EO-familiedag op zaterdag 16 juni OOt yrinte Dienstencentrum De Woudhoek Tel. 010-712207 "Noorder Akkoorden" en de vakantie Schiedam: 75.200 inwoners Popfestival in Rotterdam Msyorette- instruktiedag Huisvrouwen uit Groenoord slaagden voor Mavo-diploma Schapenscheer- dersfeest in Beatrix park Zomervakantie- boek van Roosvicee PAGINA 3 .VwrdfrAkkttordfii 13juni1979 Heijermansplein 38 SCHIEDAM Telefoon 709555 Reparatie en verkoop van radio- en t.v.-apparatuur Wif repareren zo mogelijk bij u aan huis. EEN NIEUW HORLOGE OF EEN SIERAAD KOOPT U BI] DE VAKMAN 1 Nog een maandje en de vakanties staan weer voor de deur. De scholen geven hun leerlingen van 7 juli a.s. tot en met 21 augustus a.s. vakantie. Vandaar dat wij met ingang van dit nummer wat meer "vakantienieuws" in onze krant doen. Het lijkt wellicht overbodig omdat veel vakantieplannen al vast staan, maar uit ervaring weten wij dat er toch nog veel mensen zijn die maar liever even wachten. Die kijken de kat liever uit de boom of misschien wel de zon aan de hemel. Voor die mensen zijn onze tips bedoeld, al streven wij er naar ons "vakantie nieuws" voor iedere vakantieganger interessant te maken. We hopen daar in te zullen slagen. Het dienstencentrum is er voor de oudere wijkbewoners in Schiedam- Noord. Zijn er problemen of wilt u eens praten dan kunt u naar het spreekuur. SPREEKUUR Leiding Dienstencentrum elke dag (na afspraak). tel. 70.95.55. Leidster Stichting Gezinsverzor- ging elke maandag 11.00 - 12.00 uur in flat 38, lste W.L. AKTIVITEITEN HANDWERKEN Elke maandagmiddag van 14.00 - 16.00 uur. Er zijn dames aanwezig om u met het handwerken behulp- zaam te zijn. Ook andere tech- nieken kunt u bij hen leren. WELFAREWERK Elke dinsdagmiddag van 14.00 - 16.00 uur. U kunt handwerken of handarbeiden, een welfareleidster zal u daarbij behulpzaam zijn. Voor materiaal wordt gezorgd. Er zijn geen kosten aan verbonden, Heeft u interesse om te weven, er is iemand aanwezig die u dit kan leren u krijgt zelfs een kopje thee aangeboden. MAKRAME Elke donderdagmiddag van 14.00 - 16.00 uur. Er kunnen nog dames of heren meedoen en onder leiding van een deskundige leuke dingen maken. Het materiaal kunt u zelf meebrengen of bij haar kopen. Komt u eens kijken in de rekreatie- zaal? De kosten/ 4,— per maand. GYMNASTIEK Elke dinsdagochtend van 9.15 - 10.00 uur. Aanwezig zijn om 9.00 uur. Goed bewegen en beter leren ademhalen dat geeft u kracht en ontspanning! De kosten 3,-- per maand. Tijdens deze les is de zaal tot 10.00 uur gesloten. VOLKSDANSEN Elke vrijdagmorgen van 10.00 - 11.00 uur. Dames en Heren wij doen een beroep op u. Iedereen kan volksdansen leren. Het is enorm plezierig! Onder leiding van een deskundige kunt u verschillende volksdansen leren kennen. De kosten/ 3,- per maand. ENGELSELES Elke vrijdagmiddag van 14.45 - 15.45 uur, in flat 38, lste etage. Zangkoor Oase: Elke woensdagmiddag repeteert het zangkoor in de grote zaal. Zingt u mee? Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Kosten 2,50 per maand. Tijdens deze les is de zaal van 13.00 -14.30 uur gesloten. Donateurs kunnen zich ook aan- melden. De kosten zijn 10,- per jaar. U kunt zich hiervoor aanmel- den onder telefoonnummer 709555 of aan de zaal. BIBLIOTHEEK Elke dinsdag - en donderdagmor- gen van 9.00-11.00 uur. U kunt voor 0,05 een boek huren. Wij beschikken ook over enkele groot- letter-boeken. Komt u eens kijken. Klaveijasvereniging "Rjjnmond" Zij klaveijassen elke maandag- avond vanaf 20.00 uur. Nieuwe leden zijn van harte welkom. U kunt zich opgeven bij dhr. v. Schie, tel. 708361 of 's avonds aan de zaal. BRIDGE iedere vrijdagmiddag vanaf 13.00 uur in de zaal. SERVICE AANBOD DAMESKAPSALON. Elke donderdag en vrijdag vanaf 10.45 uur, in de kapsalon. Graag uw handdoek meebrengen. U wordt vrien- delijk verzocht v66r 12.00 uur aanwe zig te zijn. HERENKAPPER Op maandag eens per 14 dagen, aanwezig op maandag 11 en 25 juni. Vanaf 12.45 uur. PEDICURE Iedere dinsdag en woensdag (de gehele dag) vanaf: 8 uur 's mor- gens. Behandeling na afspraak. Graag uw handdoek meebrengen. SCHOONHEIDSSPECIALISTE Op donderdagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur. Behandeling na afspraak. Bellen tel. 708326 na 13.00 uur. De behandeling wordt gegeven in flat 38, van het Heijermansplein, lste etage. Handdoek meebrengen. Na gebleken noodzaak is het moge- lijk aan huis behandelingen te geven. VRDWILLiGERS/STERS Als u prijs stelt op een bezoekje, eens naar buiten gaan met iemand of een boodschapje doen, dan kunt u bij ons terecht. Ons no. is 709555. Wilt u aktief zijn en iets voor een ander doen, belt u ons dan. OPENSTELLING Het dienstencentrum is elke dag vanaf 10.00-16.30 uur geopend. VAKANTIE TDD Tijdens de vakantieperiode zijn er verschillende vaste aktiviteiten die even stoppen, omdat veel mensen die er aan deel nemen op vakantie gaan. Hieronder de aktiviteiten die per 1 juni stoppen. Handwerken, Volksdansen, Ma- kramd, Gymnastiek, Welfare, Handwerken, Bridge en het Zang koor. Het zangkoor gaat 11 juli weer van start. Wanneer alle ande re aktiviteiten weer van start gaan wordt in dit blad weer bekend gemaakt. NIEUWE AKTIVITEITEN IN SEPTEMBER U kunt zich opgeven voor Engelse les, beginners en gevorderden. Wekelijks kunt u bridgen Heeft u interesse om te tekenen geeft u zich dan op. Er is deskun dige leiding aanwezig. Bij voldoen- de deelname starten we een kursus Stjjldansen Er komt een vaste groep bUjarters. Voelt u iets voor een hobby club, dan kunt u zich ook opgeven. U kunt zich opgeven bij het Dien stencentrum "De Woudhoek", tel. 70.95.55. FAZANTLAAN 39 SCHIEDAM (KETHEL) Ui het maandelijks overzicht van de afd. burgerzaken van de ge- meente blijkt dat het aantal inwo ners van Schiedam per 30 April j.l. 75.200 inwoners bedroeg. In die maand keerden 22 inwoners de stad de rug toe en waren er daardoor 38109 vrouwelijke en 37091 mannelijke ingezetenen. De stichting "Penpop" (uit de Rotterdamse wijk Pendrecht!) wil muziekevenementen in hun wijk organiseren. De stichting vindt dat er te weinig te doen is op muzikaal gebied voor de jongeren en dat - zo er een evenement wordt gegeven - deze door de hoge toegangsprijzen bijna onbetaalbaar zijn. In samen- werking met het open jongerencen- trum Chillup organiseert de stich ting Penpop een groots POPFES TIVAL dat op zaterdag 23 juni a.s. zal worden gehouden en wel op het grote grasveld naast de Chillup, Groene Kruisweg 90 te Rotterdam. Op die dag bijt de groep "Berlin" om 11.30 de spits af, daarna treden de volgende groepen op: "Head line", Sweet Revenge", "Willy Nil- ly", "Stealer" en "Flying Spiders". Om 19.30 besluit de groep "Nor- maal" het festival. De toegangsprijs bedraagt7,50 in de voorverkoop 5,00 p.p. De kaarten zijn in Schiedam ver- krijgbaar bij Plato Platen, Dam 20 en bij Free Record Shop, Broers- veld 57. Zondag 17 juni a.s. zal in de Sporthal Margriet een groots opge- zette majorette-instruktiedag wor den gegeven. Voor de eerste maal wordt een dergelijk evenement, dat wordt georganiseerd door de afd. muziek van de Schiedamse Ge- meenschap, hier in Schiedam ge houden. Ruim 300 majorettes uit Schiedam, maar ook uit andere steden hebben zich voor dit evene ment laten inschrijven. Naast alge- mene instrukties en lessen in twir ling" zullen zondag a.s. verschil lende showoptredens plaatsvinden, o.a. van de Rijnmondband en van een show- en demonstratiegroep uit de Verenigde Staten, de Bonnie Blue Bell's. Het programma begint om 9.00 uur en duurt tot ca. 17.00 uur. Begin vorige maand vonden de examens plaats voor de leerlingen van de Moeder-Mavo. Hieraan de- den ook zo'n acht huisvrouwen uit Groenoord mee, die gedurende drie jaar drie ochtenden in de week in een leslokaal van de Scholenge- meenschap Mercurius in Vlaardin- gen over de boeken gebogen zaten. Dinsdagavond j.l. vond de diplo- mauitreiking plaats en zes trotse huisvrouwen uit onze wijk mochten zich verheugen in het bezit van het begeerde diploma. Dat deze vrouwen er - ondanks hun zeer drukke huiselijke werkzaam- heden - in slaagden een diploma te halen is zeker een compliment en een felicitatie waard. Het op zaterdag 16 juni a.s. te houden schapenscheerdersfeest in het Beatrixpark zal door de nodige attracties worden omlijst. Rond om de kinderboerderij zal men o.m. kunnen zien hoe de wol wordt gesponnen en hoe geitenkaas wordt gemaakt. De schapenscheerder (de heer van Dijke) zal om 10.30 muur de schapen van de kinderboerderij van hun wollen jasjes ontdoen. Traditiegetrouw houdt Roosvicee ook deze zomer weer een zomerac- tie voor kinderen. Na de successen van voorgaande jaren met het ,,He-dat-ben-ik-zelf-boek" en ,,Versier een fles" heeft Roosvicee voor deze actie met medewerking van o.a. de kinderboekenschrijfster Leonie Kooiker een zomervakantie- boek voor de kinderen laten samen- stellen. Iedereen hoop natuurlijk op een fantastische zomer, maar voor re- genachtige uurtjes of voor bijvoor- beeld op de achterbank van de auto op weg naar het zonnige zuiden, is het zomervakantieboek een ideaal doe-boek. De 48 pagina's staan bol van de opdrachten: puzzelen, knip- pen, plakken, kleuren, raadseltjes oplossen en andere creatieve bezig- heden. Met voorgaande creatieve acties scoorde Roosvicee opvallende re- sultaten. Het ,,He-dat-ben-ik-zelf- boek" haalde de ongekende oplage van 75000 exemplaren, waarvoor de schrijfster Leonie Kooiker de zilveren rozebottel kreeg. En de laatste actie ,,Versier een fles" leverde ook duizenden inzendingen op. Enkele tienduizenden mensen wor den zaterdag 16 juni a.s. in Utrecht verwacht op de achtste landdag van de Evangelische Omroep. Vorig jaar werd deze ,,EO-Familiedag" bezocht door ruim 22.000 volwas- senen en circa 6.000 kinderen. Dit jaar denkt de EO deze aantallen minstens te evenaren. Op het Jaar- beursterrein aan de Croeselaan worden momenteel vier hallen voor deze massabijeenkomst in gereed- heid gebracht. De manifestatie staat ditmaal in het teken van de woorden die Jezus Christus sprak: ,,Ik ben de goede Herder". In de Irenehal zal hierover gesproken worden door EO's t.v.-presentator Henk Binnendijk, EO-voorzitter ds. W. Glashouwer en ds. W.G.J, van der Sluys uit Amsterdam. Ook het kinderfeest (begeleid door 4 a 500 medewerkers en -sters) in de, voor deze gelegenheid in tweefin gesplitste, Bernardhal, staat in het teken van dit thema. De Marijkehal fungeert evenals vorig jaar als ,,ontmoetingshal"; daarin vindt o.m. een presentatie plaats van diverse radio- en t.v.- programma's van de EO. Er is een grote variatie aan muzi- kale bijdragen. In het kader van het Jaar van het Kind treedt o.a. het 4 a 500 kinderen tellende koor ,,de Lenteklokjes" op. Ook de 14-jarige sopraan Janneke Slagter behoort tot de medewerkenden. Verder treedt een groot mannen- koor op, bestaande uit vier verschil lende koren die voor deze gelegen heid zijn samengevoegd. En uit Amerika komt het Bill Gaither-trio met orkest, met een keur van bekende gesteliike liederen. De EO-Familiedag begint's mor- gens om tien uur en is's middags om vier uur afgelopen. De toegang is vrij. Dr W'bautplein 1 5 Talefoon 70 69 05 Op de komende EO-Familiedag - zaterdag 16 juni - treedt o.m. op het uit c VS afkomstige Bill Gaither-trio (met orkest). Het trio bestaat uit: v.l.n.r. B en zijn vrouw Gloria Gaither en hun vriend de voorganger Ga MacSpadden. I

Noorder Akkoorden | 1979 | | pagina 3