Waar kom ik vandaan '■J Gladheidsbestrij ding winter 1979/1980 De Bot Alfa Clean HiriKP HUISHOUD HIPKE ENKADO Bezoek Sint Nicolaas aan Schiedam-Noord Nog twee maal "Noorder Akkoorden" in dit jaar Open-deur-dienst Er zyn weer "oliebollen" in Schiedam-noord Straks ook kursussen in nieuwe wykgebouw Eerste Instuif voor de jeugd van 6-12 jaar Ramp voor ,,De Rietzeilers" Treintje door het Beatrixpark Groot Gospel- concert in De Doelen 12e jaargang no. 298 28 november 1979 Voor al uw stoomgoed Ook voor bedrijven WINKELCENTRUM „DE KETEL" BORODINLAAN ZIE SINT VOORDEEL ADVERTENTIE loonier AMroorden Ultgave en advertentie exploitatie: De Magneet, drijkkers uitgevers Postbus 112, Schiedam Rotterdamsedijk 279 Telefoon 010 -26 86 66 - 26 66 70 Redactie: J. van Schaverbeke Postbus 4040 Bachplein 189, Schiedam Telefoon 70 35 18 Tevens mededelingenblad voor Wijkver. "Groenoord e.o." SSSN en Dienstencen- trum "de Woudhoek" Voor bezorgklachten alleen 703586 Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis in heel Schiedam-Noord. Op 5 december a.s. zendt de NOS via Nederland I een anderhalf uur durend amusementsprogramma uit dat in het teken staat van het Jaar van het Kind. Tot de muzikale gasten die presen- tator Willem Duys zal ontvangen, behoren o.m. Roberta Flack, Paul van Vliet, Tol Hansse, Gerard Lenorman, het team van de Film van Ome Willem, het Russisch Ballet Azerbeidzjan en het orkest van Harry van Hoof. Als rode draad door het program- ma loopt een spel waaraan iedereen kan meedoen. Zes buitenlandse kinderen die hier in Nederland wonen, de zogenoemde tweede ge- neratie van culturele minderheden, worden via een gefilmd portretje voorgesteld. De vraag is: Waar komen ze vandaan Deelnameformulieren zijn in de week van 5 december te vinden in alle omroepbladen. Bovendien zijn ze te krijgen bij alle vestigingen van Vroom en Dreesman, Vendet, Hema en de Bijenkorf, zolang de voorraad strekt. Het totaal aantal in omloop te brengen formulieren is 5,2 miljoen. Uiteraard kan de oplossing ook per briefkaart of per giro worden inge- zonden. De inzenders moeten min- stens 2,50 aan extra postzegels bijplakken of overmaken. De opbrengst van deze actie is bestemd voor projekten in minstens 5 steden. Die projecten moeten in het kader van het Jaar van het Kind tot stand komen. Jonge kinderen, die opgroeien in een soort niemandsland, tussen twee culturen, met twee talen, twee woorden voor elk begrip of voor- werp, dreigen tussen de wal en het schip te raken. In deze situatie moet verbetering komen. Dat kan o.a. door aanpassing van kinder- centra. De aanpassing wordt geprojecteerd in bestaande kindercentra in min stens vijf grote steden door middel van aanschaf van speciaal spel- en ontwikkelingsmateriaal en uitbrei- ding van opvangmogelijkheden. De plannen hiervoor zijn gereed en kunnen dan ook binnenkort wor den uitgevoerd. De actie wordt gevoerd onder aus- picien van de Stichting Nationale Commissie Internationaal Jaar van het Kind - 1979. Zoals wij reeds in onze vorige uitgave hebben vermeld, zal St. Nicolaas - op uitnodiging van Wijk ver. Groenoord - ook een bezoek aan onze wijk brengen. Dat gebeurt op zaterdag 1 decem ber a.s. Voorafgegaan door een muziekkorps vertrekt de feestelijke stoet om 11.00 uur vanaf Boerderij Landvreugd aan de Sweelincksin- gel en rijdt dan vervolgens via de Valeriusstraat naar de Laan van Bol'Es. De Sint loopt dan vanaf de Coop langs de winkels op de Laan van Bol'Es om vervolgens via het Beet- hovenplein en Peter van Anrooij- laan naar het Winkelcentrum De Ketel aan de Borodinlaan te rijden. Ook daar bekijkt de Sint de win kels, want uit ervaring weet hij bij welke winkels hij zijn kadootjes moet uitzoeken. Geen wonder dus dat hij hiervoor de zaken aan de Laan van Bol'Es en Borodinlaan uitzoekt. Na deze tweede stop rijdt St. Nikolaas verder via de Borodinlaan Mozartlaan, Ed. v. Beinumlaan, Valeriusstraat en Obrechtstraat te- rug naar Boerderij Landvreugd, waar de stoet om ca. 13.00 uur ontbonden zal worden. De winter staat weer voor de deur. De V.R.O.M. heeft de afgelopen maanden maatregelen getroffen, zoals het aanvullen van de zoutvoorraad en het in goede staat brengen van het strooimaterieel, om als de winter toeslaat, daar waar nodig, acte de presence te geven. Ongetwijfeld zult u zich nog de strooiwagen herinneren die in de afgelopen strenge winter een ,be- kend beeld op straat waren. In de winterperiode behoort tot de taak van de V.R.O.M.-dienst het, na sneeuwval, ijzel en of opvriezen van natte weggedeelten, begaanbaar maken van doorgaan- de wegen, busroutes en doorgaande fietsroutes, wijkstraten en zo nodig polderwegen, oversteekplaatsen, alsmede rijbanen rondom zieken- bejaarden- en verzorgingstehuizen etc. Een en ander ook in samen- werking met de Dienst Gemeente- werken van de Gemeente Schie dam. Voordat de wagens uitrukken wordt het strooimechanisme afge- steld en aangevoerd op basis van vier belangrijke faktoren: 1. de weergesteldheid 2. de verkeerssituatie 3. de toestand van de wegen (ijzel, sneeuw of hagel) 4. minimaal zoutverbruik uit oog- punt van milieubesef. Van belang is verder dat een ieder meewerkt om zo spoedig mogelijk van gevaarlijke en hinderlijke glad- heid af te komen. Wij verzoeken u dan ook beleefd doch dringend bij voorkomende gladheid de stoep of het gedeelte voor uw woning zelf te bestrijden door b.v. de sneeuw e.d. weg te vegen (A.P.V. art 87). Uw mede-burgers doet u hiermede ook een plezier. Bij de V.R.O.M-dienst is (beperkt) strooizout tegen het geldende tarief verkrijgbaar. Voor verdere informatie kunt u op werkdagen terecht bij de Gemeen- telijke Vervoer-, Reinigings-, Ont- smettings- en Marktdienst, Rin- gersstraat 9, kantoortijden van 8.00 -17.00 uur, telefoon 377155. 'Noorder Akkoorden' zal dit jaar nog twee maal uitkomen. In ver- band met de feestdagen is er wel een verschuiving in de uitgifte- datum. Ons volgend nummer ver schijnt op woensdag 12 december a.s., het laatste nummer van 1979 verschijnt op woensdag 19 decem ber. Teksten voor deze nummers dienen uiterlijk 5 en 12 december in het bezit van de redaktie te zijn. De laatste Open-deur-dienst van dit jaar wordt gehouden in de Dorpskerk van Kethel op zondag 16 december a.s. Deze dienst be- gint om 9.45 uur, voorganger zal zijn Ds. J.G. Jansen uit Gouda. In onze volgende uitgave zult u hier- over nadere mededelingen vinden. De "Oud-Hollandse Gebakkraam" is weer in onze wijk verschenen en heeft zijn standplaats ingenomen bij Winkelcentrum De Ketel t.o. de bekende zaak van Hans Damme. Met de komende feestdagen in zicht (de kraam blijft totdat de laatste feestdag voorbij is) zullen er zeker veel kopers daar een bezoekje brengen. Maar wie er nu in de buurt loopt, zal zeker niet met aankopen wachten tot eind decem ber. De heerlijke lucht van de oliebollen, de gember- en ananas- bollen en de vele andere soorten die daar steeds vers gebakken worden, kan geen echte liefhebber weer- staan. Het nieuwe wijkgebouw aan het Bachplein vordert snel en men krijgt nu al een aardig beeld hoe dit gebouw er straks uit gaat zien. Inmiddels is er bij de Schiedamse Gemeenschap de vraag gerezen of er in de toekomst in het nieuwe wijkcentrum ook de bekende VO- kursussen zullen worden gehou den. Dat wordt inderdaad het geval, want doordat reeds nu 30% van alle deelnemers aan de vor- mings-en ontwikkelingskursussen uit Schiedam-Noord komen, denkt SG er over om drie lokalen van het wijkgebouw voor dit leerpakket te reserveren. Zoals al eerder vermeld is in Noorder Akkorden gaat de werk- groep Schiedam-Noord een aan tal aktiviteiten op poten zetten .voor de jeugd in de leeftijds- catagorie van 6 tot 12 jaar. De eerste aktiviteiten zal plaats vinden op zaterdagmorgen 12 december van 10.00 tot 12.00 uur plaats waar de aktiviteit zal ge- beuren: Het Trefpunt (zaaltje naast de Martinus kerk aan de Willem Andriessenlaan) entree 0,75. We gaan er die ochtend een leuke instuif van maken met o.a. een verftafel, kleitafel en nog veel meer dingetjes. Op school zal ook nog een folder worden uitgedeeld. En mensen als u zin beeft om een handje te helpen dan bent u van harte welkom. Inlichtingen: Werkgroep Jeugdwerk Jac. Urlusplein (S.S.S.N.-kantoor) Tel. 702207 Juist na het uikomen van ons vorig nummer, ontvingen wij een mede- deling van de bekende Schiedamse Karnavalsvereniging ,,De Riet zeilers". Hoewel daardoor wat laat, willen wij toch nog aandacht wij den aan het fpit, dat deze aktieve vereniging min of meer een ramp is overkomen. Voor de karnavalsoptocht in fe- bruari kocht de vereniging een wagen voor de prijs van3.500,--. De bedoeling was de Brabantse karnavalswagen wat op te knappen om in februari a.s. een goede beurt bij de Schiedammers te maken. De wagen was gestald in een loods van de v.m. werf Gusto en daar hield de Schiedamse jeugd 14 dagen geleden huis. Van de wagen werden alle ruiten kapotgeslagen. de koplampen en richtingaanwij- zers gesloopt, dashboard vernietigd enz. Een enorme schadepost voor ,,De Rietzeilers". Zoals bekend wordt paviljoen ,,de Vijver" in het Beatrixpark ver- bouwd en zal dit een uitbreiding ondergaan. De eigenaar van het etablissement, de Heer Visser, heeft inmiddels kontakt opgeno- men met wethouder Posthoorn en de plantsoenendienst. Hij wil n.l. door het Beatrixpark een treintje laten lopen en opperde het idee dit treintje ook gedeeltelijk langs toe- ristische attrakties in de stad te laten rijden. Ook diende de heer Visser plannen in voor de aanleg van een midgetgolfbaan, doch hierop is van gemeentezijde nog niet positief gereageerd. Op zondagavond 2 december a.s. zal in de Doelen te Rotterdam een bijzonder concert plaatsvinden. Dit concert wordt gegeven door ver- schillende groepen en solisten, zo- dat er een programma gebracht wordt, dat voor iedereen boeiendfe elementen zal bevatten. Aan dit concert werken o.m. mee de prof- groep ACT ONE, de groep Discipel verder de solisten Donny Monk en Carel Heinsius. Een bijzondere bijdrage komt van de Continental Singers, die voor dit concert spe ciaal uit Engeland overkomt. Het concert begint om 20.15 uur en duurt tot 23.00 uur. Kaarten 4 12,50 p.p. zijn te reserveren aan de kassa van de Doelen (tel. 132490) of bij de organisatie Conti nental Sound (tel. 211098 of 214828)

Noorder Akkoorden | 1979 | | pagina 1