Waar automobiel- ontwerpers op letten "Hof van Spaiand by de tfld?" Prysuitreiking kleurwedstryd AMRO-bank „De Bot breidt uit! Orgelconcert in stedelyk museum Opbrengst collecte hartstichting Belangryke giften van ,,De Rietzeilers" De 5% vrouw - het zeer bekende wezen 12e jaargang no. 287 13juni1979 loorderAMsoorden Ultgave en advertentie exploitatie: De Magneet, drukkers - uitgevers Postbus 112, Schiedam Rotterdamsedijk 279 Telefoon 010 - 26 86 66 - 26 66 70 Redactle: J. van Schaverbeke Postbus 4040 Bachplein 189, Schiedam Telefoon 70 35 18 Orgaan van Wijkver."Groenoord e.o." Tevens mededelingenblad voor SSSN en Dienstencentrum "de Woudhoek" Voor bezorgklachten alieen 703586 Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis in heel Schiedam-Noord. Woensdagmiddag 30 mei j.l. heeft in de het nieuwe kantoor van de Amro-bank aan het Rubensplein de prijsuitreiking plaatsgevonden van de kleurwedstrijd, die ter gele- genheid van de opening van dit nieuwe kantoor was gehouden. Van de 156 ingeleverde tekeningen /kleurplaten werden er tien met een prijs beloond. Drie kinderen ontvingen een spaarrekening van 75,-, drie van f 50,- en drie van 7.5,-. Voorts was er een poedel- prijs, terwijl 50 winnaartjes een troostprijs ontvingen. Winkelcentrum "Hof van Spaiand'' is nog steeds een trekpleister van grote orde. De in ons blad adver- terende winkeliers zijn over hun omzet best tevreden, terwijl het winkelend publiek in dit deels overdekte winkelcentrum er gaarne vertoeft. Het ziet er ook allemaal gezellig uit met de bankjes en de vele fraaie bloembakken. Toch ontbreekt er wat vinden de meeste Noord-bewo- ners. lets wat toch eigenlijk heel simpel is: EEN KLOK! Er heeft in de aanvang wel een reklame-klok gehangen, die het soms w61, soms niet deed en - wellicht - daardoor verwijderd is. We zouden de aktieve winkeliers- vereniging de raad willen geven om zo snel mogelijk weer helemaal "bij de tijd" te zijn. Een "service" die door de klanten zeker op prijs zal worden gesteld. De bekende firma J. S. de Bot gaat - weer eens - uitbreiden. Dit maal gaat het om de kadoshop in het Winkel centrum de Ketel aan de Borodinlaan. Wat schoorvoetend is de heer De Bot enkele maanden gelden aan een afde- ling ..Stomerij" begonnen, niet wetend dat dit een bijzonder groot succes zou worden. Want nu is het duidelijk ge- worden, zelfs zo, dat een uitbreiding noodzakelijk werd. Een uitbreiding die o.m. bestaat uit een speciale toonbank en een aantal rekken om de ,,stoomklanten" n6g beter en n6g sneller te kunnen helpen. Opmerkelijk is dat - naast een perfecte afwerking de gebrachte stoomgoederen steeds in 66n dag gereed zijn. Dat dit bovendien nog tegen zeer concurreren- de prijzen geschiedt is voor de vele klanten een prettige bijzonderheid. Wij wensen de heer J. S. de Bot met zijn nieuwe uitbreiding in Winkelcen trum de Ketel veel succes toe. Het team van het Dienstencen trum „De Woudhoek" en de Lustrumkommissie wil langs deze weg iedereen danken die - hetzij door het schenken van prijsjes of door persoonlijke inzet - een bij- drage heeft geleverd aan het wel- slagen van onze Fancy Fair op 30 en 31 mei. Mede hierdoor is ons Lustrum een groot succes ge- worden. Namens het Dienstencentrum Mevr. C. M. den Herder Op zaterdag 16 juni a.s. verzorgt Leo Lommers, organist te Zwijn- drecht, de maandelijkse orgelbe- speling in de Aula van het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112 te Schie dam. Aan dit concert werkt mee Anneke Aalbers, sopraan- en alt- blokfluit. Behalve werken voor or- gel alsmede blokfluit en orgel, vermeldt het programma een com- positie voor vierhandig orgelspel. Dit unieke gebeuren wordt gerea- liseerd door de organiste Ilia Wol- ters tezamen met Leo Lommers. Het concert dat ongeveer drie kwartier zal duren, vangt aan om 15.00 uur, de toegang is vrij. De onlangs in Schiedam gehouden collecte voor de Hartstichting heeft een bedrag van 36.897,-- opge- bracht. Dit is ruim/ 2.000,- meer als de voor dit doel in 1978 gehouden collecte. Geemancipeerde dames zullen het als een enorme stap terug in de tijd ervaren wanneer ze horen dat bij de automobielfabrikanten over een 5% vrouw en een 95% man wordt gesproken. Wat een buitengewone aanmati- ging lijkt, is echter in werkelijk- heid een technische omschrijving voor zowel de vrouw als de man. Het gaat namelijk om de moeilijke opgave, de zittingen in een auto en met name die van de bestuurder zo variabel mogelijk te ontwerpen, zodat ze door mensen van verschil- lende lichamelijke afmetingen, comfortabel en met plezier te ge- bruiken zijn. Het verschil tussen een elegante vrouw en een boom van een man is echter zoals we dagelijks om ons heen kunnen zien, aanzienlijk. Beiden willen echter goed en comfortabel in een auto zitten. Op de ontwikkelingsafdeling van Volkswagen bestudeert men reeds 10 jaren het menselijk lichaam met betrekking tot zijn grootte. Men bestudeerde amerikaanse- en duit- se statistieken en concludeerde bij de verwerking van de gegevens, dat bij 18 tot 65 jarigen, die in staat zijn auto te rijden, 5% van alle vrouwen kleiner is dan 1.46 m en 95 van alle mannen kleiner is dan 1.86 m. Deze gegevens bepalen Op 30 mei j.l. hield de bekende Schiedamse Carnavalsvereniging ,,De Rietzeilers" in Irene haar jaarlijkse ledenvergadering. Behal ve dat op deze vergadering het de zit- en bedieningsverhoudingen. Met andere woorden, zowel vrou wen als mannen kunnen hun stoel individueel aanpassen aan hun eigen comfortwensen. Tot verdriet van de constructeurs is de mens op nog andere wijze verschillend, bijvoorbeeld, de een heeft bij dezelfde lichaamslengte lange benen en een kort bocen- jaarverslag en het financiele verslag met algemene stemmen werden goedegekeurd, werd ook geconsta- teerd dat het afgelopen carnavals- seizoen als zcer geslaagd genoemd kan worden. De vergadering hecht- te zijn goedkeuring aan het toe- kennen van de vereniging de Riet zeilers van een bedrag van 5.000,- en wel1.000,- aan de Invalidensportver. De Ooievaars bovenlichaam, terwijl dit bij de ander net andersom is. Ook moet men bedenken dat door onze wel; vaart veel mensen een ,,flink" buikje hebben, dat ook comfor tabel wil zitten. Het stuurwiel moet door de be stuurder zonder moeite kunnen worden bediend. Dat is echter bij kleine personen geen eenvoudige 1.000,- aan het tehuis de Drie Maassteden 1.000,- aan de Stichting Lentefeest, 1.000,-- aan het tehuis de Blijhof en de resterende/ 1.000,—aan de Stich ting Autistisch Kind. De bovenge- noemde giften zullen bij de aan vang van het komende karnavalsei- zoen met enige officieel vertoon aan de betrokkenen worden overhan- digd. zaak wanneer men bedenkt dat voor een probleemloze bloedsom- loop de handen aan het stuurwiel zich niet hoger mogen bevinden dan het hart. Als het de constructeurs tenslotte gelukt is al deze eisen te verwezen- lijken, dan kan men met recht spreken van een ergonomisch opti- maal gevormde arbeidsplaats voor de bestuurder van een auto.

Noorder Akkoorden | 1979 | | pagina 1