De Bot Kadoshop De Bot Alfa Clean Laatste" Koninginnedag Voor de kinderen van 6-12 jaar vanavond lampionoptocht Geslaagd Doden- herdenking in Grote Kerk Jubileum O.B.M. Kethel zeer geslaagd Sluiting postkantoren Eerste prijs voor zangkoor O.A.S.E. ,,Koffietochten" van toerclub Rijnmond Start verkoop strippenkaart Veel organisatie- werk aan zesde "lenteloop" voor olieschilderijen aquarellen en reproduk- ties. Ook vakkundig in- lijsten en passe partout snijden Winkelcentrum De Ketel Borodinlaan Voor al uw stoomgoed Ook voor bedrijven Speciale aanbieding 3dekens(1-pers.) van 16,50 voor 10,- 3 x 2-pers. van 22,50 voor 15,- WINKELCENTRUM „DE KETEL" BORODINLAAN 12e jaargang no. 309 30 april 1980 MerAkbwiM Redactie: J. van Schaverbeke Postbus 4040 Bachplein 189, Schiedam Telefoon 70 35 18 Tevens mededelingenblad voor Wijkver. "Groenoord e.o." SSSN en Dienstencen- trum "de Woudhoek" Voor bezorgklachten alleen 703586 Morgen zal het de laatste maal zijn, dat ,,Julianadag" op de datum 30 april wordt gevierd en betekent dat het afscheid van deoudeKoningin. De media, kranten, radio en televisie hebben al weken bol gestaan met berichten hierover en over de inhuldiging (g46n kroning) van Prinses Beatrix. We hoeven hier dus niets meer aan toe te voegen. We hopen wel dat die inhuldiging morgen ordelijk zal vertopen, want krakers- organisaties zijn van plan om juist op die dag ongeregeldheden te veroorzaken. Wij vinden dat ze daarmee hun doel voorbij schieten. Het gaat blijkbaar allang niet meer om het bezetten, dus ,,kraken" van z.g.n. leegstaande woningen, het lijkt er veel mee op dat rellenschoppen het hoofddoel is geworden. En of je nu ,,koningsgezind" bent of niet; een chaotische en bange inhuldiging van een nieuwe Koningin zou voor Nederland een beschamende zaak zijn. We wensen de Koninklijke familie en haar gasten morgen graag een ,,rustige" dag toe. Uitgave en advertentie exploitatie: Magneet Drukkerij B.V. Postbus 112, Schiedam Rotterdamsedijk 279 Telefoon 010 - 26 86 66 - 26 66 70 Doordat er dit jaar geen echte koninginnedag-viering is, zal de Gemeente geen lampionoptocht organiseren. De Werkgroep Jeugd- werk heeft echter besloten om op dinsdag 29 april (de dag voor koninginnedag) Wel een lampion optocht te organiseren voor de kinderen in Groenoord en Woud hoek. Dit keer wordt de tocht georgani- seerd voor Groenoord en Woud hoek samen, omdat dat ons voor dit geval leuker leek. Iedereen die mee wil lopen is van harte welkom en moet op 29 april tussen 20.00 - 20.15 uur aanwezig zijn op het marktplein op het Bachplein Om 20.30 uur vertrekken we, dus zorg dat je op tijd bent!! Omdat een muziekkorps voor de werk - groep te duur werd, zal er een geluidswagen voorop rijden. In plaats van het muziekkorps is er echter wel voor een leuke verrassing gezorgd. We stippelen een route uit die plm. 3 kwartier duurt, zodat we om ongeveer 21.15 uur weer op het Bachplein terug zijn. De route gaat door Groenoord en Woudhoek. Voor het Praktijkdiploma Boek- houden (P.D.B.) slaagden na een studie bij het Instituut Praehep (met o.a. vestigingen te Dordrecht en Rotterdam) onze plaatsgenoten R.C.M. Bos, J.A.M. van Geene, H. Harte, A.W. Koorevaar, H. Lupgens en A.D. Mulder; voor het Praktijkdiploma Moderne Bedrijfs- administratie(M.B.A.) M.F. Jonk- man, R.F. v.d. Meer en P.H.J, van Stralen en voor het Staatspraktijk- diploma voor Bedrijfsadministratie (S.P.D-II) R. de Kok en F.J. v.d. Loo. Ook vanaf deze plaats nog onze felicitaties!. Op zondag 4 mei a.s. zal in de Grote of St. janskerk een Doden- herdenking plaatsvinden. Sprekers zijn Mr. G.J. te Loo, burgemeester van Schiedam en J.F.P. Hers, internist van het Akademisch Zie- kenhuis te Leiden. "Muzikale en vocale medewerking zal worden verleend door het Muziekkorps van het Leger des Heils te Schiedam, The Young Voices, Happy Gene ration en The Young Joy Singers. De aanvang is 20.30 uur, de kerk is geopend om 20.15 uur. Het 80 jaar bestaan van de Onderlinge Brandwaarborg Mij. Kethel en Omstreken is met groot enthousiasme gevierd. Beide avon- den 18 en 19 april was De Rank tot de laatste stoel bezet. In de openingstoespraak memoreerde de voorzitter de heer J. Vlugman de historie van de O.B.M. Voorts wees hij op de doelstelling n.l. niet primair de winst of groei van de maatschappij, maar een brede op de gemeenschap gerichte dienstver- lening. Toneelgroep Decor" uit Maas- sluis presenteerde met groot succes het zeer amusante blijspel Polly Perkins, handelend over een jonge weduwe die een vermogen erft van een afgewezen minnaar, mits zij met de neef van de afgewezene trouwt. Geen van beiden voelen daar veel voor, maar door listig spel van Potty Perkins en vindingrijk- heid van de veiligheidsklep Bob Gilmour, ontstaat via intriges en ruzie uiteindelijk ware liefde. Niet minder gewaardeerd was de muzikale opluistering door de boerenkapel van de eveneens Kethelse Vereniging ,,St. Rad- boud". Hun bijdrage volmaakte de feestvreugde op deze beide avonden waarop de O.B.M. blijk gaf meer te willen zijn dan gewoonweg een verzekeringsmaatschappij. Nog- maals men kan terugzien op een geslaagd jubileum van een organi- satie waar Kethel trots op kan zijn. In verband met de viering van Koninginnedag op 30 april en Bevrijdingsdag op 5 mei a.s. zullen alle postinrichtingen op deze dagen gesloten zijn. Het Gemengde Bejaarden-zang- koor O.A.S.E. heeft op vrijdag 18 april j.l. deelgenomen aan een groot zangconcours, uitgeschreven door het Zangkoor ,,Herfstklan- ken" te Beekbergen. Zangkoor O.A.S.E. behaalde daar de eerste prijs met 322 punten en namen een fraaie beker mee naar huis. Dit succes was mede te danken aan de dirigente Mevr. van Pelt en aan Mevr. Broere die voor de pianobe - geleiding zorgde. Zangkoor OASE repeteert iedere woensdagmiddag van 1 tot 2.30 uur in het Diensten- centrum Woudhoek. Men kan nog enkele dames en heren in het bejaardenkoor gebruiken. Wie in- teresse heeft (of alleen maar eens wil luisteren) is op de repetities welkom. Op zondag 4, 11 en 18 mei organiseert de fiets-toerclub Rijn mond" z.g.n. ,,koffietochten". De te fietsen afstand bedraagt 25 a 30 km. men vertrekt om 9.30 uur vanaf Gebouw ,,De Noord" aan de Kerkweg 46 te Kethel, waar men om ca. 12.00 uur weer terugkeert. De deelnamekosten aan de drie ritten is 3,50, waarbij een herinnering is inbegrepen die na de laatste rit op 18 mei zal worden uitgereikt. De te fietsen snelheid ligt tussen de 15 20 km. per uur; iedere zondag wordt er een andere route gereden. Deze brengt de deelnemers door het Midden-Delfland-gebied. Nadere informaties worden gaarne verstrekt via tel. 504319. (de heer M. Kievit). Vanaf 8 mei zal van Groningen tot Maastricht in heel Nederland de nationale strippenkaart te koop en te gebruiken zijn. Door de in- voering van deze nieuwe kaart voor Zaterdag 10 mei a.s. zal voor de zesde maal in successie de "lente loop" worden gehouden. Gezien het feit dat er vorig jaar 650 deelnemers waren, verwacht het organiserende comite nu weer een belangrijk aantal "lopers". Wat er voor werk aan zo'n lenteloop vast zit, bemerkten wij uit een gesprek dat wij met enkele leden van het comite hadden. Ton Groeneveld deed ons dat en- thousiast uit de doeken en maakte erons op attent dat vijf mensen die indertijd voor de eerste maal de lenteloop organiseerden nog steeds deel uitmaken van de commissie. Twee nieuwelingen t.w. Gerrit On- verwacht en Marja Veldhoven ver- sterkten nu het "oude" team, bestaande uit P. van Leeuwen, N. van Putten, T. Groeneveld en de twee afgevaardigden van het On- derwijs Fer Schroeders en Jan Hessel. De eerste opzet was een sportief gebeuren voor de beide scholen (openbare basisschool "De Woud hoek" en de kleuterschool't Flod- dertje). Dat dit inmiddels is uitge- groeid tot een belangrijk wijkge- beuren is alleen maar prettig, al zijn de voorbereidende werkzaam- heden daardoor sterk toegenomen. Controleposten Dat kan men echter best aan het comit6 overlaten, gezien de wel- doordachte maatregelen die men heeft genomen, o.a. de vele contro leposten (tevens EHBO-posten) die men voor 10 mei heeft ingesteld. Alle deelnemers (vier verschillende afstanden: 1, 3, 5 en 10 km., de kleinere afstanden voor de kin deren) ontvangen een fraaie herin- neringstegel. Fer Schroeders zegt hierover: "Een vaantje verkleurt Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis in heel Schiedam-Noord. stads en streekvervoer kan men in heel Nederland in bus, tram en metro met dezelfde kaart terecht. De nationale geldigheid en de opbouw in strippen maken het mogelijk met e6n kaart bij verschil lende vervoermaatschappijen en over wisselende afstanden te reizen. De nationale strippenkaart gaat vijf gulden kosten (voor kinderen van vier tot en met negen jaar en voor 65-hers twee gulden vijftig) en bestaat uit vijftien strippen. Na 1 oktober wordt de prijs vijf gulden vijfendertig. Deze kaart is verkrijg- baar in de voorverkoop bij alle postkantoren, N.S.-stationsloket- ten en bij alle bestaan voorverkoop adressen (sigarenwinkels enz.) en dus niet meer in tram en bus. Aan een verdere uitbreiding van het voorverkoopnet in landelijke ge- bieden en kleine steden wordt gewerkt. Tegelijk met de eerste verkoop van de nationale strippenkaart start een informatiecampagne die met behulp van advertenties, folders en reclamespots het gebruik van de strippenkaart duidelijk gaat maken gauw en kan je zoiets na een paar jaar weggooien. De speciaal ge- maakte herinneringstegel is een blijvend iets en kan je nog aan je kleinkinderen laten zien". Voorverkoop Daar is nu juist die voorverkoop voor nodig; de organisatoren weten daardoor wat gemakkelijker hoe- veel speciale tegels men dient te laten aanmaken. Het inschrijfgeld (f 2,50 tot de leeftijd van 15 jaar en 3,50 voor boven de 15) kan men door middel van die voorverkoop voldoen op de adressen Heyermansplein 240, Puccinistraat 27, Royaardsplein 84 Arnoldipad 11 en Lisztplein 77. Dat ook deze - zesde - lenteloop succesvol zal verlopen is nu al met bijna zekerheid te zeggen en er bestaat veel belangstelling van bui- ten Schiedam. "Fortuna" uit Vlaardingen b.v. komt met 40 tot 50 lopers, die dat als een goede training zien. Op 10 mei a.s. zal de start plaats vinden vanaf de Woudhoekschool aan het Faassenplein 199, het start- schot zal worden gelost door wet- houderChr. Zijdeveld. Als extra attraktie zal de Jeugd Rijnmondband vanaf 1.00 uur een ronde maken door Woudhoek en tevens een show verzorgen op het schoolplein. Daar vindt men ook enkele kraampjes waar men - ook na de gedane afstand - nog even kan napraten en koffie, limonade of andere consumpties kan verkrij- gen. De zesde LENTELOOP is niet alleen maar een sportief gebeuren, het lijkt er alles op dat het ook zeer gezellig gaat worden. We mogen blij zijn dat in een wijk als Schiedam-Noord waarin - zo zegt men - zo "weinig te doen is", een stelletje hardwerkende enthou- siastelingen zijn die zo'n evenement willen en kunnen organiseren. Ga op zaterdag 10 mei a.s. er eens een kijkje nemen, of nog beter—- loop mee!

Noorder Akkoorden | 1980 | | pagina 1