Lentebal loop-inn Woudhoek Het wijkcentrum van binnen De Bot Kadoshop De Bot Alfa Clean Film voor de jeugd van 12 tot 16jaar Gids voor Schiedam 1980 is uit hoc hei er bi™e"ui* voor olieschilderijen aquarellen en reproduk- ties. Ook vakkundig in- lijsten en passe partout snijden Winkelcentrum De Ketel Borodinlaan 12e jaargang no. 306 19 maart 1980 Voor al uw stoomgoed Ook voor bedrijven Maart voorjaars- aanbieding: Slaapzakken van 12,50 voor 7,50 WINKELCENTRUM „DE KETEL" BORODINLAAN De buitenkant van het nieuwe wijkcentrum is zo langzamerhand gereed. De daken zijn bijna allemaal dicht en ook de ramen zijn voor een groot deel van glas voorzien Veel besSedTdepers6 maande" md e" juni Zal daar ""gebreid aandacht aan worden Op deze fotois te zien dat de GROTE ZAAL al in een vergevorderd stadium is. In aeze zaal zullen film-, toneel-, muziek-voorstellingen, feestavonden, grote ver- gadenngen e.d. gehouden kunnen worden. VoorderAkhoordeH Uitgave en advertentie exploitatie: Magneet Drukkerij B.V. Postbus 112, Schiedam Rotterdamsedijk 279 Telefoon 010 -26 86 66 - 26 66 70 Redactie: J. van Schaverbeke Postbus 4040 Bachplein 189, Schiedam Telefoon 70 35 18 Tevens mededelingenblad voor Wijkver. "Groenoord e.o." SSSN en Dienstencen- trum "de Woudhoek" Voor bezoigklachten alleen 703586 Winkelcentrum ,,De Ketel" tien jaar jong iij^rinrinr i nfl- 3? - A.ii uti iii juOOOhO! -*C: Wellicht zult u bij het zien van de kop van dit artikel verzuchten "is dat nu alw6er tien jaar geleden?". En inderdaad, vandaag -op de kop af- is het 10 jaar geleden dat Winkelcentrum DE KETEL offi- cieel werd geopend. Vele wijkbewoners zullen zich dat ongetwijfeld nog wel herinneren, "nieuwelingen" weten hier waar- schijnlijk niet veel van af. Vandaar dat we toch eens in het verleden duiken, want zonder moeilijkheden is dit winkelcentrum niet tot stand gekomen. De planning en het ontstaan van dit centrum had n.l. aanvankelijk wel wat voeten in de aarde. Onge- duldige huisvrouwen zagen met spanning het winkelcentrum tege- moet. In de beginjaren van Schie- dam-Noord moest de nieuwe wijk Groenoord (toen gebouwd tot en met aan het J. Straussplein en Bachplein) het met een vrij klein Nu het bijna weer lente is en zo hier en daar de bomen uitlopen en de bloemen verschijnen wordt het tijd voor een zorgeloze avond. De Loop-Inn zorgt hiervoor!! Op zaterdag 22 maart geven zij een stralend lentebal in de zaal van het dienstencentrum Woudhoek aan het Heijermans- plein (Heijermansflat). Hier kunt u een aantal uurtjes dansen opfijne muziek of zomaar gezellig met elkaar praten. Deze avond is voor iedereen vanaf 18 jaar gratis toegankelijk. De aanvang is acht uur. U, uw vrienden en kennissen zijn van harte welkom. winkelbestand doen en was men aangewezen op de winkels aan de Laan van Bol'Es of in het oude dorp Kethel. Plannen waren -langdurig- in de maak om een nieuw winkelcentrum aan de Borodinlaan te vestigen. Na grote vertragingen werd dan toch eindelijk in 1969 met de bouw begonnen. Naar .een ontwerp van architectenbureau Tol, Noordhoek en de Ruyter en in opdracht van de M.B.O. werd door Bouwbedrijf D. Baron uit Schiedam met het werk aangevangen. Geen officiele eerste paal Vreemd genoeg werd aan het slaan van de "eerste paal" op woensdag 20 augustus 1969 geen ruchtbaar- heid gegeven. (Maar toen was dan ook C. Zijdeveld nog geen wet- houder). Het officiele tintje gaf burgemeester H. Roelfsema pas met het storten van het eerste beton Vrijdag 21 maart. Zaal: de "Ark" Hargplein 101. Aanvang: 19.00 uur Zaal open: 18.30 uur. Entree: 2,-. Titel: "The Outlaw Josey Wales" Korte inhoud: The outlaw josey wales is een relaas van een man die door soldaten en premiejagers wordt achtervolgd, terwijl hij zelf de bloedige moord op zijn gezin wil wreken. Het spannende avontuur vindt plaats in het grensgebied tussen Kansas en Missouri; de tijd- situering is vlak na de burgeroorlog toen ex-soldaten, revolverhelden, premiejagers en vogelvrijen teza- men op het moordpad gii gen. Een groep wrede guerrilla's doodt de vrouw en het zoontje van de boer Josey Wales, die zelf ook zwaar gewond raakt en door de bende als dood achtergelaten. Josey leeft echter, koopt wapens en gaat uit op wraak. The Outlaw Josey Wales is een film geworden waarin de een- zame ruiter Wales zijn snelschie- tende revolvers hard nodig heeft om de talloze onverlaten die het op hem gemunt hebben op bloedige wijze uit de weg te ruimen. Inlichtingen: Werkgroep jeugdwerk Jac. Urlusplein, Telefoon 70 22 07. voor de funderingen op 12 Sep tember 1969. De bouw ging ondanks vorstverlet vrij voorspoedig en op 19 maart 1970 werd het winkelcentrum door de burgemeester van Schiedam met een kanonschot geopend. Intieme sfeer Het Winkelcentrum "De Ketel" is er nogen hoe! Wie mocht denken dat dit centrum zijn bete- kenis door de vestiging van het dichtbij gelegen "Hof van Spaland' wat verloren zou hebben, vergist zich deerlijk. Juist door de intieme sfeer van dit kleine winkelcentrum blijven de klanten komen (of terug- komen). We moeten toegeven dat de beide foto's bij dit artikel wat "doods" aandoen; onze fotograaf nam deze echter op een druilerige zondagmiddag en toen waagde zich geen hondbuiten. Er heerst in werkelijkheid een gezellige bedrijvigheid en dat is ook geen wonder, want men kan er letterlijk "van alles" kopen. On danks dat het aantal vestigingen niet zo groot is, hebben de meeste winkeliers zo'n uitgebreide sorte- ring aan niet- brancheverwante ar' tikelen dat men er niet snel "een vergeefse reis" maakt. Het is daarom ook niet zo verwon- derlijk dat het. overgrote deel van de winkels er al vanaf de beginpe- riode is gevestigd. Met name Supermarkt A. Bijl, Drogisterij Coops, Slijterij (en Kaasshop) Drankenexpresse, Huishoudelijke artikelen en speelgoed J. Hipke, Slagerij W. v.d. Meer, Bakkerij J. B. Bruggeman, Rijwiel- en Brom- fietshandel H. Damme en Tabak-, lektuur- en kadoshop J. S. de Bot behoren tot "de ouden". Slechts drie winkeliers hielden het in de afgelopen jaren voor gezien. De plaats van bloemenhandel G. Krabbendam werd ingenomen door Vishandel Fillekes, Windsor House werd de Kadoshop (annex stomerijdepot) van J. S. de Bot, terwijl groentenhandel Simons ver- anderde in Taverne de Koperen Ketel. Nieuwe vestigingen die zeker een aanwinst voor het gezellige winkel centrum genoemd kunnen worden. Speciale aanbiedingen De winkeliers laten zeker het 10- jarig bestaan niet ongemerkt voor- bij gaan. Ze hebben het niet gezocht in een prijsvraag of eta- lagewedstrijd, want -zeer terecht- menen ze dat dan slechts een enkeling in de prijzen valt. Liever willen ze AL hun klanten in de feestvreugde laten delen door ter gelegenheid van dit jubileum spe ciale aanbiedingen te doen. Let u daarom op de advertenties van de meeste aktieve winkeliers in dit blad, maar ga zeker van de week even in "DE KETEL" kijken! Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis in heel Schiedam-Noord. Vorige week werd in onze stad begonnen met de verspreiding van de nieuwe "Gids voor Schiedam 1980" en u zult waarschijnlijk de gids reeds hebben ontvangen of anders een dezer dagen in uw bus vinden. Het is een heel aantrekkelijk boek- werkje geworden met een schat aan Schiedamse informatie, waarbij bovendien een nieuwe plattegrond van Schiedam is toegevoegd. Tussen de voorbereidingstijd en het tijdstip van uitgave ligt een groot aantal maanden en het spreekt daardoor bijna vanzelf dat in deze gids adressen staan die op dit moment al niet juist meer zijn. Ook met vorige verschenen gidsen was dit het onvermijdelijke geval, doch ieder weldenkend mens zal dit kunnen begrijpen. De gids 1980 is een uitgave van drukkerij Steens BV, die tekende zowel voor de druk en lay-out als voor de advertentie-exploitatie en de verspreiding. Het ligt in de bedoeling dat ook nieuw-ingezetenen de gids (en ook ander materiaal) bij inschrijving op de afd. Bevolking uitgereikt krijgen

Noorder Akkoorden | 1980 | | pagina 1