Huurders Vereniging gemeenteflats Groenoord gaat over brederfront werken Schiedam blijft tegen de aanleg van Rijksweg 19 De Bot Alfa Clean Getuigen gezocht van aanrijding De zomer van 1979 Herfstaktiviteiten ,,Jeugdland" School- informatie- markt 12e iaarganano. 29' 3 oktober 1979 :ii Voor al uw stoomgoed Ook voor bedrijven WINKELCENTRUM „DE KETEL" BORODINLAAN van de Openbare Lagere school „De Ouverture", Bachplein. NoordcrAkkoordcn Uitgave en advertentie exploitatie: De Magneet, drukkers - uitgevers Postbus 112, Schiedam Rotterdamsedijk 279 Telefoon 010 - 26 86 66 - 26 66 70 Redactie: J. van Schaverbeke Postbus 4040 Bachplein 189, Schiedam Telefoon 70 35 18 Tevens mededelingenblad voor Wijkver. "Groenoord e.o." SSSN en Dienstencen- trum "de Woudhoek" Voor bezorgklachten a I lee n 703586 Verschijnt elke 14 dagen huis aa huis in heel Schiedam-Noorc Tijdens de enquetteperiode in de beide Z flats aan het Schubert- en Lisztplein hebben veel bewoners zich als lid van de nog niet lang bestaande huurdersvereniging ge- meld. Uit genoemde enquette is tevens sterk tot uiting gekomen, dat het noodzakelijk is voor de vereniging om over een breder front te gaan werken. Hetgeen inhoudt dat ook de bewonersbelangen voor wat betreft de onmiddellijke woon- omgeving zal worden behartigd. Inmiddels is de enquette Schubert- plein/Lisztplein in zijn totaal gein- ventariseerd. Het overgrote deel van de bewoners heeft uitvoerig hun wensen en suggesties kenbaar gemaakt. Met grote meerderheid hebben de bewoners zich uitgespro- ken voor isolatie van de verwar- mingsbuizen in de kelders en voor afsluitbare buitendeuren naar de bergruimtes. De huurdersvereni ging heeft dit inmiddels aan de gemeente doorgegeven met een overzicht van de andere wensen en klachten. Isolatieplan Inmiddels deelde het Gem. Wo- ningbeheer mede dat ook bij ande re flats bekeken zal worden om tot isolatie van de verwarmingsbuizen over te gaan. Tevens wordt er bij het gem. Woningbeheer gewerkt aan een gigantisch isolatieplan voor alle gemeentewoningen, hetgeen door zijn omvang wel een meetja- renplan zal worden, maar energie- besparend zal kunnen werken. Op korte termijn zal het bestuur van de huurdersvereniging een en quette ook voor een andere groep flats houden. Kabeltelevisie Ruim een jaar is de wijk Groenoord aangesloten op de C.A.I. Deze aansluiting werd door de meeste bewoners als zijnde "verplicht" aangevoeld, aangezien door het weghalen van de plaatselijke anten- nesystemen er geen redelijk alter- natief overbleef, zo deelde het bestuur van de huurdersvereniging ons mede. De vereniging onderzocht de me- ningen bij de bewoners omtrent de Centrale Antenne Inrichting. Het resultaat van het onderzoek wijst uit dat de C.A.I, niet als volmaakt betiteld kan worden. De uitslag van x iiwir iBfw v i'-T >f het onderzoek was nogal verras- send. Ruim 35% van de onder- vraagde leden heeft het vragenfor- mulier ingeleverd, voor wat betreft de radio heeft 32,8% een goede ontvangst, 42,2 een matige ontvangst en 17,2 een slechte ontvangst. De televisie bracht het er wat beter af: 36 heeft een goede ontvangst, 47 een matige en 17% meldde een slechte ont vangst. Echter 76,6 heeft wel last van storing, terwijl 84 van de inzenders de abonnementkosten te hoog vonden. De zender Duits- land 3 vertoont de meeste storingen n.l. bij 43,7%. Gezien de uitslag van het onder zoek heeft het bestuur van de Huurdersvereniging de betreffende gemeentelijke instantie benaderd om tot een betere ontvangst te komen en ook tot een betere service-verlening waarbij geen voorrijkosten meer in het vooruit- zicht zal worden gesteld. Aansluiting Wijkver. Groenoord Meerdere malen is de huurdersver eniging door de Wijkver. Groen oord benaderd teneinde als onder- afdeling van die wijkvereniging te gaan fungeren. Hoewel het opgaan in de wijkver. Groenoord voordelen zou kunnen bieden vindt het be stuur van de huurdersvereniging dat de bewonersbelangen beter gediend kunnen worden in een geheel onafhankelijke vereniging die zich alleen bezighoudt met de woning en de onmiddellijke woon- omgeving. De huurdersvereniging heeft haar standpunt zeer duidelijk bepaald en vindt het niet juist van de wijkver. Groenoord om hierover te blijven aandringen en zal het meer °P prijsstellen indien de toegezegde samenwerking goed gaat fungeren. Meer potjes op het vuur. De aktieve huurdersvereniging be- reikte ook bij de gemeente, dat er twee beschermde parkeerplaatsen zullen worden aangelegd bij het winkelcentrum Hof van Spaland. Deze beide parkeerplaatsen voor minder-validen zullen met de ge- bruikelijke verkeersborden worden aangeduid. vo«ll$8$8&5fc De vereniging deelde ons in haar rapport nog mede, dat binnenkort een aanvang zal worden gemaakt met schilderwerkzaamheden in midden-Groenoord. Dit omvat het schilderen van alle kamer-, keuken en slaapkamerkozijnen van de blokken v. Raalteplein, Jac. Urlus- plein en C. v. Zantenplein. De huurdersvereniging is ook druk bezig met de verkeerssituatie in onze wijk en met name met de nog maar een onbelemmerde toegangs- wijk naar Schiedam-Noord en met de eventuele ondertunneling van de spoorbaan Schiedam-Hoek van Holland. lets waarover ons blad in het verleden al meerdere malen heeft geschreven. Nieuwe leden. Nieuwe leden kan de huurdersver eniging natuurlijk nog best gebrui- ken. Mocht u bewoners van een gemeenteflat zijn en wat meer over de vereniging willen weten, G. de Ronde (tel. 710827) of L. Vare- wijck (tel. 713353) zullen u gaarne alle inlichtingen geven. Verschillende punten uit de nota ,,Hoofdwegenstructuur" dat door het bestuur van Rijnmond is vervaardigd kan de goedkeuring van de gemeente Schiedam niet verkrijgen. Met name de voorge- stelde aanleg van nieuwe autowe- gen en/of de verbreding van reeds bestaande ontlokte het gemeente- bestuur van onze stad de nodige bezwaren. Zoals reeds in het verleden het geval was blijft Schie dam tegen de aanleg van rijksweg 19, de uitgedachte nieuwe verbin- dingsweg tussen den Haag en Rotterdam, die ten westen van onze wijk zou moeten komen en een groot gedeelte van het nog landelijk Midden-Delfland doorsnijdt. Schiedam ziet verder meer in de uitbreiding van het openbaar ver- voer (b.v. sneltram) en betreurt de ongunstige ontwikkeling van de Openbaar-Vervoertarieven (dus de prijsverhogingen) en de frequentie- vermindering van de N.S. op de trajecten Rotterdam/den Haag en Hoek van Holland/Rotterdam. Verder is Schiedam van mening dat indien dit strikt noodzakelijk is, de verbreding van rijksweg 13 de voorkeur moet krijgen boven de aanleg van de omstreden rijksweg Wie zag de aanrijding die gebeurde op 12 augustus j.l. ('s avonds om ca. 20.30 uur) tussen een taxi en een meisje van 7 jaar op de Laan van Bol'Es? Wie hiervan getuige was, wordt vrien- delijk verzocht zich in verbinding te stellen met telefoon 703471 (na 18.00 uur). Bijvoorbaat dank. Over het weer in Nederland in de zomer van 1979 valt zo op het eerste gezicht niet veel goeds te zeggen. Kou en regen voerden de hoofdtoon. Voor mensen niet zo leuk. Wat vonden de bomen ervan? Die houden wel van regen. Droogte bemoeilijkt de opname van water en de hierin opgeloste voedingsstof- fen uit de grond, zodat de ontwik keling van de boom wordt geremd. Water in de grond is dus in het algemeen gunstig, als de omstan- digheden maar niet zo zijn dat de wortels er in verdrinken omdat er geen lucht meer in de grond overblijft. Omdat het in ons land op de meeste plaatsen wel dikwijls maar niet veel tegelijk heeft geregend, zijn de meeste bomen daar in dit opzicht wel bij gevaren. De abnor- maal lage temperaturen daaren- tegen hebben alle levensprocessen, in de grond en in de hele boom, minder snel doen verlopen waar- door de ontwikkeling juist weer geremd werd. De balans zal van plaats tot plaats verschillen, waar schijnlijk is het gemiddelde resul taat vrij redelijk. E6n lichtpunt is er in elk geval wel Er is in de afgelopen winter vee zout gebruikt voor de gladheidbe strijding, in grote delen van on land veel meer dan ,,normaal" Dat zou de bomen langs de wegei heel veel kwaad gedaan hebben, ei de vele regens hebben wat di betreft ongetwijfeld heilzaam ge werkt, doordat het uitspoelen var het zout uit de grond er doo bevorderd werd. De vergiftiging vsn de wortels is daardoor wellichi wat minder en het herstel van df bodemstructuur, die altijd ernstif onder het zout te lijden heeft wordt er door bevorderd. Dat is althans een goede kant van he: slechte weer. Het programma Jeugdland-Herfst- aktiviteiten voor de periode 15 t/m 19 oktober a.s. ziet er als volgt uit: 15 Oktober, film in gebouw de Ark, Hargplein 101, aanvang 10.00 uur, toegang0,50. 15 Oktober, kreativiteit op hel Bachplein, aanvang 14.00 uur. 16 Oktober, sport en spel aan de J. 'Oreliosingel, aanvang 10.00 uur. 16 Oktober, kindervariet£ in ,,Dt Rank" aan de Schiedamseweg 112, toegang/ 1,—. 17 Oktober, kreativiteit aan het Bachplein, aanvang 14.00 uur. 18 Oktober, sport en spel aan de Oreliosingel, aanvang 10.00 uur. 19 Oktober, kindervoorstelling in het Wijkcentrum Nieuwland, Dr. Wibautplein 129, toegang/ 0,50. De Ouverture-Informatie-Markt belooft weer veel en interessant schoolnieuws aan de ouders te bieden. Donderdag 11 oktober a.s. is de zaal De Ark aan het Harg plein veranderd in een gezellige marktplaats! In een 6-tal kraamp- jes wordt tijdens een LOOP—INN aandacht geschonken aan aktu- ele onderwijs en opvoedingsthe- ma's waarmee de ouverture zich betrokken weet. Met gebruikmaking van o.a. VIDEO, FILM, DIA, FOTO- en GELUIDSAPPARATUUR wordt het dagelijkse schoolgebeuren op ongedwongen wijze gepresen- teerd Centraal op de avond staat jaar de rol van de oudercommis- sie. Een aantal herkenbaar ge- maakte situaties op en rondom de school m.b.t. de kinderen, geven gelegenheid tot bespreking in groepsverband. Het is ein van de aanzetten om vanuit een ge- zamenlijke verantwoordelijkheid te groeien naar de basisschool nieuwe stijl.

Noorder Akkoorden | 1979 | | pagina 1