Vijfjaar bedrijfsgemeenschap Schiemond De Bot Alfa Clean DEBOT Tabakshop Grote bazar in ,,De Rank" Geslaagd Nieuwe fotoclub in Schiedam- Noord Orgelbespeling in museum Handbal vereniging Kethel Byeenkomst N.V.V.S. Schooldam- toernooi 1980 Aparte plekjes in Midden Delfland voor al uw stoomgoed, ook voor bedrijven Sigarenzaak Winkelcentrum „De Ketel" Borodinlaan 58 Tel. 703768 13ejaargang no. 322 5 november 1980 Hof van Spaland 6 Tel. 71 40 83 Alle eerste dag enveloppen en tevens ruime kollektie postzegels voor verzamelaars. Yoordcr Akkoorden Uitgave en advertentie exploitatie: Magneet Drukkerij B.V. Postbus 112, Schiedam Algerastraat 12 Telefoon 010 - 622 422 Redactie: J.van Schaverbeke Postbus 4040 Bachplein 189, Schiedam Telefoon 70 35 18 Tevens mededelingenblad voor Wijkver. "Groenoord e.o." SSSN en Dienstencen- trum "de Woudhoek" Voor bezorgklachten alleen 703586 Op 10 oktober 1975 werd de Bedrijlsgemeenschap Schiemond officieel geopend en om een ieder in de gelegenheid te stellen te zien wat in de afgelopen 5 jaar werd bereikt, werd op 1 november j.l. een ,,Open Huis" gehouden waarvoor veel belangstelling bestond. Omdat wij menen dat vele stad- en wijkgeno- ten niet weten wat de Bedrijfs - gemeenschap Schiedam (afgekort (BGS) in feite is, ruimen wij gaarne een plaatsje in ons blad in om aan deze zeer nuttige en doelmatige instelling meer bekendheid te ge- ven. Eigenlijk kan men de BGS, geves- tigd in het hartje stad aan de Vijgensteeg 2 (voormalige panden van de distilleerderij Wenneker) best een bedrijf noemen. Handicap. Veel mensen kunnen als gevolg van een bij hen gelegen handicap geen werkkring via de vrije arbeids- markt vinden, hoewel zij wel degelijk tot werken in staat zijn. Voor deze groep hebben de ge- meentebesturen de plicht om op grond van de Wet Sociale Werk- voorziening aangepaste werkgele- genheid te bieden. De BGS is een van de ca. 185 bedrijven in Nederland, die in principe daar- De Open Deur- en de Zendings- commissie organiseren samen met de Hervormde Vrouwendienst op zaterdag 8 november a.s. een grootse bazar in gebouw ,,De Rank" aan de Schiedamseweg 122. Mevrouw te Loo, echtgenote van de Burgemeester van Schiedam opent 's morgens om half elf de bazar, die tot 's avonds 10 uur zal duren. Door de enthousiaste medewerking van heel veel mensen in Kethel en Groenoord is er een bijzonder grote en interessante aanbieding van allerlei artikelen. Verschillende attracties zullen de bazar opvrolijken. Het evenement voor een bazar, het rad van avontuur, zal ook niet ontbreken, terwijl ook de kinderen zich er zeker zullen amuseren. Ook een grabbelton met erge leuke prijsjes is aanwezig. De prijzen van de loterij worden aan het einde van de bazar getrokken! Zaterdag 8 november vanaf 10.30 uur bent u van harte welkom in ,,de Rank". De toegang is gratis. voor in aanmerking komende Schiedammers passend werk biedt, waarmede zij een normaal salaris kunnen verdienen. Bij Schiemond wordt er naar gestreefd het werk zoveel moge- lijk aan te passen aan de indivi- duele capaciteiten en mogelijkhe- den van elke werknemer en werk- neemster. Dat betekent dat veel gedaan wordt aan de begeleiding in en rond de werksituatie, aan aanpassingen van gereedschappen en/of machines en andere hulpmiddelen aan de even- tuele handicaps. Ook wordt veel aandacht gegeven aan vorming en opleiding zowel gericht op het verrichten van arbeid als op de ontwikkeling van de medewerkers en -sters als mens en individu. Werkzaamheden. Omdat er naar gestreefd wordt het werk zoveel mogelijk aan te passen aan de individuele capaciteiten en mogelijkheden van iedere mede- werk(st)er, is er een grote verschei- denheid van werkzaamheden. Drie categorieen werkzaamheden zijn binnen de Bedrijfsgemeenschap Schiemond te onderscheiden; de cultuur-technische werkzaam heden, industriele en administra- tieve werkzaamheden. We hebben het in ons blad al meerdere malen gepubliceerd en we doen het nu weer. Want het is nu eenmaal een feit dat Instituut De Jongh (Griegplein 144) steeds het hoogste percentage geslaagden heeft. Zo ook weer met de op 10 oktober in Rotterdam gehouden examens. 'Zeven leerlingen deden toen examen voor het waardevolle di ploma machineschrijven en alle zeven slaagden hiervoor. Het zijn de heer Born (met 195 aanslagen per minuut), Eline de Jong (met de cijfers 9, 8, 9), Marieke van de Kracht, Yolanda Molhoek Bakker, Sylvia Oosterman (cijfers 8, 8, 9), Ineke Swaneveld (9, 7, 9) en Monique Verschoor. Voor het diploma stenografie Nederlands slaagde Caroline Prein- Meeuse. Alle geslaagden ,,Profi- ciat". Op 9 September j.l. is in het wijkcentrum ,,De Blauwe Brug" de oprichting geschied van de Ama teur Fotografeq Vereniging '80 Schiedam, kortweg AFV '80 SCHIEDAM genoemd. Deze nieuwe vereniging is ontstaan uit de Fotoklub Groenoord" (voorheen een onderdeel van de wijkver. Groenoord). De AFB '80 is nu een zelfstandige vereniging voor alle enthousiaste Schiedamse ama- teur-fotografen. Nieuwe leden zijn van harte welkom en kunnen vrijblijvend op de bijeenkomsten kennis komen maken. De e.v. bijeenkomst is op 18 november a.s. in ,,De Blauwe Brug". Die avond is er een, presentatie van het groepswerk. Aanvang 20.00 uur. Het is onmogelijk om hier op te noemen wat voor werkzaamheden er bij BGS zijn of wat men zelf vervaardigt. Want buiten de ver- vaardiging van tafels, stoelen, bed- den in een zeer goed geequipeerde houtafdeling en de montage en revisie van meters, onderdelen van telefoontoestellen zijn er nog diver se soorten administratieve werk zaamheden als alle soorten type- werkzaamheden, bijhouden van ledenadministraties voor o.a. vere- nigjngen en vertaalwerkzaam- heden. De toch wel imposante gevel van het gebouw verbergt nog veel meer, zoals het vervaardigen van kladblocs en reklameblocs en de- monstratie- en reklamemateriaal naast het ontwerpen en produceren van een uitgebreid programama van speeiwerktuigen. En wist u dat men ook met een gerust hart het onderhoud van parken en het aanleggen van terrassen in handen van de BGS kan leggen? Zoals wij in de aanvang van dit artikel zeiden, is de Bedrijfsge meenschap Schiemond een bijzon der nuttige instelling, die aan meer dan 350 Schiedammers passend werk biedt, dat gericht is op behoud, herstel of bevordering van de arbeidsgeschiktheid. Het maandelijkse orgelconcert in de Aula van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat te Schiedam, zal op zaterdag 15 november a.s. worden verzorgd door Bernhard Bartelink, organist van de Kathe- drale Basiliek St. Bavo te Heem- stede. Deze organist van formaat, die hoofdleraar orgel is aan het Sweelinck Conservatorium te Am sterdam, geniet een grote reputatie als uitvoerend toonkunstenaar. Zijn interessante programma belooft een van de muzikale hoogtepunten te worden van de concertserie 1980. Aanvang van deze orgelbespeling op zaterdag 15 november a.s. is 15.00 uur, de toegang is gratis. De handbalvereniging Kethel (op- gericht 23 mei 1973) houdt in haar clubgebouw hedenavond haar Jaar- vergadering, zo lazen wij in het keurig uitgevoerde clubblad. We lazen hierin ook dat er nog steeds een ,,Oud-papier" aktie is en men de vereniging met oude kranten kan steunen. Voorts heeft H.V.K. een opslagruimte nodig voor wat meubilair. Wie weet hiervoor een geschikte ruimte? Wie de aktieve handbalvereniging met beide zaken kan helpen, die belt even 200284. Op 25 november a.s. om 14.30 uur zal er in de bibliotheek van het Dienstencentrum ,,De Vier Molens" aan de Nieuwe Damlaan 766 een bijeenkomst gehouden worden voor de leden van de Nederlandse Vereniging voor slechthorenden. Ook andere be- langstellenden zijn welkom. Op de agenda staat in de eerste plaats een nabespreking over de onlangs gehouden tentoonstelling (zie hiervoor het verslag elders in dit blad). Daarna zal de afdeling Voorlichting van de Openbare Nutsbedrijven Schiedam een lezing houden over energiebesparing en veiligheid bij het gebruik van electriciteit. Aan het schooldamtoernooi werd door 150 leerlingen van het lager onderwijs en door 8 leerlingen van het voortgezet onderwijs deelgenomen. Opmerkelijk is dat ruim een kwart van de deelnemers, die zich hadden aange- meld, niet zijn verschenen. Ondanks deze teleurstelling, er werd immers op 200 deelnemers gerekend en voor even zoveel wedstrijdmateriaal gezorgd, kan op een zeer geslaagd schooldamtoer nooi teruggezien, hetgeen mede te danken was aan de voortreffelijke medewerking van de damvereniging Schiedam". Het eindresultaat is als volgt: Lager onderwijs: Finale groep: leM. Boshuizen (L.O. kampioen 1980) 2eE.de Jager 3e M. Kool 4e E. Posthumus Winnaars overige groepen: Groep 3: 1. M. v. d. Lee, 2. K. Groeneweg groep 4: 1. O. Kondu, 2. W. v. d. Hoeven groep 5 1. P. Pastor, 2. W. Zandbergen |de wandelpadenj Na verschillende uitstapjes in Mid den Delfland, welke hoofdzakelijk waren afgestemd om per fiets Mid den Delfland te verkennen, nu een paar tochtjes waarbij het tochtje op zich, uitsluitend te voet gedaan kan worden. Al kan men deze plekjes natuurlijk wel per fiets of ander vervoermiddel bereiken. Een verzoek vooraf, neemt u de hond mee; a.u.b. aan de lijn houden. Dit keer gaat het om 2 wandelingen geheel nieuw aangelegd in ons Midden-Delfland. Begin van de zomer zijn er n.l. in ons gebied tweemaal twee wandel- paden aangelegd en opengesteld in het open weidegebied ten Noorden van Schiedam. De eerste twee paden kan men zowel vanaf de Harreweg als vanaf de Groeneweg bereiken, via de Harreweg komend ('s Zondags gesloten voor autover- keer, maar men kan de auto makkelijk parkeren in Woudhoek Noord) begint het eerste pad direct voorbij het opgespoten terrein aan de rechterzijde van de Harreweg, achter de daar gelegen bossages. Bij het begin van het pad staat een "Wandelbord". Het 2e pad, ook aan de rechterzijde van de Harre weg begint even voor de Oostveen- seweg. Beide paden komen uit op Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis in heel Schiedam-Noord. groep 6: 1R. Baert, 2. E. Troost groep 7: 1. R. Palsrok, 2. M. v. d. Windt groep 8: 1. J. E. Stegink, 2. T. Grauss groep 9: 1. M. Boon, 2. J. v. Gils groep 10: 1. G. Koppenhagen, 2. E. Bijlsma groep 11 1. M. v. d. Schee, 2. C. Kondu groep 12: 1J. Bos, 2. R. de Goede groep 13: 1. S. Blankendaal, 2. W. Kooy groep 14: 1. B. Goudriaan, 2. A. v. Maaren groep 15: 1. D. de Buck, 2. M. Staat Voortgezet Onderwijs: 1. Andre v. d. Wilt (V.O.-kampioen '80) 2. T van Steenhoven 3. Y.Ozel de Groeneweg. Het is dus mogelijk ook aan deze zijde te beginnen. En vanaf Harreweg komend of vanaf Groeneweg is" het dus zeer goed mogelijk een rondwandeling door de weilanden te maken. le pad heen, 2e pad terug of omgekeerd. Maar beide paden gaven een tot nog toe voor velen een ongekend genot. Zeker voor hen die van ruimte houden. Men proeft alsware het land en de lucht. Het 2e stel paden bevindt zich even voor de nieuwbouw van Delft, nu aan de linkerzijde van de Harreweg Ook aangeduid met een klaphek en daarnaast een "wandelbord". Hier is het slechts mogelijk aan de Harreweg te beginnen en ook is het mogelijk een rondwandeling via de Tanthofkade te maken. Tenminste als men er niet tegenop ziet een paar makkelijk te nemen landhek- jes voor lief te nemen. Vooral het laatste gedeelte van deze wandeling is zeer mooi. Men voelt zich verlo- ren in de weidepolders hier van Midden Delfland. De Tanthofkade is een van de oudste bedijkingen in M.D. en het staat bekend als een zeer vogelrijk gebied. Daarom een extra aanbeveling voor deze gebie- den in de broedtijd "rust". Beide gebieden zijn zeer bekende broedplaatsen voor weidevogels. We zouden ons zelf de beperking op moeten leggen in de broedtijd deze wandelingen niet te maken. Blijf zeker op de paden en bewaar de stilte en rust. |&T?\ l'WANDELPAD GboEMEWEC.

Noorder Akkoorden | 1980 | | pagina 1