Uitbreiding en verbouwing van De Harg9 Internationale uitwisseling 11 De Bot Alfa Clean De Bot Kadoshop Lezing historische vereniging Schiedam Euphonia Kinderkoor weer gestart Meer schilderyen by „De Bot" Door samenvoeging Julianapark" met Volkspark" groter groengebied Meer inwoners Sport en spel instuif nog steeds aan de gang 12e jaargang no. 302 23 januari 1980 99 I V Voor al uw stoomgoed Ook voor bedrijven Januari aanbieding pantalons f 3,- p. st. WINKELCENTRUM „DE KETEL" BORODINLAAN voor olieschilderijen aquarellen en reproduk ties. Ook vakkundig in- lijsten en passe partout snijden Winkelcentrum De Ketel Borodinlaan Noorder Akfcoorden Ultgave en advertentie exploitatie: Magneet Drukkerij B.V. Postbus 112, Schiedam Rotterdamsedijk 279 Telefoon 010 - 26 86 66 - 26 66 70 Redact ie: J. van Schaverbeke Postbus 4040 Bachplein 189, Schiedam Telefoon 70 35 18 Tevens mededelingenblaa voor Wijkver. "Groenoord e.o." SSSN en Dienstencen- trum "de Woudhoek" Voor bezorgklachten alleen 703586 Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis in heel Schiedam-Noord. Zoals dat in veel tehuizen wel het geval zal zijn, moest ook bejaarden centrum "De Harg" in Schiedam- Noord met de ruimte woekeren. Hoewel v£61 uitbreidingsmogelijk- heden niet aanwezig waren is men er toch in geslaagd een vernuftige oplossing te vinden. Wie via de Churchillweg langs "De Harg" komt is de bouwput aan de westzij- de van het in het oog vallende gebouw zeker al opgevallen. Enkele weken geleden startte aan- nemingsbedrijf J. v.d. Tempel met de voorbereidingen van de uitbrei ding van de grote zaal. Hieraan zal nu vier meter worden toegevoegd, waardoor er straks in totaal voor ca. 100 personen zaalruimte zal zijn. Tevens komt er nu een kleine zaal (voor 25/30 personen) die boven- dien van een kleine keukenunit zal worden voorzien en die door middel van een schuifwand van de grote zaal kan worden gescheiden. Deze kleinere zaal is in hoofdzaak be- doeld voor bewoners die b.v. door de viering van een "kroonjaar" e.d. een wat uitgebreidere visite krijgen. Voorts komt er aan de westvleugel ook nog een speciale recreatiezaal, waarin o.m. de boetseerclub en bibliotheek zullen worden onder- gebracht. Een klein, half overdekt, terras maakt de nieuwbouw aldaar compleet. De eerste paal voor vermelde uitbreidingen zal e£n de- zer dagen worden gestagen. Veel verbouwingen Gelijkertijd zullen binnen in het bijna 10 jaar bestaande gebouw talrijke verbouwingen plaatsvinden Directeur Ouwens wil de zaken maar gelijk goed aanpakken en wist na enkele jaren van puzzelen samen met zijn medewerkers enige goede oplossingen voor de proble- men te vinden. Zo worden op 3 etage's de badkamers veranderd in enige flinke douchecellen, wordt de - v6el te kleine - personeelskamer verplaatst naar de huidige hobbv- ruimte (die straks verhuist naar de nieuw te bouwen recreatiezaal). Verder wordt door het verplaatse van de z.g.n. logeerkamer een aparte ruimte verkregen voor de kapper, kapster en pedicure, die het tot dusver met een noodoplos- sing moesten doen. Ten slotte krijgt het personeel ook eindelijk een betere kleedruimte, die weer wordt verkregen door het verplaatsen van de fietsenberg- ruimte. Een gemis voor de 90 bewoners van het tehuis was ook een winkeltje. Welnu, ook die komt er. Het wordt een kleine "toko" waar men kleine artikelen als snoep, tabakswaren e.d. kan kopen. Al met al toch ingrijpende veran- deringen die de komende tijd wel wat last zullen veroorzaken, maar die over zo'n vijf maanden het nut zeker zullen bewijzen. Wellicht dat de bewoners van onze wijk t.z.t. tijdens een "open huis" de resulta- ten mogen komen bewonderen. Op donderdag 24 januari 1980 zal mr. A. Calje spreken over Francois Haverschmidt, die van 1864 tot 1892 predikant in Schiedam is geweest. Haverschmidt publiceerde onder het pseudoniem Piet Paaltjes een beroemd geworden bundel "Snikken en grimlachjes" geheten, geestige gedichten met veelal een droeve of macabere ondertoon: Als ik een bidder zie lopen, Dan slaat mij het hart zo blij. Dan denk ik, hoe hij ook weldra Uit bidden zal gaan voor mij." In dit gedichtje ligt veel van de pro- blematiek van Haverschmidt opge- sloten. Schiedam bezag hij met ge- mengde gevoelens, zoals onder- staand gedeelde van een gedicht kan leren: Een kijkjen in uw oud Schiedam Och wil het niet gansch vergeten! Gij hebt er toch ook menig uur Van waar genot gesleten. Een onafboenbare roetkorst kleeft (Dat's waar) er aan iederen gevel, En over havens en straten zweeft Er een eeuwigen steenkolennevel. Het ligt in de bedoeling Haver schmidt te laten spreken aan de hand van zijn eigen werk en uit wat andere - tijdgenoten - over of aan hem hebben geschreven. De lezing wordt gehouden in de Aula van het Stedelijk Museum te Schiedam - aanvang 20.00 uur - Leden van de vereniging en andere belangstellenden zijn van harte welkom. Toegang gratis. Euphonia's Kinderkoor "De Zin- gende Stamgasten" is zaterdag 5 januari weer vol enthousiasme en goede moed, zingend het nieuwe jaar 1980 in gegaan. Hen staat een druk voorseizoen te wachten, waar ze stevig voor repeteren. Er is nog plaats bij hen voor enkele nieuwe leden (leeftijd 3 t/m 8 jaar). Komt u eens met uw kind(eren) een kijkje nemen op een zaterdagmor- gen. U kunt terecht iedere zaterdag morgen van elf uur tot half een in het Schepphuis, Dorpstraat 15, Kethel Groenoord. Inl. dhr. A.J.J. Oomen, tel. 711390 of mevr. A.W. Stam, tel. 701410. Begin december begon J.S. de Bot in zijn kadoshop aan de Borodin- laan (winkelcentrum de Ketel) met een voor Schiedam-Noord geheel nieuwe" verkoop. Hij voegde aan zijn winkel ook een bescheiden collectie ingelijste prenten, repro- dukties e.d. toe. Omdat inmiddels - in wel zeer korte tijd - is gebleken dat de inwoners van onze wijk hierin veel belangstelling hebben, heeft hij zijn sortering etsen, aquarellen, reprodukties niet alleen stevig uit- gebreid, doch hij heeft hieraan ook een fijne collectie olieverf-schilde- rijen toegevoegd. Het is een lust deze fraaie kunstvormen te bewon deren. U kunt in de kadoshop ook terecht voor al uw inlijstwerk van tekeningen, foto's, handwerken enz. Een vakman-lijstemaker zorgt voor perfecte afwerking, waarbij vooral het precies passe-partout snijden in het oog springt. Met goede overgangen tussen de beide parken zal door de samen voeging van het Julianapark met het Volkspark een groter groenge bied ontstaan. Er blijft een verbin- ding tussen de Penninglaan en de A. Prinslaan, terwijl ook de Stad- houderslaan bereikbaar zal blijven. Een wijziging van het Julianapark zit er wel in, het zuidwestelijke gedeelte krijgt o.a. een betere aansluiting op de wandelpaden in het Volkspark. Ook de noord-zuid wandelroute tussen Julianapark en Volkspark wordt aantrekkelijker gemaakt en er komt een pleintje met bankjes bij de oostelijke ingang van het Julianapark. Met de uitvoering van dit projekt is een bedragvan/ 444.000 gemoeid. Al bijna j&ren achtereen vermeldde het maandelijkse bericht omtrent het aantal inwoners van Schiedam een achteruitgang. Eindelijk, in november j.l. ging het inwoners- aantal met 56 inwoners vboruit. In die maand telde onze stad 74.930 inwoners, t.w. 37.952 vrouwen en 36.978 mannen. Ondanks de voor- uitgang met 56 inwoners ten op- zichte van de maand oktober, betekende het toch wel nog 327 minder dan op 1 januari 1979. In het kader van de sportieve rekreatie wordt nog steeds elke woensdagavond in de sporthal Margriet een sport- en spelinstuif gehouden voor volwassenen. Aan vang 21.00 uur, einde 23.00 uur. De toegangsprijs voor de instuif is 2,50 per persoon per avond. Op de instuif, die begeleid wordt door gediplomeerde krachten van de Landelijke Dienst Spel- en Rekreatiesport, kan men gezellig meedoen aan o.a. volleybal, hockey, badminton, tafeltennis, korfbal en lichte konditie oefe- ningen. Tevens wordt elke donderdagmor- gen van 9.00 tot 10.30 uur in het gymnastieklokaal aan de Peter van Anrooylaan een spelinstuif voor dames georganiseerd. De toegangsprijs is 2,-- per persoon per ochtend. Dus dames, wilt u wat meer bewegen in een gezellige sfeer. komt u dan eens kijken in het gymnastieklokaal aan de Peter van Anrooylaan. Ook hier is deskun- dige leiding aanwezig. De Afdeling Internationale Uitwis seling van de Schiedamse Ge- meenschap organiseert dit jaar uitwisselingen met de partner- steden Udine (Italic) en Vienne (Frankrijk) voor jongeren van circa 16 tot en met 19 jaar. Van 19 juli t/m 2 augustus gaan twee groepen Schiedammers naar het buitenland en van 2 tot en met 16 augustus komen twee groepen buitenlandse jongeren naar Schiedam. Op 17 januari j.l. organiseerde de IU zoals de afdeling Internationale Uitwisseling in de wandeling wordt genoemd) in zaal Irene, Nieuwe Haven 155 een voorlichtingsbijeen- komst. Er werd een filmpje ge- draaid over de uitwisseling van vorig jaar met beelden van het bezoek aan het Italiaanse Udine. De international jeugduitwisseling wordt door IU omschreven als ,,een andere manier om op vakantie te gaan". Er zijn natuurlijk duizend en 66n manieren om op vakantie te gaan, maar het aardige van de IU-vakanties is dat de deelnemers bij een gastgezin logeren en een programma voorgeschoteld krijgen dat is samengesteld door de part ners tad. De deelnemers zitten zo met hun neus op het dagelijkse leven, ze maken toeristische uitstapjes maar krijgen ook de problemen van de partnerstad op hun bordje. De uitwisseling bestaat niet alleen uit zware kost. Die zware kost gaat hand in hand met plezier maken. Wie alleen maar een beetje wil lanterfanteren, kan beter niet met de IU op vakantie gaan. Wie belangstelling heeft voor de uitwisseling, kan zich nu al op- geven bij de Schiedamse Gemeen- schap, Overschiesestraat 1. De kos- ten zullen tussen de drie honderd en vierhonderd gulden gaan be- dragen. Iedere uitwisselaar moet in principe een buitenlandse gast huisvesten. Men wordt verzocht zich voor 17 februari op te geven.

Noorder Akkoorden | 1980 | | pagina 1