w Huim DRANKENEXPRESSE 12,45A15,9! .15,95A 8,95 .4,95 &25 6,95, KBc Het Kodak Setekt stempel 5114,45 i? 1,55, 1,65 Informatie-avond over huwelijksrechten, testamenten en erven druk bezocht Aktiviteiten wijkvereniging Oktober Simultaanschaak voor "thuisschakers" vanaf 14 oktober Werkgroep Jeugdwerk Aktiviteiten in De Blauwe Brug. Talloze aktiviteiten tydens herfst- vakantie op Aquadelta/ Bruinisse Slijterij Wijnhandel Tapperij Kaashandel Winkelcentrum De Ketel, Tel. 703438 Vwrdn-AkkftordfR 8oktober 1980 I Te vinden achter op uw Kodak Selekt Prints. Een garantie dat uw kleurenfoto's ook gegarandeerd door het Fototechnisch Bedrijf van Kodak Nederland B.V. te Rijswijk (Z.H.) zijn ontwikkeld en afgedrukt. Onder waakzame, Internationale- kwaliteitscontrole van The Eastman Kodak Company Deze foto's verkrijgbaar bij: Foto Im Te Good, the bad and the ugly in Wijkcentrum de Blauwe Brug Het Leger des Heils presenteert zich in de „Blauwe Brug op maandag 13 oktober a.s. 's avonds om 19.30 uur, in verband met het 90-jarig bestaan in Schiedam. Toegang vrij. Met medewerking van zang en muziek. Irish cream Carolans 'CoeberglT bessen nu Rose 3 voor Whisky Baxters Sherry Sylvestre nu Extra belegen Goudse 500 gram jr JONGE 1 HOPPE J Sherry Osborne nu Brie van de mat 100 gram Danablu 100 gram PAGINA 7 Maandagavond 22 September werd in een van de zalen van Novotel Schiedam informatie gegeven over onder meer huwelijksgoederenrecht, erfrecht en testament. Het initiatief tot deze avond ging uit van de plaatselijke AMRO bank. Spre- ker was mr. J.J. Frijhoff. De avond, welke was bedoeld voor echt- paren, samenwonenden en alleen- staanden, werd druk bezocht. De aan- wezigen werden verwelkomd door AMRO-districtsdirecteur de heer mr. Chr. des Bouvrie. Na de inleiding door de heer Frijhoff volgde een uitgebreid vragenstellen door de aanwezigen. Vragen die niet alleen betrekking had- den op eerder genoemde onderwerpen. Ook zaken als trouwen in gemeenschap vangoederen en boedelscheiding kwa- men aan de orde. Door de veelheid van vragen werd dui- delijk hoezeer deze voorlichtingsavond in een behoefte voorzag. De afdeling „Societeit" van de wijk vereniging Groenoord e.o. organiseert de volgende aktiviteiten: Zaterdag 11 okt. a.s.: grandioos wijn- feest met dans en levende muziek om 21 uur. Kaarten bestellen tel. 710312 of 706776 na 18 uur (leden 6,50 en niet- leden/ 8,-p.p.). Ohio jeugddiscotheek: zondagmiddag 19 okt. (niet op 12 okt.) en 2 nov. voor de jeugd van 11 t/m 15 jaar. Toegang f 2,-, aanvang 14.00 uur. In- schrijven voor niet-leden 1,- Damesbingo: op woensdagavond 8, 15 en 22 oktober om 20.00 uur. Naaicursus voor beginners: elke maan dagavond om 20.00 uur. U kunt zich opgeven via tel. 710312 of 706776 na 18.00 uur. Alle genoemde aktiviteiten vinden plaats in de boerderij ,,Landvreugd", 'Sweelincksingel 7, Groenoord-zuid (tel. 702363). Uit uw klcurwarme overvloed doet mijn oog zich lessen aan rozebottels' gloed en rood oranje bessen. D. B. Er zijn sterke schakers die tegen 25 tot 40 en soms meer mensen tegelijk schaken. Zo verraste het bestuur van de schaakvereniging Groenoord op dinsdagavond 23 September zijn leden met een schaaksimultaan tegen de interna- tionale schaakgrootmeester Damn- janovic, die op uitnodiging van Wilton-Feijenoord in Schiedam verbleef. De Joegoslaaf won zeven- tien partijen, speelde zevenmaal remise en verloor geen partij, het- geen neerkomt op een gemiddelde van 85,4% Zo'n simultaan-seance is erg span- nend en bij uitstek geschikt om thuisschakers in nader contact te brengen met de schaaksport. In aansluiting op de folder, die u zo'n drie weken geleden in uw brieven- bus heeft gevonden, organiseert de vereniging vanaf 14 oktober een schaaksimultaan in vijf ronden (vrij entree) Gedurende vijf avonden kunnen thuisschakers simultaan schaken tegen een van de beste clubscha- kers van de vereniging. Degene van de thuisschakers die het beste resultaat over minimaal vier ron den boekt, speelt op de avond van de prijsuitreiking om de eerste en tweede prijs een schaakpartij tegen de simultaangever. In deze con- frontatie kan de winnende thuis- schaker zijn, wellicht tot nu toe onbekende kracht bewijzen. Ook al bent u nog niet zo'n sterke schaker, u bent van harte welkom op de simultaanschaakavonden van 14, 21, 28 oktober, 4 en 11 november (dinsdagen). Aanvang om 8 uur in de boerderij Land- vreugd, Sweelincksingel 7, Groen- oord-Zuid. T.B. Hallo allemaal, Onze volgende activiteit is woens- dag 8 oktober GANZENBORDEN aanvang 14.00 uur entree 1,00 in de blauwe brug. Eerst gaan we met zm alien gan- zenborden en daarna willen we nog wat toneelstukjes opvoeren. Maar hoe dat gaat leggen we wel uit als je die middag komt. Een heleboel kinderen in Schie- dam-Noord hebben een tijdje terug op school een activiteiten- kalender gekregen. Op die kalender staat bij 8 okto ber: Zigeunerfeest. Dit feest kan echter niet doorgaan, omdat we denken dat er wel heel erg veel kinderen zullen komen, die middag. En er zijn dan niet ge- noeg meneren en juffrouwen om jullie te helpen. Vandaar dus dat we nu gaan Ganzenborden. En ook hier gaan we iets leuks van maken. De week daarop hebben we nog een activiteit. En wel: woensdag 15 oktober HANDENARBEID aanvang 14.00 uur entree 0,75 in de blauwe brug. Als jullie komen, staan op alle tafels spullen klaar. Noem maar op; lijm, scharen, kosteloos ma- teriaal, papier, enz. Jullie mogen dan allemaal zelf weten wat je wil gaan maken. En als je hulp nodig hebt, dan zijn wij er na- tuurlijk om je te helpen. Komen jullie allemaal? Tot dan, Werkgroep Jeugdwerk Hoi van Spaland 7 Schiedam tel. 704275 Mgr. Nolenslaan 688 Schiedam tel. 702131 Tulnlaan 98 Schiedam tel. 267464 Open handenarbeid-lessen: Vrijblijvende kreativiteitslessen, waar een ieder vrij is te komen. U hoeft u niet op te geven. Kom en doe mee. 9 oktober: sokpoppen maken. U moet meebrengen: naaigerei en schaar, sok, lapjes, wol, restjes vilt. 16 oktober: sieraden emailleren. De lessen duren van 915 uur-1115 uur. De kontributie bedraagt 2,50 per keer eventuele mate- riaalkosten. Mevr. de Keyzer geeft deze lessen. Voor nadere inlichtingen kunt u haarbellen: tel. 708830. Kursus beeldende vorming. Een kursus op kreativiteits-gebied voor mensen die samen met an- deren in een groep willen ontdek- ken, wat er in eenieder van hen aan kreativiteit aanwezig is. Daarom echt een kursus voor beginners. Er wordt gewerkt met papier, potlood, verf, inkt etc. Duur: 15 lessen van twee uur. Tijd: woensdagavond (begintijd zal samen met de kursis- ten worden vastgesteld.) Start: 29 oktober. Kosten: 65,- voor totale kursus. Kursusleidster: A. Hende- rickx-Koczorowski. Op woensdag 15 oktober om 20.00 uur zal er een informatie-avond over deze kursus worden gegeven. Voor opgave of inlichtingen: infor- matie-balie van de Blauwe Brug of tel. 705921. Ruilbeurs. 16 oktober: eerste ruilbeurs in de Blauwe Brug. Het is mogelijk om postzegels, suikerzakjes, lucifer- merken en alles wat er verder verzameld -vordt, te ruilen. De aanvangstijd is: 19.00 uur. Voor inlichtingen: tel. 713808. Samen zingen Houdt u van zingen? Bij voldoende belangstelling kan er een koor gevormd worden in de Blauwe Brug. Het repertoire is neutraal, de repetities zijn in de avond, mannen en vrouwen, oud en jong, alien zijn van harte welkom. Voor opgave of inlichtingen: informatie-balie van de Blauwe Brug. Enkele algemene gegevens over de Blauwe Brug Openingstijden van gebouw en bar: ma. 13.00 upr-24.00 uur; di. t/m za. 8.30 uur-24.00 uur. In de grote ontmoetingsruimte be- vindt zich de informatie-balie, waar u informatie kunt verkrijgen over de Blauwe Brug en, meer in het algemeen, over Schiedam. U kunt daar ook uw eigen wensen en ideegn kwijt over het reilen en zeilen van de Blauwe Brug. Wij proberen de informatie-balie per manent te bezetten, maar dat lukt nog niet altijd. In dat geval kunt u altijd, tijdens kantooruren terecht bij het kantoor van de SSSN, ook in de Blauwe Brug. In de komende herfstvakantie, van 18 t/m 25 oktober, worden op het vakantiepark Aquadelta in Brui nisse (Zeeland) allerlei leuke eve- nementen georganiseerd, waarbij speciaal aan de kinderen is ge- dacht. Om maar eens iets te noemen: Men kan leren stijldan- sen, emailleren, pottenbakken, spinnen, ponyrijden (voor kin deren) en zwemmen in een week. Verder heeft Aquadelta in de herfstvakantie: Pannekoek-eetfestijn, rondvaart naar Deltawerken, grandioze bingo-avond, vistocht voor de vaders, clowns, jeugdzwemwed- strijden, poppenkast en als klap op de vuurpijl, op vrijdag 25 oktober: De grote Willem Ruysshow Alle kinderevenementen zijn gratis! Om van zoveel mogelijk van deze aktiviteiten te genieten, kan men er het beste een hele vakantie van maken. Dan zijn vader en moeder en ook eens een keer uit! Aquadelta Bruinisse heeft een aan- tal fraaie bungalows en apparte- menten die vanaf 460,- in de herfstvakantie te huren zijn. Gezien de grote belangstelling die wordt verwacht, kan men het beste zo snel mogelijk reserveren. Even bellen naar Aquadelta Brui nisse is voldoende. Telefoon: 01113-1940, afdeling reserverin- gen. de films die we 1 maal per maand voor iedereen tussen de 12 en 18 jaar draaien zijn in September weer begonnen. Op woensdag 22 oktober (i.v.m. de herfstvakantie) draaien we de film ,,The good, the bad and the ugly" in de Blauwe Brug, Bach- plein 590. In verband met de grote toeloop zullen we voortaan TWEE voor- stellingen draaien. Om 19.00 uur begint de film voor de jeugd van pirn. 12-16 jaar. Om 21 uur begint de film voor de jeugd vanaf plm. 16 jaar. De toegangsprijs/2,- p.p. Er is GEEN voorverkoop. Inlichtingen: Werkgroep Jeugdwerk: tel. 701043/702207. IVATI

Noorder Akkoorden | 1980 | | pagina 7