HIPKE "tofluuismf 15,95 Orgelconcert in de Oud Katholieke Kerk te Schiedam Dansen in "Landvreugd" Tijdelijk minder metrotreinen in de avonduren emVAMWX X. Postzegelnieuws van ,,Menu dag" nu per telefoon 020-219121 Open tuinfeest by de Burgemeester van Haaren groep Speel-O-Theek ikkie Wykvereniging Groenoord heeft meer potjes op't vuur VOOR WARME GEBAKKEN EN VERSE VIS NAAR Katteliefhebbersopgelet! PAGINA 5 ■XtirfrrAkk—rfrw 16 September 1981 GEBOORTEKAARTJES »r f Deolielamp, veracht, geweerd 1\OSt(ll2W om haarspaarzaam, schamellicht, wordt weergeliefd, jafel begeerd; doet opnieuw, van ouds haarplicht. Men heeft haar welgepromoveerd totn lamp van A ladins gewicht. Een lamp die kamers schijnvolsfeert, in 'n naar dennen geurend licht. Met olie, rijkgeparfumeerd, welriekend haar katoen doordrenkt, weet d'oude lamp zich weer geeerd. Wanneer zij brandend sferen wenkt, haar zo bekend, doch lang ontbeerd: voelt men in stilte wat zij denkt. D.B. R.de Jaqer b.v. HOF VAN SPALAND 10 Maak nu kennis met de Euro kattenbakkorrel grote baal, 22,5 kg nu ALS KENNISMAAK-ATTENTIE: Gratis bij een grote baal kattebaksteentjes doos kattesnoepjes t.w.v. 3,75 Diepvries honden-en kattenvoer o.a. pens, hart, lamshart, lever, paarde-, rund-, kopvlees, zeevis. Balen hondevoer, extra voordelig, o.a.: Doko, Pitam,Hols,Wielco CA Wielco diner 10kg, nu Staatjes hondekauwgom, 4 voor 1 Als aktie 25 voor 3,95 c4a^( tt&KM Winkelcentrum Spaland 2 fachter Koffleshop) Schledam-Kethel 010-714871. Gedurende de periode, dat het Stedelijk Museum door reparatie- werkzaamheden aan de centrale verwarming gesloten is, zullen de concerten onder auspici&n van de vereniging „Vrienden van het Ste delijk Museum Schiedam" plaats- vinden in de Oud Katholieke Kerk, Dam 30, aldaar. Voor onze trouwe bezoekers een goede gelegenheid om met het antieke orgel, daterend uit 1866, nader kennis te maken. Op zaterdag, 19 September a.s. zal de jonge organist Auke Pol het B'atz-Witte-orgel bespelen. Hij studeerde orgel aan de M.P.A. te Leeuwarden bij Jan Jongepier, waar hij in 1980 zijn onderwijsakte B haalde. Auke Pol is orgelleraar aan de Volksmuziekschool te Alk- maar en organist van de Lauren- tiuskerk. Medewerking verleent Marieke van der Horst, fluit. Dit jaar hoopt zij af te studeren aan het Rotterdams Conservatorium. Intussen is zij reeds werkzaam als fluit-lerares aan de muziekscholen te Rotter dam en Katwijk. Uitgevoer worden werken van Carl. Ph. E. Bach, Bruckner, Vierne, Martin en Bellini. Dit concert op zaterdag, 19 Sep tember a.s. vangt om 15.00 uur aan en zal ongeveer drie kwartier duren. De toegang is vrij. Omdat de sooscommissie van de Wijkvereniging Groenoord e.o. vindt dat sfeervol uitgaan ook in Schiedam-Noord moet kunnen or- ganiseerde deze aktieve afdeling van de wijkvereniging een "ont- moetingsbal" op 11 September j.l. in boerderij "Landvreugd". Omdat deze avond zo'n bijzonder groot succes was en iedereen het zo heel erg gezellig vond, laten ze nu nogmaals zo'n avond volgen en wel op 25 September a.s. vanaf 20.30 uur in boerderij Landvreugd aan de Sweelincksingel 7. Wilt u echt eens ongedwongen en gezellig uit ga dan naar deze "disco-bingo-dansant". Een leuke avond met tussendoor tijd voor 'n praalje en 'n glaasje. In verband met baanwerkzaamheden op het viaduct Mijnsherenlaan zal de Rotterdamse metro tot 29 September 1981 op maandag- t/m donderdag- avond na negen uur een 10 minuten- dienst rijden in plaats van de gebruike- lijke 5 minutendienst. Alle treinen zul len vanaf het Centraalstation doorrij- den naar Zalmplaat. De z.g. tussen- dienst Centraalstation en Slinge vervalt. De ,,uitdunning" geldt dus niet op vrijdag-, zaterdag- en zondagavond. Begin volgende maand verschijnt een nieuwe Nederlandse postzegel van 65 cent. Dit ontwerp van G. Unger is uitgevoerd in de kleuren oranje, licht- en donkerrood en is gewijd aan het 450 jarig bestaan van de Raad van State. Op deze zegel staan twee landkaar- ten van Nederland afgebeeld (66n uit 1531 en een huidige) alsmede het vignet van de Raad van State. Postmuseum Het bekende Postmuseum aan de Zeestraat te Den Haag gaat op 1 oktober a.s. tijdelijk dicht. Binnen zal het gebouw ingrijpend worden verbouwd, hetgeen enkele jaren zal vergen. Wie dit nummer belt, krijgt vanaf 29 augustus het ,,Menu van de dag" te horen. In samenwerking met de PTT staat het Voorlich- tingsbureau voor de Voeding sinds die dag garant voor een dagelijks e mennusuggestie met recept, geba- seerd op de Maaltijdschijf. Voor velen biedt dit wellicht de oplossing voor een dagelijks pro- bleem: wat-moeten-we-vandaag- nu-weer-eten. De eenvoudige menu's bestaan uit twee gangen, een voorgerecht-f hoofdgerecht of een hoofdgerecht nagerecht. De menusuggestie speelt in op het seizoensaanbod van produkten zoals groente en fruit. De menu's zijn bestemd voor een brede laag van de bevolking, luxueuze produkten, moeilijk ver- krijgbare zaken en primeurs wor den zoveel mogelijk vermeden, ook al om de dagelijkse warme maaltijd niet te kostbaar te maken. Hoewel iedere maaltijd even be- langrijk is, is voorlopig gekozen voor een menu-suggestie voor de warme maaltijd; ook omdat steeds weer blijkt, dat wij Nederlanders daar graag wat meer over willen weten. Natuurlijk wordt gekozen uit elk vak van de Maaltijdschijf en afwisseling in keuze van produkten is een vanzelfsprekende zaak. Van het uitgewerkte recept voor 4 Nu de vakantie's achter de rug zijn en de zomer ten einde loopt, stoppen we voorlopig met onze rubriek "Een dagje uit" en wach- ten we maar weer op "warmere tijden". Onze ontdekkingstochten die wij in de omgeving van Schiedam de afgelopen tijden ondernamen en waarover wij u .talrijke tips gaven, voerden ons naar allerlei gebieden en plaatsen waar wij normaal niet kwamen. Zo kwamen wij enkele weken geleden in het dorpje Moer- kapelle. Rond een oud kerkje groepeerden zich een aantal winkeliers die bij elkaar voor een leuk winkelstraatje zorgden. Er is een miniwarenhuis, slager, twee super-kruideniers, een textielhandel, drogist, fotozaak, bakker, sigarenwinkel. Kortom al le branches zijn vertegenwoordigd en de inwoners van dit rustige dorpje in de polder behoeven voor hun dagelijkse boodschappen zeker geen verre reis te maken. Caravanpark U zult zich wellicht afvragen waar- om we zo plotseling de midden- stand van een ca. 30 km van Schie dam verwijderde plaats onder de loupe nemen. In feite is dit de aanhef om u te wijzen op een caravanpark dat zich even buiten het dorp, aan de Bredeweg, bevindt, Achter gebouw "Concordia" (met een gezellige zaal, bar, buitenterras en een goed geoutilleerde cafetaria) verschuilt zich een uniek caravan park. Uniek omdat de recreanten die voor zich op Caravanpark "De Randstad" een plaatsje reserveer- den beschikken over ruime staan- plaatsen met alle denkbare facili- teiten. Riolering, electriciteit, gas en een aparte "sproeikraan" zijn daar gewone zaken. Wie door dit buitengewone rustige park loopt, verbaast zich over de vele fraai aangelegde tuinen en het moet wel een plezier zijn daar te vertoeven. Ultbreiding Wij wilden u - al loopt het seizoen een beetje ten einde - gaarne attent maken op dit goed onderhouden caravanpark, want door een recen- te uitbreiding zijn er nog enkele nieuwe staanplaatsen te verkrijgen. Wie volgend jaar "op z'n eigen stekkie" wil bivakkeren, raden wij aan eens in Moerkapelle (vlak bij Waddinxveen) een kijkje te gaan nemen. De heeren mevr. A. Uithol (Bredeweg 66) zullen u graag - vrijblijvend - het park rondleiden en u alle gewenste inlichtingen verschaffen. personen, worden de benodigdhe- den tweemaal genoemd: eenmaal voorafgaand aan het recept en nog een keer in het recept zelf. (zie voorbeeld). Ook wordt de menusuggestie voor de volgende dag steeds aangekon- digd met daarbij de ingrediSnten van het recept, zodat b.v. op zaterdag vast voor zondag kan worden ingekocht. Bij de Maaltijdschijf staat: ,,eet veel plantaardige produkten" en ,,wees matig met vet". Deze richtlijnen zijn verwerkt in het ,,Menu van de dag". Aandacht dus voor ruime porties groente en fruit, aardappelen, rijst macaroni, peulvruchten en brood. Matig met vet betekent dat magere produkten uit de kleine vakken de voorkeur hebben, de aangegeven hoeveelhe- den zijn hiermee in overeenstem- ming. Ook minder vette berei- dingswijzen zijn belangrijk. Tot slot een paar tips voor hen die het recept willen noteren: Ontwik- kel een eigen telegramstijl, b.v. aardappelen 1 aard., peper en zout p z, champignons champ, enz. Schrijf het menu b.v. als volgt op: kipfricassee sperzieb. aard. van.pud. zw.bes.saus. Iedereen wordt uitgenodigd en heeft vrije toegang tot het tuinfeest van de Burg. v. Haarengroep, dat gehouden wordt op 19 September a.s. van 12 - 18 uur, op het groepsterrein aan de Schiedamse- weg 200 te Schiedam, tegenover Bijdorp, bij de sportparkbrug. (bij slecht weer in het groepshuis). Vele attrakties zijn aanwezig, waaronder een rad van avontuur, vrolijke keuken, ballen gooien etc. Een restauratie zorgt voor een hap- je en een drankje. Iedereen kan zich op zijn manier vermaken en met de groep kennis- maken. Er is uiteraard gelegenheid tot het verkrijgen van informatie over de groep. 'sAvonds van 19 - 24 uur wordt het feest voortgezet, maar dan uitslui- tend voor leden van scouting en hun introduce's. Er is dan gelegen heid voor disco en stijldansen, terwijl er natuurlijk ook gebar- bequed kan worden. Alle scoutingleden, leiding en be- sturen van alle groepen, districten en gewesten zijn dan van harte welkom. Het eventueel batig saldo van het tuinfeest is voor de groepskas en dient voor het aanschaffen en onderhouden van kampeer- materialen, gebouwen en schepen. Komt dus massaal naar het tuin feest op 19 September a.s. Van 12 - 18 uur: vrij toegang voor iedereen. Van 19 - 24 uur: vrije toegang voor scoutingleden en introduce's. De Speel-o-theek bestaat 1 jaar je hoort het goed, het is echt waar want achter grote financiSle zorgen lijkt het plezier in spelen te zijn verborgen heel eventjes is dat voorbij met 1 jaar ikkle is iedereen blij zeker voor kinderen is het feest van hun ikkie toch het meest treintje, auto's, puzzels, spelen nooit gaat ikkie ze vervelen kom dus langs en denk eraan: SPEEL-O-THEEK IKKIE BLIJFT ALTIJD BESTAAN Openingstijden: woensdag 14.00-16.00 uur zaterdag 10.00-13.00 uur Buiten de aktiviteiten die elders in dit blad zijn vermeld heeft de wijkvereniging in de Boerderij Landvreugd", Sweelincksingel 7, Groenoord-z, nog wel wat meer te bieden: Elke maandagavond om 20.00 uur klaveijassen, inl.: tel. 735878 of 702363. Elke dinsdagavond om 20 uur schaak en jeugdschaak van 19 tot 20 uur, inl. tel. 709604. Elke dinsdagavond om 20 uur damestrimclub, inl. tel. 709901. In de gymzaal P. v. Anrooylaan 1 vindt eike donderdagavond van 21 tot 22 uur de ,,damesindoor" plaats, inl. tel. 731064. DE VISSPE CI A L 1ST

Noorder Akkoorden | 1981 | | pagina 5