De Bot Alfa Clean DEBOT Tabakshop m Goed programma van 'Schiedam zingt' Inwonersaantal blijll achteruitlopen Sluiting Nutsbedrijven Nieuw Verpleeghuis in Maassluis Kerstviering in Blauwe Brag Orgelbespeling in Kerstvakantie. museum Kerstbal in ,,Landvreugd" aktiviteiten voor de kinderen van 6 tot 12 jaar Weekmarkt verschoven Volgende ,,Noorder Akkoorden" op 7 januari Oud- burgemeester schryft boek voor al uw stoomgoed, ook voor bedrijven Sigarenzaak Winkelcentrum „De Ketel" Borodinlaan 58 Tel. 703768 Vuilnisophaaldiensten De vuilnisophaaldiensten worden als volgt verschoven: 13e jaargang no. 325 17 december 1980 Hof van Spaland 6 Tel. 71 40 83 Alle eerste dag enveloppen en tevens ruime kollektie postzegels voor verzamelaars. NoorderAkkoorden Uitgave en advertentie exploitatie: Magneet Drukkerij B.V. Postbus 112, Schiedam Algerastraat 12 Telefoon 010 - 622 422 Redactie: J. van Schaverbeke Postbus 4040 Bachplein 189, Schiedam Telefoon 70 35 18 Tevens mededelingenblad voor Wijkver. "Groenoord e.o." SSSN en Dienstencen- trum "de Woudhoek" Voor bezorgklachten a 11 e e n 703586 Het is dit maal alweer voor de negende keer dat het gelijkmatige comit6 de traditionele kerstzang "Schiedam zingt" organiseert. De vier comit61eden (Jan Meulendijk, Jan van Lieshout, Kees Leeuwe- stein en Jac. Duinkerke) hebben er alles aan gedaan om weer - evenals voorgaande jaren - een goed pro gramma samen te stellen en ze zijn daar zeker in geslaagd. Ook dit jaar krijgen de Schiedamse kin- deren weer een eigen avond (waar natuurlijk ook de ouders welkom zijn) Kinderkerstzang De kinderkerstzang vindt plaats op vrijdag 19 december a.s., de aan- vang is 20.00 uur. Medewerking wordt verleend door het Haags Matrozenkoor (o.l.v. Sipke de Jong), het Overschiesch Kinder- koor (o.l.v. Frans van Rhijn) en het Kinderkoor "Jong Begin" o.l.v. Martin Stroetinga). Verder verle- nen medewerking Arie Metaal (or- gel), het koperkwartet "Harpe Da vids" en Burgemeester G.J. te Loo. Het Haags Matrozenkoor en het Schiedamse Kinderkoor "Jong Be gin" zijn geen onbekenden, zij verleenden reeds eerder medewer king. Naast het geboden program ma kunnen alle aanwezige kinde- ren daadwerkelijk meedoen door het zingen van bekende kerstlie- deren onder deskundige begelei- ding van de organist en het koper kwartet. De presentatie wordt ver- zorgd door de Schiedamse mevr. N. Gelderblom. Kerstconcert Het Kerstconcert wordt de volgen- de avond (20 december) gehouden, ook hier is de aanvang om 20.00 uur. Hieraan verlenen medewer king Jenny Veeninga (sopraan), het Rozenburgs Mannenkoor (o.l.v. Aad v.d. Hoeven), The Creedsin- gers (o.l.v. Frans Roessen), de Nationale Brass Band (o.l.v. Mein- dert Boekel) en - ook hier - Arie Metaal en Schiedams burgemeester. De Nat. Brass Band is aanwezig op "veler verzoek", dit naar aanlei- ding van hun gewaardeerde mede werking aan het concert van vorig jaar. De presentatie is in handen van Mevr. Valkenburg (voor de vele bruidsparen in het stadhuis zeker geen onbekende). Op beide avonden zal de begelei- ding van koren en de soliste ge- schieden met een Johannusorgel en piano, welwillend ter beschiking gesteld door de firma Joh. de Heer te Rotterdam. Ook ontbreken in de met kaarsverlichting sfeervolle kerk de traditionele kerstbomen niet. T oegangskaarten Het is logisch dat de organisatie van beide avonden veel geld kost. Doordat vele Schiedamse bedrijven een steentje bijdroegen is de toe- gangsprijs zo laag mogelijk gehou den en geworden. De toegangsprijs voor de kinderkerstzang is 2,00 (groene kaart) en voor het Kerst concert is dit 5,00 (rode kaart). Voor beide bijeenkomsten zijn er 1600 kaarten beschikbaar. De hoofdingang van de Grote of St. Janskerk aan de Korte Kerkstraat is om 19.30 uur geopend. De toe- gangskaarten voor beide evene- menten zijn op een groot aantal plaatsen in Schiedam verkrijgbaar. Voor onze wijk zijn dat: De Bonds- spaarbank aan de Populierenlaan 5 en Peter van Anrooylaan 80, J.C. van Lieshout, Noordeinde 9, A. Monster, Obrechtstraat 27, Ge- bouw Gezondheidszorg aan het Bachplein, Huize Brabant, Hof van Spaland en bij J.W. Meulendyk, Royaardsplein 172. Aan de leegloop van Schiedam komt geen einde, want ook in de maand oktober verloor onze stad weer 128 inwoners. Uit de statistiek blijkt dat de oorzaak daarvan weer 706766 (na 18.00 uur). De kaarten kunnen op afspraak afgehaald worden. De toegangsprijs is/ 6,50 (voor leden) en 8,-- (voor niet- leden). In verband met de Kerstdagen, Oud- en Nieuwjaarsviering zullen de Open- bare Nutsbedrijven op donderdag 25 december, vrijdag 26 december en donderdag 1 januari gesloten zijn. Op deze dagen wordt geen huisvuil en bedrijfsvuil opgehaald. Het kantoor- gebouw van de Nutsbedrijven zal ook op vrijdag 2 januari 1981 voor het pu- bliek gesloten zijn. Van donderdag 25 december naar maandag 29 december; Van vrijdag 26 december naar dinsdag 30 december; Van donderdag 1 januari naar maandag 5 januari 1981. Op vrijdag 2 janauari 1981 wordt op normale wijze huisvuil opgehaald. De Staatssekretaris van Volksgezond- heid en MilieuhygiSne - Mevrouw E. Veder-Smit - heeft verklaard er mee in te stemmen, dat het bestuur van de Stichting Verpleegtehuis Nieuwe Waterweg-Noord een gekombineerd verpleeghuis in Maassluis met een kapaciteit van 180 bedden opricht. t Het initiatief tot de bouw van een ver pleeghuis in Maassluis werd reeds in december 1977 genomen en werd vorig jaar krachtig ondersteund door het ge- meentebestuur van Maassluis. Het nieuwe verpleeghuis zal in de toe- komst plaats bieden aan 90 somatisch zieken en 90 geestelijk gestoorde be- jaarden. Het programma van eisen voor de bouw van het verpleeghuis te Maassluis moet v66r december 1981 aan de staatssekretaris ter goedkeuring wor den voorgelegd. Naar verwachting zal het nog ca. 4 jaar duren, voordat de regio Waterweg-Noord (welke omvat de steden Schiedam, Vlaardingen en Maassluis) van de nieuwe voorziening gebruik kan maken. Het bestuur is met deze verklaring bij- zonder ingenomen, omdat het tekort aan verpleeghuisbedden in de regio steeds nijpender wordt. Lange wacht- tijden voor opname kunnen dan ook in de toekomst tot het verleden behoren. ligt in het feit dat meer mensen Schiedam verlieten dan dat zich nieuwe bewoners vestigden. In oktober vertrokken 370 Schiedam- mers, er vestigden zich 237 nieuwe bewoners, terwijl het geboorte- overschot in oktober slechts 5 personen was. Op 31 december vorig jaar telde Schiedam nog 74.895 ingezetenen, eind oktober 1980 waren er 74.476; 419 inwoners minder in tien maanden tijd. De Nederl. Vereniging van Huis- vrouwen afd. Schiedam houdt een Kerstviering op donderdag 18 de- cember (van 11.00 tot 16.00 uur) in het wijkcentrum ,,De Blauwe Brug" aan het Bachplein. Na het drinken van een kopje koffie treedt mevr. Olga de Boer op met haar poppentheater. Op een andere manier dan men gewend is laat zij de kerstgeschiedenis beleven. Met declamatie en muziek beeldt zij met haar poppen een kerstspel uit, getiteld ,,De Wijzen uit het Oosten". Rond het middag- uur wordt een lunch geserveerd. De middag zal worden opgeluisterd met zang, muziek en declamatie. Uitgenodigd door de Vereniging ,,Vrienden van het Stedelijk Mu seum" zal de Schiedamse organist Kees Passchier het fraaie orgel (bouwer H.H. Hess in 1773) in de Aula van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat bespelen op Zaterdag 20 december a.s. Mede werking verleent de violist Bob v.d. Wei. Dit is het laatste orgelconcert van de zaterdagmiddagserie 1980. Het programma op 20 december is afgestemd op Advent en Kerstmis. Het concert begint om 15.00 uur en zal ongeveer drie kwartier duren. De toegang is vrij. De afd. Societeit van de Wijkvere- niging Groenoord e.o. organiseert op zaterdag 20 december a.s. in Boerderij Landvreugd aan de Swee- lincksingel een sfeervol kerstbal. De zaal is om 20.30 uur open, de aanvang is om 21.00 uur. De kaartverkoop gaat via de telefoon- nummers 702363, 710312 en Maandag 22 december. Dan gaan we gezellig naar het museumschip de Buff el. We gaan er met een bus heen. Nu zullen jullie natuurlijk wel begrijpen dat er maar plaats is voor een aantal kinderen. 50 Kinderen kunnen er mee, meer plaats is er in de bus niet. Dus wie het eerste komt wie het eerste maalt. Dus kom je snel opgeven om mee te gaan met dit leuke uitstapje. We zullen die dag vertrekken vanuit de Blauwe Brug. Aanvang: 10.00 uur. De kosten zijn f 2,-- per kind. Je kunt je opgeven by de Info balie in de Blauwe Brug of telefonisch by werkgroep Jeugdwerk (tel. 701043 - 702207). Woensdag 24 december. Kerstviering: Deze middag zullen er versieringen gemaakt worden voor de zaal. Aanvang: 14.00 uur in de Blauwe Brug. Dan gaan de kinderen om 15.30 Verschijnt eike 14 dagen huis aan huis in heel Schiedam-Noord. uur naar huis en kunnen dan om 17.30 uur weer terug komen om een leuk kerstfeest te vieren. Voor eten zal gezorgd worden. Het kost (alles inbegrepen)/ 2,-. Je kunt je opgeven by de info-balie in de Blauwe Brug, of telefonisch by werkgroep Jeugdwerk [tel. 701043/7022071. Zaterdag 27 december. Voor die dag staat er eigenlijk een fancy fair gepland. Wij hebben ontzettend weinig spullen binnen- gekregen zodat deze fancy fair niet door kan gaan. Maar om het hier bij te laten zitten konden we ook niet maken dus hebben we iets anders bedacht. Als de kinderen binnen komen kunnen ze leuke schortjes en koksmutsen maken. Nu vraag je je natuurlijk af wat moeten we daar nu mee aan? Omdat we toch al bijna de oude- jaar-viering zijn beland mag ieder kind die zo'n pak gemaakt heeft zelf een portie oliebollen bakken. Hier zyn geen kosten aan verbon- den. Het feest zal om 10.00 uur begin- nen en om 12.00 uur afgelopen zijn. En natuurlijk ook deze aktivi- teit zal in de Blauwe Brug ge houden worden. In verband met de Kerstdagen zal de weekmarkt aan het Broersvest en Lange Kerkstraat niet op vrijdag 26 december worden gehouden. Deze is nu verschoven naar Woensdag 24 december (van 9.00 tot 14.00 uur). In verband met de jaarwisseling, zal de e.v. Noorder Akkoorden eerst op 7 januari 1981 verschijnen. Teksten voor deze uitgave dienen uiterlijk een week daarvoor in het bezit van de redaktie tezijn. Schiedams oud-burgemeester, H. Roelfsema - woonachtig in onze wijk - heeft een boek over zijn leven geschreven, waarin aan zijn Schie damse periode veel aandacht is gewijd. Voor Schiedammers die de tijd dat H. Roelfsema burgemeester van onze stad was bewust hebben meegeleefd, is het zeker interes sant bekende - en ook onbekende - wetenswaardigheden te lezen. Het boek dat de titel draagt ,,In de ban van de tijd" zal begin volgend jaar verschijnen. De uitgave is van drukkerij De Eendracht te Schie dam en zal 49,50 gaan kosten. Bij voorinschrijving (via genoemde drukkerij) kost het boek/42,50.

Noorder Akkoorden | 1980 | | pagina 1