Schiedam zingt weer present HIPKBVUURWERK De Bot Alfa Clean Kapsalon gemoderniseerd Kerstbal in "Landvreugd" Volgende "Noorder Akkoorden" op 9januari Geslaagd Kerstmiddag voor bejaarden Tentoonstelling Schiedamse stadsgezichten HOT INTO THE BLU Sweet d'Buster topattractie tijdens Open Dag Open Jongerencentrum Schiedam-Noord M KJ O \l i >5^?* v 12ejaargang no. 300 19december1979 99 Winkelcentrum „De Ketel" Borodinlaan 68 DONDERDAGAVOND 27 DECEMBER VUURWERKKOOPAVOND Voor al uw stoomgoed Ook voor bedrijven WINKELCENTRUM „DE KETEL" BORODINLAAN Voordei'Akkoordfn Uitgave en advertentie exploitatie: Magneet Drukkerij B.V. Postbus 112, Schiedam Rotterdamsedijk 279 Telefoon 010 - 26 86 66 - 26 66 70 Redactie: J. van Schaverbeke Postbus 4040 Bachplein 189, Schiedam Telefoon 70 35 18 Tevens mededelingenblad voor Wijkver. "Groenoord e.o," SSSN en Dienstencen- trum "de Woudhoek" Voor bezorgklachten alleen 703586 Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis in heel Schiedam-Noord. Voor de achtste maal organiseert het comity 'Schiedam Zingt' de traditionele kerstzang in onze stad. Enige weken geleden al kwam het comite - ongewild - voor het voet- licht door mededelingen in de plaatselijke pers, waaruit wat wrij- ving met de Schiedamse Gemeen- schap viel te distilleren. Het comitd 'Schiedam zingt', bestaande uit de Heren J. v. Lieshout, J. Meulendijk K. Leeuwestein en J. Duinkerke, wisten dit echter snel met goed- gekozen woorden te weerleggen. Het aktieve comit^ heeft in verband met "het jaar van het KIND" hieraan speciale aandacht gegeven en voor de "Kinderkerstzang" een nieuwe formule gevonden: 1. De Kinderkerstzang krijgt een "eigen avond". 2. Er wordt daadwerkelijk meege- werkt door vier Schiedamse lagere scholen. Aan deze KINDERKERSTZANG wordt medewerking verleend door: - De Damrakkertjes o.l.v. Hans de Jong; - Het Toonkunstkinderkoor o.l.v. Harry en Janny Timmer; - Koperblazers "Harpe David"; - Jacq. P. Bekkers, orgel; - 5e klassen van de Oranje Nassau- school, Kon. Julianaschool, Eras- musschool en Mastenbroekschool; - Burgemeester Mr. G.J. te Loo. De presentatie is in handen van Gudie Kunst-Sanderse. De Kinder kerstzang vindt plaats op vrijdag 21 december a.s. aanvang 20.00 uur, toegang (rode kaarten) k f 1,00. KERSTCONCERT Het Kerstconcert (met samenzang - dus Schiedam "zingt" werkelijk -) vindt plaats op zaterdag 22 decem ber a.s., aanvang 20.00 uur, kaar ten (groene) kosten2,50. Aan dit concert werken mee: - Marco Bakker; - Koorver. "Pro- geza" o.l.v. Henk de Jong; - The Creedsingers o.l.v. Frans Roessen; - Nationale Brassband o.l.v. Mein- dert Boekel; - Jacq P. Bekkers, orgel; - Burgemeester Mr. G.J. te Loo. presentatie: Evoy van den Hoek. De begeleiding van de koren en solisten zal geschieden met een Johannusorgel/piano, welwillend beschikbaar gesteld door de fa. Joh. de Heer te Rotterdam. Het comitd zorgt ook voor een extra geluids-installatie, zodat het geluid -in de zij-beuken van de Grote Kerk beter tot zijn recht zal komen. Voor beide bijeenkomsten zijn in totaal 1600 kaarten beschikbaar, evenredig naar het aantal zit-plaat- sen. De kerk gaat op beide avonden om 19.30 uur voor het publiek open, uitsluitend via de hoofdin- gang aan de Korte Kerkstraat. ZIEKENOMROEP Ook dit jaar weer zullen beide Schiedamse ziekenhuizen en "De Drie Maassteden" mee kunnen luisteren naar de Kerstzang. Onze eigen Schiedamse Ziekenomroep zorgt hier rechtstreeks voor en het is bekend dat dit door de patien- ten-bewoners zeer gewaardeerd wordt. De grammofoonplaat "Schiedam Zingt" is weer verkrijg- baar bij de fa. Hakkert, Hoogstraat 163, voor de prijs van/9,90 Tot nu toe verloopt de kaartver- koop bijzonder goed. Het is raad- zaam om er vlug bij te zijn, de kaarten zijn verkrijgbaar bij: Bondsspaarbank, Populierenlaan 5 J. v. Lieshout, Noordeinde 9; B. Scholten, Dr. Sauerstraat 11; Bondsspaarbank, Peter v. Anrooy- laan 80; A. Monster, Obrechtstraat 27; Wijkgeb. (gez.zorg), Bachplein Huize Brabant, Hof van Spaland; J. Meulendijk, Royaardsplein 172. Onlangs werd dames-kapsalon ALLURE aan de Mgr. Nolenslaan 337 (bij Dr. Wibautplein) gemo derniseerd. Door uitgekiende toe- passing van o.m. een bijzonder leuke wandbekleding, nieuwe meubelen e.d. is men er in geslaagd er een zeer gezellige zaak van te maken. Hoewel de kapsalon van Mevr. v. Rheenen in "Nieuwland" is gevestigd, weten wij - uit de klantenlijst - dat erg veel dames uit Schiedam-Noord daar tot de vaste clientele behoren. Vandaar dat wij er gaarne in ons blad melding van maken. De afd. Soos van de Wijkvereni- ging Groenoord e.o. organiseert op 22 december a.s. een sfeervol Kerstbal in Boerderij Landvreugd aan de Sweelincksingel. Voor leden van de wijkvereniging zijn de kaarten k f 6,- p.p. te In verband met de a.s. feestdagen komt ons volgend nummer niet op 2, doch op 9 januari 1980 uitl Eventuele teksten voor dat nummer dlenen uiteriyk 3 januari in het bezit van onze redaktie te z(jn. Bij de op 16 november j.l. gehoud- deti examen s machineschrijven slaagden alle zeven kandidaten van Instituut de Jongh (Griegplein 144). In het gelukkige bezit van het diploma „typen" kwamen Jeanet Both, Anneke Drop (met 210 aanslagen per minuut), mevr. Jongste, Jolanda Mostert, Mevr. Nicolle, Lia Visser en Carla de Wolf. De wijkvereniging Groenoord e.o. organiseert weer haar jaarlijkse kerstmiddag voor alle 65 plussers uit onze wijk. Ook niet-leden zijn van harte welkom op zaterdagmid- dag 22 december a.s. in Boerderij Landvreugd" aan de Sweelinck singel 7. Voor vervoer kan eventueel worden gezorgd, hiertoe even kontakt op- nemen met mevr. N. Asmus (tel. 702362) of mevr. v.d. Slot (tel. 704853). Zondag j.l. werd door wethouder H. Posthoorn een nieuwe tentoon stelling in het Stedelijk Museum aan "de Hoogstraat geopend. De tentoonstelling bestaat uit werken van Zao Wou-Ki (grafisch werk) en van Volker Ritters (etsen en zilver- stifttekeningen). Voorts zijn er Schiedamse stadsgezichten ten- toongesteld, die bestaan uit pren- ten van Schiedam vanaf de Middel- eeuwen tot 1800, een en ander georganiseerd door de Historische Vereniging Schiedam. Ook zijn verschillende affiches te bewon- deren, welke in samenwerking met het Nationaal Gedistilleerd Mu seum zijn samengebracht. Het Stedelijk museum is geopend dage- lijks van 10.00 tot 17.00 uur, op zondagen van 12.30 tot 17.00 uur. De tentoonstelling duurt nog tot 21 januari 1980. verkrijgen aan het adres D. Scha- ferplein 88. Niet leden betalen 7,50 p.p., deze kaarten zijn - zolang de voorraad strekt - te verkrijgen bij: Boerderij Landvreugd, Sweelinck singel 7; H. Gusman, B. Verhal- lenplein 80; Mevr." W. Hardeman, Schubertplein 141; Mevr. R. Im- merzeel, D. Schaferplein 88. Aanvang 21.00 uur, zaal open om 20.30 uur. Op zaterdag 22 december organiseert de Stichting OJC Schiedam-Noord een dag vol festiviteiten in het Schiedamse Passage Theater. Op deze dag treden o.a. The New Adventures en Sweet d'Buster op. Bovendien worden er een aantal erg goede satirische voorlichtings- en muziekfilms gedraaid. Ook kun je er van verschillende jongeren en/of welzijnsorganisaties infor- matie krijgen over hun respectievelijke aktiviteiten. De bedoeling van deze dag is om de Stichting OJC Schiedam-Noord weer eens een keer In de picture te zetten. De manifestatie wordt in het Passage Theater gehouden omdat de Stichting momenteel nog niet in het bezit is van een eigen gebouw. Er wordt echter door gemeente en betrokkenen hard gewerkt om zo snel mogelijk een eigen ruimte te hebben voor de jeugd in Schiedam-Noord. Voorlopig echter alleen deze dag waarvoor kaartjes d f 5,- te verkrijgen zijn bij Free record Shop, Passage Theater en de caravan van de SSSN aan het Jacques Urlusplein (naast de bibliotheek) in Schiedam-Noord.

Noorder Akkoorden | 1979 | | pagina 1