Meer dan goud Goede belangstelling voor ,,Jeugdland" Weer bedevaartreizen naar Lourdes P. A. v. d. KRUIT Maak de maismolen mogeiyk [3] Aktiviteiten voor de kinderen van 6 tot 12 jaar Fietsenhandel had een goed jaar Bestrating Bachplein Met drie ons matras op reis wat voorbij gaat. komt niet terug loonier \kk«ord<'n 19 maart 1980 Leliestraat 32-34 SCHIEDAM Telefoon 26 44 32 Door onze telefoonbeantwoor- der zijn wij steeds bereikbaar. v/hG.J.J. PONJ6 PAGINA 5 Vind ik, zeldzamer dan goud, een boom van eeuwen oud, beklop en betast ik zacht zijn verweerde bast, street ik zijn vleesgeworden hout, opdat hij voelt, hoeveel ik van hem houd D.B. STENAK1 De werkgroep Groenoord en Kethel die is samengesteld om in het kader van de Bisschoppelijke Vastenaktie 1980 mee te helpen aan het bijeenkrijgen van de nodige financien om een maismolen aan te schaffen voor de inwoners van het dorp Lumimba in het Afrikaanse land Zambia heeft nog een twee-tal aktiviteiten op het programma staan. Klaverjassen In zaal De Noord aan de Kerkweg kan op vrijdagavond 21 maart -worden geklSverjast. Vanaf half acht kan worden ingeschreven a /2,50 per persoon. Aanvang acht uur. Fancy Fair en rommelmarkt Op zondag 23 maart is iedereen van harte welkom op wat het klapstuk van deze aktie belooft te worden: de fancy fair. Gezien de enorme toeloop van vorig jaar ditmaal met een aparte kleu- terhoek waar kinderen tot een jaar of zes zich kunnen vermaken met een grabbelton, ballengooien, koekhappen, touwtje trekken en nog veel meer. En altijd prijs! Ook voor de groteren zijn er volop mogelijkheden: doelscfyieten, spijkerslaan, ringwerperi, 'rad Van avontuur enz. enz. En natuurlijk naar de rommel markt waar vele koopjes gehaald kunnen worden of naar de uitvoe- ringen van de leerlingen van de RK- basisscholen. Fancyfair en rommelmarkt worden gehouden op het terrein tegenover de Jacobuskerk aan de Kerkweg in Kethel en duren van 12.00 tot 16.00 uur. Zaterdag 22 maart Zeskamp zaal: Boerderij Land- vreugd, Sweelincksingel 7. Entree /0,75. Aanvang: 10.00 uur. Heb je ooit weleens een zeskamp meegemaakt? NEE?, nou dan moet je toch echt naar deze zes kamp komen, met allerlei leuke spelletjes. Het is wel niet zo profes- sioneel als op de t.v., maar toch proberen we er een gezellige boel van te maken. Woensdag 26 maart Handenarbeid zaal: Boerderij Landvreugd, Sweelincksingel 7. - Entree/ 0,75. Aanvang: 2 uur. Kom naar de boerderij daar is heel wat verf en tekengerei je kunt er ook boetseren en ook nog het werken met andere materiaal soor- ten leren. 29 maart a.s. zijn de Woudloper- tjes er weer met een gezellige instuif. Deze instuif wordt gehou den in het "Dienstencentrum" de Woudhoek. Aanvang 14.00 uur. Woensdag 2 april Speurtocht. Verzamelen bij het kantoor van de S.S.S.N. Jac. Ur- lusplein (naast de bibliotheek). Aanvang 13.30 uur. Entree/ 0,75. Leuk zo'n speurtocht, het is weer eens heel iets anders. We hopen natuurlijk wel op goed weer, mis- schien kunnen de kinderen die mee komen naar de speurtocht ook wel wat goed weer mee brengen. Inllchtingen: Werkgroep Jeugdwerk Jac. Urlusplein Telefoon70 22 07. 1979 is voor de Nederlandse fiet senhandel een goed jaar geweest. Hoewel exacte cijfers nog niet beschikbaar zijn, is wel duidelijk "dat er weer meer dan ruim een miljoen nieuwe fietsen zijn ver- kocht. Veel fietsenfabrikanten en importeurs kampten en kampen nog met problemen om snel aan de vraag te kunnen voldoen en er is duidelijk gebrek aan vakkundig personeel om optimaal te kunnen produceren. Van de fietsenhandelaren heeft -zoals uit een recente enqfiete is gebleken- ruim driekwart in 1979 meer fietsen verkocht dan in het voorafgaande jaar, met stijgingen van vaak meer dan 10-20% Opmerkelijk is daarbij de constate- ring dat de belangstelling voor duurdere fietsen toeneemt en dat steeds meer fietsen met versnel- lingen worden gekocht. Er is ook veel vraag naar fietsen met trom- melremmen. De Nederlander blijkt bij aankoop van een fiets vooral naar kwaliteit te kijken en geeft voorkeur aan merkfietsen. In het afgelopen jaar bleek ook dat bezit- ters van duurdere fietsen beter voor het onderhoud van hun fiets zorgen en eerder voor reparaties naar de fietsenvakman stappen als er man- kementen zijn. "S. In een fraai uitgevoerd en 24 pagina's groot boekwerkje verscheen vorige week een verslag van ,,Jeugdland 1979" betreffende de in dat jaar gehouden aktiviteiten. Wat ons als wijkblad uit Schiedam-Noord het meeste interesseerde was de belangstelling voor de gehouden aktiviteiten in ons stadsdeel en dat is ons eigenlijk niet tegengevallen. We laten hierover gaarne een paar cijfers volgen: datum aktiviteiten plaats deelnemers 10 juli 1979 Sport en spel Oreliosingel 125 11 juli Kreativiteit Bachplein 140 11 juli Film de Ark 167 12 juli Bloemschikken Bachplein 145 13 juli Sport en spel Oreliosingel 110 16 juli Kreativiteit Bachplein 90 16 juli Spel Bachplein 90 17 juli Film de Ark 182 18 juli Kreativiteit Bachplein 70 19 juli Sport en spel Oreliosingel 55 23 juli Kreativiteit Bachplein 100 23 juli Poppenkast Bachplein 250 24 juli Sport en spel Oreliosingel 50 25 juli Kreativiteit Bachplein 80 25 juli Kindertheater de Ark 120 A1 met al toch een resultaat dat er zijn mag, want gedurende de vakantie- periode werden toch maar eventjes zo'n kleine 1800 kinderen uit onze wijk enige uren beziggehouden. Ook dit jaar komt er weer een ,,Jeugdland", die gehouden zal worden in de periode van 9 t/m 27 juli a.s. In grote lijnen wordt het vorige schema aan- gehouden, d.w.z. een groots opgezette openings- en slotdag, daartussen diie weken lang diverse aktiviteiten, zoals kreativiteit, sport en spel, kindervoor- stellingen, muziek, wandel-, fiets- en puzzeltochten enz. Te zijner tijd hopen wij via ons blad het volledige programma bekend te maken. In mei zal de dienst gemeente- werken Schiedam een aanvang ma ken met o.m. bestratingswerk- zaamheden rond het wijkcentrum aan het zuidelijke deel van het Bachplein. De werkzaamheden zullen onge- veer twee maanden gaan duren. VOOR WITTEN SCHILDEREN EN BEHANQEN is het voordeligst en meest vertrouwde adres toch altijd Voor 1980 zijn weer de volgende bedevaartreizen naar Lourdes ge- organiseerd voor zieke en gezonde pelgrims. 1. Vliegtuig 21 april t/m 25 april zieken en pelgrims. 2. Vliegtuig 25 april t/m 2 mei pelgrims. 3. Vliegtuig 2 mei t/m 9 mei pelgrims. 4. Vliegtuig 9 mei t/m 16 mei pelgrims. 5. Trein 15 mei t/m 22 mei zieken en pelgrims. 6. Vliegtuig 16 mei t/m 21 mei zieken en pelgrims. 7. Vliegtuig 21 mei t/m 27 mei pelgrims. 8. Vliegtuig 27 mei t/m 2 juni pelgrims. 9. Vliegtuig 2 juni t/m 8 juni pelgrims. 10. Vliegtuig 8 juni t/m 14 juni pelgrims. 11. Trein 17 juli t/m 24 juli zieken en pelgrims. 12. Vliegtuig 18 juli t/m 23 juli zieken en pelgrims. 13. Vliegtuig 23 juli t/m 27 juli zieken en pelgrims. 14. Vliegtuig 29 augustus t/m 2 September zieken en pelgrims. 15. Vliegtuig 2 September t/m 8 September pelgrims. 16. Vliegtuig 8 sept, t/m 14 sept, pelgrims. 17. Vliegtuig 14 sept, t/m 20 sept, pelgrims. 18. Vliegtuig 20 sept, t/m 26 sept, pelgrims. 19. Vliegtuig 26 sept, t/m 2 okt. pelgrims. 20. Vliegtuig 2 okt. t/m 6 okt. zieken en pelgrims. Tevens zullen er met de treinbede- vaarten 2 treinen via Nevers gaan om een bezoek te brengen aan de Heilige Bernadette. Dit zal ge- schieden op de heenreis naar Lourdes. Ook willen wij uw aan- dacht vragen voor ons liefdewerk Heil der Zieken waarvoor wij gelden bijeenbrengen om voor min der draagkrachtigen, die ziek zijn, een bedevaart naar Lourdes uit- voerbaar te maken. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot: W.M.J. Dullens, Joh. Strauss- plein81, tel. 010-711889. Sinds kort is in warenhuizen en sport- en kampeerzaken een nieuw soort camping-matrasje te koop, dat ideaal is voor kampeerders en trekkers, omdat het zeer compact, vederlicht (ongeveer drie ons) en sterk kou- en vochtwerend is: de Compact-O-Mat kampeermat. Deze nieuwe slaapmat, een Neder landse vinding, heeft zijn unieke eigenschappen vooral te danken aan de gebruikte materialen: een aluminium coating, die werkt als een warmte-isolerend schild en hecht verlijmd is met een laag gelmpregneerd katoen met hoog- waardig polyesterschuim in de kwaliteit van 35 kg/m3. Dit biedt de nodige zachtheid tegenover een minimaal volume, waardoor het matrasje slechts ca. 300 gram weegt en heel klein (ca. 26 x 10 cm.) opgerold gemakkelijk in iedere rugzak en zelfs in een beetje wijde jaszak kan worden meege- nomen. Uitgerold meet het vier millimeter dikke matrasje 190 x 60 centi meter. Aan het hoofdeinde bevindt zich een opgestikte hoes, die kan worden opgevuld met kledingstuk- ken, waardoor een hoofdkussen (en tegelijkertijd een veilige bergplaats voor geld en waardevolle voorwer- pen) wordt gevormd. De winkel- Ik denk wel eens, nu ik ouder word En kijk eens door de ruit, Wat gaat de, tijd toch vreselijk snel alles ziet er anders uit. Als vroeger, en je denkt aan toen Ging alles niet zo vlug. Moest iedereen toch zelf meer doen Maar dat komt niet terug. Lantaarnopsteker van je vak Daarvan werd je niet rijk Met lange stok.een gaskraan los Nu alien tegelijk Baadt straat en plein in't voile licht En als men slapen gaat, Gaat de helft van de lichten uit ,,Mechanisch", kameraad! Ja, alles gaat nu even vlug Wat voorbij is, komt niet terug. De straat te vegen, was bekend Toch heus geen leuke baan Wat paarden lieten vallen Daar moest hij vegen gaan. Nu lopen er geen paarden meer Slechts honden in de goot. Dus veegt hij daar, maar machi- naal Met 7 knipperlicht op rood. Ja, alles gaat nu even vlug. Wat voorbij is. komt niet terug. Vergeet de putjesschepper niet, Met schep aan lange steel Die lopen moest van put tot put Wie weet die dag, hoeveel? Nu komt een wagen met een slang En zuigt een putje leeg, T is alles maar een ogenblik En klaar is straat en steeg. Ja, alles gaat nu even vlug Wat voorbij is. komt niet terug. De vuilnisman. die huis aan huis Langs kwam met paard en wagen Die zware hakken tillen moest En naar de kar moest dragen. Nu staan heel net de zakken klaar Een zwaui, de wagen in, zo waar De auto rijdt alweer - en hee Rijdt de equipage vrolijk mee. Ja, alles gaat nu even vlug, Wat voorbij gaat, komt niet terug. De slager. hakker, kruidenier En groenteman incluis Die kwamen met hun waren toch Bij iedereen aan huis. Nu moet je zelf maar sjouwen gaan Ad voorje dagelijks maul Mel f,lessen en met tassen vol, Dat gaat niet ..machinaal"! Nee, alles gaat niet even vlug, Slechts met een auto ben je zo terug. Maar ik heb geen auto, zelfs geen fiets Maar we! een stok, dat is toch iets Mijn steun, mijn staf mijn toever- laat Ads ik eens wandel op de straat. Twee wieltjes aan een hoodschap- zak Dient de hejuarde tot gemak. ..Bejuard".. dan gaat er niets meer vlug, Dat is voorbij.7 komt nooit terug. Bovenstaand gedicht ontvingen w(j van een lezeres, die het aan ons in bruikleen afstond. Ze ontving het van een familielid uit Hengelo |Ov.| die deze overpeinzingen voor het raam van haar kamer op papier zette. Graag hebben we ruimte in ons blad voor de plaatsing vrfjge- maakt met alle achting voor de dichteres, mevr. T. Krabbenbos- v.d. Brande [89 jaar!]. prijs bedraagt29,50 en er is ook een zwaardere uitvoering met een dikte van tien millimeter, die 49,50 kost. Niet alleen handig voor kampeerders, maar ook voor jeugdige openlucht-toeristen en zomerse veerbootreizigers. ■M"- De nieuwe Compact-O-Mat kampeermat is ideaal voor kampeerders en trekkers, omdat hij zeer compact, vederlicht en sterk kou- en vochtwerend is. De opgestikte kussenhoes kan worden opgevuld met kleren en waarde volle voorwerpen. In opgerolde toestand past deze kampeermat gemakkelijk in elke rugzak.

Noorder Akkoorden | 1980 | | pagina 5