O.B.M. Kethel bereikt honderd miljoen verzekerd kapitaal DEBOT De Bot Alfa Clean Tabakshop "Noorder Akkoorden" 12 V2 jaar St. Nicolaas- optocht WN: ty dens mist snelheid matigen 13e jaargang no. 322 19 november 1980 Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis in heel Schiedam-Noord. Hof van Spaland 6 Tel. 71 40 83 Alle eerste dag enveloppen en tevens ruime kollektie postzegels voor verzamelaars. SINT OP BEZOEK BIJ DE WIJK- VERENIGING GROENOORD voor al uw stoomgoed, ook voor bedrijven Sigarenzaak Winkelcentrum „De Ketel" Borodinlaan 58 Tel. 703768 Noorder Akkoorden In april van dit jaar mochten we in dit blad melding maken van het 80- jarig bestaan van de Onderlinge Brandwaarborg Maatschappij Kethel en Omstreken. Die mijlpaal is nog maar nauwelijks voorbij of deze organisatie weet opnieuw een mijlpaal te bereiken. Door de aanvraag voor verhoging van de brandverzekering van de heer A. Peters werd recent de grens van 100 miljoen verzekerd kapitaal overschreden. De heer Peters en echtgenote die wonen aan de Pol- derweg 226 in Kethel werden ter gelegenheid hiervan in de bloe- metjes gezet, terwijl zij ook in de vreugde mochten delen door het in ontvangst nemen van een kadobon. Wetenswaardig feit bij dit geheel is dat de heer Peters stamt uit een familie die van de oprichting af lid is van de Brandwaarborg Maas- schappij.. Zijn grootvader was ja- renlang taxateur voor het vaststel- len van de verzekerde bedragen en schaden. Dat het vertrouwen van de familie Peters in de O.B.M. nog steeds even groot is als in het verleden is duidelijk. Alle verzekerings belan- gen van de heer Peters en zijn gezin zijn ook heden ten dage onderge- bracht bij de O.B.M. Door de Codperatieve organisatie- vorm van deze oer Kethelse verze kerings maatschappij hebben de leden. invloed op het beleid dat wordt gevoerd. Een betere waar- borg voor een optimale verzorging van de verzekering is niet denkbaar zo vindt de heer Peters. Gezien de forse groei van de O.B.M. Kethel vinden kennelijk vele inwoners van Schiedam-Noord dit ook. Foto: Heer Vlugman, voorzitter O.B.M. Kethel overhandlgde het kado. Uitgave en advertentle exploitatie: Magneet Drukkerij B.V. Postbus 112, Schiedam Algerastraat 12 Telefoon 010 - 622 422 Redactie: J. van Schaverbeke Postbus 4040 Bachplein 189. Schiedam Telefoon 70 35 18 Tevens mededelingenblad voor Wijkver. „Groenoord e.o." SSSN en Dienstencentrum ,,de Woud- hoek" Voor bezorgklachten a 11 e e n 70 35 86 Te midden van al het wereldnieuws in de dagbladen en op de beeldbuis lijkt een berichtje als dit wat verdwaald. Toegegeven; naast de oorlog in Iran en Irak, de Ameri- kaanse gijzelaars, de toenemende werkloosheid en alle andere berich- ten, lijkt het 12Va jaar bestaan van "Noorder Akkoorden" maar een simpele kwestie. Misschien is het dat ook wel, maar het blijft een feit dat ons blad - juist met deze uitgave - 12Vi jaar bestaat Voor ons toch iets om 'n tikkeltje tevreden te zijn. Voortvloeiende uit een piepklein verenigingsblaadje hebben we al die jaren stand weten te houden, ondanks de vele grotere huis-aan-huisbladen die in onze wijk de laatste jaren verschijnen. Het lijkt wat op zelfoverschatting, maar het is nu eenmaal een zonne- klaar feit dat de readies, de zeer vele readies, die wij van de bewo- ners van onze wijk ontvangen dui delijk maken dat wij - ondanks ons wat kleiner formaat - 6en van de best gelezen wijkbladen in Schie dam-Noord zijn. En het zijn juist die reacties die ons met een beetje trots vervullen, die ons zeker de moed geven om op de ingeslagen weg voort te gaan. Voor- lopig dan maar w66r 12Vj jaar! De intocht van St. Nicolaas in Schiedam zal op 22 november a.s. plaatsvinden. De Sint arriveert per boot in Schiedam en vaart via de Maas, Voorhaven, Buitenhaven en Lange Haven naar de Proveniers- brug, alwaar hij om 12.30 uur zal arriveren en overstappen in de aldaar gereed staande koets. Voorafgegaan door een muziek- korps maakt de Sint met zijn uitgebreid gevolg een tocht naar het Stadhuis aan de Grote Markt. De stoet rijdt via de 's-Graveland- seweg, Huis te Rivierweg, Singel, Prof. Kam. Onneslaan, Lorentz- plein, van Swindensingel, Lange Singelstraat, Singel, Broersvest, Boterstraat, Kreupelstraat, Lange Kerkstraat naar het oude stadhuis, waar hij om 14.00 uur zal arri veren. Om 14.45 uur vertrekt de stoet naar het Passage Theater via de Lange Kerkstraat en Broersveld. Zaterdagmiddag 29 NOVEMBER VAN 3 TOT 5 UUR in de Boer- derij Landvreugd kan ieder kind van Schiedam-Noord Sint Nico laas feliciteren en van hem een aardigheidje ontvangen. Bovendien worden er doorlopend tekenfilms vertoond. Automobilisten kan niet vaak ge- noeg op het hart gedrukt worden tijdens het rijden in de mist de nodige voorzichtigheid in acht te nemen. Nu de periode is begonnen waarin de kans op mistige dagen groot is, wijst Veilig Verkeer Ne- derland de gemotoriseerde wegge- bruikers er nog eens op, dat zij in de eerste plaats snelheid moeten matigen als het zicht door mist beperkt is, zodat tijdig kan worden gestopt voor een plotseling opdoe- mend obstakel. Kortom, wie in mist verzeild raakt, moet het on- middellijk kalm aan doen. Op een heldere dag ziet de automo- bilist meer dan alleen maar de auto die voor hem rijdt en hij reageert dan ook op gebeurtenissen in het verkeer voor die wagen. De mogelijkheid van dat verder kijken en dat reageren ontbreekt echter bij mist. Het is noodzakelijk de rijstijl daaraan aan te passen. Mistbanken De snelheid dient al teruggenomen te worden als men een mistgebied nadert (daarbij niet abrupt rem- men - slipgevaar! - maar geleidelijk om het achteropkomend verkeer niet te verrassen) Ook in mistbanken en -flarden, die plotseling ontstaan en zeer plaatse- lijk kunnen zijn, moet met aange- paste snelheid worden gereden. Houd ook tijdens mist voldoende afstand tot de voorligger. Blijf in de mist op de eenmaal ingenomen rijstrook; een inhaal- manoeuvre kan fataal zijn. Niet op vluchtstrook Andere adviezen van Veilig Ver keer Nederland: - Kruip in een file op een snelweg niet naar voren via de vluchtstrook. Deze moet te alien tijde vrij blijven. De vluchtstrook hebben politie, brandweer, ambulance en andere hulpverleners dringend nodig om een ongevalsplaats te kunnen be reiken voor het geval de rijbaan geblokkeerd is door een stilstaande file. Minstens dimllcht - Tijdens mist overdag minstens dimlicht aan. Overdag is ook groot licht toegestaan, bij duisternis ech ter niet (de mist kaatst dan de stralen van grootlicht grotendeels terug, waardoor de bestuurder zichzelf zou verb linden). - Het rood licht uitstralende mist- achterlicht (1 of 2 stuks) mag zowel binnen als buiten de bebouwde kom alleen branden als het zicht minder is dan 50 meter, een omstandigheid die zich overigens minder vaak voordoet dan wordt gedacht. - Luister via de (auto)-radio naar de verkeersinformatie. Ga eerder van huis als het mistig is. Wel of niet? De vraag die automobilisten zich op een mistige dag wel eens zullen stellen, is: Zal ik nu wel of niet op weg gaan? Uiteraard is men vrij om te gaan en te staan waar men wil. Maar men zal zijn eigen verantwoordelijkheid moeten afwegen aan het belang van het reisdoel. Soms is een rit echt wel uit te stellen! Gaat men toch op reis over mistige wegen, dan zelfbeheersing betrach- ten, afstand doen van haastgevoe- lens en begrip voor elkaar opbren- gen!

Noorder Akkoorden | 1980 | | pagina 1