De Bot Alfa Clean De Bot NIEUW Familie- drukwerk Sigarenzaak HIPKE Zalencentrum „De Rank' aan de Schiedamseweg gerenoveerd Ledenwerf aktie Isolatie in ,Harpe Davids" Groenoord Rietzeilers" werken al aan karnavalsoptocht Eerste paal "pannekoekhuis" Lezing historische vereniging Schakelstation Schiedam-Noord kostbare zaak Hipke breidt service uit Aktiviteiten in de Blauwe Brug Nieuw veiligheids kinderzitje 13e jaargang no. 321 22 oktober 1980 voor al uw stoomgoed, ook voor bedrijven Sigarenzaak Winkelcentrum „De Ketel" Borodinlaan 58 Tel. 703768 Voor olieverfschilderijen, aquarellen en reprodukties. b Ook vakkundig inlijsten en passe partout snijden. Winkelcentrum De Ketel Borodinlaan 58 Telefoon 703768 nu ook in uw wijk m.i.v. 27 oktober bij Winkelcentrum loonier Akboordtn Ultgave en advertentie exploitatie: Magneet Drukkerlj B.V. Postbus 112, Schiedam Algerastraat 12 Telefoon 010 - 622 422 Redactie: J. van Schaverbeke Postbus 4040 Bachplein 189, Schiedam Teletoon 70 35 18 Tevens mededelingenblad voor Wijkver. "Groenoord e.o." SSSN en Dienstencen- trum "de Woudhoek" Voor bezorgklachten alleen 703586 Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis in heel Schiedam-Noord. De Chr. Muziekvereniging ,,Harpe Davids" zal volgend jaar haar 60-jarig bestaan vieren. De be- kende Schiedamse vereniging wil dan een flink aantal nieuwe leden hebben, vandaar dat zij een leden- wervingsaktie is begonnen. Juist door het wegvallen van enkele oudere leden in het harmonie- orkest zijn er open plekken geval- len in de bezetting daarvan. Vooral voor klarinetisten en saxofonisten is er plaats, al zijn ook andere muzikanten van harte welkom. Iedereen die daar belangstelling voor heeft, kan de repetitie bij- wonen, elke maandag van 19.30 tot 21.30 uur in de Opstandingskerk aan de Burg. Honnerlage Greten- laan. Ook het tamboerkorps kan enige nieuwe leden gebruiken, terwijl er voor meisjes nog plaats is in het majorettenpeleton. De repetities van beide groepen vinden plaats in de kleuterschool aan de Singel 24, elke woensdag van 19.00 tot 20.30 uur. Een nieuwtje is dat ,,Harpe Davids" nieuwe uniformen zal aanschaffen en wellicht is dat een reden te meer om zich aan te melden. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt via telefoonnr. 265993. Al lijkt de jaarlijkse karnavalsop tocht nog in het verre verschiet, de Schiedamse Karnavalsvereniging „De Rietzeilers" willen hun zaak- jes op 28 februari 1981 - zoals altijd - graag voor elkaar hebben. Vandaar dat men nu reeds vraagt wie interesse heeft aan de optocht deel te nemen. De deelname aan de Schiedamse optocht staat in prin- cipe open voor iedereen en men kan geheel kosteloos meedoen. Alleen aan bedrijven wordt een deelname in kosten gevraagd. Zonder enige verplichting kan men zich nu reeds aanmelden voor deelname aan de optocht. Zend u even een briefkaartje aan de karnavalsver. „De Rietzeilers", t.a.v. de Optoch- commissie, Postbus 260, 3100 AG Schiedam. In januari 1981 (of eerder) ontvangt men dan alle nadere informaties en kan men zich alsnog ,,definitief" opgeven. Het in 1960 gebouwde zalencentrum van de Nederlands Hervormde Ge- meente Kethel heeft de afgelopen maanden zowel van binnen als van bui- ten een grondige opknapbeurt onder- gaan. De kerkvoorgdij is erin geslaagd om de zalen door middel van frisse kleur- werking en smaakvolle aankleding een zeer eigentijds en gezellig aanzien te geven. In haar 20 jarig bestaan heeft ,,De Rank" voor een aanzienlijk aantal kerkelijke doeleinden opengestaan. Daarnaast is in deze jaren gegroeid dat een echt Kethels evenement in ,,De Rank" moet plaatsvinden. Verder zal ook menig bruidspaar met veel genoe- gen terugdenken aan het huwelijksfeest dat zij daar vierden. Dank zij de inzet van enige terzake kundige leden van de Kerkvoogdij en door de goede samenwerking met bouw- bedrijf Van der Kraan is het resultaat ernaar om bekeken te worden. De kerkvoogdij als eigenaar, nodigt samen met de beheerder de heer F. Crone, iedere belangstellende uit op de openingsreceptie, donderdag 30 okto ber a.s. tussen 19.00 en 21.00 uur. U bent hartelijk welkom! Sinds enige weken is het Vlaar- dingse bedrijf Cleton in een gedeel- te van Schiedam-Noord en met name in "Groenoord" bezig met het isoleren van de verwarmings- buizen in een groot aantal flats. Het isoleren is noodzakelijk gewor- den omdat de door de kelders lopende buizen niet zijn gelsoleerd en veel van de warmte nu verloren gaat, d.w.z. in de kelderruimten blijft hangen. Op initiatief van wethouder Chr. Zijdeveld is de firma Cleton nu bezig in de flats aan energiebespa- ring te doen. Resultaat zal dit zeker hebben, want men schat dat zeker meer dan honderd gulden per jaar per woning op de stookkosten zal kunnen worden bespaard. (Alleen in de kelders zal het daar- entegen heel wat kouder zijn). Op uitnodiging van de Historische Vereniging Schiedam zal Han van der Horst op donderdag 23 oktober a.s. een lezing houden onder de titel "Geen ideaalmensen" De lezing wordt gehouden in de Aula van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat. Aanvang 20.00 uur, de toegang is gratis. Voor de nieuwbouw van het kort geleden gesloopte paviljoen aan de grote vijver in het Beatrixpark, werd vorige week door wethouder Posthoorn de eerste paal geslagen. Aannemingsbedrijf v.d. Tempel is nu druk bezig met de bouw van het nieuwe pannekoekenhuis "De Vij ver", dat een "boerderij-achtig" aanzicht zal krijgen, compleet met strodak. De benedenverdieping zal plaats- geven aan het restaurantgedeelte, de bovenverdieping zal woonruimte worden. Men denkt medio april 1981 de eerste bezoekers te kunnen ontvangen. Het elektriciteits-schakelstation in Schiedam-Noord nadert zijn vol- tooiing en zal einde van dit jaar in gebruik worden genomen. Het is gebouwd ter hoogte van de rechter-achterzijde van Winkel centrum ,,De Ketel" aan de Boro dinlaan. Veel mensen hebben zich reeds afgevraagd wat daar eigenlijk werd gebouwd, temeer omdat het gedeeltelijk ondergronds is opge- trokken. (Een van onze lezeressen die ons enkele weken geleden belde, dacht dat het een schuilkelder was. Toen wij hierop ontkennend antwoord- den, verbaasde zij zich wel over het feit dat zich in onze wijk geen enkele schuilgelegenheid bevond, die bij kalamiteiten beschutting zou kunnen bieden!) Het gedeelte van het station dat bovengronds is gebouwd, zal in het komende vooijaar (een en' ander is reeds met aarde bedekt) worden beplant. De bouw van het schakelstation beloopt een bedrag van tien miljoen gulden. Bijna twee miljoen gulden duurder dan aanvankelijk was berekend. Schreven we vorige maand in ons blad, dat de firma Hipke aan de Borodinlaan (winkelcentrum ,,De Ketel") zijn assortiment met een indrukwekkende collectie leder- waren had uitgebreid; de aktieve winkelier blijft in het nieuws. Vanaf maandag kunt u er ook terecht voor al uw familiedruk- werk. Zo op het oog wellicht een beetje ,,branche-vreemd" artikel, maar de heer Hipke wil nu eenmaal graal al zijn klanten (en toe- komstige klanten) een goede ser vice verlenen. En dat doet hij dan ook duidelijk, want tot nog toe moest men voor het benodigde drukwerk beslist ,,de stad in". Wel, zo'n reis is nu niet meer nodig, u kunt voor al uw familie drukwerk (visitekaartjes, geboort- of huwelijksaankondigingen e.d.) bij de fa. Hipke terecht! Uit een flink aantal modellen- boeken kunt u rustig de kaart (of het kaartje) van uw keuze uit- zoeken. Binnen vrij korte tijd ligt het door u gewenste aantal keurig voor u klaar. Een extra stukje service dat nieuw is voor onze wijk en waaraan zeker behoefte bestaat. Een uitstekende gedachte van de Fa. Hipke en drukkerij ,,De Mag neet" die voor het vlekkeloze drukwerk zorgt. Kursus beeldende vorming. Een kursus voor mensen die samen met anderen in een groep willen ontdekken wat er in eenieder van hen aan kreativiteit aanwezig is. Daarom echt een kursus voor beginners. Er wordt gewerkt met papier, potlood, verf, inkt etc. Duur: 15 lessen van twee uur. Tijd: woensdagavond (begintijd zal in overleg met de kursisten worden vastgesteld) Start: 29 oktober (20.00 uur). Kosten:/ 65,- voor 15 lessen. Kursusleidster: A. Henderickx- Koczorowski. Voor opgave of inlichtingen: infor matie-balie van de Blauwe Brug of tel. 705921. Samen zingen. We zoeken nog steeds naar mensen die graag in koorverband willen zingen. Het repertoire is neutraal, de repetities zijn in de avond, mannen en vrouwen, oud en jong, alien zijn van harte welkom. Voor opgave of inlichtingen: in- formatie-balie van de Blauwe Brug of tel. 705921. Open handen-arbeid lessep. Vrijblijvende kreativiteitslessen, waar een ieder vrij is te komen. U hoeft u niet op te geven. Kom en doe mee. 30 Oktober: werken met droog- bloemen. De lessen duren van 9.15 - 11.15 uur. De kontributie bedraagt 2,50 per keer eventuele materiaalkosten. Mevr. de Keyzer geeft deze lessen. Voor nadere inlichtingen kunt u haar bellen: tel. 708830. N.B. In verband met de herfstva- kantie zal er op 23 oktober geen open les worden gegeven. ,,Open Huis" bijeenkomsten. Het ligt in onze bedoeling om iedere woensdagochtend een Open Huis-ochtend te houden in de Blauwe Brug, waar allerlei uiteen- lopende onderwerpen aan bod kunnen komen, zowel op informa- tief als ontspannend terrein. Ons programma voor de komende woensdagen ziet er als volgt uit: 29 Oktober: spelletjes-ochtend. Met elkaar tafeltennissen, sjoelen, kaarten, dammen, schaken etc. 5 November: praat-ochtend met als onderwerp: omgaan met kinderen. N.B. In verband met de herfstva- kantie zal er op 22 oktober geen Open Huis ochtend zijn. Inlichtingen over deze ochtenden: informatie-balie van de Blauwe Brug of tel. 705921 Enkele algemene gegevens over de Blauwe Brug In de grote ontmoetingshal bevindt zich de informatie-balie, waar u terecht kunt voor allerlei informa- tie, niet alleen over de Blauwe Brug maar ook op sociaal en kultureel terrein over Schiedam. U kunt daar ook uw eigen wensen en idee en kwijt over het reilen en zeilen van de Blauwe Brug. Wij proberen de informatie-balie permanent te be- zetten, maar dat lukt nog niet altijd. In ieder geval kunt u altijd of bij het kantoor van de S.S.S.N, terecht of bij een van de beheerders. Openingstijden van gebouw en bar: maandag 13.00 - 24.00 uur, dins- dag t/m zaterdag 8.30-24.00 uur. Sinds kort is in Nederland een nieuw kinderzitje voor de fiets in de handel dat een veiligheids kinder-, zitje wordt genoemd. Het gaat om een Zweeds produkt onder de merknaam ,,Rex". Het zitje is uit een stuk vervaardigd uit kunststof en heeft geen scherpe, uitstekende delen of randen. Het is licht van gewicht, heeft een aantrekkelijke vormgeving en afschermende voet- steunen, die een geheel vormen met het zitje. Wegglijden naar voren is uitge- sloten door riemen en een verho- ging aan de voorkant. De montage is eenvoudig, waarbij het basis- montuur op de bagagedrager blijft zitten. Het is in principe ook mogelijk het gehele zitje op de achterbank van een auto met een daar aanwezige veiligheidsgordel vast te zetten; dubbele gebruiks- toepassing is dus mogelijk.

Noorder Akkoorden | 1980 | | pagina 1