WIJKCENTRUM SCHIEDAM NOORD HIPKBVUURWERK De Bot Alfa Clean Sluiting gemeentelijke diensten met Kerst en Nieuwjaar Kerstmiddag voor 65 plussers Winkels langer open Taveerne „De koperen ketel" in bedryf Bibliotheek Kethel krygt meer boeken "De Bot" heeft weer wat nieuws Inwonersaantal nog steeds dalende Sluiting Huurcommissie wmmam 12e jaargang no. 299 12december1979 Op dinsdag 18 december zal in de bouw bet hoogste punt wor- den bereikt. Dat gaan we vie- ren! Tussen half vier en half vijf bent u welkom op bet bouwter- rein, gelegen aan de westzijde van winkelcentrum Spaland. Ongeveer vier uur ontsteekt de kerstman de verlichting in de kerstboom, die op de top van bet dak wordt geplaatst. Zorg dat u daar bij bent. Er is een informatiekraam. U kunt een praatje maken met de bouwvakkers. Ook wethouder Posthoorn en leden van de beheerscommissie en de bewonerswerkgroep zijn aanwezig. Om warm te blijven zal worden gezorgd voor poffertjes en erw- tensoep. De consumpties zijn gratis. Hebt u trouwens al een tegel ten bate van bet wijkcentrum gekocht? Ook dat kunt u doen op 18 december. Kom dus een kijkje nemen, want bet hoogste punt wordt een hoogtepunt. voorverkooplijst inleveren voor 20 december 10% VOORVERKOOPKORTING Voor al uw stoomgoed Ook voor bedrijven WINKELCENTRUM „DE KETEL" BORODINLAAN YoorderANborden Uitgave en adverteniie exploitatie: Magneet Drukkerij B.V. Postbus 112, Schiedam Rotterdamsedijk 279 Telefoon 010 - 26 86 66 26 66 70 Redactie: J. van Schaverbeke Postbus 4040 Bachplein 189, Schiedam Telefoon 70 35 18 Tevens mededelingenblad voor Wijkver. "Groenoord e.o." SSSN en Dienstencen- trum "de Woudhoek" Voor bezorgklachten alleen 703586 Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis in heel Schiedam-Noord. De top bereikt! Zaterdagmiddag 22 december a.s. organiseert de wijkvereniging Groenoord e.o. weer een kerstmid dag voor alle 65 plussers (zowel voor leden als niet-leden!). Deze kerstmiddag zal plaatsvinden om 11.30 uur in Boerderij Land- vreugd aan de Sweelicksingel 7, die speciaal daarvoor nog sfeerrijker is gemaakt. Voor vervoer kan worden gezorgd! Hiervoor kunt u bellen: Mevr. N. Asmus (tel. 702362) of mevr. R. v.d. Slot (tel. 704853). Rond de kerstdagen mogen de winkels langer geopend blijven. Op 19, 20 en 21 december a.s. mogen de winkels tot 9 uur geopend zijn. Ook op 28 en 29 december is er ontheffing verleend op de bepa- lingen van de winkelsluiting wet. Op 1 december j.l. werd Taveerne ,,De Koperen Ketel" aan de Boro- dinlaan 66 voor het publiek ge opend. Het moet gezegd worden dat men er in toch vrij korte tijd in geslaagd is van de wat holle ruimte van de voormalige groentenzaak een bar-gezellige taveerne te maken. Eigenaar J.G. de Vries heeft met veel gevoel voor sfeer het westelijk gedeelte van onze wijk aan een leuke bistro geholpen, die beslist aan een behoefte voldoet. Een prima gedachte was het om de snackbar aan de achterzijde van het pand te situeren, waardoor de eetgrage gasten niet gestoord wor den door de afhalers van patat, kroketten e.d. Met de vestiging van Taveerne de Koperen Ketel" is het Winkelcen trum De Ketel er beslist op vooruit gegaan en is Schiedam-Noord een eetgelegenheid rijker geworden waar het goed toeven is. Naar verwacht wordt, zal het bibliotheek-filiaal Kethel in Sep tember volgend jaar verhuizen van de W. Andriessenlaan naar het nieuwe wijkcentrum aan het Bach plein. Ten behoeve van de nieuwe vesti ging zullen als aanvulling op het huidige bestand circa 10.000 nieuwe boekwerken worden aange- schaft. Hiermee is een investering vanca200.000 gemoeid. "De Bot", - we weten het uit ervaring - is een bezige bij en hij weet steeds zijn zaken met iets uit te breiden, waar nu net bij de inwoners van onze wijk behoefte naar is. Deed hij dat enkele maanden geleden (zeer succesvol) met zijn afd. "stomerij"; hij heeft er nu weer een nieuwe service aan toegevoegd. Want sinds gisteren kunt u in zijn "kadoshop" in het Winkelcentrum "De Ketel" ook terecht voor het vakkundig inlijsten van schilderijen etsen, pentekeningen, foto's, hand- werken e.d. Zijn lijstenmaker is o.m. een mees- ter in het passe-partout snijden. (Een passe-partout dient als bin- nenlijst voor de bescherming van uw kunstwerk en heeft tevens een verf raaiingsfunktie) Ter introduktie berekent de Bot gedurende deze maand voor de passe-partouts slechts de helft van de normale prijs. Tevens kunt u ook een keuze maken uit een fijne collectie inge- lijste schilderijen, etsen, aquarellen en mooie reprodukties. Een bezoek aan zijn gezellige zaak bevelen wij van harte aan. Een groot aantal gemeentelijke instellingen zal gesloten zijn van zaterdag 22 december tot en met dinsdag 1 januari 1980. Naast de Kerstdagen op dinsdag 25 en don- derdag 26 december en nieuwjaars- dag 1 januari 1980, zullen volgens algemene regelingen de diensten ook gesloten zijn op maandag 24 en maandag 31 december. Daarnaast hebben B en W besloten, uit een oogpunt van energiebesparing, dat de gemeentesecretarie, de Accoun- tantsdienst, de dienst Gemeente- werken, de Gem. Technische Be drijven en de Gem. Sociale Dienst zoveel als mogelijk is ook gesloten zullen zijn op donderdag 27 en vrijdag 28 december. Het Gem. Woningbeheer en de G.G. en G.D. zullen deze regeling volgen. Voor zover bij deze instellingen weekeind en wachtdiensten bestaan, zullen deze tijdens de sluitingsdagen func- tioneren als normaal in de weekein- den. Afwijkende sluitingsregelingen gel- den voor de volgende diensten: Het Gemeente-Archief sluit tijdens de feestdagen en de maandagen 24 en 31 december, doch is normaal geopend op 27 en 28 december. De Openbare Bibliotheek is gesloten tijdens de feestdagen en de maan dagen 24 en 31 december, doch is normaal geopend op donderdag 27, vrijdag 28 en ook zaterdag 29 december. Het Bureau Burgerlijke Stand van de secretarieafdeling Burgerzaken in het gebouw Overschiesestraat 2, le etage 2e kamer zal, uitsluitend voor het doen van aangifte van geboorte en overlijden, geopend zijn op maandag 24 december van 9.00-12.00 uur; donderdag 27 de cember van 10.00-12.00 uur; vrij dag 28 december van 9.00-12.00 uur en maandag 31 december van 9.00-12.00 uur. De bureaus Bevol- king en Militaire zaken blijven die dagen gesloten. Het Alg. Handelsentrepot sluit tij dens de feestdagen en de maanda gen 24 en 31 december, doch is normaal geopend op 27 en 28 december. De Havendienst is al leen gesloten op de feestdagen 25 en 26 december en 1 januari; verder normaal geopend. Het Stedelijk Museum is alleen gesloten op eerste kerstdag 25 december en nieuwjaarsdag 1 ja nuari; op tweede kerstdag is het museum geopend als op zondagen van 12.30 tot 17.00 uur. Op de andere dagen is het museum nor maal geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Het Openbaar Slachthuis is geslo ten tijdens de feestdagen en op de maandagen 24 en 31 december, doch is geopend op 27 en 28 december. Veehouders kunnen voor het hebben van kadavers op de sluitingsdagen bellen op nummer 269180, waarna ze ingelicht of verwezen worden. De V.R.O.M.-dienst zal alleen gesloten zijn op dinsdag 25, woens- dag 26, maandag 31 december en dinsdag 1 januari; op die dagen wordt geen huis- en bedrijfsvuil opgehaald. Dat gebeurt wel op maandag 24, donderdag 27 en vrijdag 28 december. In deze week zal echter geen grof huisvuil wor den opgehaald. Het VAM-vuilnis- overlaadstation aan de Parallelweg blijft geopend op maandag 24, zaterdag 29 en maandag 31 decem ber. De markt op het Bachplein zal, in overleg met de marktkooplieden, vervallen op dinsdag 25 december en dinsdag 1 januari 1980. Het aantal inwoners van Schiedam blijft maar dalen. Was aan het begin van dit jaar het aantal nog 75.257, eind oktober waren er 74.874 inwoners. W66r 65 minder dan in de maand September 1979. In de maand oktober stierven er 62 inwoners en er werden 67 geboortes aangegeven. In die maand verhuis- den 350 ingezetenen naar andere steden en dorpen, terwijl 280 personen van elders naar Schiedam kwamen. Het secretariaat van de Huurcom missie in de ressorten Rotterdam en Schiedam, gevestigd aan de Baan 16-20 te Rotterdam, zal van 24 december 1979 tot en met 2 januari 1980 gesloten zijn. Dat wil zeggen dat geen mondelinge in- formatie of telefonische inlichtin- gen worden verstrekt. Op donder dag 3 januari 1980 is het secre tariaat wederom voor het publiek toegankelijk.

Noorder Akkoorden | 1979 | | pagina 1