Lentepracht HIPKE Programma van straatvernieuwingen in 1981 Maak zelf eens een echte Nasi Goreng Aktiviteiten voor de kinderen van 6 tot 12 jaar Derde fase aanleg Park Kethel Voor snelle beslissers... Palmpasen Dagonderwys voor volwassenen bestaat vyfjaar PAGINA 5 VwrdcrAkkoonkn 1 april 1981 Nu is V de Lente die testeert. Legt zij haar ml op de natuur. En ieder volgt met heilig vuur. Geen uit haar rij die deserteert. De Crocus nummer een gems in bontig wit-geel-paars gekleed. Met goudbazuin blazens gereed volgt de gulden Trompetnarcis. Het wordt een hele lange rij. Teveel om iedereen te roemen. Een wil ik nog bij name noemen: t Klein hoefblad is er altijd bij. D.B. HUWELIJKSKAARTEN Zeewaardig Polyester motorjacht. Fairline met flying bridge, type 32. s W Hebt u er wel eens over gedacht zelf een echte oosterse maaltijd te berei- den? Dat kan tegenwoordig heel makkelijk. Van zeer uitgebreid tot uiterst eenvoudig. Neem nou eens Nasi Goreng. Bij gebruikmaking van de juiste ingredienten is zoiets in 15 minuten gepiept. Met de voorbereiding bent u ongeveer 35 minuten kwijt. Maar din hebt u ook een oosterse hap op tafel gebracht, waarvoor de kok van uw vaste chinees-indische restaurant best even de muts zou willen afnemen. Ingredienten: 500 gram droogkokende rijst 50 gram Conimex boemboe nasi goreng; eieren; 250 gram kleine stukjes ham of gaar vlees; zout naar smaak; olie; 1 prei; 1 gesnipperde ui. Bereiding: Kook de rijst en laat deze afkoelen. Wel de inhoud van een zakje boemboe nasi goreng zoals op de gebruiksaanwijzing staat aangege- ven. Fruit de boemboe samen met de ui in olie waarna u de ham of het vlees toevoegt. Daarna de fijnge- sneden prei en even later de afge- koelde rijst. Het geheel op een matig vuur onder voortdurend roe- ren nog 10 minuten doorbakken. Van de eieren een omelet of spie- gelei bakken. Bij het opdienen van uw Nasi Goreng de schotel met reepjes omelet of spiegelei en wat atjar tjampoer (Indisch tafelzuur) garneren. Wilt u de nasi scherper maken, doe er dan wat Conimex sambal bij. Slamat Maken, Smakelijk Eten! Woensdag 8 april: zelf decors bouwen en theater spelen. Aanvang: 14.00 uur tot 16.00 uur. Zaal: de Blauwe Brug. Entree: 1,50. Als je naar deze theatermiddag toe wilt komen kun je misschien thuis al wat leuke ideetjes verzinnen. B.v. wat voor een soort decor wil ik gaan maken en van wat voor soort materiaal. of: welk verhaal wil ik gaan uitspe- len enz. Zaterdag 11 april: jongens en meis- jes hier heb je dan uiteindelijk een aktiviteit, waardoor vele kinderen om gevraagd is. Een disco speciaal voor de kinderen van 6 tot 12 jaar. Na veel zoeken hebben we eindelijk een meneer gevonden die voor jullie disco wil draaien. We hopen dat dit een groot succes wordt zodat we het meerdere keren kunnen gaan doen, b.v. een keer in de maand. Zaal: De Blauwe Brug. Aanvang: 14.00 uur tot 16.00 uur. Het kost: f 2,00. Dinsdag 14 april: Volksdansen Aanvang: 10.00 uur tot 12.00 uur. Zaal: De Blauwe Brug. Entree: 1,00. Omdat het volksdansen met carna- val zo'n groot succes was willen we dit nu weer een keer herhalen. Zoals jullie kunnen lezen is deze aktiviteit op een morgen, het valt n.l. in de Paasvakantie. Meer aktiviteiten die door ons in de Paasvakantie worden georgani- seerd kunnen jullie in de volgende Noorder Akkoorden lezen. Nu iets heel anders. De eerste week van Augustus orga- niseert de Werkgroep Jeugdwerk een KAMP. We hebben een leuk kamphuis kunnen bespreken in Haamstede. Het kamphuis staat vlakbij het bos, strand en de duinen. Het is ongeveer 1 uur en 30 min. rij den. Een tijdje geleden hebben we op de scholen een enquete gehouden wie er wel of niet op vakantie ging. Een hoop kinderen gingen niet op vakantie. De kin deren die niet op vakantie gaan kunnen, als ze dat tenminste willen met ons kamp mee. Ook kinderen die wel op vakantie gaan kunnen mee, maar de kinderen die niet op vakantie gaan hebben wel voorrang. Datum: van 3 augustus tot en met 7 augustus. Prijs: deze hele week kost je maar 75,-. Voor meer informatie kun je bellen naar 701043 of 702207. Vragen naar: Yvonne, Anne of Jaqueline. Alsje mee wilt kom je dan opgeven voor 30 april. Er kunnen niet meer dan 40 kinderen mee. Dan is er nog een nieuwtje. We willen een kinderkrant gaan op- richten. Dit zal een krantje worden waar kinderen hun belevenissen in kunnen schrijven en nog veel meer leuke dingen b.v. tekeningen enz. Nu willen we graag weten wie er zo'n krantje zou willen ontvangen. Als je een krant wilt, kom je dan opgeven bij de Blauwe Brug. Schryf alvast een leuk stulge en kom je opgeven voor: 25 april. Werkgroep Jeugdwerk - Mozart- laan 82 (hoek Ed. v. Beinumlaan), tel. 701043. De gemeenteraad van Schiedam is ak- koord gegaan met een voorstel van burgemeester en wethouders een kre- diet van 1.076.000 beschikbaar te stellen voor de aanleg van de derde fase van het Park Kethel. Kort samen- gevat omvat deze derde fase de gebie- den uitloper rich ting Bachplein, strook Woudhoek-Zuid en de uitloper Harre- schieden dat de overgang naar Midden- Delfland-stad geleidelijk verloopt en bovendien zodanig dat vanuit loopt en bovendien zodanis dat vanuit noordelijke richting komend het uit- zicht op de voor dit gebied karakte- ristieke eiementen zoals boerderij en erf, gewaarborgd blijft. Er is nog een vierde strook-Woudhoek- Noord (ten westen van de Harreweg) waar gerealiseerd worden een akker met houtwal, een akker met kruiden- vegitatie, een lager gelegen weide, een hoger gelegen weide die kan dienen als speelweide en een bosstrook. Op een strook aan de oostzijde van de Harreweg is een plaats voor een moge- lijke schoolwerktuin (natuur-educatief terrein) waarvoor t.z.t. een apart kre- diet moet worden gevoteerd, twee weidestroken voor beweiding met jong vee, een terrein met in hoofdzaak een natuur-educatief karakter en een smalle grasstrook tussen twee water- parti jen met gras- en kruidenbegroeii'ng. Er zijn in het thans onderhavige gebied de nodige fiets- en wandelpaden ge- pland, waardoor de toegankelijkheid (en de doorgangsmogelijkheden) en daardoor het gebruik bevorderd wordt. Omdat er en kele waterpartijen in het gebied zijn opgenomen mede nood- zakelijk voor de waterberging zullen er mogelijkheden voor de vissport aan- wezig zijn. Bij de uitwerking van de derde en vier de fase van het park wordt er rekening gehouden met de aanleg van een ruiter- route. Het geprojecteerde ruiterpad langs de Harreweg vormt een deel van een (grotere) ruiterroute die t.z.t. zal beginnen en eindigen bij een boerderij aande Kerkweg. i 1.WM. UUAIiWI, \'«-V Met twee Volvo diesels, elk 106 pk (goed voor 30 km/u) afm. 10 k 3,5 0,9 mtr. 2 hut- ten 6-8 slaapplaatsen zwemtrap met platform marifoon verwarming wal-aansluiting accu-opladers omvormer voor 220 v. intercom dieptemeter ankerwinch davids bijboot motor winterkleed over gehele schip. Het geheel als nieuu/. Nieuwprijs huidige staat 235.000,— Vraagprijs 135.000,— Tel. (010) - 73 10 11 (tst. 11), na 17.30 u. (010) - 26 21 41 De dienst Gemeentewerken Schie dam zal gedurende het jaar 1981 straatvernieuwingswerkzaamheden uitvoeren in de ondervermelde straten: Edisonplein en omgeving - start le kwartaal, klaar in 2e kwartaal, Rozenburgerstraat en omgeving - start in januari, klaar in mei. Hoogstraat - start in eerste helft 1981. Van Smaleveltstraat en omgeving - start in mei, klaar in September Prins Bernhardlaan - start in februari, klaar in april. Singel en omgeving - start in juli, klaar in november. Dwarsstraat en omge ving - start in 4e kwartaal, klaar in 1982. Westvest - start in januari, klaar in maart. Nieuwe Waterweg- straat - start in maart, klaar in juni. Johan de Wittsingel en omge ving - start in oktober, klaar in 1982. Winkelcentrum ,,De Ketel" - start nog niet vastgesteld. Voor het beheer en onderhoud van de wegen in de stad moet de dienst Gemeentewerken elk jaar opnieuw veel werk verrichten, vaak van een omvangrijk karakter. Het gaat daarbij om: a. de straatvernieuwingen, b. de her-bestratingswerkzaamheden, c. asfalteringen en d. het zg. kleine onderhoud". Bij de straatver- nieuwing gaat het vaak om een totale aanpassing van de straat, met een her-indeling van de woon- omgeving, het zg. verblijfsgebied. Voor dit groot onderhoud" stelt de onderafdeling Bestratingen van Gemeentewerken een meer-jaren programma op, dat jaarlijks wordt aangepast. Vaak is een lange tijd van voorbereiding nodig voordat met de uitvoering van de straatver- nieuwingsplannen kan worden be- gonnen. Onder het wegdek liggen in de ondergrond van de straten heel wat kabels en leidingen. Het diepst ligt de riolering, vernieuwing begint dan ook met de rioolbuizen. Verder de leidingen voor gas en water, de kabels voor de elektriciteit en de CAI en niet te vergeten de telefoon- leidingen van de PTT. Al deze kabels en leidingen moeten een plaats krijgen in de grond onder de straat. In de vaktaal spreekt men van een ,,ondergrondse infrastruc- tuur". Het uitgangspunt is nu, dat eerst al het werk aan deze kabels en leidingen wordt gedaan, voordat aan de nieuwe bestrating wordt begonnen. Het in de aanhef van dit artikel vermelde tijdschema slaat op de bestratingswerkzaamheden en niet op het voorafgaande onder- grondse werk. Dit ondergrondse werk wordt uitgevoerd door ploe- gen mensen van verschillende diensten. Willen ze elkaar niet in de weg zitten, dan moeten de werkprogramma's wdl na elkaar worden uitgevoerd. Elke dienst heeft dan de mogelijkheid om zo snel mogelijk te werken, wat een kostenbesparing geeft. Het zal duidelijk zijn dat er een goede planning nodig is, om al deze werkprogramma's op elkaar af te stemmen. Al dit werk verstoort de ondergrond van de bestratingen. Als de gegraven sleuven na het leggen van de leidingen en kabels weer zijn gedicht, moet rekening worden gehouden met de na-zak- kingen van de ondergrond, die tijd nodig heeft om zich te herstellen. Daarom is het van belang dat er een ruime tijd ligt tussen het graven in de grond en het uitvoeren van de straatvernieuwing, die het sluitstuk is van alle werkzaamheden. Het principe is dat na het aanbrengen van de nieuwe bestrating er geen ingravingen voor ondergrondse ak tiviteiten meer nodig zullen zijn. Alle diensten en bedrijven streven hiernaar, maar in de praktijk is het niet voor 100% mogelijk. Bijvoor- beeld wanneer er zich storingen voordoen. In Schiedam is er voor gekozen om bij elke vernieuwing van de on dergrondse infrastructuur" de in- gravingssleuf zo beperkt mogelijk te houden en de sleuf weer snel provisorisch dicht te straten. Pas nadat alle werkzaamheden aan kabels en leidingen gereed zijn, heeft de algehele vernieuwing van de bestrating plaats. Ondanks dat meerdere diensten na elkaar in de straat wroeten, heeft deze werkme- thode het voordeel dat de straat in zekere mate toegankelijk blijft, zowel voor de bewoners als voor het verzorgende verkeer. Dit neemt niet weg dat de bewoners toch overlast ondervinden van het werk in de straat. Dit is helaas onvermijdelijk, ook al doet elke betrokken dienst zijn best om de overlast zo beperkt mogelijk te houden. 1 -t Beste jongens en meisjes, van 6 tot 12 jaar, De Instuif ,,De Woudlopertjes" gaat voor de vijfde maal op 11 april a.s. van 2 tot 4 uur Palm- paasstokken maken en zullen deze dan net als de jaren daarvoor naar de ,,Driemaasstede" brengen. We worden begeleid door muziekkorps De Juliana- band. Kaartjes voor deze middag kunnen jullie afhalen bij mevr. van Zessen, Heijermansplein 254, alleen op vrijdagmiddag 10 april. Ze kosten 2,00. We willen alle jongens en meisjes vragen die niet op de Instuif komen, maak jullie thuis een mooie Palmpaasstok en dan gezellig met ons mee. We vertrekken om plm. 4 uur van het Dienstencentrum ,,De Woudhoek" iedereen kan dan jullie mooie stok bewonderen. Tot ziens op 11 april a.s. Het bestuur ,,De Woudlopertjes" Het dagonderwijs voor volwassenen beter bekend als de "Moedermavo' bestaat vijf jaar. Sindsdien hebben velen hun Mavo-diploma behaald. De Moedermavo's verheugen zich nog steeds in een grote belangstel- ling. De activiteiten hebben zich intussen uitgebreid. In Schiedam en Vlaardingen worden aanslui- tend conversatie-cursussen Frans, Duits en Engels georganiseerd. In Vlaardingen is de dagschool uitge- groeid tot een volledige scholenge- meenschap, bestaande uit Mavo, Havo en Atheneum, die steeds meer belangstellenden trekt. Vooral vrouwen voelen zich aange- trokken tot dit soort onderwijs. De eerste aanzet is bij praktisch ieder een gelijk: weg uit die eeuwige sfeer van poetsen, boenen, koffiedrinken bij de buurvrouw en wachten tot man en kinderen thuis komen. Op de achtergrond zit vaak het idee van de herkansing, dat met de opgevijzelde en meer uitgebreide schoolkennis zich nieuwe perspec- tieven zullen openen: een baan buitenshuis of de basis voor een verdere gerichte studie. Daarnaast spelen de sociale contac- ten van de leerlingen onderling een hartig woordje mee. Op school zijn ze niet de vrouw van Jan en de moeder van Keesje, maar gewoon weer zichzelf, als vroeger en ze worden als zodanig gewaardeerd. Maar dijkwijls is de uitbreiding van de geestelijke bagage voldoende argument. Het onderwijs is afgestemd op de mogelijkheden voor volwassenen. Zo behoeft er slechts in zes vakken examen te worden gedaan, zowel voor Mavo, Havo als Atheneum. Op de scholen voor de jeugd moet er in zeven vakken examen worden gedaan. Bovendien kan er per vak examen worden gedaan. Voor ieder voldoende afgelegd examen wordt een certificaat afgegeven. Zo kan men in gedeelten het volledig diplo ma behalen met dezelfde mogelijk heden tot verdere studie als voor het diploma behaald op scholen voor de jeugd. De school is echter niet alleen bestemd voor vrouwen. Om hem ook aantrekkelijk te maken voor mannen, is men van plan een cursus voor computerkunde te or- ganiseren. De mannen komen ook aan hun trekken op de avondschool voor Mavo, Havo en Atheneum, die gevestigd is aan de Claudius Civilis- laan te Vlaardingen. Hier is de keuze in vakken veel uitgebreider. Behalve de moderne talen, kunnen er lessen gevolgd worden in de exacte vakken en economie. De avondschool biedt dezelfde faciliteiten als de dag school. Verder verwierf de school bekend- heid door het organiseren van buitenlandse reisjes, zoals naar Londen, Parijs en naar de winster- sport. Wilt u nog meer informatie, dan kunt u bellen naar: 010-701074 L.B. 1 1

Noorder Akkoorden | 1981 | | pagina 5