Peperdure parkeerplaatsen voor bewoners Zwaluwlaan Bouw wijkcentrum vordert langzaam maar zeker De Bot Alfa Clean De Bot Kadoshop 3 maart eerste paal voor ,,Ketelvaert" ,,Hargahof" tachtigjaar Groot aantal huizen in Tuindorp wordt gei'soleerd Verandering van de algemene kinderbijslagwet Dames indoortraining 12e jaargang no. 304 20 februari 1980 Voor al uw stoomgoed Ook voor bedrijven Februari aanbieding 3 dekens (1-pers.) van 16,50 voor 10,- 3 x 2-pers. van 22,50 voor 15,- WINKELCENTRUM „DE KETEL" BORODINLAAN voor olieschilderijen aquarellen en reproduk- ties. Ook vakkundig in- lijsten en passe partout snijden Winkelcentrum De Ketel Borodinlaan NoorderAMworden Uitgave en advertentie exploitatie: Magneet Drukkerij B.V. Postbus 112, Schiedam Rotterdamsedijk 279 Telefoon 010 - 26 86 66 - 26 66 70 Redactle: J. van Schaverbeke Postbus 4040 Bachplein 189, Schiedam Teletoon 70 35 18 Tevens mededelingenblad voor Wijkver. "Groenoord e.o." SSSN en Dienstencen- trum "de Woudhoek" Voor bezotgklachten alleen 703586 Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis in heel Schiedam-Noord. Men kan van Schiedam-Noord en met name van de nieuwbouwwijken aldaar zeggen wat men wil; de Schiedamse plannenmakers heb- ben soms toch een vooruitziende blik gehad. Te smalle wegen, on- toereikende aanvoerwegen, de file's bij de overweg mogen dan een bijna dagelijkse ergernis voor de bewo ners zijn; over parkeerplaatsen hoor je weinig klachten. Men heeft duidelijk rekening ge- houden met de aanwas van het autobezit en bij de recontructie van diverse pleinen in de omgeving van de v. Beinum- en v. Anrooylaan heeft men door middel van een enquete onder de bewoners be- paald hoeveel parkeerplaatsen er zouden moeten komen. Wie nu zou denken dat men van gemeentewege een dergelijk beleid konsekwent doorvoert, heeft het mis. Want de bewoners van het nieuwe flat aan de Zwaluwlaan zitten met hun auto lelijk in de maag. De parkeerruimte voor deze flat is aan de achterzijde gesitueerd en er zijn zo'n 23 vrije parkeerplaatsen ge- maakt. Op zichzelf al veel te weinig voor de 128 woningen, want van deze 23 plaatsjes wordt door het winkelpersoneel van het Hof van Spaland gretig gebruik gemaakt. BEUGEL De gemeente deed echter meer, men maakte voor de bewoners van de Zwaluwlaan ook nog 40 aparte "vaste" parkeerplaatsen. Leuke ge- dachte, aardig initiatief! Ware het niet dat de autobezitters van het bewuste flat f 32.50 per maand voor deze parkeerplaats dienen te betalen! Men krijgt daarvoor een sleuteltje waarmee de met een beugel afgesloten plaats kan wor- den bereikt. Op zich zelf gezien is het al uitzonderlijk te noemen dat men de automobilisten van het flat maar eventjes 380,- per jaar wil laten betalen voor een parkeer ruimte bij hun woning. Nog ver- wonderlijker is het in dit geval dat de 128 woningen voor een z66r groot percentage bewoond worden door AOWers en WAOers. (Er zijn ook een aantal "aangepaste" wo ningen). Moet men deze financieel toch niet zo sterke groep door een dergelijke, absurde maatregel nog meer du- peren? Dat de bewoners meer dan 1 GULDEN PER DAG voor hun open-luchtstalling niet op kunnen brengen, bewijst wel het feit dat er niet meer dan ca. 10 auto's op de plaatsen zijn gestald. Zelfs bij het volledig "verhuren" van de 40 x 8 m2 is de opbrengst/ 15.200,- per jaar! Denkt men soms op het Stadskan- toor hiermee de financiele positie van de gemeente Schiedam te kunnen opvijzelen? Wij hopen dat onze vroede vaderen snel de zaak zullen veranderen want zo kan het niet door de beugel! Op 3 maart a.s. zal wethouder Chr. Zijdeveld de eerste paal slaan voor het bouwproject „Ketelvaert" aan de Kerklaan. Het wordt in feite een klein industrie- terrein, want het project aan de rand van het oude dorp Kethel nabij de Abel Tasmanstraat bestaat uit een aantal be- drijfshallen en twee door aannemers- bedrijf Sch uylens, het andere kantoor zal worden betrokken door het bouw- kundig adviesbureau R J, nu nog gevestigd in Rijswijk. De bedrijfshallen, die in grootte zullen varigren, zullen t.z.t. aan kleinere be drijven onderdak bieden, zoals een schildersbedrijf, loodgieter, timmer- werkplaats e.d. De totale bouwkosten bedragen 3,6 miljoen gulden, de bouw geschiedt door de Schiedamse bouwers SSN. Men verwacht dat het kantoorgebouw in mei 1981 gereed zal zijn, de bedrijfs hallen zullen enkele maanden eerder in gebruik kunnen worden genomen. De school voor Huishoud- en Nijverheidsonderwijs ,,Hargahof" aan de Valeriusstraat zal dit jaar 80 jaar bestaan. Omdat de ,,Harga- hof" de oudste school voor Nijver heidsonderwijs in Schiedam is, zullen ze deze mijlpaal zeker niet ongemerkt voorbij laten gaan en diverse aktiviteiten voor de leer- lingen organiseren. Op dinsdag 25 maart a.s. zal in het schoolgebouw een groots e fancy-fair worden gehouden en wel 's middags van 14.00 tot 17.00 uur en 's avonds van 19.00 tot 21.00 uur. Meer dan 100 woningen in de wijk Tuindorp zullen binnenkort worden ge- isoleerd. Het betreft hier een aantal woningen, die reeds langere tijd gele- den volgens een systeembouw zijn ge- bouwd aan de Kamperfoelielaan, Win- gerdlaan, Seringenhof, Hargsingel, Pe- renlaan, Molensingei en lepenlaan. Een buitenisolatie is bijzonder gewenst, doordat de betreffende woningen ver- stoken zijn van z.g.n. spouwmuren. De buitenisolatie is eigenlijk een voor Ne- derland vrij nieuw systeem, hetgeen bestaat uit het plaatsen van een bepla- ting tegen de bestaande muren. Hier- door zullen ook dakgoten, pijpen, kozijnen e.d. naar voren moeten wor den verplaatst. Als proef zal met twee woningen worden begonnen. Met ingang van 1 januari 1980 is de Algemene Kinderbijslagwet gewij- zigd. Deze wet geeft nu - in het algemeen - iedereen die in Neder- land woont of in dienstbetrekking werkt aanspraak op kinderbijslag van het eerste kind af. Met de invoering van deze wijziging zijn de andere kinderbijslagregelingen komen te vervallen. De verandering van de wet is vooral van belang voor hen, die voorheen geen aanspraak konden maken op kinderbijslag voor hun eerste en tweede kind, zoals de zelfstandigen die een te hoog inkomen hadden om in aanmerking te kunnen komen voor kinderbijslag in het kader van de Kinderbijslagwet kleine zelfstandi gen. Om kinderbijslag te krijgen moet men na afloop van een kwartaal een aanvraag zenden naar de Raad van Arbeid waaronder de woon- plaats valt. Zij die buiten Neder- land wonen, bijvoorbeeld grensar- beiders, moeten deze aanvraag indienen bij de Raad van Arbeid binnen wiens gebied men werkt. De hiervoor benodigde formulieren (kinderbijslaglijsten) kan men bij de postkantoren en de Raden van Arbeid verkrijgen. Voor degenen met 66n of twee kinderen, die tot nu toe geen aanspraak konden maken op kinderbijslag, de zoge- naamde nieuw gerechtigden, zijn speciale aanmeldingsformulieren ontworpen om een zo snel moge- lijke afwerking van deze aanvragen te verwezenlijken. Deze formulieren zijn alleen te verkrijgen bij de Raden van Ar beid. De nieuw gerechtigden" kunnen zich in de tweede helft van febr. in verbinding stellen met de Raden van Arbeid. De kinderbij slag wordt per kwartaal uitbetaald. De eerste betaling is zo spoedig mogelijk na 1 april 1980. De planning was dat het wijkcentrum op lapril a.s. klaar zou zijn. Het werd al gauw duidelijk dat dat niet haal- baar was.De nieuwe datum (plm. 1 mei) blijkt echter ook niet gehaald te wor den. Het slechte weer van de laatste maanden is daar een van de grootste oorzaken van. Het resultaat zal er echter wel naar zijn. Het wordt een erg fraai gebouw, vol afwisselingen, leuke hoekjes en gaatjes. Een parel in onze saaie nieuw- bouwwijk. Op deze foto is te zien (komend vanuit het noord-westen) hoe de westelijke in gang er uit gaat zien. Deze zal aanslui- ten op de luifel die uit Winkelcentrum Spaland komt. T.z.t. zal over de baan van de sneltram ook een soort over- kapping gesmaakt worden, zodat winkel- en wijkcentrum echt een geheel zullen gaan vormen. Zoals alles er nu uitziet zal het gebouw kort voor de komende bouwvakvakan- ties gereed zijn. De zomermaanden zul len voor de afwerking en inrichting gebruik worden, en na de schoolvakan- ties zal een groot deel van de aktivi teiten beginnen. Voor dames, die het voor zichzelf nodig vinden iets aan hun conditie te doen, is er nog plaats op de Dames indoor- training". Er wordt getraind - zonder toestellen - op donderdagavond van 21.30 tot 22.30 uur in de gymzaal aan de Peter van Anrooylaan 1 Voor nadere inlichtingen H. Verloop, tel. 731064.

Noorder Akkoorden | 1980 | | pagina 1