Zachte do 9,75| Programma Wijkcentrum De Blauwe Brug P. A. v. d. KRUIT „'t Centrum" Vrywilligers gevraagd voor achterstallig boomonderhoud Aktiviteiten Wijkvereniging "The Last Waltz' in Schiedam-N. Wist U Een sneeuwbui maakt nog geen winter gemeentepolitie Schiedam Gevonden voorwerpen Wykvereniging Groenoord heeft meer potjes op het vuur Yoordfr AktoMHilrn 19 november 1980 Leliestraat 32-34 SCHIEDAM Telefoon 26 44 32 Uw adres voor een goede fiets en bromfiets Noordeinde 2 - Kethel Telefoon 706874 Tevens alle reparaties Bomen, in najaarszon gehuld lijken van top tot teen verguld. Hun bladren schitterend okergeel wiegen zachtjes op broze steel. Geen van hen stoat smart verscheurd, of treurt om bladkruin, rijk gekleurd. Allen schijnen zelfs trots te pralen gestreeld door wind en zonnestralen. Herfst, jij brenger van verderf, kleurt bomen waardig tot versterf. Kleedt ze in roestbruin en rode tooi, maakt hen voor het versterven mooi! Zie ik de bomen zo kleurig staan, doet niets mij denken aan vergaan, Prijs ik jou, Herfst, voor wat je bood aan schone tinten en zachte dood. Inzetten van ritssluiting 1 In uw pantalon I 20 november t/m 4 december PAGINA 5 Tegen de tijd dat dit blad bij u in de bus valt, wordt in onze stad een begin gemaakt met het snoeien van sommige beplantingen. Dat is een noodzakelijk kwaad om de beplan- ting te behouden en met name knotwilgen, iepen en populieren hebben deze behandeling voor hun behoud nodig. Vooral knotwilgen dienen vakkun- dig te worden gesnoeid en al sinds een aantal jaren proberen aktie- groepen deze markante bomen in het leven te houden. O.m. de werkgroep Midden Delf- land zette vrijwilligers in die in samenwerking met de gemeente te werk gaan. Men heeft nu het plan een eigen Schiedamse afdeling op te richten en deze heeft dringend behoefte aan een aantal personen, die bereid zijn eenmaal in de twee of drie weken op zaterdag mee te werken. Heeft u interesse of wilt u er eerst wat meer van weten, u kunt terecht op vrijdag 21 en zaterdag 22 november a.s. in wijkcentrum ,,De Blauwe Brug" aan het Bachplein, waar een expositie gehouden wordt over het knotten van wilgen. Verdere inl. worden gaarne verstrekt door J. v.d. Veen, tel. 251406 (na 17.30 uur). De afdeling ,,Societeit" van de Wijkvereniging Groenoord e.o. organiseert de volgende aktivitei ten: ZATERDAGMIDDAG 29 nov. van 3 tot 5 uur Sint Nicolaasfeest met doorlopend tekenfilms voor alle kinderen uit Groenoord. ZONDAGMIDDAG 30 nov. en 14 dec.: Discotheek OHIO voor de jeugd van 11 t/m 15 jaar. Toegang/ 2,-. Aanvang 14 uur. WOENSDAGAVOND 19 nov. en 10 dec.: Damesbingo om 20 uur. ELKE MAANDAGAVOND om 20 uur: Naaicursus voor begin ners. Inlichtingen tel. 710312 of 706776 (na 18 uur). Alle bovenstaande aktiviteiten vinden plaats in Boerderij ,,Land- vreugd", Sweelincksingel 7, Groenoord-Z. Op donderdag 20 november a.s. organiseert het Open Jongeren Centrum Schiedam Noord opnieuw een filmavond in het Wijkcentrum "de Blauwe Brug" aan het Bach plein. De film die vertoond wordt heet "The Last Waltz" en de film werd in de zomer van 1976 opgenomen bij het afscheidsconcert van de "Band", een beroemde popgroep uit Amerika. De film begint om 21.00 uur, Zaal open om half 9, Kaartverkoop vanaf de balie om 20.00 uur. Toegangsprijs/2,50. In de Blauwe Brug. VOOR WITTEN SCHILDEREN EN BEHANGEN Is het voordeligst en meest vertrouwde adres toch altijd Door onze telefoonbeantwoor- der zijn wij steeds bereikbaar [9/hG.J.J. PONJ6 Dat Korengemeenschap ,,Eu- phonia" in Groenoord een kinder- koor heeft? Dat kinderen van 3 t/m 8 jaar welkom zijn? Dat het koor ,,De Zingende Stamgasten" heet? Dat zij iedere zaterdag van 11.00 uur tot 12.30 uur zingen, dansen en springen in ,,Het Schepphuis"? Dat ook uw kind(eren) lid kun- nen worden? Dat u gerust eens mag komen kijken? Dat wij de kinderen zo vroeg mogelijk vertrouwd trachten te maken met zang, dans en ritmiek? Dat de contribute erg laag is? Dat de leden van ,,De Zingende Stamgasten" verschillende malen optreden in bejaardentehuizen? En daar graag geziene gasten zijn? Dat feesten zoals: Carnaval, St. Nicolaas en Kerstmis altijd gevierd worden? Wist u dit nog niet?? Komt u dan eens langs in ,,Het Schepphuis" of belt u voor vrijblij- vende informatie: Mevr. Stam, tel. 701410 of dhr. Oomen, tel. 711390. Na een mooi najaar zijn we verrast met een dik pak sneeuw. Iedereen die van plan was de tuin ,,winter- klaar" te maken, is achter geraakt [af te halen bjj de vlnders:] Bruin leren portf. met pasfoto kind en inhoud, Sabel, Graaf Floris- straat 71; zilveren schakelarmband met inscr. Janse, Oostsingel 15; zwart leren etui met sleutels, Kal- leman, v. Beethovenplein 80; brui- ne wollen handschoen, Hamakers, Burg. v. Haarenlaan 852; kinder- bril met zwartbruin montuur, Lief- ting, Dr. Boslaan 12; gruize dames handschoen, Van Duin, Bachplein le flat nr. 62; bruin etui met 3 sleutels met gekl. randen, Karels, Fahrenheitstraat 5b; bos sleutels, Tromer, Alb. v. Raalteplein 17; zilverkl. dameshorloge met zw. leren band, Pol, Koekoekstraat 20, Vlaardingen; cheque geld, Tas, Berkenlaan 15; 4 sleutels aan letter, Dijkgraaf, Royaardsplein 95 beige etui met 2 sleutels en los geld, v.d. Tas, Faassenplein 14. Buiten de aktiviteiten die elders in dit blad zijn vermeld, heeft de Wijk vereniging Groenoord e.o. nog wel wat meer te bieden. D.B. Zo is er ELKE MAANDAG— avond om 20 uur klaverjassen. Inl. tel. 735878 of 702363. Elke DINSDAGAVOND om 20 uur schaak en jeugdschaak (van 19 tot 20 uur). Inl. 709604. Elke DINSDAGAVOND om 20 uur dames trimclub. Inl. tel. 709901. Al deze aktiviteiten vinden plaats in Boerderij "Landvreugd", Swee lincksingel 7. In de gymzaal P. v. Anrooylaan 1 vindt elke DONDERDAGAVOND van 21 tot 22 uur de "damesindoor' plaats. Inl. tel. 731064. Huwelijks-, verlovings- en geboortekaartjes. Volop sor- tering. Bij Hipke, Winkelcen- trum de Ketel. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, En tevens alle veranderingen aan uw kledlng lepenlaan 51 Telefoon 705083 I IIIIIIIIIIIIIIIIMIIIMIIIjlllllllllllllllllilllll met het werk en er is onzekerheid ontstaan ten aanzien van het plan- ten van bloembollen. Maar wij kunnen u geruststellen. Zodra de grond in uw tuin weer normaal bewerkbaar is, kunt u nog rustig bloembollen planten en deze zullen het a.s. voorjaar ongetwij- felds een goed bloeiresultaat geven. Wel is het verstandig de geplante bloembollen met een laagje isole- rend materiaal te beschermen te gen een eventuele volgende vorst- periode. Indien u nog geen bloembollen heeft gekocht is ons advies: Koop ze snel en plant ze direct, zodoende profiteert u ook van kleur en fleur in uw voorjaarstuin. Voor de jeugd van 6-12 jaar: Woensdag 26 november - aanvang 14.00 uur: Figurentejater Pepaver. Toegang 2,-; er is geen voorverkoop. Zaterdag 29 november (i.s.m. winke- liersvereniging Hof van Spaland en Wijkvereniging Groenoord) St. Nico laasfeest (hierover is nog niets bekend; let daarom op de aankondigingen in de andere kranten) Woensdag 3 december - aanvang 14.00 uur: Levend Ganzebord. Toegang 1,-. VOOR DE JEUGD VAN 11-16 JAAR: Vrijdag 21 november - aanvang 20.00 uur: Disko. Toegang 2,50. VOOR IEDEREEN Open handarbeidlessen: open hand- arbeidlessen. Iedere dinsdagmorgen van 10.00-12.00 uur kunt u werken aan verschillende technieken (zelf uitkiezen). Er is deskundige begeleiding aanwezig. De organisatie is in handen van Diensten- centrum De Woudhoek. Kosten: 4,- per maand exclusief materiaal. Iedere donderdagmorgen van 9.15- 11.15 uur wordt er gewerkt aan 66n specifieke techniek; iedere week wat anders; (organisatie wijkcentrum). Donderdag 20 november: kleine kadootjes maken. Donderdag 27 november en donderdag 3 december: surprices maken. Kosten: 2,50 per keer, inclusief materiaal. Voor beide open handenarbeidslessen hoeft u zich niet tevoren op te geven. ,,Binnenlopen en meedoen" is het motto. Donderdag 20 november - aanvang 20.00 uur. Ruilbeurs. Deelname: gratis. (Zie publicatie elders in dit blad.) Zaterdag 29 november - aanvang 20.00 uur. Gezellige dansavond. (Let op nadere aankondigingen in andere kranten.) Toegang 4,-. Speciaal voor ouderen (vanaf plm. 55 jaar): Iedere dinsdagmorgen van 10.00-11.00 uur: Yoga. Kosten 3,50 per keer (beneden 55 jaar 4,- per keer). Iedere dinsdagmorgen van 11.15-12.00 uur: Bejaardengymnastiek. Kosten 4,- per maand. Voor beide aktiviteiten kunt u zich voor aanvang van de les aanmelden bij de aanwezige leiding van Dienstencentrum De Woudhoek. Alle aktiviteiten vinden plaats in Wijk centrum De Blauwe Brug, Bachplein 590, tel. 701049. Inlichtingen over bovenstaand programma: tel. 705921 (Annet Bovy) of tel. 702207 (SSSN). Oppascentrale ,,Veilig uit" gaat van start. Wie wil niet eens gezellig samen naar de bioscoop? Wie wil niet eens wat langer op een feestje blijven? Wie wil er niet eens samen een week- endje tussen uit? Maar wie kan ook niet altijd zo maar een betrouwbare oppas voor de kinderen vinden? Voor veel mensen blijkt dat regelmatig een probleem te zijn. Omdat wij die geluiden hoorden, wil Stichting Samen- levingsopbouw Schiedam-Noord een OPPASCENTRALE starten. De plek waar inwoners van Schiedam-Noord een oppas voor de kinderen kunnen ,,huren" onder het motto ,,Veilig Uit". Als alles goed gaat zullen wij kunnen zorgen voor een geschikte oppas: meisje of jongen van 15 jaar of ouder. Omdat het voor de oppassers natuurlijk ook te doen is om wat extra zakcentjes te verdienen, vragen wij een vergoeding van3,- per uur! Als men voor de eerste maal gebruik wil maken van de diensten van de oppascentrale moet 3 4 4 dagen tevoren worden gebeld, zodat we eerst kennis met u kunnen maken. De bedoeling daarvan is ook om wat punten door te nemen zoals: vervoer van de oppas, vergoeding, en andere in het reglement opgenomen zaken. Voor meer inlichtingen kunt u bellen: tel. 70 10 43 of 70 22 07 of langs komen bij de SSSN, Wijkcentrum De Blauwe Brug, Bachplein 590 (dagelijks van 9.00-17.00 uur). Tot slot: onze bemiddeling is gratis (de oppas natuurlijk niet!). Het kantoor van de oppascentrale is ondergebracht bij jeugd- en jongeren- werk Schiedam-noord, gevestigd in de v/m dependance van de muziekschool, Mozartlaan 82.

Noorder Akkoorden | 1980 | | pagina 5