HIPKE Magneet drukkerij MAGNEET DRUKKERIJ Dienstencentrum „De Woudhoek" „'t Centrum" Voor goed drukw Vervilting belaagt het gras Fotowedstryd: met de fiets erop uit Recept van de maand Grenscontroles kosten extra benzine PAGINA 3 22 juli 1981 Stichting Raad voor het Bejaardenwerk Heyermansplein 36 - Schiedam - Telefoon 70.95.55 Uwadres voor een goede fiets en bromfiets Noordeinde 2 - Kethel Telefoon 706874 Tevens alle reparaties FAMILIEDRUKWERK Vooraluwzakelijken ookfamiliedrukwerk waareisen van kwaliteitaan worden gesteld (dus geen sneldruk). Een goedprodukt verdient de aandacht van de vakman, die weet wat u nodig heeft en meer doet dan dupliceren. Kom eens langs bij Algerastraat 12 's Gravelandsepolder Schiedam of maak telefonisch een afspraak v. vooreengesprekbijuofbijons telefoon 622 422. jiJtl ft I'l'iiBJlf .lVVlin .lKK<HH1lrll Het dienstencentrum stelt zich ten doel een ontmoetingsplaats voor ouderen te zijn. Naast het vrijblijvende ontmoeten, kan men meedoen aan de volgende aktiviteiten. SPREEKUUR Leiding dienstencentrum dagelijks (liefst na afspraak). WARME MAALTDDEN Op maandag, woensdag en vrijdag om 12.00 uur kunt u warm eten in het dienstencentrum. Wilt u hier- van gebruik maken dan moet u dit voor 9.30 uur opgeven bij het dienstencentrum, bij mevr. Ver- meulen of bij mevr. Den Herder. De prijs voor een maaltijd bedraagt voor ziekenfondsleden 5,50 en voor particulieren 7,--. Deze maaltijden kunnen eventueel bij u worden thuisbezorgd. VRD WILLIGERS/ sters Als u prijs stelt op een bezoekje, eens naar buiten gaan met iemand of een boodschapje doen, dan kunt u ons bellen, tel. 709555. Wilt u aktief zijn en eens iets voor een ander doen, belt u dan ook. VASTE AKTIVITEITEN IN DE WOUDHOEK We starten weer op 31 augustus met de aktiviteiten, o.a. Yoga voor ouderen, gymnastiek, kreatieve handvaardigheid, welfarewerk, te- ken- en schilderles, stijldansen, volksdansen, biljartgroep, engels (beginners en gevorderden), praat- groep voor ouderen. "INSTUIF" De wekelijkse kontaktmorgen op woensdagochtend van 10.00-12.00 uur in de zaal. Gaat in juli en augustus gewoon door. Kosten/ 1,-- per maand. SERVICE AANBOD DAMESKAPSTERS. Elke don derdag en vrijdag vanaf 10.45 uur in de kapsalon. Graag uw hand- doek meebrengen. Door vakantie zijn de kapsters 23/7 en 30/7 niet aanwezig. 24/7 en 31/7 zijn ze er wel maar dan's morgens om 8.00 uur. HERENKAPPER. elke week op maandagmorgen van 11.00-13.00 uur. 27/7 is de herenkapper afwe- zig. KOOKLESSEN VOOR OUDE_ REN (speciaal voor mannen) Georganiseerd door de Stichting Huishoudelijke Voorlichting. Starten in September. Kosten voor 12 lessen 55,-. Opgeven bij: Dienstencentrum "De 4 Molens" tel. 705500; Dienstencentrum "De Woudhoek" tel. 709555. REAKTIVERINGSZWEMMEN In het sportfondsenbad worden weer twee open dagen georgani seerd. Op maandag 7 September en op maandag 14 September kunt u gratis meedoen en zo kennis maken met het REAKTIVERINGS ZWEMMEN. De lessen zijn op beide dagen van 10.30 - 12.00 uur en's middags van 14.30 - 16.00 uur beide keren zijn er twee lessen van drie kwartier. WANDELING IN HET BEATRIX PARK In augustus of September willen wij een wandeling door het park en de Heemtuin organiseren. De wandeling zal door het park en de heemtuin voeren, met een be- zoek aan het pannekoekhuis. Heeft u interesse, geeft u dit dan aan ons door, tel. 709555. Ook minder validen kunnen met ons mee, wij zorgen voor vervoer. Nieuwe aktiviteiten in September: TONEELGROEP VOOR OUDEREN Er zijn plannen om een toneelgroep te starten in het dienstencentrum "De Woudhoek". Bij voldoende deelname kan de groep in Septem ber starten. Er zal wekelijks gere- peteerd worden op een middag of avond. Als u interesse heeft kunt u zich opgeven bij het dienstencen trum, tel. 709555. REANIMATIEKURSUS In het nieuwe seizoen zullen we deze kursus in het dienstencentrum organiseren. Ouderen, die vitaal genoeg zijn, kunnen zich hiervoor opgeven. De kosten zijn 17,50. De kursus wordt georganiseerd op een middag en/of avond. Er moeten minimaal 15 deelnemers /sters zijn. U kunt zich opgeven bij het dienstencentrum tel. 709555. TAXIBONBOEKJES VOOR 65 Met ingang van 1 juni 1981 zal ook in Schiedam en Vlaardingen aan houders van pas 65 een korting van 15% worden verleend op taxiritten. De reductie wordt verleend via waardebonnen, die op vertoon van pas 65 gekocht kunnen worden. Het dienstencentrum zal deze boekjes gaan verkopen in de biblio- theek op dinsdag en donderdag- morgen van 9.00-11.00 uur. AKTIVITEITEN IN DE BLAUWE BRUG Starten weer op 18 augustus, met spreekuur, pitrieten, makrame, pottebakken, houtbewerking, gym nastiek en yoga. VISWEDSTRUD "DE WOUDHOEK" Dinsdag 7 juli organiseerde het dienstencentrum een viswedstrijd voor ouderen. De wedstrijd werd gehouden in de vijver voor de Heijermansflat. De opkomst was goed te noemen en de dames hebben zich niet onbetuigd gelaten De visjes lieten zich echter niet al te gemakkelijk aan de haak slaan. De prijswinnaars willen wij langs deze weg nog eens feliciteren. Zelfs een stofzuiger werd er naar boven gehaald. Al met al een geslaagde ochtend en voor herhaling vatbaar. Na de wedstrijd was er de mogelijk- heid om broodjes met vis te gebrui- ken in het dienstencentrum, met als vrolijke noot een gezellig mu- ziekje. 'n controleur dhr. Schaap PEDICURE Behandeling na afspraak op dins dag en woensdag, tel. 705458. Vertlkuteren geeft uw gazon de nodige lucht Het vooijaar is in het land: tijd om weer eens lekker aan de slag te gaan en te genieten van de buiten- lucht. Even wat oude bladeren wegharken, een paar takken snoei- en....Over een paar weken ziet alles er weer pico bello uit, zodat u op warme zonnige dagen languit kunt genieten van uw werk. Eigenlijk is het tuinonderhoud tegenwoordig heel eenvoudig, al geeft het gazon - het hart van praktisch elke tuin - soms wel problemen. Vervilting is daarvan een van de belangrijkste oorzaken: een hinderlijk verschijn- sel dat de grasmat verstikt, zodat lucht, water en voeding niet meer doordingen. Het enige dat daarte- gen helpt, is vertikuleren. Waarom vertikuleren? Gazonvilt is een storend probleem, dat na verloop van tijd de hele grasmat kan laten verpieteren. Maai-afval, dood gras, mossen, vlakgroeiend onkruid vormen sa- men een 'koek' die geleidelijk aan het gazon verstikt. De wortels van het gras hechten zich in die dunne viltlaag. Valt er lange tijd geen regen dan droogt die toplaag uit, waardoor het gras afsterft. Lelijke, kale plekken zijn dan het gevolg. Gazonvilt verstikt niet alleen alles, het is ook een ideale voedingsbo- dem voor ziektekiemen en insekten Het is daarom noodzaak die vilt laag tijdig te verwijderen. De enige manier om dat effectief te doen is vertikuteren: het met een kammen- rad opensnijden van de toplaag, waardoor tegelijkertijd mos en on kruid worden weggetrokken. Al leen geregeld vertikuteren geeft uw gazon de nodige opluchting. U zult er verbaasd van staan, hoeveel afval u uit een ogenschijnlijk prima gazon haalt. Gazon in topconditie Het werken met een zgn. vertiku- teerhark is een zeer zwaar en tijd- rovend karwei, en het huren van een professionele vertikuteermachi- ne loopt al gauw in de papieren. Black Decker introduceert daar om de betaalbare elektrische verti- kuteermachine LR 100, die tegen een introduktieprijs van298,- op de markt wordt gebracht. Ideaal om het gazon in topconditie te houden. De vertikuteermachine heeft veel weg van een elektrische kooimes- maaier. Het grootste verschil is dat er geen gewone maaimessen in zitten, maar een kammenrad met een soort kleine verticale harkjes. De machine is door de werkhoogte hoger en lager te stellen dan ook geschikt voor elektrisch harken. TydeHjke prfjsverlaging De vertikuteermachine LR 100 van Black en Decker heeft een vermo- gen van 380 Wen een werkbreedte van 25 cm. De machine maakt 2400 toeren per minuut. Hij is termisch beveiligd en uitgerust met een kunststof vangbak. U krijgt een vol jaar garantie. De verlaagde prijs van298,- (adviesprijs) geldt alleen tijdens de introduktieperiode Vertikuteren is het grondig verwij deren van gazonvilt. Gazonvilt ont- staat "onmerkbaar" door maai-af- val, vlakgroeiend onkruid, mos en afgestorven gras. Deze "koek" ver stikt geleidelijk aan de grasmat zodat lucht, water en voeding niet meer doordringen. Uw mooie ga zon verpietert.... Gazonvilt van dichtbij. Het verstikt niet alleen, maar is bovendien een goede voedingsbodem voor ziekte kiemen en insecten. Minstens 2 keer per jaar vertikuleren betekent nieuw leven voor uw gazon! Moeiteloos klauwt het kammenrad van de nieuwe Black Decker vertikuteermachine in de viltlaag en verwijdert die. Het enige wat u hoeft te doen is sturen! Opgeruimd staat netjes: een royale verzamelbak van praktische kunst stof vangt het verwijderde vuil op. Gemakkelijker kan het niet.... Elektrisch harken kan ook met de nieuwe Black Decker vertikuteer machine: u zet het kammenrad dan in de hoogste van de 3 standen. Black en Decker verlost u dus ook van dit vervelende karweitje. Tot 1 September a.s. kan iedereen meedoen aan een fotowedstrijd waarbij de fiets centraal staat. Het motto is ,,Met de fiets erop uit" en het gaat vooral om gekke en verrassende foto's die tijdens een fietsvakantie of een fietstocht zijn gemaakt, hetzij in Nederland dan- wel erbuiten. Op iedere foto moet tenminste een fiets voorkomen. Als hoofdprijs wordt een fiets vakantie uitgeloofd, terwijl ook vermaarde merken fietsen en foto/ film-cadeaubonnen als prijzen be- schikbaar zijn. Voor de jeugd is als extra prijs een jeugdracefiets be- schikbaar. Initiatief tot de wed strijd werd genomen door Het Parool, de Stichting Amateurfoto- grafie en de stichting: fiets! Foto's voor deze wedstrijd (maximum- formaat 30 x 40 cm.) kunnen voor 1 September 1981 worden ingezon- den aan: Fotowedstrijd Met de fiets erop uit, postbus 320, 1000 AH Amsterdam. BAHMIGORENG IN EEN HANDOMDRAAI Het zelf maken van Bahmi Goreng is eigenlijk een fluitje van een cent. Binnen een kwartier hebt u zo'n kostelijke, oosterse schotel op tafel staan. Probeert u het maar eens. Aan ingedrignten heeft u nodig: 500 gram mie 100 gram sajoeran kering. bahmi- groenten van Conimex 350 gram gaar varkensvlees (of kip) mespuntje knoflookpoeder zout 3 eetlepels olie ketjap De berelding (15 min.) gaat als volgt: Kook de mie zoals op de verpak- king is aangegeven. Intussen maakt u ook de Sajoeran Kering klaar volgens de gebruiksaanwij- zing. Doe wat olie in een braadpan, voeg er het knoflookpoeder bij en meng het goed door. Pas dan gaat u de olie verhitten. Doe er de gewelde Sajoeran Kering in en fruit ze even aan. Voeg er het reeds gaar-gekookte vlees aan toe en laat het even meebakken. Onder voort- durend roeren goed doorbakken (ongeveer 10 minuten). Serveer uw bahmi met gebakken ei, Conimex atjar tjampoer, kroepoek en/of mango chutney. Geef er sambal oelek bij, als het nog wat pittiger moet zijn. SlamatMakan, Smakelijk Eten! In de drukste periode van het reisseizoen van 1980 hebben de verkeersopstoppingen ten gevolge van grenscontroles aan acht be- langrijke Duits-Oostenrijkse grens- overgangen geleid tot een verspil- ling van bijna 1,5 miljoen liter brandstof. Uit de berekeningen van de Oos- tenrijkse Automobielclub blijkt dat bij een verkeersopstopping van drie kilometer 18.000 liter extra brand- stofverbruik ontstaat. Enkele Westduitse leden van het Europees Parlement hebben on- langs. n.a.v. de Oostenrijkse bere keningen aan de Europese Com- missie gevraagd of de grenscontro les niet wat soepeler kunnen verlo- pen. Juist in de bekende vakantie- periode ontstaat nu een zinloze energieverspilling. Binnenkort wordt er een rapport verwacht waarin een werkgroep van de Euro pese commissie de nodige maatre- gelen zal aandragen om het verkeer aan de grensovergangen te bespoe- digen. HOLLAND SCHIEDAM CENTRUM

Noorder Akkoorden | 1981 | | pagina 3