Uitslag tekenwedstrijd Wijkcentrum Schiedam Noord Nieuwe „Gids voor Schiedam" Gemeente- diensten tydens de Pinksterdagen Wie heeft horloge gevonden? laarvergadering S.S.S.N. Tentoonstelling in "De Harg" Wyziging avonddienstrege- ling buslijn 40 Eerste paal voor „Woudhoek- woningen" op 8 juni a.s. 12e jaargang no. 286 30 mei 1979 HNM Yoorder Akkoordcn Uitgave en advertentie exploitatie: De Magneet, drukkers uitgevers Postbus 112, Schiedam Rotterdamsedijk 279 Telefoon 010 - 26 86 66 - 26 66 70 Redactie: J. van Schaverbeke Postbus 4040 Bachplein 189, Schiedam Telefoon 70 35 18 Orgaan van Wijkver."Groenoord e.o." Tevens mededelingenblad voor SSSN en Dienstencentrum "de Woudhoek" Voor bezorgklachten alleen 703586 Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis in heel Schiedam-Noord. Op tweede Pinksterdag zullen de gemeentelijke kantoren en diensten gesloten zijn. Het Stedelyk Museum zal op le en 2e Pinkster dag geopend zijn als op zondagen, van 12.30 uur tot 17.00 uur. De reinigingsdienst van de VROM zal op tweede Pinksterdag geen huis- of bedrijfsvuil ophalen. De vuilop- haaldienst is van maandag 4 juni naar donderdag 7 juni verschoven. Ook het vuiloverlaadstation aan de Parallelweg zal gesloten zijn. E6n van onze lezeressen verloor - zeer waarschijnlijk in Woudhoek - een rond dameshorloge, merk Sei ko met zwart leren band. Wie dit heeft gevonden wordt vriendelijk verzocht zich in verbinding te stellen met telefoonnummer 702238. Het bestuur van de Stichting Sa- menlevingsopbouw Schiedam Noord nodigt hierbij een ieder uit tot het bijwonen van de laarverga dering, waarin de stichting verant- woording zal afleggen over het gevoerde beleid. Deze vergade- ring vindt plaats op woensdag 13 juni a.s., aanvang 20.00 uur in boerderij Landvreugd, Sweelinck- singel 7 in Groenoord-Zuid. Burgemeester en wethouders heb- ben besloten dat, zo mogelijk nog dit jaar, een nieuwe ,,Gids voor Schiedam" zal verschijnen. Vol- gens de opzet zal deze Gids huis aan huis verspreid worden, zodat alle ingezetenen in het bezit komen van een exemplaar; daarna zullen ook de mensen die zich nieuw in Schiedam komen vestigen een ex emplaar ontvangen. De oplaag zal 32.000 exemplaren zijn en de om- vang rond 160 pagina's waarvan de helft redactionele tekst en de rest advertenties. De verzorging van de Gids zal geheel geschieden door Drukkerij Steens B.V. te Schiedam. Niet alleen voor wat betreft het zetten, drukken de lay-out met een stijve omslag in kleuren, maar ook de huis aan huis verspreiding. Tevens heeft Drukkerij Steens de financiele exploitatie in handen, waarbij ter dekking van de kosten de advertenties opgenomen zullen worden. Voor de gemeente zijn geen kosten verbonden aan de uitgave. De redactionele tekst echter wordt samengesteld door het gemeente lijke bureau voorlichting. Het uit- gangspunt daarbij is om in de Gids zo volledig mogelijk te vermelden wat er in Schiedam aanwezig is aan officiele en niet officiele instanties en instellingen, organisaties, vere- nigingen, clubs en groepen, over- zichtelijk in rubrieken bijeenge- bracht om met een register. Het seizoen waarin de ontspan- ningsavonden in Bejaardencen- trum "De Harg" aan het Hargplein worden verzorgd loopt van Septem ber tot mei. Elk jaar wordt dat seizoen afgesloten met een bijzon- dere aktiviteit. Dit jaar draagt die afsluiting wel een extra bijzonder karakter. Een van de bewoners van "de Harg" is de heer J. van Woerkom. Van jongsafaan tot op de dag van vandaag beoefent hij zijn grote hobby: tekenen en schilderen. Het aantal schilderijen, aquarellen en tekeningen die hij maakte is niet meer te tellen. Ook al niet, omdat meerdere ervan zich in het buitenland bevinden. Onlangs zijn uit particulier bezit een aantal van zijn werkstukken bijeengebracht en in Vlaardingen tentoongesteld. Aan de tekenwedstrijd, die gehouden werd ter gelegenheid van het siaan van de eerste paal voor het wijkcentrum (wijkontmoetingscentrum bibliotheek) Schiedam Noord, hebben vele kinderen meegedaan. De mooiste tekeningen worden vanaf 30 mei a.s. tentoongesteld in de bibliotheek aan de Willem Andriesseniaan. Hieronder volgen de namen van de prijswin- naars. Zij kunnen hun prijs afhalen bij de bi bliotheek. Raymond Verspuy, Bart Verhallenplein 137, 4 jaar Tom Bakker, Bart Verhallenplein 132, 4 jaar Jacalien Koster, Dirk Schaferplein 115, 4 jaar Eeko Coevermans, Bachplein 83, 5 jaar Dennis Schouwenburg, Sem Dresdenplein 98, 5 jaar Michel van Buuren, Sem Dresdenplein 90, 5 jaar Richard Bruins, Sibeliusplein 70, 6 jaar Linda van de Wind, Goudenregenlaan 5, 6 jaar Dany Schlarmann, Willem Pijperstraat 46, 6 jaar MirandaJohan Strausplein 262?, 7 jaar Marcel Zandstra, Voorberghlaan 17, 7 jaar Katja Groenewegen,. Bachplein 32, 7 jaar Marloes Rook, Hargplein 11, 8 jaar Linda Schlarmann, Willem Pijperstraat 46, 8 jaar Erwin...., Sem Dresdenplein 80, 8 jaar Richard Venzelaar, Bachplein 486, 9 jaar Edwin van der Burg, Hoppersingel 22, 9 jaar MauriceBachplein 166?, 9 jaar Michel Moerkerk, Bachplein 108,10 jaar Hermine de Jong, Oever 28,10 jaar Andre van de Graaf, de la Marplein 51,10 jaar Conny Jane van der Worm, Schubertplein 100, 11jaar Irma Oosterman, Oever 30,12 jaar. Gefeliciteerd allemaal! De werkgroep wijkontmoetingscentrum. Dat was alleszins de moeite van het bezichtigen waard. Daarom is nu aan de Heer Van Woerkom toe- stemming gevraagd ook in "Dc Harg" zo'n tentoonstelling op te mogen zetten. Hij is daarmee ak- koord gegaan. "De Harg" stelt nu zijn deuren open om iedereen hartelijk te ont vangen, die van de prachtige schil derijen en tekeningen van J.W. Van Woerkom - die altijd amateur is gebleven (maar wat voor een) - te genieten. De tentoonstelling is geopend tot en met maandag 4 juni a.s. en wel van 's morgens 10.00 uur tot s'avonds 10.00 uur. Ongetwijfeld zal de Heer Van Woerkom vaak zelf aanwezig zijn om u op zijn enthousiaste wijze over zijn grote hobby te vertellen. Met ingang van maandag 28 mei 1979 is er een vrij ingrijpende wijziging in de avonddienstregeling van autobuslijn 40 (Schiedam - Station Rotterdam-Noord v.v.) ge- komen. De bus die om 19.00 uur vertrekt van het Emmaplein in Schiedam en een volledige rit naar Station Noord maakt, is nu verval- len. Dit betekent dat er na 18.15 uur pas om 19.45 uur weer een bus van lijn 40 uit Schiedam vertrekt. Wel blijft er om 19.00 uur een bus van lijn 40 vanaf het Emmaplein vertrekken. Deze rijdt echter, zonder onderweg te stoppen, via Rijksweg A 20 naar de garage Kleiweg. Passagiers met bestemming Kleiwegkwartier kun nen van deze bus gebruik maken en uitstappen bij de ingang van het RET-terrein. Wethouder Chr. Zijdeveld zal op vrij dag 8 juni a.s. de eerste officiele paal staan voor het complex van 304 woningen in het uitbreidings- gebied Woudhoek-Noord. De wo ningen maken deel uit van het z.g.n. plan I A en omvatten 282 woningwet-huurwoningen (zowel eengezinshuizen als woningen in ,,gestapelde bouw" en 22 premie- koopwoningen). De eerste paal gaat 's middags om 2.15 uur in de grond in. WOUDHOEK-NOORD OFFICIELE PAAL NOORD DORP KETHEL INKEL -

Noorder Akkoorden | 1979 | | pagina 1