Au Clair de la Lune Oppascentrale ,,veilig uit" gaat van start De Bot Alfa Clean DEBOT A.F.V.'80 in De Blauwe Brug Er komt een tennishal in Schiedam-noord Tabakshop Alfabetisatie- kursus voor buitenlandse vrouwen Algemene Bond voor ouderen bl\jft aktief 13e jaargang no.324 3december 1980 (Doe-het-zelf voor de vrouw) voor al uw stoomgoed, ook voor bedrijven Sigarenzaak Winkelcentrum „De Ketel" Borodinlaan 58 Tel. 703768 Hof van Spaland 6 Tel. 71 40 83 Alle eerste dag enveloppen en tevens ruime kollektie postzegels voor verzamelaars. VoorderAbkoorden Uitgave en advertentie exploitatie: Magneet Drukkerij B.V. Postbus 112, Schiedam Algerastraat 12 Telefoon 010 - 622 422 Redactie: J. van Schaverbeke Postbus 4040 Bachplein 189, Schiedam Telefoon 70 35 18 Tevens mededelingenblad voor Wijkver. "Groenoord e.o." SSSN en Dienstencen- trum "de Woudhoek" Voor bezorgkiachten alleen 703586 Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis in heel Schiedam-Noord. Doe-het-zelf. Niet alleen het domein van de man, die zaterdags met work mate en boormachine aan de slag gaat. Die uren in de rij staan bij de hobby- winkel voor betengelhaakjes, vloeibaar hout, keilbouten en schrootjes. Ook voor de vrouw des huizes zijn er de laatste jaren mogelijkheden genoeg. Zo hebben al vele vrouwen ontdekt dat er met gordijnstof veel meer te doen is dan er alleen gordijnen van te maken. Allerlei zaken in de keuken, in de slaap- kamer, in de huiskamer kunnen met deze fleurige stoffen worden aangekleed. Een probleem is vaak dat dergelijke stoffen niet goed op elkaar aansluiten. Perfecte combinaties zijn zodoende moeilijk te maken, omdat de verschil- lende stofsoorten en dessins binnen een collectie niet bedoeld zijn om naast elkaar gebruikt te worden. Een groothandel in interieurstoffen introduceerde daarom kortgeleden de gordijnstoffen-serie ,,Au Clair de la Lune" in ons land. Dit is een combinatie van gordijnstof- fen en behang in een tiental frisse motieven die perfect op elkaar aansluiten, zowel in dessin als in kleur. Ze geven de creatieve vrouw duizend- en-een mogelijkheden om huis en haard op te fleuren. Ze kunnen voor gordijnen gebruikt worden natuurlijk, maar ook voor ruches en vallen, voor lampekappen en placemats, voor knuffelbeesten, ovenwanten, schorten en housecoats. En nog weer wat uw eigen creativiteit u ingeeft. En dankzij de breedte van 140 cm leent Au Clair de la Lune zich ook prima voor bijvoorbeeld dekbedovertrekken en spreien. De charmante decorstoffen en de bijpassende collectie behang uit de ,,Au Clair de la Lune"-serie brengen werkelijk sfeer in alle kamers van het huis, in de keuken, ja zelfs in de tuin. Al die mogelijkheden zijn te vinden in een full-color brochure, waarin een raderblad is opgenomen, met de vele mogelijkheden die de stof u biedt. Alle dessins, hoe verschillend ook, ademen een sfeer, een stijl. Dat komt omdat de basiskleuren in alle tien dessins terugkomen. Zes gezellige kussens, allemaal van een ander dessin, vormen zodoende toch een geheel. De standaard patroonhoogte (32 cm) maakt het bovendien mogelijk om verschillende dessins in een groter werkstuk samen te voegen. En nogmaals: de combinatie is altijd perfect. De Amateur Fotografen Vereni- ging '80 houdt elke 14 dagen een bijeenkomst in de Blauwe Brug aan het Bachplein. De e.v. bijeenkomst is op 16 december a.s. waar o.m. foto's en dia's van de onderlinge wedstrijd worden tentoongesteld. De A.F. V.'80 (voortgekomen uit de fotoclub Groenoord) is - nog - een kleine vereniging, met leden die enthousiast de fotografie als lief- hebberij beoefenen. Om lid van deze vereniging te worden hoef je geen fotografische hoogvlieger te zijn, wel enthousiast en bereid de kamera eens wat kritischer te hanteren en als het even kan zelf een afdruk te maken. Meer ervaren leden zijn een ieder gaarne behulpzaam, ook in de doka. De contributie bedraagt 7,50 per maand en een ieder is op de 14daagse bijeenkomsten van harte welkom. Het programma voor 1981 is al bekend; op 13 januari is er een discussieavond, vrij onderwerp foto's en dia's, op 27 januari 1981 is er de presentatie van het groepswerk. Nadere inlichtingen over de vereni ging worden gaarne verstrekt door de Heer F.P. de Jongh (tel. 712644) of de door de Heer G. de Jonge (710602). Beide telefoonnummers gaarne bellen na 18.00 uur. Het laat zich aanzien, dat er in onze wijk binnen niet al te lange tijd een "tennishal" zal verrijzen. Er blijkt veel behoefte te bestaan om in winterse maanden van een overdekte sportakkommodatie ge bruik te maken. De tennissers doen dat naast allerlei andere beoefe- naars van zaalsporten zoals hand- bal, hockey en korfbal. De sporthal Margriet blijkt al heel lang te klein te zijn voor het optimaal beoefenen van zaalspor ten en is bovendien - mede daar- door - overbelast. Vooral tennissers komen haast niet aan bod en kunnen in de meeste gevallen al leen overdag (wanneer men dus moet werken) terecht. De acht in Schiedam gevestigde tennisvereni- gingen hebben een totaal van 1478 leden, terwijl daarnaast natuurlijk nog een groot aantal mensen aan deze sport doen en geen lid van een vereniging zijn. De sportraad van de gemeente Schiedam dringt er derhalve bij de gemeente op aan te komen tot de bouw van een specifieke tennishal in Schiedam-Noord, maar legt er de nadruk op dat elders in de stad een nieuwe multifunktionele sport hal zal worden gebouwd. Waar de tennishal - die ook een aantal buitenbanen zal krijgen - zal worden gesitueerd is tot op heden nog niet bekend. Wie wil niet eens gezellig samen naarde bioscoop? Wie wil niet eens wat langer op een feestje blijven? Wie wil er niet eens samen een weekendje tussen uit? Maar wie kan ook niet altfjd zo maar een betrouwbare oppas voor de kinderen vinden? Voor veel mensen blijkt dat regel- matig een probleem te zijn. Omdat wij die geluiden hoorden, wil Stich- ting Samenlevingsopbouw Schie dam-Noord een oppascentrale star- ten. De plek waar inwoners van Schiedam-Noord een oppas voor de kinderen kunnen "huren" onder het motto"Veilig Uit". Als alles goed gaat zullen wij kunnen zorgen voor een geschikte oppas: meisje of jongen van 15 jaar en ouder. Omdat het voor de oppassers natuurlijk ook te doen is In het najaar van 1980 zijn we met een enthousiaste groep Nederlandse vrouwen gestart met het lesgeven aan buitenlandse vrouwen. De buitenlandse lesneemsters werden thuis bezocht. De belangrijkste taak is deze vrouwen te leren iezen en schrijven en bun spreekvaardig- heid in het Nederlands te vergro- ten. Als A.B.C.-kursus zorgen we er voor dat de vrijwilligers begeleid worden, Een bepaalde vooropleiding is niet nodig; belangrijk is een grote inzet en de bereidheid dit werk voor langere tijd te doen. Er kunnen nog een aantal vrijwil ligers geplaatst worden. Belang- stellenden kunnen zich's avonds melden bij: Margriet van Zwieten, Amalia van Solmsstraat 7, tel. 733473. Judith Kuhn, Zalmstraat 34, tel. 732949. Joop van den Enden, van Tien- hovenstraat 27, tel. 708467. om wat extra zakgeld te verdienen, vragen wij een vergoeding van3,-- per uur! Als men voor de eerste maal gebruik wil maken van de diensten van de oppascentrale moet 3 4 dagen tevoren worden gebeld, zodat we eerst kennis met u kunnen maken. De bedoeling daarvan is ook om wat punten door te nemen zoals: vervoer van de oppas, ver goeding, en andere in het regele- ment opgenomen zaken. Voor meer inlichtingen kunt u bellen: tel. 701043 of 702207 of langs komen bij de SSSN, Wijkcen- trum De Blauwe Brug, Bachplein 590 (dagelijks van 9.00-17.00 uur). Tot slot: onze bemiddeling is gratis (de oppas natuurlijk niet!). Het kantoor van de oppascentrale is ondergebracht bij jeugd- en jon- gerenwerk Schiedam-noord, geves- tigd in de v/m depandance van de muziekschool, Mozartlaan 82. Goed nieuws voor Bridge-liefheb- bers. In samenwerking met de Katholie- ke Ouderen Bond organiseert de ANBO afd. Schiedam voor de leden van beide bonden een Kerst In Bridge Drive. Deze zal worden gehouden op dinsdagmiddag 16 december a.s. in "De Blauwe Brug' aan het Bachplein van 13.30 uur tot 17.00 uur. Tegen betaling van5,- per paar kan men zich elke dinsdagmiddag in de Blauwe Brug laten inschrijven Sluitingsdatum hiervan is op 9 december a.s.! Aan de bridge-drive zijn enkele leuke prijzen verbonden Begin januari wordt gestart met een Bridge club op vrijdagmiddag, ook hiervoor kan men zich opgeven al volgen hierover nog nadere me- dedelingen. In de Blauwe Brug zal tevens op 18 december a.s. de prijsuitreiking plaatsvinden van het gehouden klavetj asconcours Tevens kan men zich nog opgeven voor "bloemschikken" of voor het maken van een Kerststukje. (Mate- riaal hiervoor moet door de deel- nemers zelf verzorgd worden. Ook aktiviteiten in het Blauwhuis. Voor het in de socifiteit "Het Blauwhuis" aan de Lange Nieuw- straat 181 gehouden klavetjascon- cours en biljart-concours zal op 19 december a.s. aldaar 's middags om 14.00 uur de prijsuitreiking plaatsvinden. In hetzelfde gebouw wordt op 23 december a.s. voor de leden van de A.N.B.O. een KERST IN gehouden van's morgens 10 uur tot 's middags 15.00 uur, waar naast een aantal aantrekkelijke aktiviteiten de koffie gratis is. Kaarten voor deze Kerst In kf 1,— p.p. zijn in de socigteit te verkrij- gen op 10, 12 en 15 december van 14.00 tot 16.00 uur. Gezien de beschikbare zaalruimte zijn er slechts 100 kaarten te koop, zorg dus dat u er bijtijds bij bent.

Noorder Akkoorden | 1980 | | pagina 1