HET IS GEEL EN NET KAN DRIJVEN Cosmetica-advies per computer voor het eerst in Rotterdam NOORDER AKKOORDEN huis aan huis de beste .lMrarriKMNKHMt 24 September 1980 i u 111ctncrixact PAGINA 13 Vakantie en vrijetijdsfotografie vormt een wan de belangrijkste motieven van fotograferend Nederland. Helaas is vakantiefotografie niet altijd vrij van zorg. Fototoestellen zijn ge- voelig voor stof, stuivend zand en vooral voor vocht. Die elementen die men vooral bij dit soort fotografie veelvuldig ontmoet. Watersporters, dus ook de duizenden windsurfers en de ongetelde duizen- den die strand of heide bevolken, worden geconfronteerd met zand en stof en vaak zeewater. Zeewater is agressief, al menig camera legde het loodje door deze vloeistof KANARIEGEEL en het kan fotograferen! Het zou een raadsel kunnen zijn "Het is kanariegeel en het kan foto graferen". Dit is, in elk geval de gloednieuwe conceptie van een Mi- noltacamera. Een camera die totaal ongevoelig is voor al de zojuist ge- noemde zaken, water, stof, zand en vuil! Deze Minolta Weathermatic is ei- genlijk een knettergek ding. Het is kanariegeel, het kan drijven, het kan fotograferen. Dit toestel is een kompakte 100 ca mera, met een gestoken scherp Mi nolta objectief. Volledig ingebouwd in oerdegelijke kunststof, dat geen water, zand of stof doorlaat. Het bezit een ingebouwde elektronen- flitser. Men kan er tot 5 meter diep mee onder water gaan, hoewel het in fei- fe geen echte "duikcamera" is. Maar toch wel geschikt om, niet te ver van de vloedlijn, leuke onderwa- tershots mee te maken! Ideaal voor kampeerders, water sporters, windsurfers, voor wandel- sport en wintersport, want ook sneeuw deert de Weathermatic niet. MET HANDSCHOENEN A AN! De bedieningsknoppen zijn zo be- schermd, dat ook op die kritische plaatsen geen water, zand of stof doordringt. Bovendien zijn ze even- tueel met handschoenen aan te be- dienen. Voor foto's onder water is een handige sportzoeker leverbaar. TECHNISCHE GEGEVENS. De Weathermatic is een pocketca- mera voor 110 films. Heeft een in gebouwde elektronenflitser. Minol ta objectief f 3,5 bestaande uit 4 ge- coacte lenselementen in 3 groepen. Beeldhoek 45° (onder water 34°). Afstandsinstelling van 90 cm. tot oneindig d.m.v. instelknop met 5 afstandssymbolen en 1 klikstop. Sluiter met metalen lamellen (1/200 sek.). Belichtingsinstelling m.b.v. symbolen: zonnetje, wolken en flits. Grote zoeker met rood waarschuwingssignaal tegen onder- belichting (lichtjes indrukken van de ontspantoets doet het rode lichtje aangloeien, is teken dat men beter flitsen kan). Het rode lampje flikkert ook als de flitser weer is op- geladen. Parallaxaanduiding in de zoeker. Speciale draagtas in gordel is apart leverbaar voor duikers, windsurfers enz. Adviesprijs f 298,- Het geven van een goed advies voor de make-up is een gecompliceerde zaak geworden. Er is zo'n grote keus dat het een uiterst tijdrovend werk is alle gegevens tegenover elkaar af te wegen zoals kleur van haren en ogen, huidsoort, leeftijd en nog tal van andere factoren. Het is voor de hand iiggend een computer in te schakelen. Dat is precies wat de Nederlandse vesti ging van het Zweedse cosmetica concern Pierre Robert heeft ge- daan, een pioniersdaad die in de gehele wereld de aandacht heeft getrokken. Binnenkort wordt deze wekwijze voor het eerst in Rotterdam gede- monstreerd: in de week van maan- dag 29 September tot en met zaterdag 4 oktober 1980 bij Ter Meulen aan het Binnenwegplein. Vooral in de laatste jaren is het aantal cosmetica sterk uitgebreid. Ten eerste heeft de research op chemisch en dermatologisch gebied uiterst genuanceerde toepassingen mogelijk gemaakt, anderzijds is er het feit dat zij tegenwoordig door bijna elke vrouw worden gebruikt. Daar komt bij dat er ook sprake is van wisselende modes. Direkteur Cor Geskus van Pierre Robert in Nederland kwam op het idee het probleem voor te leggen aan CMG Computer Management Group voor wie het een interessante opdracht was. Er zijn in de cosmetica van Pierre Robert zoveel soorten en variaties dat het nood- zakelijk was alles goed te bestu- deren. De software, het program- ma, is tenslotte ondergebracht in cassettes op een T1 minicomputer met een geheugen van 4096 bytes. Alles bijeen is het toch nog een vrij kostbare zaak geworden want de kosten voor de technische voor- zieningen belopen al meer dan dertigduizend gulden. De werk- wijze is als volgt: eerst worden de vereiste gegevens van de aanvraag- ster via het toetsenbord aan de computer toevertrouwd. Die doet dan de rest. Binnen enkele se- conden verschijnt een volledig afge- drukt, strik persoonlijk advies op de zogenaamde print-out met raad- gevingen voor de huidreiniging, de te gebruiken dagcreme, de alge- mene make-up die varieert per seizoen maar meestal ook overdag anders is dan's avonds. Ook worden adviezen gegeven in- zake de ook make-up, de te gebruiken nagellak en lippenstift, welke bad- en doucheproducten het best kunnen worden gebruikt. Kortom: een goed overzichtelijk en duidelijk leesbaar geheel dat de klant mee kan nemen om het later nog eens nauwkeurig te bestu- deren. Natuurlijk blijft de hulp van de vakman- eri vrouw onontbeeriijk maar de computer vormt een prachtig hulpmiddel in de tumul- teuze wereld van de cosmetica.

Noorder Akkoorden | 1980 | | pagina 13