Buurvrouws mooie spullen „Nieuwe" bistro? On i m P. A. v. d. KRUIT ,,'T CENTRUM" d^RAI n lU Schaatsen in Midden Delfland Scheiden, opnieuw beginnen Zomerkampen voor middelbare scholieren Voor iedere branche is er een Volkswagen Parfum cosmetica spaart geld Venter Akkoordrn 23 januari 1980 Leliestraat 32-34 SCHIEDAM Telefoon 26 44 32 Riiwiel- en Bromfietshandel Tevens het adres voor huishoudelijke elektrische artikelen PAGINA 7 Van maandag 25 februari tot en met zondag 2 maart wordt in het RAI-gebouw in Amsterdam de Tweewieler RAI 1980 gehouden. Een interessante, internationale fietsententoonstelling, die een over- zicht geeft van wat er op dit ogenblik op de markt is. Met veel nieuwtjes, ook op het gebied van lichtgewicht fietsen, onderdelen, fietsgereedschap, fietskleding enz. Het feestelijke karakter van deze tentoonstelling - een feest op twee wielen - wordt onderstreept door vele evenementen zoals het optre- den van een fietsend muziekcorps en fietscrossdemonstraties. Bovendien wordt elk uur dat de tentoonstelling geopend is aan een van de bezoekers gratis een fiets met een winkelwaarde van/ 550,-- uitgereikt. De tentoonstelling is dagelijks geopend van 10-17 uur en van 19-22 uur; op zaterdag en zondag van 10-17 uur. Maak tijd vrij voor een bez jek en noteer het alvast in uw agenda. Het is de moeite waard. De stuwgroep Midden Delfland uit Schiedam heeft het initiatief geno- men om een brochure samen te stellen waarin de mogelijkheden tot schaatsen in het gebied Midden Delfland staan aangegeven. Evenals met de 2 jaar geleden uitgegeven fietsroutes werd het be- stuur van de VVV Schiedam bereid gevonden om de folder te drukken en uit te geven. De folder is zeer overzichtelijk opgesteld en laat op een platte- grond duidelijk zien welke routes zoal in Midden Delfland zijn te volgen. Probeer Midden Delfland eens te ontdekken op de schaats. U zult er beslist geen spijt van krijgen. Maar ga niet onvoorbereid. De thans uitgegeven folder zal de schaatsliefhebbers bij de voorbe- reiding zeker van dienst zijn. De folders zijn k f 0,50 verkrijg- baar bjj de VVV Schiedam op werkdagen tussen 09.00 en 13.00 uur en tussen 14.00 en 17.30 uur. En nu maar hopen dat de winterse temperaturen nog even zullen blij- ven zodat veel Schiedammers Mid den Delfland op de schaats kunnen ontdekken. VOOR WITTEN SCHILDEREN EN BEHANGEN is het voordeligst en meest vertrouwde adres toch altijd Door onze telefoonbeantwoor- der zijn wij steeds bereikbaar, v/hG.J.J. PONJ6 Hoom -Deft" dooq-M«t patdtr Mooskrd VLAARDINGEN Je gaat niet zo maar uit elkaar, net zo min als je zo maar even getrouwd bent. Maar een huwelijk krijgt niet een ,,levenslange garan- tie van het stadhuis". Een op de vier huwelijken wordt weer ont- bonden. Het kan zijn dat je je vergist hebt in elkaar, je verandert, je past niet langer bij elkaar. En je partner is de tegenpartij geworden. Samen verder gaan is rekken van de pijn. Maar de kinderen, wie gaat ze opvoeden? Het huis, spul- len waar je aan gehecht bent moet je verdelen. Alimentatie, krijg je genoeg of moet je juist teveel betalen. En de herinneringen aan de tijd dat het nog goed was. Praktische en emotionele proble- men waar je alleen voor staat. Veel mensen laten ze over zich heen komen. Het lijkt allemaal mislukt. Maar is dat zo? Is een scheiding een mislukking? Een periode in je leven is afgesloten. Maar een scheiding kan ook een stap zijn om anders te willen leven. Een nieuwe periode breekt aan. Scheiden is opnieuw beginnen. Dat is soms moeilijk in te zien. Als er maar iemand hielp. Er is altijd wel iemand in de buurt met goede raad. Of om je gelijk te geven. Goed bedoeld, maar er blijft zoveel te vragen over. Vragen waar je niet alleen mee moet blijven zitten. Daarom organiseert de Werkgroep Welzijnswerk Schiedam op woens- dag 23 januari een informatie en praatavond over echtscheiden. Er zal dan een video - band te zien zijn van het NOS-programma met de map over echtscheiding. Die gaat over gescheiden mensen die in praatgroepen hun problemen met elkaar bespreken. Mensen die in de zelfde situatie zitten praten met elkaar over zichzelf, hun verleden, de toekomst. Ze blijven er niet alleen mee zitten. Ze leren van elkaar. Problemen worden her- kent, oplossingen leer je van el kaar. Samen sta je sterker. (EN ook wel een beetje: gedeelde smart is halve smart). Over de mogelijk- heid van een praatgroep in Schie dam zal meer informatie gegeven worden. Ook zal een jurist aanwe- zig zijn die antwoorden kan geven op vragen over de ,,offici61e" problemen van de scheiding. Er komt een stand te staan met folders en dokumentatie. Datum en tijd: woensdagavond 23 januari 20.30 uur. Plaats: Dienstencentrum ,,De Woudhoek", Heyermansplein 38, Schiedam. Meer inlichtingen kunt u krijgen bij: Dhr. J. Idzerda, Stichting Maatschappelijk Werk Schiedam, tel. 731033. Mevr. N. den Herder, Dienstencentrum De Woudhoek, tel. 709555. Noordeinde 2 - Kethel Telefoon 706874 Ook dit jaar organiseert de NCSV (Nederlandse Christen- Studenten Vereniging) weer zo'n 70 kampen en projekten voor middelbare scho lieren. Een greep uit de mogelijkheden: waterkampen, waaronder een bot- terkamp, expressieprojekten en werk- en vakantiekampen in bin- nen- en buitenland. Speciale aandacht verdienen de themakampen. Hierin wordt gedu- rende een week aandacht besteed aan 6en onderwerp, zoals wonen, natuur en energie en de schoolver- latersproblematiek. In de paasvakantie zijn er boven dien bijspijkerkampen, waarin de deelnemers geholpeit worden met de vakken waarmee ze op school problemen hebben. In alle kampen staat het samen bezig zijn centraal: volleyen, bood- schappen doen, koken, verdwalen in het bos en het maken en spelen van een spel. Ook is er aandacht voor wat er in de wereld gebeurt, onder andere d.m.v. het jaarlijkse kampkollekte- projekt, waarbij vorig jaar geld ingezameld werd voor scholieren in Soweto. De leiding bestaat uit studenten aan HBO-opleidingen en universi- teiten. Voor meer informatie is er de kampkrant "Pit'80", waarin alle kampen en projekten staan vermeld. Pit'80 en de bijspijkerfol- der zijn aan te vragen bij: NCSV, Woudschoten, 3707 HX Zeist, tel. 03439-233. De buurvrouw is dood zij is keurig begraven, eert dag later draven haar kinderen trap af en op, en maken tot kaf, waar zij eens zo om gaf. De trouwe tafel, waarvan ze, tijdens hun kindertijd hun dagelijkse maaltijd hebben genoten, werd, ontdaan van poten, tot brandhout verstoten. Het eikenhouten buffet, schoon, keurig en net, leek pas in de was gezet, moest ook verdwijnen, zou nooit meer schijnen naast pluche gordijnen. Versplinterd en verhakt staan haar spullen aan de straat. Niemand weet goed raad met, wat eens was, haar leven, waarop zij heeft gewreven, zolang haar werd gegeven. D.B. <:f ft Sterk vertegenwoordigd op be- drfjfsauto RAI 1980 Leusden, 7 februari 1980 - Op stand 224 van de Bedrijfsauto RAI 1980 (van 7 tot en met 16 februari 1980 in Amsterdam) toont Volks wagen zijn volledige bedrijfs- wagenprogramma, waaronder de splinternieuwe Golf Bestelwagen, de Passat Variant, de nieuwe Transporter en de grote LT. Naast de vele normale uitvoeringen is Volkswagen ook sterk vertegen woordigd met specifiek branche- gerichte modellen, zodat er voor elk vervoersprobleem een effectieve oplossing wordt aangedragen. In de Schiedamse Courant (een bij- voegsel van het Rotterdamsch Nieuws- blad) van 18 januari j.l. verscheen een artikeltje betreffende de bistro van J. G. de Vries. De tekst daarvan luidde o.m.: ,,De bewoners van Schiedam- Noord krijgen er een bistro bij. Eige- naar de Vries vestigt zijn eethuis aan de Borodinlaan." De kop van het artikel gaf aan Nieuwe bistro in slaapwijk". Ondanks alle achting die we voor de Schiedamse Courant hebben, moeten we wel opmerken dat de bistro al 9 weken draait, want de zaak opende op 1 december 1979 zijn poorten. Het zal iedereen nu duidelijk zijn door wie en waar geslapen wordt. Droom maar lekker verder! Parfum cosmetica heet een com- pleet nieuwe serie produkten die sinds kort bij parfumeriezaken, drogisterijen, grootwinkelbedrijven warenhuizen en levensmiddelenza- ken verkrijgbaar is en een aantal duidelijke voordelen (o.a. de prijs) biedt boven de reeds in de handel zijnde vergelijkbare produkten. Omdat bleek dat veel vrouwen al jaren zowel deodorant als parfum regelmatig naast elkaar gebruiken (deo voor de frisheid en parfum voor het lekkere, blijvende geurtje), ging fabrikant Beiersdorf zich af- vragen waarom die produkten niet zouden kunnen worden gecombi- neerd. Na uitgebreid testen en onderzoeken in samenwerking met beroemde parfumhuizen is men er nu tenslotte in geslaagd een pro- duktserie te ontwikkelen die ener- zijds de deo werking van langaan- houdende frisheid heeft en ander- zijds een echte 'parfumering biedt. De combinatie is zo nieuw dat men er een nieuwe produktnaam voor heeft moeten bedenken: parfum cosmetica. Geen kerstboom van geurtjes In de Limara serie is behalve de deodorant ook een parfum creme- bad en binnenkort een eau de toilette verkrijgbaar. Een van de voordelen van deze op elkaar afge- stemde parfum cosmetica produk ten is, dat het 'kerstboom effect', dat je krijgt bij de combinatie van verschillende cosmetische luchtjes met parfum, vermeden kan worden Voor vrouwen die gewoon zijn cosmetica en parfum naast elkaar te gebruiken, betekent het gebruik van Limara parfum cosmetica bo vendien nog een besparing ook. Je betaalt er wel iets meer voor dan voor een vergelijkbaar cosmetisch verzorgingsprodukt, maar spaart er dan wel een parfum mee uit. En vrouwen die nog niet zo vaak aan lekker parfum toekwamen ontdek ken hoe plezierig dat kan zijn. it /TjIU U Geen kerstboom van geurtjes....

Noorder Akkoorden | 1980 | | pagina 7