Nuookeen Chiropodist" in Schiedam-Noord Officiele opening op 10 September Uitslag kleurwedstrijd bij gelegenheid van opening kantoor Rabobank De Bot Alfa Clean Verenigings- seizoen weer begonnen 12e jaargang no. 292 5 September 1979 Oude Raadhuis van Kethel in alle glorie hersteld Voor al uw stoomgoed WINKELCENTRUM „DE KETEL" BORODINLAAN MoorderAkkoorden Ultgave en advertentle exploitatle: De Magneet, drukkers uitgevers Postbus 112, Schiedam Rotterdamsedijk 279 Telefoon 010 - 26 86 66 - 26 66 70 Redactie: J. van Schaverbeke Postbus 4040 Bachplein 189, Schiedam Telefoon 70 35 18 Orgaan van Wijkver."Groenoord e.o." Tevens mededelingenblad voor SSSN en Dienstencentrum "de Woudhoek" Voor bezorgklachten alleen 703586 Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis in heel Schiedam-Noord. Wij hebben er steeds een - goede - gewoonte van gemaakt om via onze kolommen onze lezers attent te maken op nieuwgevestigde zaken, bedrijven enz. in onze wijk. Dikwijls hebben wij daarbij ver- meld dat door de vestiging aan een behoefte is voldaan. Bij de per 1 September j.l. in Schiedam-Noord gevestigde "chiropodist", mevr. R. v.d. Eijk-Lamein, is dit zeker geen overbodige toevoeging. Wij hebben sterk de indruk dat hieraan z6ker een dringende behoefte was. Wat is nn eigenlfjk een Chiropodist. Niet ieder zal onmiddellijk weten wat een Chiropodist is en wij geven hieraan gaarne enige uitleg. Een chiropodist houdt zich in hoofdzaak bezig met het verlenen van diensten aan mensen, die lijden aan voetklachten. Het beroep chi- ropodie is voortgekomen uit het beroep pedicure en bestrijkt een breder terrein dan de pedicure. Zijn opleiding duurt dan ook lan- ger, is uitgebreider en omvat tevens het corrigeren van standafwijkin- gen van de voeten, tenen en/of nagels. Misschien kan het volgende voorbeeld duidelijk maken hetgeen hier bedoeld wordt: Bij hamertenen komen dikwijls zeer pijnlijke lik- doorns voor bovenop de te sterk gebogen teengewrichten. Een be- handeling waarbij alleen de lik- doorns worden verwiiderd is als regel onvoldoende, omdat de eelt- vorming meestal snel weer terug- komt. Een chiropodist zal daarom tevens proberen de standafwijkin- gen van de teen te corrigeren en trachten de pijnlijke drukpunten te ontlasten, waarvoor hem meerdere technieken ter beschikking staan. Ook na amputatie van een teen door een chirurg kan een chiropo dist een teenprothese maken. Vaak zijn nagelafwijkingen oorzaken van pijnklachten. Een chiropodist kan bijvoorbeeld de vorm van de nagel- plaat bij een pijnlijke ingegroeide nagel eventueel corrigeren met be- hulp van een nagelbeugel en/of nagelprothese, waardoor de pijn klachten kunnen verdwijnen. Ook het aanmeten van elastische kousen en steunzolen en korrektors is bij de opleiding inbegrepen. Het beroep chiropodie is in Neder- land nog geen wettelijk beschermd beroep. De overheid is echter van mening, dat een wettelijke regeling in de toekomst echter wel noodza- kelijk is. Op het Ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygifine wordt gewerkt aan het tot stand komen van wettelijke normen voor het beroep chiropodie als parame- disch beroep. De 27 jarige mevr. R. v.d. Eijk- Lamei voltooide haar chiropodie- opleiding aan de Academie der Podologie te Rotterdam. Zij be- schikt over een kompleet ingerichte behandelruimte van 20 m2 aan de Smetanalaan 110. Telefonische af- spraken worden gaarne gemaakt via haar tel. nr. 714734. De zaal waarin vroeger de gemeente- raad van het dorp Kethel vergaderde is omgetoverd tot een bijzonder gezel- lige bistro. Want dat is de bestemming geworden voor het 355 jaar oude gemeentehuis, dat - zoals een gevelsteen nog onthult - in 1624 werd gebouwd. Een andere ge velsteen laat zien dat het gebouwtje in 1890 verbouwd is en waarop de namen van de toenmalige burgemeester Ypeij en de wethouders Van der Eijk en Lansbergen genoemd worden. Het raadhuisje moest indertijd op ad- vies van wethouder Bolmers gesloopt worden en met name de wijkvereniging Groenoord zette zich in het gebouw te behouden, daarbij de steun van anderen verkrijgend. Het is in feite aan de be- kende distilleerderij FLORYN te dan- ken dat het raadhuisje er nu in alle glorie bij staat. Hoewel het oude ge bouwtje niet onder „monumentenzorg" viel en het daardoor op gemakkelijke wijze geheel veranderd had kunnen worden, wilde de directie van Floryn het graag in zijn oude staat terugbren- gen. Daarin zijn zij met medewerking van Bouwbedrijf Ostade wonderwel ge- slaagd. (Voor een eerder gerestaureerd pand aan de Noordvest - 2 oude panden van Kappelhof) ontving de fa. Dirk- zwager-Floryn reeds een schildje van de Historische Vereniging Schiedam). Bistro Zoals gezegd is er nu een bistro" in gevestigd, welke door de Gebr. En- gelen wordt geSxploiteerd, die de no- dige vakkennis en ervaring opdeden in hun bekende specialiteitenrestaurant Formentor aan de Weissenbruchlaan in Hillegersberg. Een ingrijpende en langdurige verbou- wing is voorafgegaan aan het unieke resultaat; een sfeervol restaurant met plaats voor zeventig personen. Naast speciaal uit Frankrijk geimporteerd meubilair heeft men veel „ouds" weten te bewaren en/of te herstellen. De schit- terende schouw in de raadszaal is er nog steeds en naast de bar vindt men nog de twee celdeuren waarachter vroe ger boosdoeners uit Kethel werden op- borgen. Nu iedereen weer van zomer(?)-va- kantie is teruggekeerd, beginnen ook de verenigingen weer aan een nieuw seizoen. Wij zagen dat duidelijk aan de ons toegezonden teksten, welke wij hieronder laten volgen: ,,Euphonia" Op zaterdag 1 September j.l. gingen de deuren van het Schep- huis aan de Dorpsstraat in Kethel weer wagenwijd open voor de leden van het kinderkoor „De Zingende Stamgasten". Nu de vakantie voor hen voorbij is gaan de kinderen weer met frisse moed iedere zaterdag van 11.00 uur tot 12.30 uur zingen, spelen en dan- sen. Ook uw kind, vanaf drie jaar, kan komen zingen, spelen en dansen op dit kinderkoor. Komt u eens langs en kijk wat er zo al gedaan wordt. Gaarne tot ziens bij ,,De zingende Stamgasten". Damestrimclub Op 21 augustus is de damestrim club weer van start gegaan. Daar deze dames uitgaan van het spreek- woord ,,Hoe meer zielen, hoe meer vreugd", zou men de club graag nog wat uitbreiden. Elke dinsdag- avond van 8 tot 9 uur wordt er getrimd, waarna de vermoeide ledematen onder het genot van een kopje koffie weer tot rust kunnen komen. Alle dames tussen 20 en 60 jaar zijn van harte welkom en kunnen zich opgeven bij; Nel Astmus, tel. 702362 of Nel Baumhftr, tel. 709901. Dames, wordt lid en trim u fit, want u kent toch het devies: minder roken, minder eten en meer bewegen, goed voor hart en bloedvaten!" The Young Voices Hervormd Jeugdkoor ,,The Young Voices" begon de repetities op 23 augustus j.l. in de benedenzaal van de Opstandingskerk aan de Burg. Honnerlage Gretelaan, hoek PJ. Troelstralaan en wel van half acht tot half tien. En dat zo elke donderdagavond. Jongeren vanaf 14 jaar, die graag ook mee willen zingen, zijn van harte welkom. Het jeugdkoor bestaat nu 6Va jaar en staat onder leiding van dirigent Hans van Winsen. Het koor wordt begeleid door piano, trompet en klarinet en bestaat uit ca. 45 jongeren van 14 tot plm. 25 jaar. Jongeren die interesse hebben kunnen gerust eens op de repetitie- avond komen kijken of anders eens bellen met Jan Verboon, Swam- merdamsingel 29 a, tel. 732917. Klaagmuur Storend werkt helaas de niet afgewerk- te zijmuur van het pand en buurman Maagdenberg (verlichting) is daar niet zo tevreden mee. Wij begrepen dat ook niet zo erg en - nieuwsgierig als wij nu eenmaal zijn - wilden we eerst eens „bij kennis komen". Het blijkt nu dat er een controverse is tussen de eigenaren van het pand en de M.B.O. in wiens opdracht de aangrenzende burgemeesterswoning door S.S.N, werd gesloopt. Men vergat daarbij de recht hebbenden hiervan in kennis te stellen en/of maatregelen te nemen opdat het raadshuisje zo min mogelijk zou worden beschadigd. In feite een onverkwikkelijke zaak die in letterlijke en figuurlijke zin een smet werpt op het unieke pandje. Hetgeen toch niet afdoet aan het feit dat Schiedam-Noord een restaurant van de eerste orde heeft ver- kregen met Bar-Bistro ,,'t Oude Raedt huys" aan de Schiedamseweg 26. Wij wensen de heren A. en T. Engelen alle succes toe en wij zijn er van over- tuigd dat zij dit ziker zullen hebben. Op feestelijke wijze had afgelopen woensdag de uitreiking plaats van de prijzen van de kleurwedstrijd, die de Rabobank hield b.g.v. de (her)opening van haar kantoor aan de Zwaluwlaan. Aan deze wedstrijd deden 358 kinderen mee. De 50 prijswinnaars werden op de bank ontvangen. Na een rondleiding door de bank en het nuttigen van een verfrissing volgde de bekendmaking van de prijzen. Buiten een 44-tal mooie prijzen werden de volgende hoofdprijzen uitgereikt: 2 eerste prjzen: radiocassette recorder Linda Schlarmann en Denise van Pelt. 2 tweede prijze.i: pocketcamera Sabine van Steenis en Liesbeth Bouwens. 2 derde prijzen: horloge Caroline Hoogerbrugge en Loes Perrin. De tekeningen zijn nog een week te bezichtigen in de hal van de bank. Al met al een zeer geslaagde aktie van de Rabobank.

Noorder Akkoorden | 1979 | | pagina 1