cfuwelier Boot orona HIPKE ,,'t Centrum" De oude comtoise Nieuwe aktie tegen Rijksweg 19 door Midden-Delfland Dienstencentrum „De Woudhoek" Fuchsia's vol knop 1,75 Grote chrysantenplant 1,75 Avond- fietsvierdaagse Bedevaart St. Liduina Nieuwe motor voor wachtschip ,,Alewyn de Groot" 10e EO-Familiedag PAGINA 3 27 mei 1981 Stichting Raad voor het Bejaardenwerk Heyermansplein 36 - Schiedam - Telefoon 70.95.55 EEN NIEUW HORLOGE OF EEN SIERAAD KOOPT U BIJ DE VAKMAN Bloemen- Plantenkiosk ft Laan van Bol'es - Schiedam Net iets beter, veel goedkoper VERLOVINGSKAARTEN Uw adres voor een goede fiets •en bromfiets Noordeinde 2 - Kethel Telefoon 706874 Tevens alle reparaties Niets heeft hij geboet aan kracht. Rad raderwerk en assen - lang geleen op gang gebracht - bleven zonder hap 'ren passen. Trots de eenvoud, eens betracht, blijft V gaan en slaan verrassen. fVint zelfs nog dagelijks aan pracht, klokmakers sobre klasse. Z'n tik beheerst, boers trage tred zaadstrooiend over akker gaand\ In zelfde maat, klieft kop 'ren bled als scherpesikkel, koren slaand'. En't belbrons, hamerslag genet, klankvol herhaald, de uren maant. D.B. 1 i*raai'fl*>n .1991 1.1KMNK1M II Het dienstencentrum stelt zich ten doel een ontmoetingsplaats voor ouderen te zijn. Ook anderen, bij voorkeur boven 25 jaar, die er behoefte aan hebben er overdag eens uit te zijn, zijn welkom. aast het vrijblijvende ontmoeten, kan men meedoen aan de volgende aktivi- teiten: SPREEKUUR Leiding dienstencentrum dagelijks (liefst na afspraak) Stichting Gezinsver- zorging, woensdagmorgen van 8.45- 9.45 uur in flat 36 WL1 WARME MAALTIJDEN Op maandag, woensdag en vrijdag om 12.00 uur kunt u warm eten in het dienstencentrum. Wilt u hiervan gebruik maken dan moet u dit voor 9.30 uur opgeven bij het dienstencen trum, bij mevr. den Herder of bij mevr. Vermeulen. De prijs voor een maaltijd bedraagt voor ziekenfondsleden 5,50 en voor particulieren/7,-. Deze maaltijden kunnen eventueel bij u worden thuisbezorgd. VRIJWILLIGERS/STERS HUISBEZOEKDIENST Als u prijs stelt op een bezoekje, eens naar buiten gaan met iemand of een boodschapje doen, dan kunt u ons bellen, tel. 709555. Wilt u aktief zijn en eens iets voor een ander doen, belt u dan ook. VASTE AKTIVITEITEN Maandagmorgen Yoga voor ouderen 3,50 per keer. Kreatieve handvaardigheid van 10.00- 12.00 uur. Kosten 2,- per maand in flat 36 lste etage. Maandagmiddag Engels voor beginners. Dinsdagmorgen Gvmnastiek van 9.15-10.00 uur in de rekreatiezaal. Kosten 3,50 per maand. (Tijdens de gym is de zaal gesloten.) Teken en schilderles van 10.00-12.00 uur in flat 36 WL1. Kosten 4,50 per maand. Dinsdagmiddag Welfare van 14.00-16.00 uur in de rekreatiezaal. Deelname gratis. Dinsdagavond Biljartgroep van 19.00-22.30 uur in de rekreatiezaal. Kosten/4,- per maand. Woensdagmorgen Instuif van 10.00-12.00 uur in de rekreatiezaal. Kosten 1,- per maand. Donderdagmorgen Stijldansen van 10.00-11.00 uur in de rekreatiezaal. Kosten 4,50 per maand. Vrijdagmorgen Volksdansen van 10.00-11.00 uur in de rekreatiezaal. Kosten 3,50 per maand. Vrijdagmiddag Engels gevorderden. SERVICE AANBOD Dameskapsters Elke donderdag en vrijdag vanaf 10.45 uur in de kapsalon. Graag uw handdoek meebrengen en s.v.p. voor 12.00 uur aanwezig zijn. Herenkapper Elke week op maandag morgen van 11.00-13.00 uur. PEDICURE Iedere dinsdag en woensdag vanaf 8.00 uur 's morgens. Behandeling na af spraak. Graag uw handdoek meebren gen, tel. 70.95.55. KOOKLESSEN VOOR OUDEREN (speciaal voor mannen) Georganiseerd door de Stichting Huis- houdelijke Voorlichting. Op dinsdagmorgen van 9.30-11.30 uur. 12 lessen 45,- elke maaltijd 3,-. Vooraf opgeven bij: Dienstencentrum ,,De 4 Molens", tel. 705500; Dienstencentrum ,,De Woud hoek", tel. 709555. Meer bewegen voor ouderen in het water Door het sportfondsenbad in Schiedam wordt in samenwerking met beide dienstencentra Reaktiveringszwemmen georganiseerd. Kosten 2,25 per keer, na afloop krijgt u een kopje koffie en kunt u nog even bijpraten. Indiennodig kunt u tegen betaling ge bruik maken van ons vervoer, tel. 77.95.55. Praatgroep voor ouderen Er kunnen nog deelnemers bij Aktiviteiten in De Blauwe Brug Dinsdagmorgen van 10.00-12.00 uur spreekuur. Kreatieve handvaardigheid: o.a. pit- rieten, makrame, pottenbakken 4,- per maand en materiaalkosten. Gymnastiek kosten 3,50 per maand. Yoga voor ouderen 3,50 per maand voor 65 ers en 4,- voor niet 65 ers. De avond -fietsvierdaagse wordt dit jaar voor de 4e maal gehouden en wel op 1, 2, 3 en 4 juni a.s. De gemiddelde afstand per avond is ca. 25 km.met dien verstande dat binnen een straal van 10 km. vanaf Schiedam zal worden gere- den. De tochten kunnen zowel individueel als in groepsverband gereden worden, het tempo kan men dus zelf bepalen. De avond-fietsvierdaagse is be- doeld om gezinnen, verenigingen, groepen, scholieren e.d. alsmede de individuele fietser in het kader van de recreatieve tijdsbesteding vier sportieve en gezonde avonden te bieden. Er zal een team van motorrijders van de M.T.C. Schiedam aanwezig zijn om de fietsen te begeleiden en veilig heen en terug te brengen. De start en de finish zal ook dit jaar weer zijn op de Wielerbaan Schie dam in het sportpark Harga. Vertrek vanaf 18.30 tot 19.15 uur. De inschrijving kan geschieden bij alle kantoren van de Bondsspaar- bank en bij het V.V.V. kantoor. het betalingsbewijs fungeert tevens als deelnemerskaart. Dr. Wibautplein 15 - Telefoon 70 69 05 Op 20 juni a.s. organiseert de St. Luduinavereniging Schiedam de jaarlijkse, landelijke bedevaart ter ere van St. Luduina van Schiedam. Vorig jaar werd het zesde eeuwfeest van haar gevierd met een kerk vol pelgrims, ook dit jaar rekent de vereniging op een gelovig enthou- siasme. Op 20 juni ziet de viering er als volgt uit: Om 11.00 uur Pontificate hoogmis met als hoofdcelebrant Mgr. Henderikse, oud-hulpbis- schop van Utrecht. Om 14.00 uur Kruiswegoefening en om 15.00 uur Stille Omgang. Om 16.00 uur volgt een plechtig sluitingslof met preek van Mgr. Hendrikse. Alle aktiviteiten zullen plaatsvin- den in de kerk van St. Liduina - O.L.V. v.d. Rozenkrans, Singel 104 te Schiedam. Voor alle verdere inlichtingen kunt u terecht bij de St. Liduina-vereni- ging, Jan van Avennestraat 27 te Schiedam, tel. 265430. Op 23 mei j.l. maakte het wacht schip ,,Alewijn de Groot" (van Burgemeester van Haarengroep Schiedam) een geslaagde proef- vaart. De uit 1928 daterende 44 PK Kromhout-gloeikopmotor was to- taal versleten en werd vervangen door een 116 PK Deutz-diesel. De totale kosten (aanpassing van fun- daties en schroef waren ook nood- zakelijk) waren aanzienlijk. Dank zij een grate mate van zelfwerk zaamheid, een belangrijke ano- nieme gift en een gift van f 5000,— van het Nationaal Jeugdfonds kon men de financiering rond krijgen. Op zaterdag 30 mei a.s. zullen enkele tienduizenden mensen naar Utrecht trekken om in de Jaarbeurs de lOe-Familiedag mee te maken. De verdere groei van de EO zal op deze Familiedag tot uiting komen met o.a. de presentatie van de aktie 3xM (More Message in the Media Meer Evangelie in de Ether). Uit de hele wereld zullen leidende figuren van evangelische media organisaties op de EO-Familiedag aanwezig zijn en daar spreken over de mogelijkheden, die er zijn voor de evangelieverkondiging via radio en televisie over de gehele wereld. Verwacht worden o.a. dr. Paul Freed van Trans World Radio, drs, Abe van der Puy van de Stem van de Andes HCJB), dr. Bob Bowman van Far East Broadcasting Com pany en verschillende anderen. Op deze EO-Familiedag zullen o.a. spreken EO-voorzitter ds. W. Glas- houwer, Henk Binnendijk en de Afrikaanse predikant Shadrach Maloka. Verder zullen er verschillende mu- zikale onderdelen zijn, waaronder veel samenzang, o.l.v. Arie Pronk. Voorts is er voor de zeven a acht duizend kinderen een apart kinder- programna met tal van afwisselen- de onderdelen. Dit feest voor de kinderen (van 4-12 jaar) staat onder deskundige leiding van Aad en Coby van der Sande en zo'n 200 medewerkers. De EO-Familiedag begint om 10.00 uur en is om circa 16.00 uur afgelopen. Schiedam-R(jsw(jk November vorig jaar heeft de Tweede Kamer besloten dat RW 19 moet worden aangelegd. De media hadden hier ruime aandacht voor. Weinig of geen aandacht is gegeven aan de twee voorwaarden die door het CDA werd gesteld, zo vindt deze partij. Het CDA - haar stellingname is doorslaggevend in de huidige poli- tieke verhoudingen - zou pas instemmen met aanleg, als uit een nog te verrichten onderzoek zou blijken, dat de weg aanvaardbaar in het landschap kan worden ingepast. Bij de uitslag: ,,Ja, aanvaardbaar" zou men bovendien nog bekijken of geld op de begro- ting niet beter aan andere rijkswe- gen zou kunnen worden besteed (prioriteitenafweging) Doordat deze twee voorwaarden weinig aandacht hebben gekregen, zijn velen gaan denken dat de aanleg zonder meer doorgaat, ten onrechte. De strijd en Midden-Delfland zijn nog lang niet verloren: onlangs heeft een aantal mensen zich gebundeld in de nieuwe Werkgroep Stop Rfjksweg 19 Er zijn vele argumenten tegen de bouw van de weg. Enkele daarvan duiden wij hieronder aan. Inpassing mogelyk? De weg betekent een ernstige beeld- en rustverstoring voor een toch al aan alle kanten bedreigd gebied. Oplossing voor files elders? De bestaande Rijksweg (RW 13) tus- sen Den Haag en Rotterdam heeft vrijwel nooit files. Er is op deze weg zeker nog plaats voor meer autover- keer. Bovendien zijn er goede aanwijzingen, dat de groep van het autoverkeer betekenisvol afneemt. En: indien nodig kan RW 13 worden verbreed. Voor de pro- blemen bij Delft en Overschie zijn dan goede oplossingen mogelijk. Midden-Delfland rust- en recreatiegebiedMidden-Delfland moet volgens de overheidsplannen bufferzone worden (blijven), d.w.z. wezenlijk anders dan de drukte van de steden eromheen. Het is nu nog een rust- en recreatiegebeid voor velen (in principe). Een rijksweg er dwars doorheen tast deze waarden sterk aan. Meer overlast in de steden. Een nieuwe Rijksweg aanleggen bete kent dat er meer auto's tussen de steden (Haagse en Rotterdamse agglomeraties) gaan rijden en in de steden terecht komen. M.A.W.: meer geluids- en stankoverlast voor duizenden, toch al zo geplaagde Randstedelingen. Financieel. Per kilometer weg behoort RW 19 tot de duurste van het land, in een tijd dat het rijk zeer fors moet bezuinigen. De aktiviteiten van de Werkgroep Stop Rijksweg 19 zijn erop gericht de aanleg van deze onnodige weg te verhinderen om zo stad en land voor (verdere) aantasting te be- hoeden. Kontaktadressen: H. Tetteroo, Hoefijzersteeg la, 2611 NP Delft, tel. 015-124128. A. van Rij, Tuinstraat 39, 2613 RB Delft, tel. 015-120862 (thuis), 030- 331328 (overdag).

Noorder Akkoorden | 1981 | | pagina 3