De vakantie komt het meest op de foto! HUISDIERENBEZIT VERZORGMG VAN DE HOND HOND IN GOOT DANK U HOE 0UD WORDT EEN.. Geboortekaartjes Verlovingskaartjes Huwelijkskaarten PAGINA 15 24 September 1980 Muis Rat Goudhamster Konijn Hagedis Duif Hond 2- 3- 5 4- 10 3- 20 12 10- 15 Kat Kanarie Goudvis Papegaai Scnilooad 12- 13 24 25 60- 80 100-200 iaar! Dit zrn leeftijden waar u gemid deld op moet rekenen. De records liggen natuurlijk heel anders: een Engelse dame had een kanarie die 31 jaar oud werd. Er is een geval bekend van een konijn dat 18 jaar oud werd en van een goudvis van 40. Sommige katten zijn meer dan 32 jaar oud ge worden en een zwarte Labrador is met ruim 27 jaar de oudst bekende hond. In het paardenrusthuis in Soest staan paarden die geboren zijn voor 1950; het Engelse paard "Old Billy" werd 62 jaar. De oudste pony werd 54 taar. In September 1977 heeft het NIPO een onderzoek gedaan naar de aantal len huisdieren. Van de 649 onder vraagden bleek 56% (360 personen) een of meer huisdieren te bezitten. Verder bleek dat: 25% (162 per sonen) heeft 1 of meer hond(en) 18% (117 personen) heeft 1 of meer kat(ten) 17% (110 personen) heeft vogels 11% (71 personen) heeft vis- sen 4% (26 personen) heeft konij- nen 4% (26 personen) heeft andere knaagdieren 2% (13 personen) heeft schildpadden, slangen e.d. Daarnaast wees het onderzoek uit, dat 25% nu geen, maar vroeger wel een of meer huisdieren had. Ook kwam naar voren, dat 3% nu geen huisdier bezit, doch wel van plan is er een te nemen. De enige drukker in Schiedam met ruime parkeergelegenheid pal voor de deur .lMrlCr.lkMNtrirn den (voor Schiphol geldt deze waarschuwing niet). 6 Gebruik voor landschapsfoto's als't kan een UV-filter. Goed voor de kleurweergave; het filter be- schermt bovendien de lens. moeten regelmatig vernieuwd wor- den. 2 Koop, als u naar 't buitenland gaat, hier de filmpjes, die u nodig hebt. Dan weet u zeker, dat ze "vers" zijn. 3 Bewaar kleurenfilms, ook de film, die in uw kamera zit, zo koel mogelijk. Te warm kan kleurafwij- king veroorzaken. 4 Als u een kostbare kamera hebt, zorg dan wel voor een goede verzekering tegen diefstal en be waar de aankoopnota om eventuele invoerproblemen te voorkomen. 5 Sommige luchthavens gebruiken rontgen-apparatuur om wapenbe- zit te signaleren. Zorg, dat "belichte" films niet bestraald wor- 7 Zet uw onderwerp niet te krap in het beeld, maar neem rondom enige reserve. Bij het afdrukken kan er iets van de rand wegvallen en het zou jammer zijn als dat net een belangrijk stukje is. 8 Als u een direkt klaar kamera hebt: 'n leuk idee om een plakboek mee te nemen en daar dagelijks wat foto's in te plakken met een tekstje. Dan neemt u zo uw vakantie mee uaa- huis! Vlak voor het echte vakantie-sei- zoen start, zijn de resultaten be- kend geworden van een onlangs gehouden marktonderzoek over "fotograferen in Nederland". Dat onderzoek toont aan, dat de foto- kamera vooral de laatste tien jaar een doorbraak heeft beleefd. In 1970 waren er per 100 gezinnen ongeveer 80 fotokamera's; nu is er bijna op elk gezin gemiddeld 66n kamera, want per 100 gezinnen zijn er nu 98 fototoestellen. Kleinbeeld werd groot Opvallend in deze ontwikkeling is vooral de opkomst van de z.g. kleinbeeld-kamera. Nog in 1974 behaalden de z.g. kassette-kame- ra's met 42% verreweg het grootste marktaandeel. Nu staan de klein- beeldkamera's met 48% op de eerste plaats. En in deze groep kamera's wint de z.g. spiegelreflex- kamera, die is uitgerust met een verwisselbaar lenzensysteem, snel terrein. Van elke 100 kamera's, die er in het afgelopen jaar werden gekocht, werd 27 maal gekozen voor dit veelzijdige kamera-type. Aantallen opnamen Ook het aantal foto's en dia's dat wordt gemaakt, is sinds 1974 sterk gestegen. Toen werden er 270 miljoen opnamen gemaakt (zwart/wit, kleurenfoto's en dia's gezamenlijk). In 1979 steeg dit aantal tot 374 miljoen. Ook het aantal aktieve fotografen is in die tijd gestegen van ruim 3 miljoen naar 3.8 miljoen. Toch zorgt de grote stijging van het aantal op namen er voor, dat er per fotograaf meer opnamen per jaar worden gemaakt (in 1974 waren dit er 89; in 1979 was dit aantal gestegen tot 99 opnamen). In deze aantallen zijn ook de dia's begrepen. Wat wordt er gefotografeerd? Ook daarop geeft dit marktonder zoek antwoord. Het blijkt, dat de vakantie het meest populaire on derwerp is, want 73% van de mensen, die fotograferen maakt in de vakantietijd foto's. Kinderen vormen ook een dankbaar onder werp; ze worden door 51% van de kamera-bezitters gefotografeerd. De natuur (met 48%), familie-on- derwerpen (43%) en de sneeuw en ijspret (35%) zijn ook veelgekozen motieven. 84% is tevreden Is men in het algemeen tevreden over de kwaliteit van de kleuren foto's, die men na ontwikkeling ontvangt? Het antwoord op die vraag werd door 84% van de mensen positief beantwoord met een "tevreden" (48%) of een "erg tevreden" (36%). Bijna 40% van de ondervraagden zegt belangstel- ling te hebben voor informatie over de fotografie. Vakantie-foto's maken Die behoefte aan informatie is, nu de vakanties beginnen, vanzelf- sprekend extra groot. Daarom als afsluiting van dit artikel over "fotografie in Nederland" enkele tips voor het maken van goede vakantie-foto's: 1 Kijk voor u vertrekt, tijdig even uw kamera en flitser na. Uw fotohandelaar wil het ook voor u doen, want eventuele batterijen A -<** aAWA' Milvv-V^.'rVVi^YZPiVihViYiVikhVtH'PiViV-iViVrV:' we.' -.VA' 5. Droog de hond met een flinke handdoek, nadat hij zichzelf heeft drooggeschud. 1. Lang haar moet dagelijks gebor- steld worden, zodat het niet gaat klitten. 2. Kalkaanslag op de tanden kan voorkomen worden door de hond op een groot bot te laten kauwen. 3. De oren moeten regelmatig ge- controleerd en schoongemaakt worden, maar wel voorzichtig! 4. Zorg dat de hond geen zeep in de ogen of oren knjgt als u hem wast. Bestellen op een loopafstand van hoogstens 5 meter. Komt u gerust eens langs maandag t/m vrijdag van 8.30-18.00 uur. De verse (gratis) koff ie staat klaar. Gezellig ongestoord uw kaartje uitzoeken uit onze ongelooflijk uitgebreide collectie. U zult versteld staan van onze mogelijkheden. Algerastraat 12 rr~ Schiedam Telefoon 622 422 Trouwens wij maken natuurlijk ook alle soorten handels- en reklamedrukwerk voor uzelf of uw baas. Neem gerust even telefonisch contact op voor een afspraak.

Noorder Akkoorden | 1980 | | pagina 15