Onzinnige wegafsluiting in parkje Nieuw seizoen in twee Schiedamse theaters Nieuwe zaken in „noord" Ons drinkwater De Bot Alfa Clean Steeple-chase" voor rolstoelen Secretarie "Burgerzaken" 's avonds gesloten Byna 75.000 in- inwoners "Pasar Malam" in Margriethal Vrouwen-praat- groepen in Groenoord 12e jaargang no. 291 22 augustus 1979 Vooral uw stoomgoed WINKELCENTRUM „DE KETEL" BORODINLAAN NoorderAkfeoorden Uitgave en advertentie exploitatie: De Magneet, drukkers - uitgevers Postbus 112, Schiedam Rotterdamsedijk 279 Telefoon 010 - 26 86 66 - 26 66 70 Redactie: J. van Schaverbeke Postbus 4040 Bachplein 189, Schiedam Telefoon 70 35 18 Orgaan van Wijkver."Groenoord e.o." Tevens mededelingenblad voor SSSN en Dienstencentrum "de Woudhoek" Voor bezorgklachten alleen 703586 Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis in heel Schiedam-Noord. Het is best een aardig parkje daar achter de grote Z-flats [oak wel „de Chinese muur" genaemdj. Een vreemdeling zal achter deze beton- reuzen besiist niet zo'n aardig paradysje vermoeden. Het para- dyseiyke is echter danig verstoord door bet onbeholpen plaatsen van een laag hekwerkje ten westen van de nieuwe woningen aan de Boro- dinlaan. In onze vorige uitgave pubiiceerden w[j een ,,ingezonden stuk" van iemand die zich in een rolstoel moet voortbewegen en nu zyn pad zag geblokkeerd. Ook in dit nummer vindt u weer een ingezonden stuk dat gedeelteiyk over het zeifde onderwerp behan- delt. Wy zgn de situatie daar gaan bekyken en hebben er maar een oordeel over; ABSURD. Niet alleen is het 's avonds een verduveld gevaariyk hekje met zyn hoogte van ca. 30 cm., maar het is overdag een onzinnig obstakel voor moeders met kinderwagens, kinderen met hun autoped en voor rolstoelen. Een afsluiting die wellicht terecht - bedoeld is om bromfietsers te weren nu de bewoners van de veel te dichtby gelegen nieuwe huizen daar last van ondervinden. Een pad-afsluiting dat echter volkomen onoordeelkundig is geplaatst. Een afsluiting waarmee geen enkele rekening is gehouden met andere weggebruikers dan bromfietsers. Het is ons een raadsei dat -voorzo- ver dit ooit is gebeurd tenminste - hiervoor door de gemeente toestem- ming is verieend. In een tyd waarin er [eindeiyk] aandacht wordt be- steed aan de nodige voorzieningen om invaiiden met hun rolstoelen een wat gemakkeiykere verpiaats- baarheid te geven, doet het „ach- teriyke" hekje wel heel vreemd aan. Een invalide maakt ook graag een „ommeye", echter geen „sla- ommetje". Het wordt tyd, de hoogste tyd, dat het onbenullige hekje wordt verwyderd of ten minste wordt gewyzigd. Deze AFSLUITING is een AAN- FLUITING! De secretarie-afdeling Burgerzaken Overschiesestraat 2 is niet meer's avonds voor het publiek geopend op de donderdagse koopavond. Uitsluitend voor het verkrijgen van reisdocumenten zal de afdeling eerst weer volgend jaar april weer op de donderdagavonden geopend zijn. Het getal 75.000 komt voor wat het Schiedamse inwoners aantal betreft angstig dichtbij. Want ook in de maand juni 1979 verloor onze stad weer een aantal inwoners. De gemeente telde op 30 juni j.l. in totaal 75.097 inwoners en wel 38.060 vrouwen en 37.037 mannen) Dit is 66 personen minder dan op 31 mei van dit jaar. Op 22, 23 24 en 25 augustus a.s. zal de Sporthal Margriet omgeto- verd zijn tot een grootse Oosterse markt. Meer dan 120 stands laten U een echt Oosterse sfeer proeven en zullen u laten kennis maken met fijn houtsnijwerk, koperwerk, schilderkunst, batik enz. naast talrijke stands met Indonesische lekkernijen. Verder vindt er twee- maal per dag een modeshow plaats, terwijl een non-stop programma wordt aangeboden met vele beken- de artiesten, zoals Lee Towers, The Family, Will Iskander, The Crowns en hypnotiseur Elios. Half September zullen in boerderij Landvreugd aan de Sweelincksin- gel weer twee vrouwenpraatgroepen van start gaan en wel op dinsdag- en woensdagmorgen. Vooral bij de groep van dinsdag- morgen zijn nog vrouwen welkom; de woensdaggroep heeft nu nog maar enkele plaatsen vrij. Indien nodig wordt voor een kinderoppas gezorgd. Diegenen die belangstel- ling hebben, kunnen zich - liefst voor 29 augustus a.s. - opgeven bij: Anneke van Velzen - tel. 706237 of Trudy Tieken - tel. 715085. De laatste weken hebben nog een tweetal winkels hun poorten voor het publiek geopend en wel in het nieuwe flat aan de oostzijde van het Bachplein, grenzend aan Winkel- centrum "Hof van Spaland" en daarmee een onderdeel vormend. Korsten Coiffures Op Nr. 43 opende "Korsten Coif fures" de rij en sinds die tijd is Schiedam-Noord een hoogst mo- deme dames- en herenkapsalon rijk. We hebben het jaren lang zonder (of bijna zonder) moeten doen en met de vestiging van (nog) een dames- en herenkapsalon is zeker aan de dringende vraag voldaan. Hubo-maak-het-zelf. Op 11 augustus opende de tweede zaak aldaar zijn deuren en is Schiedam-Noord verblijd met een echte doe-het-zelf-zaak. Eigenaar H. Kruithof heeft een ruime zaak van 200 m2 met een zeer uitgebreid assortiment als hout- plaatmate- riaal, verf, lijmen, ijzerwaren, hand- en electrisch gereedschap, elektra, kasten en bouwsystemen. Mogelijkheden voor het op maat laten zagen van hout is aanwezig. 't Raedthuys De Bar-bistro van de Gebr. Van Engelen nadert zo langzamerhand zijn voltooiing en het laat zich aanzien dat de zaak op 10 Septem ber voor het publiek kan worden geopend. Het nieuwe interieur is aangepast aan de stijl van het oude Raadhuis aan de Schiedamseweg en men kan door uitgekiend met de ruimte te woekeren een vrij groot aantal gasten herbergen. De keu- ken is van de modernste snufjes voorzien, terwijl boven nog een zaal is gecreeerd die voor partijen of vergaderingen kan worden gehuurd Vier zaken ontbreken nu nog aan het winkelcentrum "Hof van Spa- land". De fa. Maagdenberg (ver- lichting) zal zeer binnenkort de - tweede - zaak openen, verder is nog de wacht op het reisbureau, de radio- en televisiezaak en de Alge- mene Bank Nederland (nu nog gevestig aan de Schiedamseweg). In het afgelopen jaar zijn er rond het Passage Theater nogal wat moeilijkheden en onduidelijkheden geweest. Bij de start van een nieuw seizoen zijn die moeilijkheden ge- lukkig overwonnen. De exploitatie van het theater is nu in handen gegeven van de Stichting Passage Theater met aan het hoofd direc- teur R.P. Pillard. De filmvoorstel- lingen in het Passagetheater en de Passage Bio worden door deze stichting voortgezet. Passage-theater. In dit theater begint het seizoen op 25 September a.s. met de Vader Abraham Show met o.m. Mieke, Imca Marina en de Kermisklanten. Op 23 oktober komt de Haagse Volksopera met een voorstelling van de Opera Rigoletto. Naast Nederlandse en Italiaanse solisten werken mee het Haagse Volks Opera Orkest en het Verdi Koor. Het geheel staat onder leiding van Coen RuivenkamD. Op 13 november a.s. brengt John Lanting's Theater van de Lach voor de tweede maal de klucht „Nee Schat nu niet". Het zeifde gezel- schap brengt op 7 februari 1980 zijn nieuwe voorstelling ,,Een kus van een rus". Naast John Lanting spelen mee Karla Wild- schut, Ellen Veger, Johan Sirag, Flip Heeneman e.a. Theater de Teerstoof. Theater de Teerstoof gaat alweer haar achtste seizoen in. De pro- grammatiecommissie van de Teer stoof zet komend se'izoenm in het teken van de vernieuwing, vooral wordt veel meer ruimte geboden aan de nieuw komers" in de cabaretwereld. Ook in het nieuwe seizoen vinden de voorstellingen plaats op vrijdag- en zaterdag- avond, is de foyer van het theater om 20.00 uur open en beginnen de voorstellingen om 21.00 uur. 31 Augustus en 1 September komt Don Quishocking met ,,Trappen op" waaraan Edison- winnaars Anke, George, Fred en Jacques hun medewerking verle- nen.7 en 8 September is er Henk van Ulsen met ,,Van het een komt het ander" Vangrail met ,,Dejonge weduwe zoekt een stapelbed" (try-out is er op 14 en 15 September de maand Sept. wordt op 21 en 22 September afgesloten met Mar- jol Flore die een geheel nieuw programma onder de naam ,,Zo ben ik" brengt. Een mengeling van cabaret, komische eenakters, paro- dieen, songs en chansons. Pianist Eduardo begeleidt haar. Voor de verdere programma ver- wijzen wij naar het speciaal hier voor verspreide volledige Schie damse theaterprogramma. Maan- delijks zult u in ons blad de komende programma's terugvin- den. Bijna niemand weet dat het Staats- bosbeheer zich ook bezig houdt met ons drinkwater. En dan bedoe- len we niet zozeer het drinkwater dat uit de grote rivieren wordt betrokken, maar het water dat uit de grond wordt opgepompt. We weten langzamerhand allemaal wel dat wij meer water winnen dan er door hemelwater bijkomt. Daar- door daalt de grondwaterspiegel en dat heeft zijn gevolgen voor de begroeiing en dus ook voor de dieren die er leven. In de duinen van Noord- en Zuid- Holland was dat probleem al jaren- lang nijpend. Men heeft daar ri- vierwater naar de duinen gebracht, het door de grond laten filtreren en daarna weer opgepompt. Het Staatsbosbeheer nu neemt deel aan een onderzoek dat tot doel heeft het duinterrein voor waterwinning zo- danig te gebruiken dat zo min mogelijk schade wordt toegebracht aan de natuurlijke begroeiing. Ook in andere gebieden wordt onderzoek gedaan naar de invloed van het ondergrondse water op de begroeiing. Het blijkt inmiddels al wel dat wij van de loop van dat ondergrondse water nog niet veel afweten. De kans om fouten te maken is dan maar al te groot. Eeuwenlang hebben we teveel wa ter gehad. We hebben een perfect werkend systeem ontwikkeld om dat lastige water zo gauw mogelijk naar zee af te voeren. Maar we hebben er onvoldoende aan gedacht dat we een gedeelte van dit water de tijd moeten gunnen om in de bodem te trekken. Dat is nodig om de grondwater- stand op peil te houden. Nu gaat er een nog onbekende, maar zeker enorme hoeveelheid goed water verloren onder het motto "weg is weg". Daar moeten wo dringend iets aan doen. Hoe vroemd het in ons waterrijk landje ook klinkt: wij moeten met alle kracht proberen voldoende goed water te houden voor onszelf en vooral het andere leven in en op de grond. Als bomen goedkeurend konden knikken, zouden ze dat nu zeker doen!

Noorder Akkoorden | 1979 | | pagina 1