Europa 's grootste automarkt verplaatst Ja Bingodat is spannend Landelijke demonstrate Nieuw volkstuincomplex „Lezers schrijven" Hovaardig Fietsparkeer- plaatsen by winkels PAGINA 9 24 September 1980 Ik vertrouwde eens een handvol bollen toe aan rulle vruchtbare aarde. Zij ontving ze liefdevol, koesterde beloofde pracht van ongekende waarde. Op wekelijkse speurtocht zocht ik naarstig naar sporen op mijn bollengrond. Voelde me de koning te rijk toen ik de allereerste groen gemutste kopjes vond. Het smalle spitse blad groeide niet te volgen een meter naar omhoog. Schonk mij een tuil vlammende gladiolen, gelijk de regenboog! Ik bezag met trots de schitterende bloemengift met ogen, niet te vermoeien. En even bekroop me 't gevoel, alsof ik het zelf was geweest die deze pracht deed bloeien! D.B. Elke dinsdagavond schaak in boerderij Landvreugd om 8 uur. .1991 m I JKMNNurn .Abortus vrij" Vorige week zaterdag werden in enkele delen van de stad en ook in onze wijk (Hof van Spaland) steunkaarten (A 2,50), te koop aangeboden en kon men informatiemateriaal verkrijgen be- treffende ,,Wij vrouwen eisen abortus vrij". Op 27 September a.s. is er een landelijke demonstratie en mani- festie om de wensen nog eens duidelijk te maken. Op deze dag wordt vanuit Schiedam naar Amsterdam vertrokken vanaf het station Schiedam/Rotterdam West om 9.30 uur.~Gezien het feit dat een organisatie als deze dag enorm veel geld kost, wordt een ieder verzocht een of meerdere steunkaarten ad 2,50 af te nemen. Deze kunnen tevens ver- kregen worden door middel van over- schrijving op gironummer 4410371 t.n.v. Wij vrouwen eisen, Postbus 2040 te Schiedam. Nadere inlichtingen kan men verkrijgen via tel. 267534, 621078 of 749390. In mei 1978 maakten wij melding van de plannen betreffende een nieuw te stich- ten complex volkstuinen. Wij kregen hierop inder 'tijd veel readies binnen. Meer dan 150 aanmeldingen van gega- digden vielen toen bij ons in de bus. We hebben deze doorgezonden aan de betreffende eigenaren, die van hun landbouwgrond genoemd complex wilden maken. Het verkrijgen van de nodige vergunningen is echter maar moeizaam verlopen en pas enkele da- gen geleden kwam het bericht dat tegen het vestigen van het volkstuincomplex (in de gemeente Zevenhuizen) geen bezwaren waren. Vorige week stelden wij hiervan alle gegadigden in kennis, deze zullen t.z.t. vanuit Zevenhuizen alle verdere inlich tingen verkrijgen. Hiermede is ons aandeel in de tot stand- koming van het nieuwe complex ten einde. We hopen t.z.t. - wanneer alles daar helemaal gereed is - hierop nog eens terug te komen. Foto: Auto van Veldmaarschalk Rommel uit de film ,,De Langste Dag Merk: Horch 1932. verheugend te constateren dat er bij de handel meer en meer een specialisatie optreedt naar merk en type onderdeel. Hierdoor wordt het vinden van een onderdeel, wat vaak neerkomt op de bekende speld in de hooiberg, een stuk eenvoudiger. Naast onder- delenstands voor bijna alle bekende automerken zijn kraampjes die alles bieden op het gebied van pakkingen, banden, lampen, car- burateurs, etc. In het veilinggebouw zorgt een bandje voor achtergrond muziek. Er rijden gratis busdiensten tussen het veilingcomplex en het Auto- tron. ledere bezoeker krijgt een brochure waar alle aangeboden auto's op alfabetische volgorde zijn gerangschikt met vermelding van eigenaar en marktplaats. Bij de stands voor onderdelen staan bij- zonderheden over merk en type onderdeel. Als speciale bezienswaardigheid is er de auto van Veldmaarschalk Rommel uit de film de Langste Dag. Het is een Horch uit 1932 met een acht cilinder motor in lijn, een tien maal gelagerde krukas en een speciale pedaal waarmee de chauf feur met een trapbeweging het hele chassis kan smeren. Openingstyden: Vrijdag: alleen Lips Autotron: onderdelen en 150 automobielen 10.00- 18.00 uur. Zaterdag en zondag: Lips Autotron en Marktgebouw De Langstraat 10.00- 18.00 uur. Entreepryzen: Vrijdag: 6,75 voor volwassenen en f 3,65 voor kinderen tot en met 13jaar,/ 4,15 65 plussers. Zaterdag en zondag 10,- voor volwassenen en 5,- voor kin deren tot en met 13 jaar en 65 plussers. Europa's grootste automarkt ver plaatst van november naar Septem ber. Op 26, 27 en 28 September aanstaande organiseert Lips Auto tron voor de 7e maal haar grote Antieke Automobielen Ruilmarkt. Omdat een groot deel van het marktgebeuren zich buiten afspeelt wordt dit jaar de ruilmarkt in September gehouden in plaats van in november. De medewerkers van Autotron zijn ervan overtuigd dat de hogere temperatuur in Septem ber voor een nog beter klimaat zorgt voor de handel en publiek. Hoewel het idee van een ruilmarkt voor antieke auto's en onderdelen op grote schaal is nagevolgd in - en buiten Nederland, kan rustig wor den gesteld dat de najaarsmarkt in Drunen de grootste oldtimer ruil markt is van Europa. Omdat de heer Bosje, direkteur van de groen- te- en fruitveiling in Drunen, het veilingcomplex weer ter beschik- king heeft gesteld voor de auto markt, is er, in combinatie met gebouwen en binnentuinen van Autotron, een overdekte opper- vlakte van 9000 m2 en een buiten terrein van 10.000 m2 beschikbaar. In totaal is er plaatsvoor meer dan 400 antieke automobielen en 200 kraampjes -voor onderdelen en accessoires. Naast de gebruikelijke Europese merken als, Citroen, MG, Rolls Royce, Mercedes en Peugeot is er een toenemende belangstelling voor Amerikaanse auto's uit de jaren dertig. Befaamde merken als Buick, Studebaker, Oldsmobile, Chevrolet en Plymouth drukken hun stempel op de najaarsmarkt. Wat betreft de onderdelen is het Wist u dat als u bij het bingospel roept ,,Ja, bingo", u juist verloren hebt, terwijl wanneer u volstaat metBingo" u gewonnen hebt. In wezen is bingo een ongecompli- ceerd spel. Het is je concentreren op cijfers en snel reageren. Naar- mate het spel vordert, stijgt de spanning, het wordt steeds stiller. Cijfers worden op briefjes wegge- schrapt of vakjes met cijfers wor den ingekleurd. De cijfers moeten voor de controle echter herkenbaar blijven. De bingomaster haalt steeds een balletje met een getal (1 t/m 75) uit een automaat. Die automaat zorgt er voor dat de bingomaster geen streken kan uithalen. Het getal wordt door de bingomaster ge noemd en degenen die het getal op hun briefje hebben staan, strepen het door of kleuren het vakje. Steeds meer getallen worden ge- trokken, totdat in een doodse stilte het verlossende woord Bingo" door de ruimte schalt. De tongen komen even los, opmerkingen vlie- gen door de lucht naar de geluk- kige speler, maar dan weer voort naar de volgende bingo. Het tempo van het noemen der getallen nag niet te traag zijn, eerder straf. Je moet op je qui-vive blijven, ze moeten niet tegen je mogen praten. Bij een goed geleide bingo-avond vliegt de tijd om. Een beginneling heeft de eerste keer moeite het tempo bij te houden. Daarom een paar tips! Op het bingokaartje is een vierkant gedrukt met 25 vakjes. Vijf verti- cale en vijf horizontale rijen geven 25 vakjes. Het woord bingo bestaat immers uit vijf letters. Van die 25 vakjes zijn in 24 vakjes getallen gedrukt, het middelste vakje is ongenummerd, de zogenaamde ,,free space". De bingokaartjes, die aan de spelers zijn verstrekt, hebben alle verschillende getallenkombinaties. Geen kaartje is gelijk aan het andere. Er zijn in het totaal 75 getallen (1 t/m 75) en op elke kaart komen slechts 24 getallen voor, willekeurig gekozen uit de verza- meling van 1 t/m 75. En nu de eerste tip: In het eerste rijtje van 5 vakjes (onder de letter B) komen getallen voor gekozen uit de verzameling 1 t/m 15, in het tweede rijtje (onder de letter I) uit 16 t/m 30, in het derde rijtje (onder de letter N) uit 31 t/m 45, in het vierde rijtje (onder letter G) uit 46 t/m 60 en in het vijfde rijtje (onder de letter O) uit61 t/m 75. Wanneer u het bovenstaande ont- houdt, behoeft u in het begin minder geagiteerd te zoeken. Nu wordt per bingokaart het spel in drie etappes gespeeld. In de eerste etappe gaat het er om wie het eerst een van de twee vooraf bepaalde rijtjes (verticaal, horizontaal of diagonaal) compleet heeft, d.w.z. de getallen in het rijtje moeten door de bingomaster genoemd zijn. Vervolgens gaat het om het com- pleteren van de tweede vooraf bepaalde rij. Die twee rijen zijn, voordat het spel is begonnen, op een bord voor iedereen zichtbaar aangegeven. Tevens wordt aange- geven welke van deze twee rijen de hoogste waardering heeft. Nadat de winnaars van deze twee rijen bekend zijn, komt het spel in zijn eindfase. Het gaat dan om de voile kaart. Degene, die het eerst alle getallen op zijn bingokaart genoemd hoort, is de grote winnaar van die ronde. Op een bingo-avond worden een aantal ronden gespeeld met af en toe een pauze er tussen. Een variant is dat de speler zelf op een bingokaart 24 getallen (1 t/m 75) mag invullen. Een atschrift moet ter controle bij de spelleiding worden ingeleverd. En nu de tweede tip: Het eerste rijtje gedrukte getallen is meestal compleet na het noemen van 20 tot hooguit 30 getallen, het tweede rijtje na minimaal 25 tot hooguit 35 getallen en de voile kaart meestal na het noemen van minimaal 60 getallen. Waar en wanneer bingo. Woensdagavonden zijn vaak niet de geschikste avonden om iets te organiseren. Wanneer er voetbal Met belangstelling heb ik kennis geno- men van het zeer lezenswaardige artikel in ,,Noorder Akkoorden" van dezer, onder de titel ,,waarom bent u geen schaker?" Ik hoop vanharte dat de Schaakvereni- ging Groenoord met dit artikel gebaat zal zijn. Met de laatste alinea ben ik het niet geheel eensten eerste behoeft niet iedere Schiedammer te dammen, dat zou te veel van het goede zijn. Wei behoort iedere Schiedammer aan (denk) sport te doen, waaronder ook dammen. Ten tweede wordt er wel degelijk in Schiedam gedamd en met name in Groenoord. Damclub Schiedam, 49 jaar jong, houdt al jaren iedere vrijdag haar club- avond in gebouw ,,De Ark" aan het Hargplein. Het is ongetwijfeld onze fout dat dit niet bij u bekend is. Wellicht schenken dammers te weinig aandacht aan publiciteit in het algemeen en aan pu- bliciteit in Noorder Akkoorden" in het bijzonder. Gaarne nodig ik u uit onze vereniging te leren kennen opdat ook in uw blad aan de damsport aandacht kan worden geschonken. Met vriendelijke groeten, Louis Vrij land (voorzitter Damclub Schiedam) op de TV is, kan je het wel vergeten. Op zo'n avond zit de ene helft van onze bevolking gespannen naar de TV te kijken en de andere helft, meestal de dames, zitten zich te vervelen en soms te ergeren. Om deze reden organiseert de sooscommissie van de wijkvereni- ging Groenoord e.o. op zulke woensdagavonden in de boerderij Landvreugd een damesbingo, waar heren niet buiten de deur worden gehouden, mits ze niet over voet- ballen beginnen. Bingo-avonden worden onder ,,Ak- tiviteiten van de Wijkvereniging" in dit blad aangegeven. Zo is er een bingo-avond op 24 September en op 8 oktober om 8 uur. T.B. vjim Hj RJiTTJ^SffiL^DflT Ptfflgp. Niet alleen in ons land wordt geijverd voor meer fietsparkeer- plaatsen. Ook elders is dat het geval. Zo heeft de consumenten- organisatie in het Duitse Hamburg aan warenhuizen en andere winke- liers per brief gevraagd voor meer fietsparkeerplaatsen bij hun vesti- gingen te zorgen. Van de benader- den zei 30% dat zij reeds voor voldoende parkeerplaatsen had ge- zorgd, terwijl 40% de mogelijkheid zal onderzoeken om het aantal parkeerplaatsen voor fietsers uit te breiden. Gebleken is verder dat goede fietsvoorzieningen bij win kels de gang naar deze winkels bevordert, temeer daar de laatste tijd duidelijk meer van de fiets gebruik wordt gemaakt bij het doen van inkopen. Fietsvoorzienin gen bij winkels aanbrengen heeft dus ook iets te maken met goed koopmanschap en begrip voor ver- langens van consumenten.

Noorder Akkoorden | 1980 | | pagina 9