„'t Centrum De Blauwe Brug Wykcentrum in Schiedam-noord Aparte plekjes in Midden Delfland Open Jongeren Dag Door het klaphek PAGINA 5 VHHikr AWM*r4« 17 december 1980 Uw adres voor een goede fiets en bromfiets Noordeinde 2 - Kethel Telefoon 706874 Tevens alle reparaties Gastvrij gaat het klaphek open, zoek ik naar zoete mijmerij. Krijg ik meer dan ik durf hopen, vind ik een Kethels schilderij, zovan 't leesplankje gelopen een volkje schapen in de wei. Door zonzilv'ren schijn bedropen, glinstert witwollen vacht als zij. Tafreel van vree en landmanslust. In toon en streek speels opgezet ademt V sfeer van inn 'ge rust. Wanneer 7 klaphek lokt mijn tred, maakt d'oude meester mij bewust getuige van een stilgebed. D.B. Donderdag 18 december Open handenarbeidlessen in de Blauwe Brug. - kerstversieringen maken, mate- riaalkosten:/ 1,50. - kerststukjes maken, materiaal- kosten 5,-- (zelf bakje en mesje meenemen) - brooddeegfiguren maken, ook voor de kerst, materiaalkosten: 0,50 (zelf beslagkom en mesje meenemen). Entree:/ 2,50. Voor nadere inlich- tingen: tel. 708830, aanvang 9.15 uur. Zaterdagavond kerstbingo in de Blauwe Brug Aanvang 20.00 uur, entree gratis. Toegang voor boven de 21 jaar. Nieuwe kursussen voor 1981 Spinnen en plantaardig verven, kosten 40,-- excl. materiaal. Marionetten en poppenkastpoppen maken, kosten/ 50,-- incl. mate riaal. Volksdansen, kosten 9,-- per maand. Voor opgave moet u zich wenden tot de info-balie van de Blauwe Brug of bij Annette Bovy, tel. 705921. Maandag 29 december Poppenkast aanvang 14.00 uur. Entree 2,- in zaal de Blauwe Brug. Dinsdag 30 december filmvoorstel- ling Wilde Zwanen De vrouw van koning Hildebrand is een heks met een verschrikkelijke hekel aan kinderen. Om zijn kinderen te beschermen brengt de koning ze naar een bos waar ze worden opgenomen door de dwer- gen. Zij vrouw komt erachter en sluipt het bos in. Als zij haar prinsje vindt gooit zij haar tover- mantel over hen heen en verandert ze in zwanen. Hoe het verder allemaal af zal lopen, moeten jullie zelf maar komen zien. Maar het belooft heel wat he? Aanvang 14.30 uur, entree/ 1,50, zaal: de Blauwe Brug. Kerstvakantie-spektakei 66 Uur: film - popgroepen - disco - theater - tafeltennis - biljart en klaveij astoernooi Om de donkere dagen rond kerst en rond de jaarwisseling door te komen organiseren werkgroep jeugdwerk Schiedam-noord en de SSSN op 22, 23, 24, 27, 29, 30, 31 december en 3 januari een groots kerstvakantie-spektakei voor de jeugd van 10 - 20 jaar in wijkcen- trum de Blauwe Brug, Bachplein 590, Schiedam-Noord. Maandag 22 december 13.00 - 17.00 uur: tafeltennis- en biljarttoernooi. 14.00 Uur: film ..The last remake of Beau Geste" (met Marty Feld- man). 20.00 Uur: Theater ,,GL II speelt onder hoogspanning" In 1972 treedt Karen Silkwood als voorstandster van kernenergie in dienst van een plutoniumfabriek. Binnen twee jaar kan zij aantonen dat op minstens 25 punten wordt geknoeid met de veiligheidsmaat- regelen, voor mensen binnen maar ook voor mensen buiten de fabriek. Zelf al ernstig besmet met radio- aktieve straling komt zijn in 1974 om bij een auto-ongeluk. Op 6 maart 1979 start een proces tegen de firma op drie aanklachten: Het programma: Tafeltennis- en biljarttoernooi Op 22, 23, 29, 30 en 31 december, 's middags van 13.00 - 17.00 uur wordt gestreden om de tafeltennis- en biljartkampioenschappen van Schiedam-noord. Er wordt ge- speeld in drie leeftijdsgroepen: 10-14 jaar, 14-17 jaar en 17 jaar en ouder. Voor deelname is inschrij- ving tot 20 december mogelijk (en als er nog plaats is ook daarna). De kosten bedragen 2,50 p.p. Voor kopers van zgn. meer-dagen - kaarten" is deelname gratis Klaverjastoemooi Op maandagmiddag 29 december wordt gestreden om het Klaveijas- kampioenschap van Schiedam- noord. Inschrijving is mogelijk tot aan het begin van het toernooi. Deelname: 2,50 of gratis- (bij aanschaf van meer-dagen- kaart). - opzettelijke radio-aktieve besmet- ting, - aantasting van de democratische rechten, - moord. Dinsdag 23 december 11.00 Uur: film ,,Nosferatu" klas- sieke horror-film gebaseerd op de beroemde vampierroman Dracula. 13.00 - 17.00 Uur: tafeltennis- en biljarttoernooi. 13.00 Uur: film ,,The night of the living dead". Barbara en Johnny, broer en zus, bezoeken het kerkhof om bloemen te leggen op het graf van hun vader. Daar worden ze plotseling aangevallen door een vreemde lijk- achtige man. Klassieke horror- film. 20.00 Uur: Disco. Pop: de Schiedamse formatie Wyvem (Rijnmond power rock). Woensdag 24 december 11.00 Uur: film ,,Pink Floyd at Pompe'imuziekfilm. 13.00 - 17.00 Uur: tafeltennis- en biljarttoernooi. 13.00 Uur: film ,,Rod Stewart live" muziekfilm. 15.00 Uur: film .Yellow Subma rine", Beatle-muziek-tekenfilm. Het wykcentrum is's avonds en de beide kerst dagen gesloten. Zaterdag 27 december Overdag aktiviteiten voor de jeugd van 6-12 jaar. 20.00 Uur: Disco. Pop: de Schiedamse formatie Friz zle. Maandag 29 december 13.00 -17.00 Uur: Tafeltennis- en biljarttoernooi. Klaverjastoemooi. 20.00 Uur: film ,,De kanonnen van Naverone". Dinsdag 30 december 11.00 Uur: film .Family Nest" 13.00 - 17.00 Uur: Tafeltennis- en biljarttoernooi. 13.00 Uur: film Alice's Restau rant", muziekfilm met o.a. Arlo Guthrie. 's Avonds zijn er geen aktiviteiten. Woensdag 31 december 11.00 Uur: film Fleetwood Mac", ,,Kids like you", muziekfilms. 13.00 - 17.00 Uur: finales tafelten nis- en biljarttoernooi. 13.00 Uur: film Roller Mania" disco-muziekfilm. Zaterdag 3 januari Extra - Extra 20.00 Uur: Nieuwjaarsdisco, toe- gang 2,50 [gratis voor houders van meer-dagen-kaart]. Toegang voor dit speitakel: /20,-- voor 8 dagen (incl. deelname toernooien). 10,-- voor 3 dagen (incl. deel name toernooien) of 2,50 per voorstelling of toernooi. Kaartverkoop en inschryving voor de toernooien vanaf heden in de Biauwe Brag. Openingstyden wykcentrum de Blauwe Brug Het wijkcentrum is geopend dage- lijks van 8.30 tot 01.00 uur. Het wijkcentrum is gesloten op de volgende data en tijden: - woensdag 24 december na 17.00 uur - donderdag 25 en vrijdag 26 december de gehele dag. - dinsdag 30 en woensdag 31 december na 17.00 uur. - donderdag 1 en vrijdag 2 januari de gehele dag. Vanaf zaterdag 3 januari worden de normale openingstijden aange- houden van maandag t/m zater dag. Op zondag is het wijkcentrum gesloten. Vrywilligers gezocht De aktiviteitenkommissie van wijk centrum de Blauwe Brug zoekt met spoed een aantal vrijwilligers die een van de volgende taken op zich zouden willen nemen: - bemannen van de informatie- balie in de hal van het wijkcentrum (ook's avonds, als de bibliotheek geopend is). - sekretariaat en penningmeester- schp van de aktiviteitenkommissie. - organiseren van zgn. open-huis- thema-ochtenden (praatochtenden op woensdag waar iedere week over wisselende-meer of minder aktuele onderwerpen gepraat wordt) - organisatie en begeleiding van de diverse kreativiteitskursussen - verzorgen van de publiciteit. Belangstellenden worden vriende- lijk verzocht zich te melden bij Mevr. Annet Bovy (tel. 705921) of de SSSN (tel. 702207). Onze tochtjes in Midden Delfland zijn meestal gericht geweest op reeds gevestigde gebieden met een bijzondere natuurlijke rijkdom of een rijk historisch verleden. Voor velen waren ze misschien reeds bekend, voor anderen een aanlei- ding om een tochtje te maken. Dit keer gaan we naar een stukje Midden-Delfland dat niet zo'n historisch verleden heeft of een natuurlijke rijkdom bezit. De his toric van dit gebied gaat terug naar de jaren '60. Het is echter wel zeer bekend. Een van de weinige ge bieden in Midden Delfland waar- over zelfs de landelijke Pers regel- matig schrijft, ja 2elfs af en toe .Front" nieuws is geweest, n.l. het zandlichaam van Rijksweg 19. Iedere wandelaar of fietser in M.D. of hij er regelmatig komt of dat het voor hem of haar de eerste keer is dat hij/zij er komt zal bij het zien van dit zandlichaam zeggen: Dat zandlichaam hoort hier niet". Dat past niet in deze omgeving. Hij kan het rustig, nou ja rustig, vanwege de crossers is het er weleens niet rustig, wandelen op het zandplateau en dan genieten van het weide polderland, links en rechts van hem. Misschien zal hij een zeker onbehagen voelen, want de onheilige grond waarop hij loopt is het zwaard van Damocles boven M.D. Bij Vlaardingen mag er dan wel langs R.W. 19 een aardig natuurfietspad zij aangelegd (loffe- lijk streven voor camouflage) R.W. 19 blijft vanaf de eerste zandstor- ting het zandlichaam M.D. in twee&n heeft gekliefd. Het grootste stilte gebied dwars doorsneden. Ondanks de gedane toezeggingen R.W. 19 landschappelijk in te passen (wat een prachtige .slogan" toezegging) blijft het toch een feit dat de eerste aanzet is gedaan M.D. op te splitsen. Een rijk natuurgebied in twee&n splitsen, met een groot uitstralings- effect aan beide zijden van de aan te leggen weg, is in ons natuurarme westen, een direkte aanslag op het milieu. De inpasbaarheid zal dan ook ver te zoeken zijn. Laten we toch eerlijk zijn, of wij nu voorstander zijn of tegenstander, beiden moeten erkennen dat het hele autogebeuren bij ons in de 20e eeuw in een tiental jaren volkomen uit de hand is gelopen. De een zal zeggen er zijn te weinig wegen, de ander zal beweren er zijn te veel auto's. Maar afgestemd op elkaar is het niet. Het te veel aan auto's is echter wel een gevolg van onze eigentijdse bewustwording. Het kan door ons zelf ook gecorrigeerd worden, dat hebben we ook zelf in de hand. Een stuk natuurgebied van bijzondere allure daarvoor op te offeren gaat toch te ver. Zo'n daad is niet meer tecorrigeren of ,,aan te passen". Heus, als R.W. 19 er ligt, dan blijft het er niet bij. Dan zullen er ook andere wegen moeten komen. Af- Daarom lezers mag ik u waar- schuwen voor het helemaal te laat is Midden-Delfland is het waard. Midden Delfland is een onvervang- baar natuurgebied. ,,Dat zand lichaam hoort hier niet". Stuwgroep M.D. voer- en toevoerwegen. Daarna is het ook nog eens noodzakelijk geworden dwarsverbindingen op het verlanglijstje te zetten. Schiedammers, er is toch zo'n prachtig voorbeeld in je naaste omgeving. Velen kunnen zich herinneren, hoe heerlijk zij hebben gespeeld en gewandeld in Sterrebos en Volkspark. Het begon met een paar boompjes, toen een laantje en daarna nog een tweede. Vervolgens verbreding van een weg, dan een dijkje aanleggen. Inderdaad u heeft het gezien een armetierig groenstrookje is over. Net genoeg om ,,de hond uit te laten". Zo is het helaas ook op veel andere plaatsen gegaan. Na het succes van vorig jaar organi seren het Open Jongeren Centrum Schiedam Noord en het werklozen- projekt de Trechter een grandioze open jongeren dag in het alom bekende Passage Theater. De be- wuste datum is 20 december. Het O.J.C. heeft een jaar lang aktiviteiten georganiseerd, zoals films en muziekgroepen, in het noorden des gemeente Schiedam. De Trechter is een projekt voor mensen zonder werk met een infor- matiewinkel voor alle problemen die rond je werk voor kunnen komen en ook een ontmoetingscen- trum voor mensen zonder werk. Nu organiseren ze samen het feest in de Passage. Nu rijst de vraag natuurlijk op, WAT GEBEURT ER DIE DAG ALLEMAAL? Een heleboel, en wel dit: In het bio theater worden continu films gedraaid. Een paar voorbeel- den: De film "THE HEART OF THE SUN" en een film over JANIS JOPLIN. Tussen door worden maatschappij-kritische films ge draaid, bv. over werkloosheid en dienstplicht. Ook zitten er muziek films bij zoal.s die van FLEET WOOD MAC. Over muziek gesproken, meteen als je binnen komt worden er klanken vanuit de discohoek naar je toege- waaid, dit gebeurt door middel van de discotheek SIRO. Om een uur of drie begint de nieuwe nu, al bekende Nederlandse popgroep the mo voor je te spelen, de groep heeft een nummer genaamd 'NAN CY' in de tipparade staan. Ze hebben pas een debuutelpee ge- maakt en die meteen maar uitge- bracht in heel Europa, AustraliS, Japan en Canada. Dat belooft wat met deze groep. In de foyer spelen folkgroepjes, zelfs eentje uit Nieuw Zeeland! 's Avonds treedt de "HOUSEBAND" op, een stevig swingende band die steevast voile zalen trekt. Natuurlijk kan je ook broodjes en drank kopen. Deze hele dag kost zege en schryve maar zes[6] guldenljes!!! De festl- viteit begint om 2 uur's middags en duurt tot een uur of 11 's avonds. Tot ziens dan???

Noorder Akkoorden | 1980 | | pagina 5