Bewonersvereniging Woudhoek vindt verkeerssituatie nog steeds gevaarlijk Bejaardentehuis „Spaland" 12 V2 jaar. Opbrengst dak-concert" Nieuw spoorboekje WQntip van de maand Kopen en beleggen Bej. Soos 't Praethuys gaat uit Eerste paal voor complex woningen op 8 juni a.s. Orgelconcerten Stedeiyk Museum Schiedam 12e jaargang no. 285 16 mei 1979 \»onki'Akk«ord('n Ultgave en advertentie exploitatie: De Magneet, drukkers - uitgevers Postbus 112, Schiedam Rotterdamsedijk 279 Telefoon 010 - 26 86 66 26 66 70 Redactie: J. van Schaverbeke Postbus 4040 Bachplein 189, Schiedam Telefoon 70 35 18 Orgaan van Wijkver."Groenoord e.o." Tevens mededelingenblad voor SSSN en Dienstencentrum "de Woudhoek" Voor bezorgkiachten alleen 703586 Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis in heel Schiedam-Noord. Schiedam - Woensdag 2 mei werd door burgemeester Lems van Schiedam de officiele opening verricht van de nieuwe Amro-vestiging aan het Rubensplein. Op de foto dankt de burgervader de heer Des Bouvrie (distriktsdirekteur van Amro) voor de, ter gelegenheid van de opening, door Amro aangeboden cheque welke zal worden besteed aan de aanschaf van technische apparatuur voor de Zieken Omroep Schiedam. Vorige week bestond bejaardente huis ,,Spaland al weer twaalf en een half jaar en men heeft er een waar feest van weten te maken. Op 9 mei was er 's avonds een feestprogramma, op 10 mei was er een speciale Bingo-middag (met de nodige verrassingen), terwijl op zaterdag 12 mei het tamboerkorps van Harpe Davids aanwezig was. Het korps gaf muzikale begeleiding aan de in de tuin van het tehuis onthulde zonnewijzer. Drie be- woners en drie personeelsleden mochten de fraaie zonnewijzer ont- hullen. Het comit6 Schiedam Zingt" or- ganiseerde op 24 maart j.l. in de Grote Kerk een concert ten bate van de dak-restauratie van de kerk. Hoewel de belangstelling helaas wat is tegengevallen was er toch een netto-opbrengst van 1.748,23. Na het concert kwamen nog een aantal giften binnen ten bedrage van 892,50, zodat het eindbe- drag2.640,73 bedraagt. Het gironummer 3556900 blijft nog open tot 31 mei a.s. t.b.v. de dakrestauratie. Na die datum zal het comite Schiedam Zingt het totaalbedrag aan de Kerkvoogdij overdragen. De nieuwe diensttregeling van de NS die op 27 mei a.s. ingaat is weer vervat in het nieuwe spoorboekje, dat 66n dezer dagen is uitgekomen. Het boekje laat geen spectaculaire veranderingen zien, of het zou moeten zijn dat een portret van Rembrandt dit maal de buitenkaft siert. Dit is een ontwerp van de Haagse kunstschilder Pat Andrea. De prijs van het spoorboekje is niet veranderd, deze blijft/ 3,80. door Karel Koolhoven Als u een flesje wijn koopt, mag u best een paar eisen stellen. Bijvoor- beeld dat de inhoud van de fles overeenstemt met wat het etiket beloofd. Waarom is dit nu zo belangrijk? Eenvoudigomdatudan zeker weet dat u wijn krijgt van een type dat u wenst. Een tweede eis die u mag stellen is dat de wijn voldoet aan de kenmerken die voor dit type staan. Twee nauw verwante zaken dus. Logisch, zult u misschien zeggen. Toch zijn er nogal wat mogelijkheden voor "missers". Die kunt u simpel voorkomen. Door uw wijnen te kopen op het goede adres. Bij de slijter-wijnhandelaar bijvoor- beeld. Hij is geschoold in het moeilijke wijnkopersvak. Hij on- derhoudt nauwe relaties met de importeurs. En met een variant op het spreekwoord uit een andere branche: hij weet wat voor wijn hij in de fles heeft. Van zijn kennis kunt u profiteren. Vraag hem gerust veel en maak uw wensen kenbaar. Zeker als u dan met regelmaat bij hem terugkeert, leert hij uw smaak kennen. Dan weet hij op de duur precies wat uw wijntje is. Zorg dat u gesprekspartners wordt. Uw slijter-wijnhandelaar stelt dit op prijs en u kunt zeer trefzeker uw keuze maken. U beleeft dan des te meer plezier aan deze kostelijke drank. Er wordt de laatste tijd nogal eens gesproken over beleggen in wijn. Let wel, we spreken hier over het kopen om later (naar u hoopt) weer te verkopen met een flinke winst. Het wegleggen van wijn is een gans andere zaak. Dan vormt u een voorraadje voor eigen gebruik. Op deze laatste, zeer aantrekkelijke bezigheid gaan we in deze rubriek later nog wel dieper in. Nu willen we het even hebben over het beleg gen. Mijn advies kan kort zijn: nooit aan beginnen! U begeeft zich dan namelijk op speculatief terrein Al hoort u van nog zulke sterke voorbeelden van mensen die er schatrijk mee worden (dat komt wel eens voor), de kans op falen is minstens zo groot. Speculatie vergt veel kennis, veel ervaring en veel geld. U moet bovendien de zeker- heid hebben dat de wijnen deskun- dig worden opgeslagen en u moet de ontwikkeling van de wijn op de voet volgen. Tenslotte moet u op een goed moment ook nog een koper zien te vinden. Beleggen in wijn is niet iets voor wijnliefhebbers. Het objekt is van ondergeschikt belang. Dit kan net zo goed antiek, postzegels, goud, en noem maar op zijn. Houdt u't maar liever op wegleg gen voor eigen gebruik. Daaraan kunt u veel meer genoegen beleven. Op dinsdag 22 mei gaat de bej. soos een dagje uit. 's Morgens vertrekken wij om 8 uur vanaf het dienstencentrum "De Woudhoek". In Tiel stoppen wij voor een kopje koffie met gebak, daarna vervolgen wij onze tocht: of bloesemroute (bij voldoende bloeiende bomen) of Veluwe route. We dineren in Sonsbeek. Van Daaruit gaan we naar Doesburg en brengen daar een bezoekje aan de mosterdfabriek, waarna u het plaatsje Doesburg op eigen gele genheid kunt bekijken. We vertrekken uit Doesburg om 4 uur, om via de Veluwe naar Soest te rijden, naar de Pannekoeken- boerderij "De Smickel" voor een heerlijke pannekoek koffie. Om 7 uur vertrekken wij uit Soest naar Schiedam, waar wij om ongeveer 8 uur aankomen. De prijs van deze dagtocht be draagt voor de soosleden 35,-. Voor niet leden42,-. Wij hebben nog enkele plaatsen vrij. U kunt zich hiervoor opgeven bij Mevr. v.d. Spek, tel. 709538. In onze vorige uitgave van 2 mei j.l. vermeldden wij reeds, dat de bouw van de nieuwe woningen in Woud hoek-Noord binnen enkele weken zou starten. Inmiddels heeft wet- houder C. Zijdeveld bekend ge- maakt, dat de eerste paal op 8 juni a.s. zal worden geslagen en zal daarmee na een jarenlange vertra- ging de bouw kunnen starten van een kleine driehonderd woningen. Deze zullen worden uitgevoerd vol- gens het plan ,,Hoorn", waartegen overigens nogal wat bezwaren wa- ren. Vooral de werkgroep ruimte- lijke ordening Schiedam-Noord was tegen deze soort woningen en tegen het plan ,,Hoorn" in het bijzonder. De nu te bouwen 300 woningen maken deel uit van de plannen tot bouw van 1900 wonin gen in dat gebied. De orgelbespeling in de Aula van het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112 te Schiedam zal op zaterdag 19 mei a.s. worden verzorgd door Jan J. van den Berg, de bekende organist van de Nieuwe Kerk te Delft. Zijn programma vermeldt aantrek kelijke werken van Duitse, Ita- liaanse en Nederlandse componis- ten. Het concert begint om 15.00 uur en zal drie kwartier duren, de toegang is vrij. Eind april liet de Bewonersvereni ging Woudhoek een schrijven be- zorgen aan de bewoners van deze Noordelijke stadswijk onder het hoofd .Gevaarlijke Verkeers situatie in de Woudhoek". Met name handelt het hier om de van Gasterenstraat (en de vele daarop uitkomende wandelpaden), die bedoeld zijn als voetpaden. Deze worden hoe langer hoe meer door fietsers, bromfietsers en zelfs auto's als rijweg gebruikt. De bewonersvereniging vond dat de vele spelende kinderen en wande- lende bewoners daar z6veel last van ondervonden, dat er sprake was van een onveilige en zelfs gevaar- lijke situatie. Blijkens de bewoners vereniging hadden reeds vele, kla- gende mensen rechtstreeks de poli tic benaderd, die beloofde te blij- ven surveilleren. Mede doordat wanneer de politie zich vertoont iedereen plotseling weer weet dat het voetpaden zijn, werd het effect gering geacht. De aktieve bewo nersvereniging verzocht de inwo- ners van Woudhoek: a. Attendeer s.v.p. uw kinderen op deze gevaarlijk situatie en vraag hen om niet op de paden en in de van Gasterenstraat te fietsen of met de bromfiets te rijden. b. Wilt u zo vriendelijk zijn, indien u iemand ziet fietsen of brommen hen op de gevaarlijke situatie te wijzen en hen te verzoeken om te gaan lopen. Effect. Na bovengenoemd rondschrijven en na een artikel hierover dat ,,Het Vrije Volk" op z'n schiedamse pagina op 24 april publiceerde, waren wij nieuwsgierig naar het effect van de ondernomen aktivitei- ten. Volgens onze woordvoerder is de situatie enigzins verbeterd, wel- licht ca. 50%Konstante aandacht van de bewoners zelf ten aanzien van fietsers, brommers en auto's (vaak ook van leveranciers) zal nodig blijven om aan de gevaarlijke situatie het hoofd te kunnen bie- den. Het blijkt inmiddels dat ook de verkeersborden die op het be- staan van een ,,voetpad" wijzen wel verbeterd kunnen worden. Zo is b.v. het bordje op de berging van het Heyermansplein 240 nauwelijks te zien en sorteert dan ook geen effect. Een andere wijze van plaat- sing is dan ook zeker nodig. Ook elders. Nu is het probleem van wielrijders en brommers op het trottoir zeker niet nieuw te noemen en wij hebben dit reeds eerder in onze kolommen gesignaleerd. Het komt elders in onze wijk met de regelmaat van de klok voor. Je moet b.v. in het overdekte winkelcentrum Hof van Spaland soms goed opletten om niet van de sokken gereden te worden. Het is - ook hier weer - treurig te moeten constateren dat in veel gevallen gevaarlijke si- tuaties ontstaan door de wegge- bruikers zdlf, die zich om de een of andere reden niet aan de regels willen houden. En daar helpt - helaas - geen moedertjelief 6n geen politieagent aan. Kwestie van goede opvoeding.

Noorder Akkoorden | 1979 | | pagina 1