/nel reizcA /nel reizen t>v I GR0EN00RD I! DE LENTE BEGINT IN BOVENKARSPEL FILLEKESVIS FILLEKES magneet druRhenj SSfcWN Scheepbouwer Kiek?? Huiztl Vis!! NU voordelig offsetdrukker Baanloos - waardeloos? Loop - Inn carnaval in Woudhoek PAGINA 4 Wrdfr AktaHMrdrn 6 februari 1980 In Schiedam kunt u ons vinden in het nieuwe winkelcentrum Hot van Spaland in Kethel. Wij kunnen al uw vakantie- en zakenreizen verzorgen. Snel Reizen is agent van alle A.N.V.R.- reisorganisaties zoals: Holland International Christoffel Reizen Arke Reizen Bel-Air D-Tours Zuid-Europa Stichting Hotelplan N.R.V. - Holiday Relax Marysol e.v.a. Hot van Spaland 45, 3121 CA Schiedam Tel. 010-703333 DEZE WEEK: Verse hollandse kabeljouwfile geheel zonder graat van f 6,- voor f 5,- per500gram Hoogstraat 81, tel. 268193 Borodinlaan 54, tel. 709043 Hela, wordt wakker WPP i Offset- boekdruk- thermoprint DRUKWERK GOEDKOOP f 35,-500 vol fotokopieEn Noord-Hollandse kaas p. 500 gr. 1 kilo kuikenpoten Slijterij/wijnhandel Jonge Henkes nu 14,25 Kirsberry deense kersen likeur van 1A&S Sherry Carolita medium of pale dry van Voor de kenners Beaujolais-Blanc Louis Jadot van W&5 voor 16,95 Laan van Bol'es29 Schiedam-010-703574 Staat uw zoon al op de De werkgroep, die de avonden "Baanloos-waardeloos?" organi- seert is er in geslaagd het Werklo- zen Theater uit Amsterdam naar Schiedam te halen. Van hen ont- vingen wij onderstaand bericht: Onder de titel "We Mogen Niet Klagen" werd onder auspicign van theater De Engelenbak het vorige seizoen een theaterproductie uitge- bracht over werkloos worden, zijn en blijven. Daarin lieten 15 werklo- zen zien in een - aan de hand van improvisaties tot stand gekomen voorstelling - met wat voor proble- men zij zoal geconfronteerd worden. Het succes van "We Mogen Niet Klagen" was erg groot, zowel bij het publiek als bij de spelers. Aan de landelijke vraag kon op geen stukken na voldaan worden. Het plan ontstond dan ook dit seizoen iets dergelijks op te zetten. Er was geld nodig voor het aantrek- ken van een professionele regisseur en de aanschaf van requisieten en decormaterialen. Hiertoe werd een verzoek tot subsidiering ingediend bij de Gemeentelijke Sociale Dienst te Amsterdam. Het verzoek werd gehonoreerd en per 1 oktober 1979 kon onder leiding van Paul de Neef gestart worden. Drie maanden lang werd er twee dagen per week aandacht besteed aan speltraining, rolopbouw en improviseren; eigen situaties wer- den ingebracht en waar mogelijk tot scenes verwerkt. Met deze losse scenes en via, door rolopbouw verkregen karakters werd driftig geexpirimenteerd, tot zich een bruikbare vorm aandiende. De laatste maand houden wij ons voornamelijk bezig met het consoli- deren en uitbouwen van die vorm. Wij maken geen gebruik van vast- gelegde teksten. De voorstelling ontwikkelt zich langs een aantal punten. Onder punten moet u dan zaken verstaan als, spanningsver- houdingen tussen rollen, globaal te behandelen onderwerpen, stukken mise-en-scdne, bepaalde konflikten overgangen enz. Op deze wijze hopen wij de voorstelling zo leven- dig mogelijk te houden. Centraal in deze voorstelling staat het probleem van de groepsbeeld- vorming t.a.v. werklozen. Daar- naast komen situaties aan de orde bij instellingen; en in de privdsfeer, zoals die door leden van de groep gesignaleerd en ervaren zijn. De produktie van het werklozen theater Amsterdam heet Hobbies, een stuk over hengels, postzegeis, pottenbakken en werklozen. Indien daaraan behoefte bestaat zijn leden van de groep te alien tijde bereid na afloop van de voorstelling over een en ander van gedachte te wisselen. De voorstel ling wordt gehoutien op: 12 fe bruari 1980 om 20.00 uur, in de aula van het Spieringshoeklyceum, Van de Brugghenlaan (bij kruising Troelstralaan-Burg v. Haarenlaan Schiedam. Toegang gratis. En op 26 februari a.s. wordt de film "Welzijn-Nietzijn" in de "Vier Molens" vertoond. Alle informatie over "Baanloos- Waardeloos" wordt gaarne ver- strekt door Mevr. W.A. van Zoest, Koekoekslaan 11, tel. 715620. De 47e Wesfriese Flora wordt gehou- den van 15 t/m 24 februari in Bovenkarspel. In het olympisch jaar 1980 lijkt het voor de hand te liggen een ontwerp voor een bloementuin daarop te enten. Min of meer is dit dan ook gedaan, want ontwerper Johan Weisz voert de bezoeker mee naar het oude Griekse stadje Olympia. De verbi mding van oude zuilen en rui'nes met de jonge kleuren van de Neder- landse bolbloemen wordt een knap staaltje van ontwerp en gedegen vakmanschap van de kwekers. De Flora wordt - zoals altijd - gehou- den in de verwarmde veilinghallen in Bovenkarspel, aan de weg Ho orn-Enk- huizen. Niet alleen een prachtige bloe mentuin wacht de bezoeker. Er is meer. Er is een v eestal, waar op het boeren- erf jonge dieren spelen (konijnen, dwerggeiten, ponies, enz.). Verder zijn er 24 pracht-koeien en de heer des huizes, een echte zware stier. Ook zijn er nog een mechanisatieten- toonstelling en de zgn. Florabeurs met het laatste op huishoudelijk gebied. Fotowedstrijd Verder is er een fotowedstrijd voor amateurfotografen met talrijke geld- prijzen. Ook de bezoekers die geen camera bezitten of hun camera niet bij zich hebben zijn niet vergeten. Want op stand nr. 479 (van de firma Buysman uit Bovenkarspel) kan men een camera lenen! Op woensdag 13 februari neemt de KRO ter plaatse een TV-opname (uitzending op donderdag 14 februari) waaraan o.m. meewerken Louis Neefs, Connie Neefs, Hellen Sheperd, Joke Bruys, Gerard Cox, Herman Emmink en Tony Eyk. De Westfriese Flora is geopend op 15 februari van 14.00 tot 19.00 uur, op 16 t/m 23 februari van 9.00 tot 19.00 uur en op 24 februari van 9.00 tot 18.00 uur. Toegangsprijzen zijn: Volwassenen 7,50, 65-plussers 6,- en kinderen (tot 14 jaar)3,50. Schiedam Op zaterdagavond 16 februari viert camavalorganiseert de Loop-Inn, in de speciaal hiervoor ingerichte zaal van het dienstencentrum Woud hoek aan het Heijermansplein (Heijermansflat) een daverend car- naval. Ook nu weer belooft het een grandioze avond te worden. Zoals gewoonlijk is de toegang gratis en de minimum leeftijd 18 jaar. Aanvang acht uur. De medewer- kers van de Loop-Inn hopen, ook u, zo mogelijk verkleed, met alaafs te mogen begroeten. Er Is flink wat geld te verdlenen. Er wachten varlabele werktijden. We gaan straks naar de nleuwbouw. Onze drukkerij groeit als welnig anderert in groot Rotterdam. Een deel van ons succes staat of valt met de persoon van de K Wij zoeken dan ook 6en moordvent. Op en top een vakman dus! Die er alles voor over heeft om het offset drukwerk van de pers te krijgen. Ook bij 4-kleuren. Wij op onze beurt knokken voor U in alie opzichten, ook bij het zoeken van woonruimte. Laten wij in elk geval praten. Bel ons meteen. Rotterdamsedijk 279-281, Schiedam Tel. (010) 26 86 66 - 26 66 70 na 18.00 uur 26 24 76 - 62 06 70. De goede verstaander begrijpt dat deze advertentie voor uitgeslapen typen bestemd is. 's morgens gebracht s middags klaar Is uw brlefpapier bijna op? Breng ons een velletje en u heeft dezelfde dag weer voorraad Ook zakelijk druk werk en voor vereni- glngen speciaal ta- rlef. Direct klaar op ge- woon papier 50 cent. "GROENOORD B.VERHALLENPLN 102 LAAKl VAN BOC'ES 2?/ Telefoon 703517 Het adres voor binnen- en, buitenlandse kaas. Alleen deze week extra belegen Delidis Is tevens uw adres voor verse grill-kippen en kippenfil6 enz. voor 11,95 Z*95voor 6,95 Carolans Irish Cream Cocktail van 12*95 voor 15,95 foto film Hot van Spaland 7 Schiedam Tel. 70 42 75 Mgr. Nolenslaan 702 Schiedam Tel. 70 21 31 Tuinlaan 98 Schiedam Tel. 26 74 64

Noorder Akkoorden | 1980 | | pagina 4