Tentoonstelling voor en over slechthorenden De Bot HeiligLand Stichting voor iedereen!? De kachelbout De Bot Alfa Clean Nieuw kantoor arbeidsbureau in Schiedam-noord Plaatskaarten- kantoor Station- Nieuwland Openjongeren centrum krygt eigen gebouw Sigarenzaak Vereniging van zendamateurs groeiende Nieuw restaurant Record aantal inschryvingen by bureau huisvesting Negen inwoners minder NEDERLAND ZOMER1980 |13ejaargang no. 315 23 juli 1980 Voor olieverfschilderijen, aquarellen en reprodukties. Ook vakkundig inlijsten en passe partout snijden. Winkelcentrum De Ketel Borodinlaan 58 Telefoon 703768 In onze zonnige vensterbank pronkt nu ongenaakbaar koud - Roemloos stuk uit arm verleden - een zware, zwarte kachelbout. Als een bijzonder relikwie staat hij zich zelf te over/even. Blijvend de tijd trotserend is hij in'd antiekstand verheven. Hoe anders was zijn stand, nog werkzaam bij Moeder thuis. Een donker hoekje zijn domein, in de ovenvan het fornuis. Daarstond hij vlot bij de hand, voor ieder tot strijken gereed. Hoewel zijn warm ijzeren lijf meestal te lauw was of te heet. Gering van waarde en in aanzien, zal ik hem hooglijk prijzen moeten: In het klamme, winterkille bed, zorgde hij voor warme kindervoeten! D. B. voor al uw stoomgoed, ook voor bedrijven Sigarenzaak Winkelcentrum „De Ketel" Borodinlaan 58 Tel. 703768 Yoorder Akkoorden Ultgave en advertentie exploitatie: Magneet Drukkerij B.V. Postbus 112, Schiedam Algerastraat 12 Telefoon 010 622 422 Redactie: J. van Schaverbeke Postbus 4040 Bachplein 189, Schiedam Telefoon 70 35 18 Tevens mededelingenblad voor Wijkver. "Groenoord e.o." SSSN en Dienstencen- trum "de Woudhoek" Voor bezorgklachten alleen 703586 Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis in heel Schiedam-Noord. In het dienstencentrum "De Vier Molens" aan de Nieuwe Damlaan zal op 7 en 8 oktober a.s. een expositie gehouden worden over en voor slechthorenden. Initiatief- nemer hiervan is de heer J. W. den Hoed, Schiedamse informant van de Nederlandse Vereniging voor slechthorenden. Reeds lange tijd is de Heer den Hoed bezig belangstelling voor ge- noemde vereniging te wekken. Een vereniging die voor slechthorende mensen bijzonder veel doet en alle informatie geeft. Met de in oktober te houden expositie hoopt de Heer den Hoed te komen tot de oprichting van een Schiedamse afdeling van de Nederl Ver. voor slechthorenden. Tevens kan men nog enkele mede- werkers gebruiken bij het opzetten van de tentoonstelling. Het telefoonnummers van J. W. den Hoed is 265000. Naast de noodvestiging van het Gewestelijk Arbeidsbureau aan de Valeriusstraat zal een nieuw kan toor verrijzen. Op 12 augustus a.s. zal met de bouw worden begonnen van het twee verdiepingen tellend gebouw. Op de begane grond komen ruim- ten voor voorlichting en besprekin- gen. Op de eerste etage zullen kantoorruimten komen, de tweede -etage gaat ook kantoren, vergader- ruimten en een kantine bevatten. De bouwkosten bedragen 2,5 mil- joen gulden, men verwacht dat het gebouw eind 1981 in gebruik zal worden genomen. Sinds vorige week lijkt de halte van de Nederlandse Spoorwegen Schie- dam-Nieuwland wat meer op een echt station. Want sinds die tijd is de halte verrijkt met een plaatskaartenkan- toortje. Het houten gebouwlje is indertijd als nood- kantoor in Maassluis gebruikt tijdens de bouw van het nieuwe station aldaar. Reizigers in de richting van Rotter dam of Hoek van Holland kunnen nu dagelijks van 6.45 tot 14.00 uur (op Zon- en feestdagen 7.45 tot 15.00 uur) in het gebouwtje plaats- kaarten en nadere inlichtingen ver- krijgen. Buiten de kantooruren kan men gebruik maken van de auto- maten, zoals dat voorheen uit- sluitend het geval was. De Spoorwegen beschouwen een en ander als een proef, indien daartoe de behoefte bestaat is het mogelijk dat het station Nieuwland in de toekomst over een 6cht stations- gebouw zal komen te beschikken. In 1977 werd in Schiedam-Noord een initiatiefgroep Open Jongeren Centrum opgericht en sinds die tijd doet de groep erg veel moeite om een eigen gebouw te verkrijgen. Dat is dan nu gelukt, want de gemeente heeft een stuk grond gevonden en toegezegd waar een eigen gebouw voor OJC zal ver rijzen. Eind van dit jaar hoopt men de eerste paal te slaan voor de bouw van genoemd centrum naast Sport- hal Margriet. I/. I De gemeenteraad heeft voor het centrum een miljoen gulden be- schikbaar gesteld. De nog niet zo lang geleden in Groenoord opgerichte vereniging van zendamateurs "De Noorder Vrijbuiters" mag zich in een steeds groeiende belangstelling verheugen, De vier maanden geleden opge richte vereniging heeft nu al zo'n 100 leden. Vandaar dat de zend amateurs proberen vergaderruimte te verkrijgen in het eind augustus te openen wijkcentrum aan het Bach plein. Nu vergadert men nog steeds - overigens met veel plezier - in de in onze wijk bekende bistro "De Koperen Ketel" aan de Borodin laan. Schiedam krijgt hoe langer hoe meer de naam een ,,culinaire" stad te zijn. Ook onze wijk laat zich beslist niet langer onbetuigd en de inwoners van Schiedam-Noord behoeven niet ver meer te gaan om eens echt van ,,een avondje uit eten" te genieten. Heeft men nu reeds - naast enkele snackbars - keuze uit een drietal restau rants (,,'t Oude Raedthuys" aan de Schiedamseweg 26, Bistro ,,De Kope ren Ketel" aan de Borodinlaan 66 en Chin. Ind. Restaurant Lotus" aan de Zwaluwlaan 101 (er komt er zeer binnenkort weer een bij. In de ruimte van de enkele dagen ge leden opgeheven drogisterij Coops aan de Borodinlaan 72 in Winkelcentrum De Ketel zal na de verbouwing een (tweede) Chinees Restaurant gevestigd worden. Schiedam-Noord is dan niet langer en /of alleen een ,,slaapstad", (zoals de plaatselijke pers maar hard- nekkig blijft schrijven); je kan er nog eten ook! Eind vorige maand stonden meer dan 6.000 mensen (n.l. 6046) als woningzoekenden bij het Bureau Huisvesting te Schiedam ingeschre- ven. Het grootste gedeelte hiervan, 2647 personen, beschikken in Schiedam over woonruimte, zoeken echter een andere woning. Aanstaande echtparen die nog op een huis wachten zijn ook nog een grote groep van 814. 810 alleenstaanden zijn als woning zoekenden ingeschreven. Het restant van de ingeschrevenen zijn Z mensen die over onvoldoende woonruimte beschikken of in- wonenden. Per 31 mei j.l. waren er toch weer wat minder inwoners in Schiedam dan de maand daarvoor. Met in totaal 74.788 inwoners eind mei verloor de stad weer negen inwoners. In de maand mei werden in Schiedam 59 kinderen geboren, er overleden 58 personen. 218 personen verlieten de stad, er kwamen 208 personen van elders terug. U kent ongetwijfeld de Heilig Land Stichting, het bijbels openlucht- museum gelegen in de prachtige bossen tussen Nijmegen en Groes- beek. Bedoefnententen, karavanserail, schaapskooi, oosters dorp met synagoge, alles ingericht in oosterse stijl, alsmede een stadsstraat met egyptische, griekse, romeinse en joodse bouwstijlen geven u er een boeiend beeld van de landen en culturen waarover de bijbel spreekt en waarin zij ontstaan is. Het museumterrein, uitgestrekt en heuvelachtig, is uitermate geschikt voor de presentatie van de bijbelse wereld, maar voor de minder-valide bezoeker is het een nauwelijks te nemen hindernis. En juist ook bij bejaarden en gehandicapten, voor wie de bijbel immers vaak van grote betekenis is, blijkt een enorme belangstelling voor het museum te bestaan. Er is nu een plan ontworpen dat voorziet in de aanleg van een 4 km lang spoorcircuit waarop een aan- gepast, milieu-vriendelijk treintje zal gaan rijden. Om de benodigde middelen te verkrijgen is onlangs de "AKTIE HEILIG LAND" van start gegaan. Een aktie die uw steun zeker waard is. AKTIE HEILIG LAND - Postbus 1400 Nijmegen. GIRO 757 BANK 7080.

Noorder Akkoorden | 1980 | | pagina 1