rp^urueliet Vrinte Dienstencentrum De Woudhoek D'66: meer demokratie by de burgemeesters- benoeming P. A. v.d. KRUIT Tel. 010-712207 Solex terug van weggeweest Nieuwe "uitvalsweg" Bachplein Lezing "Gezondheid en voeding" "Scheepsnamen" voor nieuwe straten in W oudhoek-noord PAGINA 3 \iHHilerAkk4K»MkR 30 mei 1979- Heijermansplein 38 SCHIEDAM - Telefoon 709555 Reparatie en verkoop van radio- en t.v.-apparatuur Wij rep a re re n zo mogelijk bij u aan huis. EEN NIEUW HORLOGE OF EEN SIERAAD KOOPT U BIJ DE VAKMAN Het dienstencentrum is er voor de oudere wijkbewoners in Schiedam- Noord. Zijn er problemen of wilt u eens praten dan kunt u naar het spreekuur. SPREEKUUR Leiding Dienstencentrum elke dag (na afspraak). tel. 70.95.55. Leidster Stichting Gezinsverzor- ging elke maandag 11.00 - 12.00 uur in flat 38, lste W.L. AKTIVITEITEN HANDWERKEN Elke maandagmiddag van 14.00 - 16.00 uur. Er zijn dames aanwezig om u met het handwerken behulp- zaam te zijn. Ook andere tech- nieken kunt u bij hen leren. WELFAREWERK Elke dinsdagmiddag van 14.00 - 16.00 uur. U kunt handwerken of handarbeiden, een welfareleidster zal u daarbij behulpzaam zijn. Voor materiaal wordt gezorgd. Er zijn geen kosten aan verbonden, Heeft u interesse om te weven, er is iemand aanwezig die u dit kan leren u krijgt zelfs een kopje thee aangeboden. MAKRAME Elke donderdagmiddag van 14.00 - 16.00 uur. Er kunnen nog dames of heren meedoen en onder leiding van een deskundige leuke dingen maken. Het materiaal kunt u zelf meebrengen of bij haar kopen. Komt u eens kijken in de rekreatie- zaal? De kosten/ 4,— per maand. GYMNASTIEK Elke dinsdagochtend van 9.15 - 10.00 uur. Aanwezig zijn om 9.00 uur. Goed bewegen en beter leren ademhalen dat geeft u kracht en ontspanning! De kosten 3,-- per maand. Tijdens deze les is de zaal tot 10.00 uur gesloten. VOLKSDANSEN Elke vrijdagmorgen van 10.00 - 11.00 uur. Dames en Heren wij doen een beroep op u. Iedereen kan volksdansen leren. Het is enorm plezierig! Onder leiding van een deskundige kunt u verschillende volksdansen leren kennen. De kosten/ 3,-- per maand. ENGELSELES Elke vrijdagmiddag van 14.45 - 15.45 uur, in flat 38, lste etage. Zangkoor Oase: Elke woensdagmiddag repeteert het zangkoor in de grote zaal. Zingt u mee? Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Kosten 2,50 per maand. Tijdens deze les is de zaal van 13.00 -14.30 uur gesloten. Donateurs kunnen zich ook aan- melden. De kosten zijn 10,-- per jaar. U kunt zich hiervoor aanmel- den onder telefoonnummer 709555 of aan de zaal. BIBLIOTHEEK Elke dinsdae - en donderdagmor- gen van 9.00-11.00 uur. U kunt voor 0,05 een boek huren. Wij beschikken ook over enkele groot- letter-boeken. Komt u eens kijken. Klaveijasverenlging "Rjjnmond" Zij klaverjassen elke maandag- avond vanaf 20.00 uur. Nieuwe leden zijn van harte welkom. U kunt zich opgeven bij dhr. v. Schie, tel. 708361 of 's avonds aan de zaal. BRIDGE iedere vrijdagmiddag vanaf 13.00 uur in de zaal. SERVICE AANBOD DAMESKAPSALON. Elke donderdag en vrijdag vanaf 10.45 uur, in de kapsalon. Graag uw handdoek meebrengen. U wordt vrien- delijk verzocht v66r 12.00 uur aanwe zig te zijn. HERENKAPPER Op maandag eens per 14 dagen, aanwezig op maandag 21 mei en 11 juni vanaf 12.45 uur. PEDICURE Iedere dinsdag en woensdag (de gehele dag) vanaf: 8 uur 's mor- gens. Behandeling na afspraak. Graag uw handdoek meebrengen. SCHOONHEIDSSPECIALISTE Op donderdagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur. Behandeling na afspraak. Bellen tel. 708326 na 13.00 uur. De behandeling wordt gegeven in flat 38, van het Heijermansplein, lste etage. Handdoek meebrengen. Na gebleken noodzaak is het moge- lijk aan huis behandelingen te geven. VRDWILLIGERS/STERS Als u prijs stelt op een bezoekje, eens naar buiten gaan met iemand of een boodschapje doen, dan kunt u bij ons terecht. Ons no. is 709555. Wilt u aktief zijn en iets voor een ander doen, belt u ons dan. OPENSTELLING Het dienstencentrum is elke dag vanaf 10.00-16.30 uur geopend. VAKANTIE TDD Tijdens de vakantieperiode zijn er verschillende vaste aktiviteiten die even stoppen, omdat veel mensen die er aan deel nemen op vakantie gaan. Hieronder de aktiviteiten die per 1 juni stoppen. Handwerken, Volksdansen, Ma- krame, Gymnastiek, Welfare, Handwerken, Bridge en het Zang koor. Het zangkoor gaat 11 juli weer van start. Wanneer alle ande re aktiviteiten weer van start gaan wordt in dit blad weer bekend gemaakt. NIEUWE AKTIVITEITEN IN SEPTEMBER U kunt zich opgeven voor Engelse les, beginners en gevorderden. Wekelijks kunt u bridgen Heeft u interesse om te tekenen geeft u zich dan op. Er is deskun dige leiding aanwezig. Bij voldoen- de deelname starten we een kursus Styidansen. Er komt een vaste groep biljarters. Verder kunnen we ook nieuwe leden gebruiken bij onze vaste aktiviteiten. Alle aktiviteiten starten weer in September/oktober. U kunt zich opgeven bij het Dien stencentrum "De Woudhoek", tel. 70.95.55. In reactie op uitspraken van Anne Vondeling, die de PvdA aanspoor- de om openlijk suggesties te doen voor de opvolging van Lems, be- pleit D'66, dat de "bestuurden", de Schiedammers, in staat gesteld moeten worden op direkte, demo- kratische, wijze hun bestuurders te kiezen. Vele bestuurders worden op deze wijze benoemd, maar enkele sleutelposities, zoals die van minister-president, commissaris der koningin en burgemeester, niet Het is. helaas nog steeds niet mogelijk dat de Schiedamse bur gers hun eigen "eerste burger" kiezen; een "eerste burger", van wie zij, zoals de praktijk heeft uitgewezen, verwachten dat hij klaar staat als het nodig is, naar hen luistert als ze problemen heb- ben, als hun vertegenwoordiger optreedt. Waarom wordt een zo belangrijk man of vrouw benoemd door mensen die nauwelijks op de hoogte zijn van de plaatselijke situatie? Wie kent de problemen van Schiedam, de aantrekkelijkhe- den van Schiedam, de oude en nieuwe wijken van Schiedam en de mensen die in Schiedam wonen beter dan het Kabinet in Den Haag? Juist, de Schiedammers zelf VOOR WITTEN. - SCHILDEREN en BEHANGEN is he) voordeligst en rr.ees) verfrouwde adres toch al)ijd Leliestraat 32-34 SCHIEDAM - Tel. 264432 Door onze teiefoonbeantwoorder •zijn wij steeds bereikbaar. v/h G. J. J. PONJt Zij zijn het dan ook die grote invloed op deze beslissing moeten kunnen uitoefenen. Wat is tot nu toe het gebruikelijke? D. 66 zegterover; Sollicitanten maken hun wens ken- baar bij de commissaris der konin gin; in ons geval is dat de heer Vrolijk in Den Haag. Deze wacht tot de sollicitatietermijn is gesloten en gaat vervolgens de kandidaten ordenen. Daarna komt hij op be- zoek bij de gemeenteraad van Schiedam en geeft de daarin zitting hebbende vertegenwoordigers van de bevolking de gelegenheid om een "profielschets" te leveren. Een profielschets is een vage om- schrijving van de eigenschappen die men de nieuwe burgemeester toedenkt; omdat men niet op al te onbescheiden wijze op deze eigen schappen diep kan ingaan, maar vooral omdat men geen idee heeft van de kandidaten, blijft deze schets meestal aan de zeer vage kant. Het resultaat is dan een soort etiket dat op flessen goede wijn geplakt kan worden, maar ook op zure azijn. Het is in ieder geval te vrijblijvend voor onze commissaris Vrolijk om te toetsen aan de hem bekende kandidaten. Vervolgens doet hij een aanbeveling aan de minister van binnenlandse zaken, die, na zijn blik erover te hebben laten gaan, de zaak ter beslissing voorlegt aan het kabinet. Het resultaat kan een benoeming zijn die niet voldoet aan de ver- wachtingen in Schiedam. Anne Vondeling wees ook op dit gevaar. Kan het beter? Ja, zolang we onze burgemeester niet kunnen kiezen niet veel, maar toch iets. Uit de gemeenteraad wordt een groep le den, bijv. de fraktievoorzitters, geselekteerd die samen een zoee- naamde "vertrouwenscommissie" gaan vormen. Deze vertrouwens commissie moet de voornaamste gegevens van de in aanmerking komende sollicitanten kunnen be- spreken en vervolgens toetsen aan de door de raad gegeven profiel schets. Zo kan een 'voorkeurslijstje' opgesteld worden. De gemeente raad als totaal zou deze wensen vervolgens aan de commissaris moeten overbrengen. Erkend wordt, dat er in de ge- schetste procedure een aantal on- zekere elementen schuilt; de me- ning van de commissaris en de ministerraad zijn niet duidelijk. Verwacht mag echter worden dat men niet zomaar over de aanbeve- lingen van de Schiedamse gemeen teraad zal heenstappen. Als dit zou gebeuren, zou het in ieder geval een ernstige minachting van de verte genwoordigers van de Schiedamse bevolking betekenen. De politieke partijen moeten hier- bij niet het partij-politieke belang, maar het belang van alle Schie damse burgers tezamen centraal stellen. Omdat het tot nu toe ongebruikelijk is dat de commissa ris namen van sollicitanten bekend maakt, zullen de politieke partijen ieder in eigen huis moeten uitvin- den wie gesolliciteerd hebben. In het besef dat van de frakties in de gemeenteraad medewerking ge- vraagd wordt en tevens van de commissaris, die zijn instruktie, in tegenstelling tot wat de minister van binnenlandse zaken wenselijk acht, ruim zal moeten uitleggen, roept D'66 op tot een zo demokra- tisch mogelijke procedure bij de komende burgemeestersbenoeming Het gaat immers om de toekomst van Schiedam! Aldus het bestuur van de afd. Schiedam van D'66. r FAZANTLAAN 39 SCHIEDAM (KETHEL) De eens zo populaire brommer met het motortje op het voorwiel is weer te koop. Voor bijna een miljoen Nederlanders was de Solex in de jaren na de tweede wereldoorloa hun eerste gemotoriseerde vervoer- middel. Dat was in de tijd dat files nog geen dagelijks radioprogram- ma vulden. Geluidsoverlast, lucht- vervuiling en verspilling van grond- stoffen waren toen al evenmin zaken van zorg en ergernis. De Solex, gewoon een fiets met de wind altijd in de rug, een rijwiel met hulpmotor noemden ze dat toen, was het vervoersmiddel voor heel velen; vrouwen, mannen, jong en oud, rijk of met zorgen om de week rond te komen. In 1948 kostte een Solex inclusief 5% omzetbelasting 375,--. Dat was voor velen toch altijd nog een bedrag waar meer dan een maand voor moest worden gewerkt. Die- zelfde Solex kost nu 698,- incl. 18% B.T.W. De prijs is dus wel aardig in de hand gehouden. Het heeft ruim 2 jaar geduurd, voordat de fabrikant klaar was met de voorbereidingen. In de praktijk bleek het heel moeilijk te zijn om de eisen van oud-minister Wester- terp te verwezenlijken in een tech- nisch verantwoord voertuig. Hij is er dan toch gekomen. Met precies dezelfde eigenschappen als de oude Solex. Gemakkelijk te bedienen, een veilige en vaste weg- ligging, zuinig (1 op 70), geruisloos en eenvoudig. Ook dat laatste is typisch Solex. Zwart gelakt, zonder veel chroomwerk en functioned tot in het kleinste onderdeel. Omdat Solex precies 20 kilometer loopt, mag hij zonder helm worden bereden. M£t helm mag natuurlijk ook. Dr W'baulplein 15 Telefoon 70 69 05 Vorige week kwam gemeentewer- ken gereed met een nieuwe "uitvals weg" aan het zuidelijk gedeelte van het Bachplein. Hiermede is het inmiddels beruchte 'muizengaatje' aan het Bachplein wat ontlast. De nieuwe uitvalsweg is slechts in 66n richting te berijden, n.l. na&r Mozartlaan/Churchillweg. De op- nieuw geplaatste verkeerslichtin- stallatie zorgt voor een gevaarloze "oversteek". Het nieuwe trace is in feite in een recordtijd aangelegd, waarvoor wij gaarne ons - denkbeeldig - petje af nemen. Woensdag 6 juni a.s. - om 20.00 uur - verzorgt de Heer J.C.Verhoeff een lezing over voeding en gezond heid, vooral over "reformartikelen' Er is volop gelegenheid vragen te stellen. Iedereen is welkom in boerderij LANDVREUGD aan de Sweelincksingel. De toegang is gra tis. Deze avond wordt georganiseerd door de vrouwenpraatgroep in Groenoord. Vrouwen die het vol- gend seizoen in een nieuwe groep willen meedoen, kunnen zich 6 juni vast opgeven. Naar aanleiding van de gegeven adviezen van een gemeentelijke commissie heeft de gemeenteraad bepaald dat voor de nieuwe straten in Woudhoek, de namen van scheepstypen zullen worden ge- bruikt. Voor de weg uitkomende op de Dalsumlaan heeft de commissie gekozen voor de benaming "Scheep vaartweg". De daarop uitkomende, toekomstige wegen krijgen alien "scheepsnamen", zoals Tjalk, Bot- ter, feoeier, Schouw, Punter, Aak, Koggeschip, Praam enz.

Noorder Akkoorden | 1979 | | pagina 3