GEEF...LEEF <55 12,50 Mi* tempo-team vraagt:„A fruitmanden FILLEKES VIS FILLEKES J. Lemmens Informatieavonden openbare lagere scholen Schiedam-Noord 14.20 april 1980 msm ervaren kantoorpersoneel prod.-medewerkers gediplomeerd ziekenhuispersoneel^ Fiets prettig het voorjaar in! Winter- onderhoudswerk aan de beplantingen Folder 'Stand van zaken' weer verkrijgbaar Vis!NU voordelig PAGINA 4 YoordrrAlduMHikn 20 februari 1980 nederlandse hartweek uitzendorgomsotie GEVilCB 500 gram jong - oc belegen kaas 4,ot> 100 gram vleessaladel ,19 nederlandse hartstichting. den haag 3111 HD Schiedam Hoogstraat 109a Telefoon 010/261471 DEZE WEEK: 100 gr. ZdlmSdlddG j 7ft van 1,95 voory f \J Hoogstraat 81, tel. 268193 Borodinlaan 54, tel. 709043 Gevestigd met ingang van 10 maart 1980 fysiotherapeut o.a. manuele therapie Praktijkadres: Bernard Zweersplein 33 hoek Laan van Bol'es Schiedam-Groenoord afspraken: tel. 713469 Huisadres: Borodinlaan 38, Schiedam, tel. 701913 De vier openbare lagere scholen in Schiedam Groenoord-Woud- hoek-Kethel organiseren in samenwerking met de kleuterscho- len een viertal informatieavonden voor de ouders/verzorgers van de oudste kleuters. Op deze avonden wordt u uitvoerig gei'nformeerd over de over- gang van de kleuterschool naar de eerste klas van de lagere school. Op de Willem Gehrelsschool zal deze avond meer in het teken staan van een algemene voorlichting over het ontwikkelings- plan. Een van de vier scholen, Het Windas, beschikt over een georga- niseerde overblijfmogelijkheid voor hun kleuters en lagere schoolleerlingen; tevens stelt deze school u op 5 maart in staat om tijdens de schooluren de school te bezoeken. De betreffende informatieavonden worden gehouden: Willem Gehrelsschool - de Biblebonseberg, Boerderij Land- vreugd, Sweelincksingel 7 donderdag 21 februari om 20.00 uur. Het Windas - Nachtegaallaan 2, woensdag 5 maart om 20.00 uur de Ouverture - de Mallemolen, Bachplein 578, dinsdag 11 maart om 20.00 uur De Woudhoek -'t Floddertje, Faassenplein 199 maandag 17 maart om 20.00 uur. UAAW V/AM IOL. es Telefoon 703517 dRtXbiCOBB* dag- eri ploegendienst Het adres voor binnen- en buitenlandse kaas. Deli-Dls verzorgt tevens uw "A vanaf Om veilig en prettig te kunnen fietsen, moet de fiets goed in orde zijn. Daar is iedereen van overtuigd. Ook dat de staat van onderhoud waarin veel fiet sen verkeren verre van goed is te noe- men. Onder het motto: Fiets prettig het voorjaar in" organiseert de Neder landse fietsenkleinhandel binnenkort een landelijke fiets-inspectie-actie. In- gaande maandag 18 februari kan men gedurende een korte periode met zijn fiets naar de fietsenhandelaar gaan om deze te laten inspecteren. De fiets- eigenaar krijgt daarna van de vakman op schrift wat eventueel niet in orde is of wat aan vernieuwing toe is. U weet dan waar u met uw fiets aan toe bent. Het verplicht u tot niets, maar het spreekt wel vanzelf dat het van veel belang is ervoor te zorgen dat uw fiets goed in orde is. Laat daarom deze gelegenheid om een vak man naar uw fiets te laten kijken niet voorbij gaan. Denk daarbij vooral ook aan de fietsen van de kinderen. Kinder- en jeugdfietsen vertonen doorgaans veel mankementen en dat betekent heel vaak dat zo'n fiets in het gebruik niet of onvoldoende veilig is. De fietsen- handelaren waar u voor een fietsinspec- tie terecht kunt, zijn straks herkenbaar aan een raambiljet met het opschrift: Fiets prettig het voorjaar in met een fiets, die in orde is!" De hoofdafdeling Plantsoenen van de dienst Gemeentewerken is druk in de weer met het winter-onder- houdswerk aan de beplantingen in de stad. Zolang de vorst in de grond zit of verwacht mag worden kan er niet geplant worden, maar de mannen van de Plantsoenen- dienst zijn momenteel wel bezig met het snoeien, het uitdunnen en het rooien in de parken en plant soenen en in de beplantingen langs de straten. Een deel van de geplan- de werkzaamheden is reeds uitge- voerd, de rest zal nog deze winter ter hand worden genomen. Voor het publiek is het meest spectacu- lair het rooien en vooral het ver- plaatsen van bomen langs de stra ten en in de plantsoenen. In alle gevallen zullen in de nabijheid van de gerooide bomen nieuwe bomen worden geplant. Naast het Stadskantoor aan de Huis te Riviereweg is een ca. 50 jaar oude kastanje gerooid. De boom verkeerde in een slechte staat en werd met beugels overeind gehouden; gelet op het drukke verkeer vlak langs de boom was handhaving niet langer verant- woord. In de achtertuin Nieuwstraat 26 staat een ca. 85 jaar oude Iep, die ernstig door een zwam is aangetast. Er is niets meer aan te doen, zodat de boom snel wordt gerooid. Ten noorden van het Hoofdplein en ten westen van de Rijnstraat staat een ca. 35 jaar jonge kastanje op het geprojecteerde tract: van de dijk en kan om die reden niet gehandhaafd blijven. Verplaatsing is niet mogelijk, omdat dit schade zou veroorzaken aan het er naast staande rioolgemaal. Aangezien het straatbomen-be- stand in Schiedam regelmatig wordt vetjongd, worden in de Nas- saulaan tien oude bomen vervan- gen. Dat gebeurt ook met tien esdoorns aan de Mgr. Nolenslaan; deze bomen hebben ernstig te lijden gehad van de terreinopho- ging in de omgeving, waardoor veelvuldig taksterfte optrad. Daarnaast zal een flink aantal bomen worden verplant. In ver- band met een eventuele reconstruc- tie krijgen 23 populieren aan de Brauwweg een andere plaats in het industriegebied. 35 platanen die thans in een dubbele rij langs de's- Gravelandseweg in het industriege bied staan, worden verplant in een enkele rij; ze komen verder van de hoofdrijbaan te staan, zodat de kronen minder schade krijgen van het (hoge) vrachtverkeer. In het kader van de reconstructie van het oostelijk deel van Nieuw- land worden 29 lindebomen (die de terreinophoging slecht verdragen) langs de Burg, van Harenlaan omhoog gebracht. Bij de recon structie en terreinophoging in het oostelijk deel van Groenoord-Mid- den wordt een plataan die te dicht op een voorgevel staat, verplaatst naar het midden van het Bernhard Zweersplein. Enige slecht gegroei- de lijsterbessen worden van de Lekstraat overgebracht naar de Nieuwe Maasstraat, waarvoor in de plaats dan, na het aanbrengen van goede grond, jonge bomen komen. Dertig grote populieren, die elders zijn aangekocht, worden nog dit plantseizoen in Schiedam geplant. Daarvoor komen in aanmerking het Marconiplantsoen, de omge ving van het winkelcentrum Hof van Spaland en het oostelijk deel van Groenoord-Midden. Snoeiwerkzaamheden, met zo no- dig het dunnen van de kroon en het in de gewenste vorm snoeien, zullen worden uitgevoerd bij 8 populieren aan de Buys Ballotsingel west-zijde en op het Van't Hoffplein, bij 6 populieren aan de Geert Reinder- straat 22 populieren aan de Molen- singel. Ook krijgen een beurt de 2 treurwilgen aan de Stadhouders- laan, 4 treurwilgen op de algemene begraafplaats en 5 wilgen aan het Aleidaplein, 82 populieren aan de West Frankelandsestraat en Mes- daglaan, 38 populieren aan de Coppellolaan en Van der Palmlaan 42 populieren en iepen in de omgeving van de Van Hoogendorp- straat en 15 populieren aan de P.J. Troelstralaan. Op de ligweiden van Bad Groen- oord worden 6 essen pyramidaal teruggesnoeid. In de parken en plantsoenen wordt de beplanting, waar nodig, gedund. Speciale aan- dacht krijgt het verwijderen van de veldiep die nogal eens wordt ge- bruikt als struikbeplanting. Deze soort blijkt erg gevoelig voor de iepziekte die momenteel in heel Europa voorkomt. De veldiep is een potentigle besmettingsbron voor de ziekte en het is dus zaak om deze veldiepen tijdig te dunnen of te verwijderen. De bekende folderStand van Zaken bij de sociale verzekeringen en voor- zieningen" is weer verschenen, uiter- aard bijgewerkt per 1 januari 1980. De folder is een samenwerkingsprodukt van het Ministerie van Sociale Zaken, het Ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygiene en het Voorlichtingscen- trum Sociale Verzekering (V.S.V.). Zij geeft duidelijke informatie op het ter- rein van alle sociale verzekeringswetten, zowel wat de inhoud van de wetten be- treft als wat premies en uitkeringen aangaat. Wie haar wenst te ontvangen, kan zich wenden tot het V.S.V., Rhijnspoorplein 1,1091 GC Amsterdam, telefoon 020- 927474. Bij het V.S.V. zijn overigens ook folders beschikbaar over de sociale verzekeringswetten afzonderlijk.

Noorder Akkoorden | 1980 | | pagina 4