Groot weekendboek Benelux P. A. v. d. KRUIT ,,'T CENTRUM" 7//: geeft tips voor twee jaar gevarieerde weekend-trips 11 Nederlandse bevolking in 1979 De twee gelieven Vakantie en verzekering 1980 Wiedeschoen past. PAGINA 5 Vowdrr IkkMrtai 16 april 1980 Martini Vermouth rood, wit, rose per ties 5.95 2 {lessen Vin de table Fontblanc en Fontrouge per fles 5.45 2 flessen voor P 1978 Ch. Bonnet appellation Bordeaux Controlee en 12 kopen 11 betalen. J0NGE Rose /O mm U't lmn*L Strohalmtii®^ Jonge v" Jenever 3 {lessen nu a tti.t edam/Kethel tel. 010 - 70 54 62 -) Leliestraat 32-34 SCHIEDAM Telefoon 26 44 32 Door onze telefoonbeantwoor- der zijn wij steeds bereikbaar. v/hG.J. J. PONJ6 Riiwiel- en Bromfietshandel Tevens het adres voor huishoudelijke elektrische artikelen Velen stellen zich herhaaldelijk de vraag "Waarheen nu weer...?", als men er even een weekendje uit wil. Die vraag zal ook zeker komend vakantieseizoen vaak gehoord wor- den, want gebleken is dat velen besloten hebben de grote vakantie in eigen land door te brengen. Men komt er om de meest uiteenlopende persoonlijke redenen van terug ver- re reizen te maken. Het GrootWeekendboek Benelux verschijnt dan ook te rechter tijd. Het stevige boek bevat o.a. 100 beschrijvingen van uitstapjes met als centrale punten een veertigtal Nederlandse steden, evenzoveel Belgische en een achttal trips uit plaatsen in het KroothertoBdom. Van Harlingen tot Luxemburg is deze Lannoo-uitgaaf een goede gids. Het uitzoeken van een trip is heel eenvoudig. Aan de binnenzijde van het omslag staan op een kaart van de Benelux de uitgangs-steden met Cijfers van 1 t/m 100 aangege- ven, beginnend in Noord Neder- land. Bij de plaats van zijn keuze vindt men hoe men er per auto moet komen, gevolgd door een routebeschrijving in de omgeving (gemiddeld 70 80 km), waarbij de bezienswaardigheden zijn vermeld, evenals tips voor het maken van wandelingen en eventueel of er andere sporten kunnen worden bedreven, zoals ruiter- en water- sport. Onder de rubriek "gastrono mic" wordt aangegeven of men langs de route lekker kan eten. De namen van hotels en restaurants zijn van kwaliteitsaanduidingen voorzien. Campings en VVV-adres- sen zijn eveneens vermeld. De te volgen routes varieren van 55 tot 127 km. Er zijn er dus ook bij die per fiets kunnen worden afgelegd! Of op de motor! De 475 informatieve pagina's die het boek telt vormen een allerple- zierigst antwoord op de veel gestel- de vraag "Waarheen?". Tevoren kan men met de gezinsleden bepa- len of men een molen of een kerk, een museum of kasteel wil bezoe- ken, welke wandeling of fietstocht men wil maken. Het Groot Weekendboek Benelux (prijs49,50) biedt alle mogelijk- heden voor v6el vakantie-voorpret. Ook voor scholen vormt deze - met veel kleurenplaten en detail-kaar- ten getllustreerde - vraagbaak een uitstekende handleiding voor het organiseren van educatieve uitstap jes of werkweken. wnNiacROS^l 1978 Chvil.m Bonnet 73lf.f ORDEAUX BOROfAUX CONTBOlH *NDBt LURTON VOOR WITTEN SCHILDEREN EN BEHANGEN is het voordeligst en meest vertrouwde adres toch altijd Volgens gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek is de Nederlandse bevolking het vorig jaar toegenomen met 105.000 per- sonen. Duidelijk een grotere stij- ging dan in 1978, toen de toename 87.700 bedroeg. Deze sterke groei vindt zijn oorzaak in de flink toegenomen buitenlandse migratie. Het migradeverkeer met Suriname had hier vooral een groot aandeel in: het vestigingsoverschot bedroeg in 1979 maar liefst 15.800 perso- nen. Minder spectaculair waren de verschillen in geboortes en sterfge- vallen. Er werden het vorig jaar 174.700' kinderen pehnren heteeen Geen rozentuin viel jou ten deel waarmede jij je oog kon strelen. En ik, ik bezat niet meer dan jij. We hadden beiden sadm slechts lief te delen. We schepten ons een eigen gaard met bloemen naar believen. En jij, jij droeg in't zwarte boar: gouden vergeetmeniet en zilv 'ren madelieven. D.B. Noordeinde 2 - Kethel Telefoon 706874 nauwelijks afwijkt van de 175.600 het jaar daarvoor. Het sterfniveau daalde licht: 112.800 sterfgevallen in 1979, 114.400 het jaar daarvoor. De trend, die al sinds 1970 gaande is, dat het aantal huwelijken achteruit loopt, zette zich ook in 1979 voort. Er werden in totaal 85.600 huwelijken afgpsloten, het- geen een aanzienlijk verschil is ten opzichte van 1978. Toen dit 89.100 bedroeg. Door alle verschuivingen telde Nederland op 1 januari 1980 '4.090.500 inwoners. Voor de vijfde achtereenvolgende maal is verschenen de voorlich- tingsfolder vakantie en verzeke ring" uitgave 1980 van het Bureau Voorlichting Verzekering. De folder geeft aan de in Nederland of in het buitenland verblijvende vakantieganger een overzicht van een groot aantal verzekeringsvor- men dat in het vakantiegebeuren een rol speelt. Tevens zijn nuttige preventietips opgenomen voor de reis naar en het verblijf op de vakantiebestemming, alsmede raadgevingen voor het achterlaten van de dikwijls onbe- heerde woning en inboedel. Deze gratis folder is verkrijgbaar bij verzekeringsmaatschappijen, assurantie-tussenpersonen, ban- ken, spaarbanken en reisbureaus. Bovendien kan de folder schrifte- iyk worden aangvraagd bij het Bureau Voorlichting Verzekering, Postbus 990, 2501 CZ Den Haag. Een briefkaartje met daarop ver meld vakantie en verzekering" is voldoende! Wij Nederlanders zien er graag goed verzorgd uit. Of het nu gaat om een sollicitatie, een lunch met relaties of een gezellig avondje-uit, de Nederlander doet er alles aan om zo goed mogelijk voor de dag te komen. En als het er echt op aan komt, dan huren we desnoods een smoking. Kleren maken de man, nietwaar? Gek genoeg nemen we het met onze schoenverzorging minder nauw. Schoenen poetsen ervaren we als een vervelend karweitje. En wat we vervelend vinden (schoenen afwrijven, blikjes opendraalen met kans op vieze vingers, schoenen insmeren en net zo lang uitwrijven tot ze glimmen), ach, dat "verge- ten" we gewoon. We vergeten ook dat een goeo verzorgde schoen veel langer mee- gaat, doordat het leer niet zo gauw breekt, waterafstotend is en soepel blijft. Naast chic, dus ook een voordeeltje voor de huishoudbeurs. Een spik-splinter-nieuw schoenver- zorgings produkt kan nu uitkomst bieden. Het heet Polifix. Men hoeft het alleen maar aan te brengen op de schoenen, die na enkele secon- den prachtig gaan glimmen. Poet- sen is dus overbodig. De unieke emulsie van Polifix geeft de schoe nen bescherming en houdt het leer "ademend" soepel. Dit laatste is van groot belang voor een goed voetenklimaat. Kortom, een betrouwbaar produkt voor iedereen die z'n schoenen snel en goed verzorgen wil.

Noorder Akkoorden | 1980 | | pagina 5