enkele weken Openstelling motorverkeer Valeriusstraat Werkgroep Amnesty International" Schiedam Optocht van ouderwetse paard-en-wagens Nieuw elektriciteits- station in Schiedam-noord 12 mei Landelijke fietsdag - een familie- evenement Bouw wij keen t rum officieel van start gegaan 11e i 2 no. 283 Brigitte Gudde siaat de officiele eerste paal. \»0nlfr A ktaMirdni Uitgave en advertentie exploitatie: De Magneet, drukkers - uitgevers Postbus 112, Schiedam Rotterdamsedijk 279 Telefoon 010 - 26 86 66 - 26 66 70 Redactle: J. van Schaverbeke Postbus 4040 Bachplein 189, Schiedam Telefoon 70 35 18 Orgaan van Wijkver."Groenoord e.o." Tevens mededelingenblad voor SSSN en Dienstencentrum "de Woudhoek" Voor bezorgklachten alleen 703586 Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis in heel Schiedam-Noord. "Noorder Akkoorden" zorgt voor GRATIS kaarten! Zondag 6 mei a.s. wordt op het circuit van Zandvoort weer een racefestival gehouden. Dit festival werd twee jaar geleden voor het eerst georganiseerd en het werd meteen een laaiend succes. Ook dit keer verwacht men een groot aantal bezoekers, aan het aantrekkelijk en afwisselend pro- gramma zal het zeker niet liggen. Behalve de races is er een boeiend voorprogramma. Bij de Volkswagen Golf GTI Cup gaat het om spectaculaire merken- races die dit jaar ook voor de derde maal worden verreden. Er komen 30 rijders aan de start in hetzelfde model wagen. De onderlinge ver- schillen zijn daardoor gering, dat betekent dat de strijd letterlijk op de centimeter zal worden uitge- vochten. En dat is een riante voorwaarde voor het publiek om een echt racespektakel te zien. Gas trader. In het GTI-veld treedt een gast- rijder aan die werd uitgenodigd door Gijs van Lennep. Het is Tom Coronel (35 jaar) die al veertien jaar wedstrijdervaring heeft. Het voorprogramma (aanvang 9.00 uur) is veelbelovend; een festival op zich. Tom Blom begint de dag muzikaal met een Disco Show. Daarna worden er slaloms gehou den op speciaal uitgezette trajecten voor het rechte gedeelte bij de tribune en bij de Panoramabocht. Verder komen er parachutisten met angstwekkende precisie naar beneden en is er een kartrace voor journalisten. En tenslotte het grote spektakel van de wielerkoers voor coureurs; een ronde - verkeerd om - over het Zandvoortse circuit op de door de organisatie ter beschikking gestelde fietsen. Vier arces en kart-primeur. Het racefestival 79 begint om pre- cies 13.00 uur met een race voor de Formule Ford 2000, een drukbezet- te klasse met formule wagens die doorgaans felle gevechten biedt. Daarna om 13.40 uur wordt voor de eerste keer een heuse kart-race verreden op Zantvoort. Om 14.15 uur starten de rijders in de race voor de Volkswagen Golf GTI, de derde ronde voor de GTI-cup. Dat het er bijzonder hard aan toe zal gaan, staat al bijvoorbaat vast. Om 15.00 uur is het de beurt aan de Sportscars 2000, een nieuwe race- klasse dit jaar. Tenslotte start om 15.50 uur een race over twee uur om de Trofee Trans Europa. Ver- beterde toerwagens, waarbij VW Golfs, VW Scirocco's en Audi's in aktie komen, terwijl voor de TTE ook buitenlanders aan de start komen. Gratis kaarten. "We gaan naar Zandvoort" zou zondag a.s. de leus moeten zijn, zeker omdat u via onze redaktieaan het Bachplein 189 in het bezit kunt komen van GRATIS TOEGANGS- KAARTEN. Indien u interesse heeft in een dagje vol spanning en ook ontspanning komt u dan 66n dezer dagen een of meerdere toe- ganskaarten bij onze redaktie afha- len. Wacht u echter niet tot de laatste dag, 6rg veel kaarten hebben we nu ook weer niet. Vorige week gaven gedeputeerde staten van Zuid-Holland bericht, dat ook de bezwaren tegen het zo geheten ,,plan- Hoorn" ongegrond zijn verklaard. Dat betekent dat nu met de bouw van 304 woningen in Woudhoek-noord begonnen kan worden en men verwacht dat de eerste paal binnen enkele weken de grond in zal gaan. De 304 te bouwen woningwetwoningen maken deel uit van het plan Hoorn en is de eerste aanzet tot het bouwen van de geplande 1900 woningen in dat gedeelte van Schiedam-Noord. De bouw geschiedt in opdracht van het bouwfonds Nederlandse gemeenten en wordt uitgevoerd door de Utrechtse firma Nevanco. Een artikel - van de Wijkvereniging Groenoord - in ons blad van 21 februari j.l. heeft maar weinig reakties uitgelokt. De Wijkvereniging ontving slechts 2 readies (uit de Wagenaarstraat een voor en uit de Diepenbrockstraat een tegen). Het betrof hier de openstelling van de Valeriusstraat voor motorvoertuigen op meer dan twee wielen van 2 rich- tingen. Wegens het zeer geringe aantal reakties komt de door de wijkvereniging voorgestelde vergade- ring over deze kwestie te vervallen. Wijkvereniging Groenoord stelt zich op het standpunt de bestaande situatie te handhaven, doch aan het begin van de Valeriusstraat een bord te plaatsen dat aangeeft: ,,gesloten voor motorvoertuigen op meer dan twee wielen na 25 meter". Dit om verwarring voor automobilisten - komend vanaf de Laan van Bol'Es - te voorkomen. Vermeld standpunt zal door de wijkvereniging aan de gemeente kenbaar worden gemaakt. station is noodzakelijk geworden om de eiektriciteitsvoorziening voor de wijk Holy-Noord in Vlaardingen en de wijken Groenoord, Woudhoek en Spaland in Schiedam-Noord te blijven verzorgen. Aan de uitwendige vormgeving is alle zorg gegeven en deze wordt aangepast aan de bouw in de omgeving. De bouw van het station zal geruime tijd vergen en men denkt een en ander in begin 1981 in gebruik te kunnen nemen. Sinds oktober 1978 is ook in Schiedam een werkgroep van Amnesty Interna tional van start gegaan. De werkzaamheden van deze werk groep (757) zijn gericht op het meer naar buiten brengen van A.I. Amnesty International is een onpartij- dige, internationale organisatie die als doelstelling heeft het nastreven van de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens, t.w. o.m. niet folteren, geen willekeurige arrestatie of detentie, vrijheid van gedachte, geweten, gods- dienst en vrijheid van mening en me- ningsuiting. De inkomsten van A.I. bestaan uit de contributie van leden het ontvangen van giften en donaties. Voor nadere inlichtingen kunt u con tact opnemen met mevr. A. van Dalen, tel. 701549, of mevr. E. Marcus, tel. 707372. Ter gelegenheid van "bevrijdings- dag heeft de Oranjevereniging "Wilhelmina" te Kethel een op tocht georganiseerd van authentie- ke rijtuigen met aangespannen paard. Voor de op 5 mei a.s. te houden optocht heeft de Oranjevereniging een vergunning bij B W en politie aangevraagd. Tijdens het ter perse gaan van dit nummer was het ons nog niet bekend of de route, zoals vermelde vereniging zich dit heeft gedacht, de goedkeuring van B W kan wegdragen. Het vertrek van de rijtuigen geschiedt op 5 mei om 11.00 uur vanaf het Kerkplein van de Jacobuskerk in Kethel. De route is dan verder waarschijnlijk: Joppelaan, Kerklaan, Polderweg, Overschieseweg, Singel, Broersvest Lange Nieuwstraat, Hoofdstraat, Maasboulevard, Westfrankeland- sedijk, Julianalaan, Rubenslaan, Rembrandtlaan, Honnerlage Gre- telaan, Nieuwe Damlaan, Churchill laan, Beatrixlaan, Schiedamseweg, Ipenlaan, Hargsingel, Schiedam seweg, Noordeinde, Harreweg, v. Daisumlaan, Mozartlaan, Zwaluw- laan, Abel Tasmanstraat, Kerkweg einde bij Jacobuskerk. Een meerijdende auto met geluids- installatie geeft tijdens de rit uitleg over de ouderwetse rijtuigen. Er is een begin gemaakt met de bouw van een elektriciteits-schakelstation in Schiedam-noord en wel aan de Boro- dinlaan in Groenoord. De bouw van dit Op zaterdag 12 mei wordt voor de zes- de maal de Landelijke Fietsdag georga niseerd. Een groot familie-evenement waar elk jaar meer belangstelling voor bestaat. In 1974 verschenen ongeveer 20.000 deelnemers op de vertrekplaat- sen; vorig jaar waren er al meer dan 122.00 fietsers. Er zijn dit jaar ruim 80 vertrekplaatsen, van Alkmaar tot en met Zwolie, terwijl aantrekkelijke fiets- routes van zo'n dertig tot veertig kilo meter zijn uitgezet, zodat iedereen mee kan doen. Tegelijk met de Landelijke Fietsdag wordt ook de Nationale Mo- lendag georganiseerd en waar mogelijk worden fietsroutes langs molens geleid, die om de feestelijkheid te verhogen voor een groot deel in werking zullen zijn. Door de Tros-radio wordt de fiets dag begeleid met een vijfeneenhalf uur durend programma vanuit de lande lijke startplaats Apeldoorn. De lande lijke fietsdag heeft ook nog een neven- doel. Een deel van de inschrijfgelden zullen namelijk worden gebruikt om recreatieve mogelijkheden voor gehan- dicapten te scheppen. De organisatie van de Landelijke Fietsdag ligt in han- den van de ANWB, die hiervoor sa- menwerkt met een groot aantal V.V.V.'s, fietsclubs, fietsenhandelaren en allerlei verenigingen. De Landelijke Fietsdag biedt een goede gelegenheid om weer op de fiets te stappen om te genieten van een recreatieve, ont- spannende en gezonde tocht. Als het enigszins kan natuurlijk met het hele gezin. Vorige week woensdag is de bouw van het Wijkcentrum dan eindelijk officieel van start gegaan. Brigitte Gudde, de winnares van de wedstrijd ,,palen raden", heeft met ferme klappen de officiele eerste paal de grond in geslagen. Dat het in feite al de dertigste paal was mag de pret niet drukken. Zij had het juiste aantal palen geraden (226) en heeft daarmee de bouw op gepaste wijze gestart. Een uitgebreide reportage van de hele manifestatie zal menigeen al in de plaatselijke dagbladen gelezen hebben. Wel willen we hierbij een kleine foto- ompressie geven van het gebeuren. Voor verder nteuws betrettende het nieuwe wijkcentrum verwijzen wij u naar de artikelen elders in dit blad.

Noorder Akkoorden | 1979 | | pagina 1