i Tante Lienopent Pasar Malam Besar Veel nieuws op Flevohof I1 Vakantie en sociale verzekering 4 Originele foto- wedstrijd voor de jeugd PAGINA 9 Vftorder Akkwonkn 13 juni1979 99 Autorijders moeten er aan denken bij het passeren van een wasstraat het schuifdak te sluiten. Vrijdag 22 juni a.s. zal Wieteke van Dort, als ,,Tante Lien", om 12.00 uur de 21ste Pasar Malam Besar in de Haagse Houtrusthallen voor het pu- bliek openen. Op deze oudste en grootste Pasar Malam van Nederland - 10.000 m2 expositieruimte, rond 150 stand en vorig jaar tegen de 100.000 bezoekers - wordt dagelijks een top-showprogram- ma geboden, een tintelende combinatie van oosterse en westerse artiesten. De eerste Pasar-dag, vrijdag 22 juni, is daar dan, naast gamelan- en klas- sieke Javaanse dansuitvoeringen van de groep ,,Istika", plus een exotische modeshow, Wieteke van Dort. Don- derdag 28 juni komt ze voor de tweede keer op hel Pasar-podium bij de op- namen van het KRO-tv-programma ,,Bij ons op de Pasar Malam Besar". Andere gast-artiesten die avond zijn Jack Jersey, Massada, The Blue Dia monds, Anneke GrOnloh en Gaby Lang. Wieteke's laatste Pasar-optre- den: vrijdag 29 juni. Zaterdag 23 juni: ,,Rudy Wairata and his Suara Nusantara", o.a. in een Hawaiian and Tahitian Show" met de dansgroep ,,Liliu Kalani". Ook Rudy Wairata komt nog een aantal avonden op het Pasar-podium terug. Diezelfde zaterdagavond: disco-dan cing en de groep ,,Marabunta" in de Houtrustrotonde. Zondag 24 juni uiteraard weer gamelan en Javaanse dans - bijna elke avond is de groep ,,lstika" op het Pasar-po dium te vinden - en het eerste optreden van het krontjongorkest ,,De Nacht- sirenen" o.l.v. Guus Becker. Guus komt terug op dinsdag 26 juni en zater dag 30 juni. ,,Sommerset" op maandagvond 25 juni. Dinsdag 26 juni Xandra en voor liefhebbers Balinese dansen door Diah Tantri" o.l.v. Ni Loh Putu. ,,Rudy van Dalm and his Raindrops" op zaterdag 30 juni. In de Houtrustrotonde is er dan weer disco-dancing, nu met de groep Boo zy". Zondag 1 juli d6 slotattractie van de 21ste Pasar Malam Besar nogmaals: Massada". Rest nog te melden dat er praktisch elke Pasar-dag exotische modeshows worden gegeven; en dat de liefhebbers van ,,pentjak" - de Indonesische vecht- sport - zaterdag 23 en 30 juni zeker niet mogen missen. Op Flevohof, het 150 hektare grote Kijk, Speel en Doe Park, is de afgelopen winter een groot aantal nieuwe exposities gereed gekomen, terwijl daarnaast tuinen en parken flinke uitbreidingen hebben onder- gaan. Ook het Kinderdorp en de kinderboerderijen zijn wederom vergroot. Vorig jaar bezochten bij na 700.000 Nederlanders en bui- tenlanders Flevohof. Voor 1979 zijn de verwachtingen niet minder hoog. Nieuwe tentoonsteUingen Een groot aantal exposities is ver- nieuwd en een aantal is aan de bestaande toegevoegd. In het hoofdpaviljoen bijvoorbeeld zijn permanente, originele klederdrach- tentaferelen opgesteld uit plaatsen, waar ook nu nog klederdrachten worden gedragen. In de echte boerenkaasmakerij in het Zuivel- paviljoen wordt dagelijks de melk van het Veehouderijbedrijf tot ech te boeren (Flevolander-) kaas ver- werkt. De bezoekers kunnen het kaasmaakproces geheel op de voet volgen. Geheel gemoderniseerd is o.a. de expositie van het Interna- tionaal Bloembollencentrum Hille- gom. CEBECO-Handelsraad, Ne- derlands grootste cobperatieve aan- en verkooporganisatie geeft in het geheel vernieuwde AlgemeeniPavil- joen, een overzicht van het totale landbouwgebeuren. Door de Cen- trale Rabobank is een inzending verzorgd, die geheel is gericht op Kijken, Spelen en Doen. De Champignonkwekerij is uitge- breid met een overzichtstentoon- stelling over de produktie van champignons. In het Veehoude rijbedrijf is een permanente dia/ geluids-presentatie ingericht, waar- door het mogelijk is de gehele dag te zien, wat er tijdens melktijd in de stal gebeurt. Geheel gericht op het toeris tisch bezoek werden aan de veehouderij nieuwe huisvestingen toegevoegd voor jongvee, diverse kipperassen en biggetjes. Tjjdel(jke exposities en aktiviteiten Gedurende de maanden juni, juli, augustus en September zal een aantal extra aktiviteiten een bezoek aan Flevohof nog aantrekkelijker maken. Zaterdag 30 juni worden de Nationale Pony Kampioenschap- pen op Flevohof gehouden. Van 14 juli t/m 12 augustus wordt een Lelie-binnententoonstelling ge houden in samenwerking met Ver- eniging ,,De Lelie". Tuinen en parken behalve de buitenshow van de Nederlandse Dahlia Vereniging in September is er op het gebied van tuinen en parken veel nieuws te zien op Flevohof. Het park bij de ingang is na acht jaar geheel herzien. Terrassen en vijvers zijn vergroot en er zijn wederom speciale voorzieningen getroffen voor de oudere bezoekers. In samenwerking met de Neder landse Hoenderclub en de Stichting Zeldzame Huisdierrassen worden alle zeldzame Nederlandse hoen- derrassen op Flevohof gehuisvest. De kinderboerderij is uitgebreid met nieuwe ponystallen en een vogeleiland. Bovendien werd het aantal paarden, siereenden, geiten en schapen vergroot. Bij het nieuwe spartelbad van 2.500 m2 zijn wa- terspeelattrakties en kleedkamers gebouwd. De prijzen van Flevohof zijn gelijk gebleven aan die van vorig jaar: 5,~ voor kinderen tot en met 12 jaar en 7,50 voor volwassenen. Voor groepen zijn er groepskor- tingen. Parkeren is gratis. Flevohof is in de maanden mei, juni, juli, augustus en September met open- baar vervoer bereikbaar vanaf sta tion Harderwijk en met de bus vanuit Elburg. Het Voorlichtingscentrum Sociale Verzekering heeft zojuist weer de geheel herziene folder Vakantie en sociale verzekering" uitgegeven. In deze folder wordt er op gewezen dat wie zijn vakantie voorbereidt, er verstandig aan doet te overwegen of er op het terrein van de sociale verzekering nog iets te regelen valt. Vooral ziekenfondsverzekerden en zij die een uitkering ingevolge de ziektewet, de Wet op de arbeids- ongeschiktheidsverzekering, de Al- gemene Arbeidsongeschiktheids- wet of de Werkloosheidswet ont- vangen, kunnen daarmee voor- komen dat zij in hun belangen worden geschaad. De folder is gratis te verkrijgen bij het V.S.V., Rhijnspoorplein 1, Amsterdam, tel. 020-927474. TE KOOP: Grote Stacaravan (lOVi x 3 mtr.). Indeling: huiska- mer 3x5 meter, 2 slaapkamers en keuken. Staplaats (met schuurtje) in Oostmarsum. Jaarpacht grond f 750,-- (incl. water en electra). Te bevragen (na 18.00 uur) tel. 05730-2764. Laat zien wat je lief is! De fotokamera heeft het gezin ver- overd Het begon bij de man, die zo'n kwart eeuw geleden nagenoeg de enige was, die dekamera hanteerde. Daarna was het de vrouw, die ontdekte hoe waardevol het is om de belevenis- sen van het gezin vast te leggen in foto's. Maar ook de kinderen beginnen zich steeds meer te interesseren voor de fotokamera: bij het laatst gehouden marktonderzoek bleek, dat in 17% van de Nederlandse gezinnen de zoon of dochter degene is, die de kamera het meest hanterrt. Fotowedstrijd voor de jeugd De Stichting Amateurfotografie gaat in het ,,Jaar van het Kind" extra aan- dacht besteden aan het fotowerk van de jongeren tot en met 18 jaar. Dat ge beurt in de fotowedstrijd met de uit- dagende titel: ,,Laat zien wat je lief is"! In die wedstrijd wordt de jeugd van Nederland gevraagd hun eigen we- reld op een originele wijze met foto's in b eeld te brengen. Vele onderwerpen Met dat thema ,,Laat zien wat je lief is"! kunnen jonge mensen, die graag een kamera hanteren, vele kanten op. Want er zijn talrijke onderwerpen, die voor een foto in aanmerking komen: een huisdier of de brammer, een TV- programma of een disco-avond, een vriend(in), een kleiner broertje of zusje of een oma. Er kan iets getoond worden van een hobby of van een on- derwerp in de natuur. Samen zullen de foto's, die voor deze wedstrijd worden ingezonden, een boeiend beeld geven van wat jonge mensen in deze tijd bezig houdt en waar ze van houden. Onderwerpkeuze is belangrijk Een deskundige jury zal alle foto's be- oordelen en daarbij veel aandacht geven aan de keuze van het onderwerp en de originaliteit, waarmee het onder werp in beeld is gebracht. De nadruk valt daarbij dus niet zozeer op de tech- nische kwaliteiten van de foto, waar- door iedereen kan meedoen ongeacht hel type kamera, waarover men de beschikking heeft. Aantrekkelijk prijzenpakket Er zijn twee leeftijdsgroepen; Voor elke groep is een serie prijzen beschik- baar. De eerste groep bestaat uit jeug- dige fotografen tot en met 14 jaar; de tweede kategorie vormen de 15- tot en met 18-jarige. Het prijzenpakket voor beide leeftijdsgroepen is gelijk en voor jongeren bijzonder aantrekkelijk. Er is per groep een foto-uitrusting te winnen tot een een bedrag van 1000,-, een tweetal stereo-kombinaties, zeven kas- setterecorders, vijf maal ,,een half jaar de topper van de week" en een aantal foto- en filmwaardebonnen, in totaal heeft het prijzenpakket een waarde van ruim 10.000,-. Een hele zomer Wie mee wil doen heeft in de komende zomer alle gelegenheid om foto's te maken, want de inzendtermijn sluit op 31 oktober 1979. Alle ingezonden foto's zullen worden geretourneerd en de uitslag zal bekend gemaakt worden aan alle i nzenders, die hun naam op de achterkant van de foto hebben ver- meld, het adres van inzending is: Stich ting Amateurfotografie, Singel 32, 1015 AA Amsterdam. Folder bij de fotohande! Wie mee wil doen met deze fotowed strijd voor jongeren tot en met 18 jaar, kan een gratis wedstrijdfolder afhalen bij de fotohandel, deze folder kan ook worden aangevraagd bij de Stichting Amateurfotografie (adres zie boven of telefoonnummer 020-262864). Laat zien wat je lief is! Dit is de naam van een fotowedstrijd voor de jeugd van Nederland. Deze foto brengt het thema op treffen- de wijze in beeld.

Noorder Akkoorden | 1979 | | pagina 9