voor het beste eruit is De kandelaar 9,751 Commissies voor klachten ziekenfonds WERKGROEP JEUGDWERK geldengoederaad VOOR WARME GEBAKKEN EN VERSE VIS NAAR R.de Jager b.v. Open brief Film voor de jeugd van 12 tot 16 jaar Vrywilligers gezocht PAGINA 5 .VwrirrAkkMNfR 9 januari 1980 Schiedam - Vlaardingen - Tel. 705155 r.sf'4 V IITe? I?1 4 W- Inzetten van 1 ritssluiting I in uw pantalon §Vo(° HOF VAN SPALAND 10 De zomerprogramma's liggen voor u klaar! boeksnel Rabobank V. H. v/£ E- R A A N DE KaNDFLAA*? Aparte plekjes in Midden-Delfland Een heel bekend plekje in Midden- Delfland is voor de bewoners uit onze omgeving wel de buurtschap ,,de Kandelaar". Deze buurtschap bestaat uit enige boerderijen een paar woonhuizen, waaronder het voormalige caf6 en veerhuis. Waar de benaming van deze buurtschap vandaan komt of zijn oorsprong in heeft gevonden, is mij niet bekend. Mochten er echter lezers zijn die hiervan wel op de hoogte zijn, dan houden wij ons gaarne aanbevolen voor de eventuele informatie. Mis- schien dat ook anderen nog gelnte- resseerd zijn en de nodige belang- stelling hebben voor deze informa tie. In ieder geval gaat de historie van deze buurtschap ver terug in de oudste geschiedenis van deze omge ving en ook het ontstaan van dit gebied in Midden-Delfland. Voor hen die niet helemaal bekend zijn in onze naaste omgeving vertellen wij nu eerst waar u deze buurt schap kunt vinden. De Kandelaar is gelegen aan de Schie, even ten Noorden waar de v.m. Poldervaart (nu afgedamd) bij de Schie begon. Vanaf het dorp Kethel is het een mooie wandeling of fietstocht. U gaat via de Kerkweg, bij de Drie- sprong de spoorlijn over en vervol- gens verder via de Kandelaarsweg. U bent nu helemaal buiten de bebouwing. Op zeer Oude wegen. Waarschijnlijk wel de oudst be- kende wegen in deze streek. Ze zijn gelegen op oude kleiruggen van de voormalige kreken. Deze wegen waren verbindingen tussen Vlaar dingen via Kethel naar Berkel-Ro- denrijs-Hillegersberg. De binnen deze driehoek gelegen streek was onbegaanbaar en stond in open verbinding met de Maas. Bij de Kandelaar was toen een veer als verbinding naar de aan de overzijde gelegen Hofweg. (nu iets omge- legd). Helaas het veer, met het daarbij gelegen zitje, waar men vroeger kon genieten van het uitzicht en de drukke scheepvaart op de Schie. Van toeristische zijde zijn er wel plannen dit veer wederom in gebruik te stellen. Of het financieel haalbaar is, wordt betwijfeld. Het zou wel een ontslui- ting zijn voor het makkelijker bereiken van uit Schiedam Noord naar de polders van Berkel-Roden- rijs en naar het recreatiegebied ,,de Ackerdijkseplassen'" De Kande laar heeft buiten het veer nog lets bijzonders gekend. Aan de noord- zijde n.l. van de Poldervaart is in de Middeleeuwen ook nog een verdedigingsschans geweest. Waar schijnlijk zijn de hoger gelegen gronden vlak tegen de Poldervaart gelegen, nog een restant van deze schans. Vanaf de Kandelaar kan men in Noordelijk richting fietsen of wan- delen naar Delft. Een prachtige toer met aan de linkerkant enige oude boerderijen, 2 pas gerestau- reerde. Langs de Schie ziet men soms kleine inhammen voor de overzetbootje. Over deze inham men liggen nog smallen bruggen. Deze zijn nog uit de tijd dat de boten met paard of ,,mankracht" werden gejaagd. Dit jaagpad is op veel plaatsen nog aanwezig. De scheepvaart is echter sterk vermin- derd en de drukte van de beurt- schippers is al enige jaren geheel verdwenen. Zo heeft Midden-Delf land nog heel wat te bieden. Geniet ervan maar wees zuinig op ons ,,open" Midden-Delfland. Stuwgroep Midden-Delfland. nillllllllllllllMllllllillMlliilllHIIIIIIIIII. En tevens alle jjj veranderlngen aan uw kleding lepenlaan 51 Telefoon 705083 I 11111111111111111111111111111111M11II111111, M11 DE VISSPECIALIST Amstelveen - Voor het eerst in de geschiedenis kunnen mensen die klachten hebben over de manier waarop ze in verband met ziekenfon dsverzekering of AWBZ- verzekering geholpen zijn, via een onafhankelijke commissie hun recht zoeken. Deze commissie is ingesteld door de Ziekenfondsraad in Amstel veen. Zij hield een eerste werkvergade- ring waarbij al een aantal bij de raad ingediende klachten aan de orde kwamen. De Ziekenfondsraad in Amstelveen heeft een adviserende functie naar de overheid toe, beheerst een aantal financiele fondsen (waaronder de Algemene Kas van de verplichte zieken- fondsverzekering en het algemene fonds van de AWBZ) en heeft een ruime controlerende taak ten aanzien van het doen en laten van de in ons land werkzame ziekenfondsen. Juist in het kader van die laatste ver- antwoordelijkheid heeft de Ziekenfondsraad gemeend de dienstverlening voor verzekerden uit te Het is langzamerhand algemeen be kend, dat er in Schiedam stappen zijn ondernomen om de woonwagenbe- woners, die nu nog op een zeer slecht terrein wonen, te helpen aan een leef- baardere plaats binnen de gemeente Schiedam. Het college van B W heeft de gemeenteraad voorgesteld het terrein dat gelegenheid is aan de Zwa- luwlaan, voor dit doel ter beschikking te stellen. Zoals te verwachten viel, werd dit plan bij veel bewoners in de direkte omgeving met weinig enthou- siasme ontvangen. Dat een bestemmingsplan gewijzigd wordt binnen de gemeente, daar hebben we begrip voor. Evenwel de manier waarop de gemeente dit probleem heeft aangepakt, heeft deze weerstand zeker niet verminderd. Hoe dan ook, wij zijn sterk van mening dat er niet voorbijgegaan mag worden aan de problemen van de woonwagen- bewoners. Om die reden hebben de ondertekenaars van deze open brief besloten langs deze weg hun standpunt bekend te maken. Wij zijn van mening, dat veel van de problemen voor alle partijen tot een bevredigende oplossing kunnen worden gebracht, wanneer er in alle openheid gesproken wordt tussen de betrokken partijen. Dit geldt zowel voor het ge- sprek dat gevoerd zal moeten worden tussen de bewoners van de wijk Kethel- Oost en omstreken en de woonwagen- bewoners, als ook voor het gesprek met het gemeentebestuur. lndien het terrein aan de Zwaluwlaan beschikbaar komt, zal de gemeente Schiedam de garantie moeten kunnen geven dat het terrein blijft passen in het parkidee van de wijk. Wij hopen dan ook, dat er een ge sprek op gang komt tussen de woon- wagenbewoners en de wijkbewoners. Het ligt in de bedoeling van de onder tekenaars van deze brief hierop in de komende tijd de aandacht te richten. Uiteraard zal elk ander initiatief op dit punt van harte worden toegejuicht. Het zal voor iedereen een kwestie van geven en nemen zijn. Wij moeten toch in deze samenleving samen kunnen leven!!! Adhesiebetuiging kunnen worden ge- richt aan P. Magre. Zwaluwenlaan 50, Kethel-Oost moeten breiden met de instelling van een officiele commissie die meningsver- schillen tussen belanghebbenden en zogenaamde uitvoeringsorganen (dit zijn de instanties die de ziekenfondswet en de AWBZ uitvoeren, te weten de ziekenfondsen en de verzekeringsinstel- lingen voor particulieren en ambte- naren) behandelt en zo mogelijk oplost. Deze commissie, die onder voorzitter- schap staat van prof. dr. J. F. Rang, kan niet alleen benaderd worden voor de meningsverschillen die betrekking hebben op de verplichte ziekenfonds- verzekering en de AWBZ-verzekering, maar ook op de vrijwillige ziekenfonds- verzekering en de bejaarden- ziekenfondsverzekering. De klachtencommissie kan rechstreeks, dus zonder tussenkomst van het des- betreffende uitvoeringsorgaan, op alle W' erkdagen telefonisch worden bereikt via het secretariaat van de Ziekenfondsraad (020-434747), dan wel schriftelijk worden benaderd: Klachtencommissie Ziekenf ondsraad Prof. J. H. bavincklaan 2, 1183 AT Amstelveen. Zoals velen misschien al op affi- che's hebben kunnen lezen zal er op vrfjdag 11 januari a.s. een film gedraaid worden voor de leeftijd van 12 tot 16 jaar. Titel: West Side Story met o.a. Robert Wise en Natalie Wood. Over de film: een Romeo en Julia verhaal tegen de achtergrond van het dynamische New York. In haar sloppenwijken worden Maria, de lieftallige 17-jarige Puortorikaanse en Toni op elkaar verliefd. Een verhouding die niet wordt getole- reerd daar zij tot verschillende jeugdbenden behoren. Tevergeefs proberen zij samen de partijen met elkaar te verzoenen. Alleen de moord op Maria's broer en Toni brengt beide partijen- te laat - tot elkaar. Regisseurs Robert Wise en Jerome Robbins en komponist Leonard Bernstein maakten wat men mag noemen de meest bewo- gen musical aller tijden. Tussen de onstuimig swingende Jetsong en het droevige, hartver- scheurende "i have a love", gezon- gen door Maria die haar vermoorde Toni in haar armen houdt, ligt een wereld van blijheid en verdriet, hoop en wanhoop, van leven en dood. De voorstelling zal plaatsvinden in de grote zaal van de "Ark", Harg- plein 101. Aanvang: 19.00 uur, zaal open 18.30 uur. A.s. vrijdag- avond 11 januari, entree/ 2,—. Aktiviteiten voor de jeugd van 6-12 jaar. Jullie volgende aktiviteit zal zijn op woensdag 9 januari. Die middag is er weer een handenarbeid-instuif. Aanvang 14.00 uur. Zaal Boerderij Landvreugd. Entree/0,75. Bingo: Zaterdag 12 januari. Aan vang 10.00 uur. Zaal boerderij Landvreugd, entree/ 1,00. Expressie: Woensdag 16 januari. Aanvang 14.00 uur. Zaal Boerderij Landvreugd, entree/0,75. Na een aantal tevergeefse pogingen voor het werven van vrijwilligers zijn we gestrand op een groepje van totaal acht mensen. Dit is nog lang niet voldoende. Vooral omdat de aktiviteiten ontzettend goed lo- pen en zo per keer 100 kinderen komen. Omdat er een aantal vrij willigers op school zitten of sommi- ge mensen andere bezigheden heb ben is er te weinig begeleiding. Dit is alleen maar in het nadeel van de kinderen, want op zo'n manier kun je alleen maar mate- riaal uitdelen en niet individueel te werk gaan, of maar enig contact met de kinderen leggen. Dus mensen als u het zo leuk vindt dat er iets voor de kinderen gedaan wordt help er dan aan mee om het nog ftyner voor ze te maken; KOM LAAT HET NIET OP U ZITTEN EN ZET U EENS IN VOOR EEN HEEL NUTTIGE ZAAK; Tot ziens, hopende op een telefoon- tje! Inlichtingen: werkgroep jeugdwerk S.S.S.N.-kantoor, Jac. Urlusplein, tel. 702207

Noorder Akkoorden | 1980 | | pagina 5