Feest in de Martinuskerk Slechts een dag ziek Kadotip Nieuws van de Trechter ,,'T CENTRUM" P. A. v. d. KRUIT ■K Postzegelnieuws Nieuwe jeugd- encyclopedic: kennis op de [boeken]plank! PAGINA 9 Yem-frr Akkoerdcn Kj 28 november 1979 Riiwiel- en Bromfietshandel Tevens het adres voor huishoudelijke elektrische artikelen D.B. Leliestraat 32-34 SCHIEDAM Telefoon 26 44 32 Zaterdag a.s. -1 december - brengt St. Nicolaas een bezoek aan Schiedam-Noord. Voor routebeschrijving zie elders in dit blad. Het 12*/i jarig jubileum van de martinuskerk is op een buitenge- woon mooie wijze gevierd. Zater- dagavond 10 november j.l. om 18.30 uur werd't feest geopend met een Eucharistie-Viering voor alle kinderen van de parochie. De Viering werd opgeluisterd met zang van het Martiener- en het Jeugd- koor. Tekst van liederen en ge- beden waren geheel ingesteld op de jeugd, onder het thema ,,Delen wat je hebt". De Kerk zelf was zeer smaakvol versierd, waar de jeugd met teke- ningen, knipsels, bouwsels enz. een waardige bijdrage had geleverd. Na deze Viering was er voor alle kinderen een tractatie. Voor de Eucharistie-Viering van Zondag, om 11.00 uur waren ook vele genodigden, o.a. de Pastores Sta- lenhoef en Maassen, Dominee Magrfi en vele anderen. De zang werd verzorgd door het Groot Gemengd Koor St. Jan Baptist, die een gave vertolking gaf van de Mis van Schubert. Het Tafelgebed werd gezongen door de drie Celebranten, pastor Asma, Kool en Flapper. De bijzonder mooie tekst, op een moderne toonzetting, gepaard met klooster- lijke rust, was van een intense schoonheid, die velen ontroerde. Na de viering van zowel zat. als zondag werd een cadeau van de Parochianen aan de parochie ge- geven. Een bedrag van ruim 6.000,-- werd aan Pastoor Asma overhandigd en zal gebruikt wor- den voor het maken van een dagkapel en de realisatie van een ziekentelefoon. In beide vieringen stond het thema ,,Delen wat je hebt" centraal en de tekst van gebeden, gezangen en predicatie was hierop heel goed aangepast. 's Middags was er een koffie-concert, dat voor de pauze werd uitgevoerd door het Gemengd koor Bel Canto en na de pauze door de muziekvereniging St. Radbout. Beide uitvoeringen getuigden van grote muzikaliteit. Tijdens de pauze was er een gezellig samenzijn met voor iedereen koffie. Samenge- vat kan men zeggen dat dit jubileum op luisterrijke wijze is gevierd en bij alien, die 't feest meebeleefden, 'n fijne herinnering heeft achtergelaten. Een woord van dank voor alien, die hun bijdrage leverden, en zeer zeker voor het feest-comitfi, is hier dan ook volkomen op zijn plaats. Noordeinde 2 - Kethel Telefoon 706874 Nieuwe uitgiften in 1980. Het nieuwe postzegel-uitgifte-pro- gramma voor 1980 ziet er veelbe- lovend uit. Er zijn zes interessante emissies gepland. Het jaar wordt in februarl ingezet met een serie van drie zegels, die zal gewijd zijn aan bekende - niet meer in leven zijnde - Nederlandse politici. (Het is nog niet zo vaak voorgekomen, dat een Nederlandse staatsman op een postzegel is gefierd). Ook de tweede emissie, vier zomer- zegels in April is interessant. De zegels hebben n.l. toerisme en recreatie als onderwerp. Promotie van ons land dus, iets wat veel te weinig gebeurt Dan is het volgend jaar 35 jaar geleden dat Nederland van het Duitse juk werd bevrijd. In dat kader zullen in April/ Mel twee zegels uitkomen; de voor dit jaar gevraagde, maar niet gekregen Anne Frankzegel en een zegel met de voedseldropping in April 1945 als thema. In Mel is er ook weer een filatelie-zegel, nu ter gelegen- heid van de 3e NVPH-show en de 6e Internationale tentoonstelling voor Jonge Filatelisten ,,Jupostex 1980". Met twee zegels zal in Juni aandacht worden gevestigd op internationale sportevenementen die in 1980 in Nederland plaatsvin- den. Een zegel (met bijslag) ten gunste van de spelen voor gehandi- capten en een zegel ter gelegenheid van de Bridge-Olympiade 1980. In Augustus volgen drie zegels met als thema verkeer en vervoer. De Europazegels komen in September uit en er zullen twee vooraanstaan- de persoonlijkheden worden her- dacht, Koningin Juliana en Wins ton Churchill. Honderd jaar Vrije Universiteit Amsterdam wordt in Oktober postaal herdacht en 1980 wordt afgerond in de maand November met de gebruikelijke kinderzegels. Volgend jaar zal ook nog de luchtpostzegel voor bijzon- dere vluchten verschijnen. Vandaag is moeder ziek, ze ligt op bed en voelt zich schuldig. Moeder denkt:ik moet snel be ter, zieke moeders zijn dikwijls ongeduldig. Ze blijven aan het prakkezeren, trachten beterschap zelf te forceren. Doch die eist ook bij moeders tijd, hoezeer het zieke moeders spijt! Vandaag is vader tevens moeder, doet zijn best, dat is zeker waar. Maar zijn klaargemaakte boterhammen lijken in niets, op die van haar. Vader heeft een zuiniger hand, smeert en belegt aan de dunne kant. Kinderen, schamper kijkend hiernaar, zeggen met ogen: „geef ons moeder maar!" Vandaag is moeder ten dag ziek en reeds heeft iedereen ervaren, Hoe hulpverstoken alien zijn, nu ze het zonder haar moeten klaren. Een huis zonder moeder op de vloer zwalkt als een schip beroofd van roer. Slechts ten dag ziek, bewijst gewis, hoe onmisbaar, of een moeder is!! dit onderwerpen blijken, die in het bijzonder bij zowel meisjes als jongens leven. Ook aan de illustraties is veel zorg besteed. Zo'n 800 zwartwit foto's en tekeningen zijn opgenomen, alsmede vierkleurenplaten, waar- van een aantal betrekking heeft op de ons omringende planten en dieren; andere zijn instructief op de terreinen van ruimte-, scheep- en luchtvaart, verre landen en vreem- de dieren. Met deze nieuwe Jeugdencyclope- die van Lannoo (Tielt/Amsterdam, prijs/ 36,-), heeft men een com- pacte hoeveelheid kennis op de boekenplank. Als naslagwerk fin als basis voor scripties en werkstuk- ken voor scholieren, verschaft deze - in stevige linnen band gebonden - Jeugdencyclopedie bijzonder veel informatie in een handzaam for- maat. Voor een goed rapport, Sint of Kerst het overwegen waard, deze Jeugdencyclopedie. Jonge mensen zien zich meer dan ooit dagelijks geplaatst voor vreem- de woorden en nieuwe begrippen, die via de media - radio, pers, tele- visie - over hen worden uitgestort. In de nieuwe Lannoo's Jeugdency clopedie vinden zij de antwoorden op de vele vragen van deze tijd. Van deze encyclopedie is dezer dagen een geheel herziene druk (het 90ste duizendtal) verschenen, waaraan een Nederlands-Belgisch redactieteam heeft gewerkt. Zo'n twintigduizend trefwoorden worden op de bijna 500 pagina's in zakelijke teksten verklaard. Kort en bondig, open en eerlijk wordt uitleg gegeven. Aan een aantal zeer uiteenlopende onderwerpen, zoals huisdieren, hygiene, kamerplanten de mens, mode, kinderziekten, natuur en milieu, sport, sterre- kunde, televisie e.d. wordt uitge- breider aandacht geschonken, daar VOOR WITTEN SCHILDEREN EN BEHANGEN is het voordeligst en meest vertrouwde adres toch altijd Door onze telefoonbeantwoor- der zijn wij steeds bereikbaar. v/hG.J.J. PONJfi Mogeltykheden voor mensen zonder werk, georganiseerd door de Trechter. Thuis zitten hoeft niet, want in de Overschiesestraat 44 is het Ont- moetingscentrum. De naam ont- moetingscentrum zegt het al: Ont- moeten, in kontakt komen met anderen is een belangrijk onderdeel van de aktiviteiten, die in het Centrum plaatsvinden. Samen met anderen dingen doen is vaak prettiger dan in je eentje. Er is een gezellige barruimte waar je koffie, thee en limonade kan drinken (tegen lage prijs) en waar je met anderen bijvoorbeeld een kaartje kan leggen of een spellelje kan dammen of schaken. Dag en tijdstip: van maandag tot en met vrijdag, van 9.00 -12.00 uur en van 13.00 -17.00 uur, vrijdags na 15.00 uur gesloten. Bestuurskader kursus Deze kursus is er voor mensen die al een bestuursfunktie in een club of vereniging hebben, of die zich tot een dergelijke funktie voelen aangetrokken. Wellicht bent u in de toekomst die voorzitter van een postduivenvereniging of secretaris van de volleybalclub of penning- meesteres van het clubhuis in uw wijk. De coordinator van de schie- damse federatie wil graag met u werken aan de vergroting van uw vaardigheden in het samenwerken met anderen. Aan deze kursus kunnen per groep maximaal 12 mensen meedoen. Voor geinteres- seerden is dus haast geboden. Dag en tijd: vrijdag van 9.00 - 12.00 uur. T ekenen/ Schilderen Deze aktiviteit is voor iedereen die graag onder begeleiding bezig wil zijn met verschillende teken- en/of schilder technieken en daarmee aan zijn/haar eigen iedeefin vorm wil geven (eventueel n.a.v. een gezamenlijk gekozen onderwerp). Talent en ervaring niet vereist. Dag en tijd: woensdag 14.00 tot 17.00 uur. Emailleren Met deze aktiviteit leert u hoe u uw eigen sieraad nog mooier vorm kunt geven (armband, broche, hangers enz.). We werken onder- meer met koperplaten. Deze wor den geknipt of gezaagd en daarop worden kleurpoeders aangebracht, waarna ze in een hete oven worden gestopt. Als iedereen die techniek goed kent willen we proberen samen een groepswerk te maken. Dag en tijd: woensdag 9.00 - 12.00 uur. Doe en Praatgroepen Mensen die er behoefte aan hebben om samen met anderen eens wat nader in te gaan op de problemen die zich voordoen als je zonder werk zit, kunnen in een doe en praatgroep terecht. De doe en praatgroepen zijn bedoeld om erva- ringen uit te wisselen en te be- spreken. Deze kunnen ook betrek king hebben op zaken die je persoonlijk van belang vindt. Daar- naast zal het ,,gezelligheidsaspekt" niet ontbreken. Dag en tijd: don- derdag 9.00 -12.00 uur. Een andere aktiviteit in het ,,Ontmoetingscentrum" is voor- lichting en informatie. Wat gebeurt er als u werkloos wordt? Wat moet u doen? Waar moet u zich laten inschrijven voor een baan? Op welke uitkering hebt u recht? Hoe hoog is die uitkering? Wat moet u doen als uw uitkering wordt verlaagd? Vragen tal van vragen, waar men- sen mee zitten. Tijdens deze bijeen- komsten zal ingegaan worden op vragen en onduidelijkheden rond zaken waar iemand die werkloos is mee te maken kan hebben. Mede- werkers van o.a. de G.S.D. het G.A.B. en het G.A.K. zullen als gastsprekers worden uitgenodigd. Er zal gestart worden met gezellige introduktiemiddag (met een kopje koffie) zodat we elkaar een beetje kennen en het programma door kunnen spreken. Iedereen is welkom Aan deze aktiviteiten kunt u gratis deelnemen, alleen de even- tuele materiaalkosten en de con- sumpties zijn voor eigen rekening. Opgave voor deze aktiviteiten van Maandag t/m vrijdag in het: Ontmoetingscentrum, Overschiese straat 44, 3112 HG Schiedam, tel. 263569.

Noorder Akkoorden | 1979 | | pagina 9