De Vlietlanden De Bot Alfa Clean De Bot Kadoshop Een soort vvelzijns markt in noord Fl. 25.000 voor Honki-Ponk Postkantoor en Goede Vrydag Korenfestival gaat niet door St. Liduina van Schiedam 1380 -1980 Bureau bevolking ook open op donderdagavond Geslaagd voor EHBO - diploma Schiedamse kunstenares met expositie in Rotterdam Kinder- aktiviteiten in en rond de Paasvakantie Groot levend ganzebord" Negenendertig maal de kleine gids 12e jaargang no. 307 2 april 1980 7 Voor al uw stoomgoed Ook voor bedrijven April-aanbieding aanbieding: Slaapzakken van 12,50 voor 7,50 WINKELCENTRUM „DE KETEL" BORODINLAAN voor olieschilderijen aquarellen en reproduk- ties. Ook vakkundig in- lijsten en passe partout snijden Winkelcentrum De Ketel Borodinlaan YoorderAkkoordeii Uitgave en advertentie exploitatie: Magneet Drukkerij B.V. Postbus 112, Schiedam Rotterdamsedijk 279 Telefoon 010 - 26 86 66 - 26 66 70 Redactie: J. van Schaverbeke Postbus 4040 Bachplein 189, Schiedam Telefoon 70 35 18 Tevens mededelingenblad voor Wijkver. "Groenoord e.o." SSSN en Dienstencen- trum "de Woudhoek" Voor bezorgklachten alleen 703586 Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis in heel Schiedam-Noord. k\ fly cfe 'ffZe t fancfen. In een vorige aflevering van ,,Noor- der Accoorden" hebben wij de aandacht gevraagd voor plekjes in Midden-Delfland, die een ken- merkend beeld geven aan ons open polderlandschap. Een grote na- tuurlijke rijkdom hebben, maar niet dan bij hoge uitzondering betreden kunnen worden, n.l. de eendenkooien. Dit keer willen wij wederom uw belangstelling vragen voor een niet te betreden gebied in M.D. n.l. de Vlietlanden. Deze bevinden zich zich ten Z.W. van de Vlaardingervaart tussen de Boonervliet en de Noordvliet. Bij het einde van de Willemsoordweg staat u er bijna recht tegenover. De Vlietlanden zijn eigendom van de Vereniging tot behoud van Natuur- monumenten in Nederland. Het is het grootste ongerepte natuurge- bied in Midden-Delfland en ook een van de belangrijkste natuurge- bieden in onze omgeving. De Vlietlanden zijn het enigste restant uit de woraingsgescniedenis van Holland-West. Na de dichtslibbing van de verschil- lende afwateringskreken was hier in het Westen een groot moerasge- bied voortgekomen, dat na ontgin- ning en het graven van afwaterings- kanalen het Hollandse weidegebied deed ontstaan. Het merendeel van de gronden werd verkaveld in de nog steeds bestaande toestand. Door bemaling werd de grondwa- terstand verlaagd en maakte een eind aan het bestaande moerasge- bied, alleen de Vlietlanden waarop geen bemaling werd toegepast bleef in de oude toestand en verkeerd nu al meer dan 500 jaar in een bijna ongewijzigde staat. De bodem, hoofdzakelijk veen, is te zacht voor beweiding, maar nog juist stevig genoeg om beloopbaar te zijn en eenmaal per jaar het aanwezige gras te maaien. Het gebied is zeer bekend en hoog aangeschreven als een ongestoorde broedplaats van diverse weidevo- gels o.a. zeer veel grutto's en kievitten. Terwijl ook meriigmaal zeldzame vogels gesignaleerd wor den. Ook veel oevervogels als de rietzanger en karekiet kan men af en toe horen. De zwarte stern en de kemphaan zijn helaas in de loop der jaren verdwenen, na zich in deze omgeving nog lang gehand- haafd te hebben, terwijl zij elders reeds lang verdwenen waren. Wilt u echt genieten van dit unieke gebied, mogen wij u dan aanraden eens zelf te gaan kijken. Vooral in het voorjaar kan het geel zien van de dotterbloemen. Terwijl de ver- dere verscheidenheid van planten- groei zeer groot is. Vanaf het fietspad bij de Vlaardingervaart heeft u een prachtig gezicht op dit gebied. Ook via Maasland zijn de Vlietlanden bereikbaar en fiet- send of wandelend langs de Noord vliet kunt u genieten van dit prachtige natuurgebied. Het kan in de zomer helaas soms erg druk zijn in deze omgeving. De vele zeilboten geven dan een aparte bekoring aan het watergebied en met Hollandse wolken-velden erboven kan men terecht zeggen Holland op zijn best. De grote toeloop van motorboten, soms varend met te hoge snelheid zijn een grote bedreiging voor onze Vlietlanden. Misschien hebben velen ook dit gebied reeds ontdekt als een van de mooiste schaatstoer gelegenheden in onze omgeving. (zie schaatsen in Midden-Delfland) Als laatste wens natuurlijk: Laten wij alien zuinig zijn op dit stukje waardevol natuurgebied. Geniet ervan, maar bewaar de rust. Stuwgroep Midden-Delfland. „Geen papier, maar aktie". Op zaterdag 10 mei a.s. zal Stichting Samenlevingsopbouw Schiedam-noord een soort kleine welzijnsmarkt organiseren, spe- ciaal voor de in noord aktieve wijk- en bewonersverenigingen, aktie- groepen e.d. De jaarlijkse welzijns markt is voor veel noord-organisa- ties zo ver weg, dat velen daaraan niet meededen. Bovendien is het leuk om op wijkniveau eens wat leven in de brouwerij te brengen. E6n en ander zal gecombineerd worden met een grote publiciteits- campagne rond het in September te openen wijkcentrum (daarover t.z.t. meer nieuws). De datum is met opzet zo gekozen omdat het de zaterdag voor moederdag is (dus lekker druk in het winkelcentrum). Ook wordt op die dag door de ANWB de natio- nale fietsdag gehouden. E6n van de routes zal vlak langs het evenement lopen, zodat ook daarvan aanloop te verwachten valt. De plaats van het gebeuren ligt namelijk tussen het wijkcentrum en het winkelcen trum. Er zullen kramen neergezet worden door een 15-tal groepe- ringen en de Werkgroep Jeugdwerk en Stichting Open Jongerencen- trum staan er borg voor dat er voor de jeugdige bezoekers verschillende leuke aktiviteiten zullen plaats vinden op de feestdag. Voor die groeperingen in noord die wellicht geen bericht van stichting samenlevingsopbouw hebben ont- vangen, bestaat nog de mogelyk- heid om zich aan te melden. Adres: Wm. Andriessenlaan 77 (Jac Urlusplein). Tel. 702207. Drs. G. Wenning overhandigde vorige week donderdag namens het Nederlands Comite voor Kinder- postzegels een toezegging aan het Kinderdagverblijf "Honki-Ponk" aan de Kerklaan 9. De toezegging hield in dat het kinderdagverblijf zeer binnenkort een bedrag van 25.000 zal ont- vangen. Dit zal worden aangewend voor het aankopen van nieuw meu- bilair en spelmaterialen. Op Goede Vrijdag 4 april a.s. zal het hoofdpostkantoor, gevestigd aan de Lange Nieuwstraat 191 om 17.00 uur gesloten zijn. De overige Schiedamse postinrichtingen slui- ten op de gewone tijd. Op zaterdag 5 april is het hoofd- kantoor geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Het internationale korenfestival dat op 3 mei a.s. in Schiedam gehouden zou worden, zal geen doorgang vinden. De Stichtings- raad heeft dit besluit moeten ne- men, zo zegt de Stichting de Schiedamse gemeenschap - omdat voor het onderbrengen van de bijna 100 buitenlandse gasten geen on- derdak bij gastgezinnen is gevon- den. Door het onderbrengen in hotels e.d. zou een onaanvaardbaar begrotingstekort zijn ontstaan. De St. Liduina-vereniging (p.a. J. v. Avennestr. 28 te Schiedam, tel. 265430) organiseert een aantal ak tiviteiten. Dit ter gelegenheid van het feit dat op 18 maart 1380 in Schiedam Liduina werd geboren. Op Zondag 20 april a.s. vertrekt om 8.15 uur's morgens vanuit de St. Liduina-kapel in Huize "Fran- keland" de Stille Omgang die langs alle plekjes voert die in Liduina's leven een rol hebben gespeeld. Op Zaterdag 14 juni is er een landelijke Bedevaart naar Schie dam. In verband met de komende zomer- maanden - voor het toerisme van belang - zal in de periode van 3 april tot en met 31 juli het bureau bevolking, gevestigd in het gebouw Overschiesestraat 1 hoek Broers- vest, voor het publiek geopend zijn op alle donderdagavonden (koop- avonden!) van 19.00 tot 21.00 uur, met uitzondering van de donder- dagen 1 en 15 mei. Dit geldt uitsluitend voor aanvraag en/of afgifte van reisdokumenten. Op 10 en 14 maart j.l. werden bij de EHBO-vereniging St. Liduina de examens voor het behalen van het Eenheidsdiploma afgenomen. Alle 21 kandidaten slaagden, dat waren de dames A. Fransen, J. Fransen, M. Verwey, A. Heinecke, H. Lansbergen, M. de Vette, M. Willemse-v. Beurden en de Heren J. Brantenaar, R. v. Ewijk, J. Florijn, Th. Lansbergen, J. Strik, J. Lemmen, A. Logt, P. Mak, Thv. Mil, R. v.d. Sluis, E. Tettelaar, R. Visser, L. v. Waasijk en G. Zuid- geest. Van harte gelukgewenst. Eind September start St. Liduina weer met een nieuwe kursus. In- lichtingen hierover kunt u krijgen via het secretariaat, tel. 705584. De in onze wijk wonende kunstena res, Mevr. N. van Pelt-Wolters, exposeert haar werken bij Galerie Claes 100 in de (tlaes de Vrieselaan 100 te Rotterdam. Op dat adres zijn van 28 maart tot en met 12 april a.s. haar wandkle- den tentoongesteld. De wandkle- den zijn geweven en bestaan voor het merendeel uit handgesponnen- en geverfde schapenwol, hoewel zij ook wel gebruik van touw maakt. Eerder exposeerde Mevr. van Pelt in Amsterdam en begin van dit jaar zelfs een aantal weken in Amerika. Galerie Claes is geopend alle dagen van de week (met uitzondering van woensdag en zondag) van 10.00 tot 18.00 uur, Vrijdagavond koop- avond. De komende 2 weken zijn er voor kinderen van 6-12 jaar weer de nodige aktiviteiten opgezet door Werkgroep Jeugdwerk de akti viteiten. die IN de paasvakantie plaats vinden, zijn georganiseerd door en in samenwerking met JEUGDLAND. De volgende aktiviteiten staan op het programma: DINSDAG 8 APRIL, om 10 uur FILM Zaal ,,De Ark", Hargplein 101. Toegang: 50 ct. WOENSDAG 9 APRIL, om 14.00 uur HANDENARBEID. Zaal: Boerderij Landvreugd, Sw eelincksingel 7, Toegang: 75 ct. 'S OCHTENDS om 10.00 uur is er SPORT en SPEL op het grasveld aan de Jozef Oreloisingel. Toegang: gratis. DONDERDAG 10 APRIL, om 14.00 uur KINDERVOORSTEL- LING Zaal ,,de Rank, Schiedamseweg 112. Toegang 1,-. VRIJDAG 11 APRIL, om 10.00 uur KREATIVITEIT (met een poffertjeskraam als je honger krijgt) op het schoolplein van de Ouverture aan het Bachplein. Toegang gratis. ZATERDAG 12 APRIL, om 10.00 uur HANDENARBEID. Zaal: Boerderij Landvreugd, Sweelincksingel 7. Toegang: 75 ct. WOENSDAG 16 APRIL, om 14.00 uur SPORT EN SPEL, op het grasveld aan de Jozef Oreliosingel. Het is te hopen dat het weer goed is, zodat iedereen volop mee kan doen. Inlichtingen: Werkgi'oep Jeugd werk, tel. 70 22007. In de sporthal Margriet op woens dag 2 april. Onder het motto ,,beweeg met plezier" kunnen gei'nteresseerde Schiedammers iedere woensdag- avond van 21.00 - 23.00 uur terecht in de sporthal Margriet, waar een keuze kan worden gemaakt uit een gevarieerd aanbod van sport- e n spelmogelijkheden zoals badmin ton, volleybal, tafeltennis, safety- play hockey, korfbal en een geza- menlijke konditietraining. De spelinstuif georganiseerd door de Sportraad in samenwerking met de Landelijke Dienst Spel en Rekreatiesport is speciaal opgezet voor die niensen, die buiten een vast verenigingsverband om toch in een leuke sfeer iets aan beweging willen doen. Deze vorm van spor- tieve rekreatie blijkt duidelijk in een behoefte te voorzien, want iedere woensdagavond is de sport hal bezet met 60 a 70 enthousiaste deelnemers. Als leuke afsluiting van het spelin- stuifseizoen wil de leiding, herken- baar aan het B.R.E.S.-shirt (bewe ging, rekreatie en sport), een groot Levend Ganzebord" aanbieden, waar iedereen jong of oud aan kan deelnemen. De aanvangstijd is 21.00 uur en de entree is voor deze speciale gelegenheid gratis. Ge bruik van sportschoenen in de sporthal is verplicht. Voor de negenendertigste keer is thans ,,De Kleine Gids voor de Nederlandse sociale zekerheid" verschenen. Deze succesvolle en nuttige uitgave- van de Vereniging van Raden van Arbeid geeft al sinds jaar en dag praktische infor- matie over bijna alles in de sociale verzekering. Verder zijn enkele hoofdstukjes over Algemene Bij- standswet, Rijksgroepsregeling werkloze werknemers. Wet Sociale Werkvoorziening en het Voorlich- tingscentrum Sociale Verzekering opgenomen. Ook vindt men er een duidelijk schema in dat de sociale verzekeringswetten en de daarbij behorende uitvoeringsorganen laat zien en een samenvattend overzicht van de sinds 1 januari j.l. geldende premies en uitkeringsbedragen. Om het geheel te completeren is een adreslijst in het boekje ge- plaatst, dat de adressen vermeldt van alle bij de uitvoering van de sociale verzekering betrokken in- stellingen. De gids is voor een gulden verkrijgbaar bij elke Raad van Arbeid. Wie toezending per post wenst, moet er op rekenen dat portokosten in rekening worden gebracht.

Noorder Akkoorden | 1980 | | pagina 1