Bedankt Werelddierendag 1981 Paard Ahoy '81 Wykvereniging Groenoord Zadelveren afschermen voor kinderhandjes Aparte plekjes in Midden - Delfl and 30 September 1981 YMrirrAkkMrtai PAGINA 7 Ik wilde voor u merel zingen een zelfde loflied dat u voor mij zong. Ik wilde voor u merel springen zoals u mij blij voor de voeten sprong. Ik wil het allebei zo graag: doch zing niet hoog en spring maar laag. D.B. ae yctccc Onlangs is opgericht de Stichting Paardesport Rotterdam. De S.P.R. is organisator van het paarde- sportevenement Paard Ahoy '81 dat van 26 t.m. 29 november 1981 in het Rotterdamse Ahoy Complex zal worden gehouden. Voor het eerst zal er in Rotterdan een groot nationaal indoorconcours worden gehouden. Tijdens Paard Ahoy '81" worden maar liefst tien rubrieken, waaraan vele prominen- ten zullen mee doen, afgewerkt. Tijdens Paard Ahoy '81" zullen gerenommeerde Manegebedrijven demonstraties verzorgen. Evenals de tentoonstellingen Salon duCheval (Parijs) en de Equitana (Essen) is Paard Ahoy '81" een evenement waarin sport, handel en entertainment hand in hand gaan. Maar er is nog veel meer. Er komt een .gezelligheidsplein' in een soort Country Western Style en er zullen bekende radio en T.V. artiesten optreden. Paard Ahoy '81" gaat vier dagen duren. Op donderdag 26 en vrijdag 27 november van 14.00 uur tot 23.00 uur en op zaterdag en 28 en zondag 29 november van 11.00 uur tot 23.00 uur. Heeft meer potjes op't vuur. Buiten de aktiviteiten die elders in dit blad zijn vermeld heeft de wijkvereniging in Boerderij ,,Land- vreugd", Sweelincksingel 7, Groenoord-z. nog wel wat meer te bieden: Elke maandagavond om 20.00 uur klaveijassen, ink: tel. 735878 of 702363. Elke dinsdagavond om 20.00 uur schaak en jeugdschaak van 19.00 tot 20.00uur, ink: tel. 709604. Elke dinsdagavond om 20.00 uur damestrimclub, ink: tel. 709901. Elke donderdagavond in de gym- zaal P. van Anrooylaan 1 van 21 tot 22uurde ,,damesindoor", ink: tel. 731064. Wie een kind achterop ae fiets meeneemt, is wettelijk verplicht ervoor te zorgen dat dit veilig gebeurt. Met name wordt gewezen op voldoende steun voor handen, rug en voeten. Er is nog een punt dat hierbij meestal over het hoofd wordt gezien. Het kan gebeuren dat een of meer vingers van het achterop zittende kind bekneld raken tussen de zadelveren, als het kind het zadel beetpakt om zich vast te houden. Om dit te voorkomen is nu een veiligheidshulpmiddel in de handel gebracht onder de naam Jippie's zadelveerbeschermer, een produkt van J.P. Vos Import in Den Bosch, dat voor een luttel bedrag in de fietsenhandel te koop is. De naam is misschien niet zo goed gevonden, want je beschermt niet de zadel veren, maar de kinderhanden. Maar wel zeer bruikbaar. Het gaat om afschermhoesjes, gemaakt van temperatuur ongevoelig en scheurvrij plastic. De hoesjes pas- sen om de staande achterveren van ieder gangbaar type zadel, kunnen gemakkelijk worden aan- gebracht en door het kind niet worden verwijderd. Meer veiligheid bij het vervoer van van kinderen op de fiets en daar' gaat het om. Veel honden hebben niet eens een hondeleven Bij de slager voor de hond een lekkere vette kluif gehaald. Poes een extra maaltje knabbels. Zelfs een fleurig halsbandje misschien, met lief tinge- lend belletje wel te verstaan. Ziet ze er niet schattig uit? Het is weer zo ver. Werelddierendag, voor de vijftigste keer maar liefst, op zondag 4 oktober om precies te zijn. Werelddierendag. Wat hebben ze het goed, onze allerliefste dierenvriendjes. Een hele dag lang het middelpunt van de aandacht. Het ontbreekt ze werke- lijk aan niets. Wat een weelde! Maar de rest van het jaar, hoe zit het dan met onze troeteldieren? Schijn bedriegt. Zo'n feestdag voor alles wat in en om onze huizen ronddartelt, hoe gezellig en hoe aardig men het ook moge vinden, het is en blijft een uit- zondering. Over het algemeen be- kommeren nogal wat mensen zich hele- maal niet zo om hun huisdieren. Dierenbescherming Zoals gezegd, werelddierendag moet dat rechtzetten. Een paar uur lief zijn voor de dieren, een soort verontschul- diging eigenlijk, daar kan men dan wel weer een jaar mee vooruit. Een jaar waarin velen van ons maar al te vaak helemaal niet van die dieren- vrienden blij ken te zijn. De talrijke organisaties op het erg brede terrein van de dierenbescherming in ons land, met hun vele tienduizenden leden grotendeels gebundeld in de Nederlandse Vereniging tot Bescher- ming van Dieren en in de Federatie van Dierenbeschermingsorganisaties in Nederland, zijn daar naar alle waar- schijnlijkheid een logisch voortvloeisel van. Een van die verenigingen is de Bond tot Bescherming van Honden, vroeger beter bekend als de Anti-Trek- en Ket- tinghonden Bond. Volgend jaar februari bestaat deze Bond met ruim elfduizend leden zeventig jaar. Onwaardig Een bond speciaal voor de bescherming van honden. Een bond die, zo staat het in de statuten, ,,zich wil verzetten tegen toestanden, handelingen en na- latigheden, die het welzijn van honden in gevaar brengen of kunnen brengen en die de mens onwaardig zijn". Maar, zou men zich kunnen afvragen, in vergelijking met andere dieren heb ben de honden het in ons land toch zeker niet slecht? Trekhonden bestaan niet meer, kettinghonden zie je toch ook haast niet meer? Wederom geldt: schijn bedriegt. Trek honden zijn gelukkig vrijwel niet meer nodig. Maar er zijn nog tal van mensen - hondenliefhebbers noemen ze zich vaak - die hun hond voor hun plezier fikse vrachten laten trekken. Karretjes in de zomer, sleeen in de winter. Wat de kettinghonden betreft komt men nog meer bedrogen uit. Alleen ons land telt er zeker enige duizenden. De Bond tot Bescherming van Honden houdt om dat te bewijzen een foto- boek bij. Daarin vindt men een selectie uit wat men zo her en der in Neder land aan kettinghonden tegenkomt. Honden, vaak slecht gevoed, inmisera- bele omstandigheden aan veel te korte, zware kettingen, zonder looplijn, in de modder, ga maar door. Wat dit betreft is nog volop werk te doen. En, de Bond doet dat dan ook. Een zeer belangrijke schakel in het speuren naar kettinghonden zijn de elf rayon-inspecteurs. Zij hebben ieder een eigen gebied, waarin zij het wel en wee van de honden in de gaten trachten te houden. Dat dit veel tijd vraagt, tonen de cijfers uit het jaarverslag over 1980 wel aan. Toen maakten de elf inspecteurs - alien deeltijd-vrijwilliger en ervaren oud-politieambtenaar - samen 934 mandagen. Daarin werden zo'n 10.000 bezoeken afgelegd, waarbij 12.086 honden werden bekeken. Van dat forse aantal waren er 1149 slecht behui sd of verzorgd. In 325 gevallen kon ogenblikkelijk bij de controle door de inspecteur verbetering in hun om standigheden worden gebracht. In 716 gevallen werd een her-controle uitge- voerd. Het lukte de inspecteurs 107 keer honden als het ware van de ket- ting „los" te praten. Al met al legde het inspecteurskorps van de Bond in 1980 94.272 kilometers (per auto) af, en bovendien nog vele kilometers te voet door polders en bossen. Hondenhandel Hoe belangrijk dit werk van de inspec teurs ook mag zijn, een ander terrein waar de Bond tot Bescherming van Honden zich de laatste jaren eveneens op toelegt, is de bestrijding van de malafide handel in honden. Met een aantal andere organisaties zit de Bond in een speciale ,,Werkgroen ter bestrijding van de ongewens" denhandel". Het werk dat hierin ge- daan wordt, is echter niet voldoende om de handelaren echt goed aan te kunnen pakken. Daarvoor dienen vernieuwde, strakkere wettelijke bepa- lingen van kracht te worden. Een redelijke stap in de goede richting wat dat betreft is het nieuwe Honden- en Kattenbesluit dat op 1 oktober - opvallend, drie dagen voor Werelddierendag - in werking treedt. De Bond is vrij tevreden met dat be- sluit. Het is weliswaar geen middel om de illegale hondenhandel een keihard halt toe te roepen, maar met name wat betreft de behandeling zijn er voor de honden en katten in ons land verbete- ringen te verwachten. Overigens, iedere hondenbezitter doet er goed aan zijn hond te laten tatoueren. Een nummer in het oor van de hond zorgt dat men hem na weglopen of kwijtraken veel sneller terugkrijgt. En, het tatoueren doet de hond geen pijn. Andere goede punten uit het besluit zijn de eis dat over een aantal jaren elke handelaar en asielhouder een di ploma op zijn vakgebied zal moeten bepalen, terwijl de tatouage en de regi- stratie van jonge honden voor hen ver plicht zal worden, en dat er een ,,hon- denpaspoort" komt. Proeven Natuurlijk houdt het werk van de Bond tot Bescherming van Honden met deze activiteiten niet op. Er is nog veel en veel meer te doen. Wat bijvoorbeeld te denken van de vaak kwalijke prak- tijken bij het fokken van honden, de soms barre leefomstandigheden in asiels en pensions, het nog altijd grote aantal niet te verantwoorden proeven op honden, het houden van wedstrijden met honden tot genot van de mens, het onkundig africhten van honden voor bijvoorbeeld bewakingsdoelein- den, het verboden couperen van oren en staarten het elke zomer zo lang- zamerhand traditionele laffe achter- laten van honden omdat ze tijdens de vakantie tot last zijn en natuurlijk het maar al te vaak onnodig wreed af- maken van honden. De Bond zal - eigenlijk jammer genoeg - nog jaren noodzakelijk blijven, dat is duidelijk. Het werk kost veel geld en zeeSn van tijd voor de vrijwilligers die zich uitsluitend tegen omkostenver- goeding voor de Bond inspannen. Naast het vele controlewerk en de tal rijke adviezen, geeft de Bond ook steun aan een aantal noodlijdende, maar wel betrouwbare asiels in ons land. Verder springt ze ook wel eens in wanneer asiels wat krap in het voer voor de honden zitten. Onlangs, om precies te zijn vorige maand, werd zelfs een lading voer naar hongerende honden in Polen gestuurd. Werelddierendag: een mooie aanlei- ding om daadwerkelijk dierenvriend te worden. Het adres van de Bond tot Bescherming van Honden is Statenlaan 108, 2582 GV Den Haag, telefoon 070- 556981. Hier kunt u de folder ,,Niet eens een hondenleven" aanvragen. Als u schrijft naar Antwoordnummer 1057 in Den Haag behoeft u geen postzegel teplakken. Een wandeling in de omgeving van Maasland. Sedert enige tijd kan men duidelijk in de weekenden een toename constateren van recreanten in Mid- den-Delfland. Op zonnige dagen in de weekenden van de haast voorbije zomer was het af en toe zelfs druk tot zeer druk. Vooral fietsers maakten veelvuldig gebruik van de helaas nog beperkte mogelijkhe- den. Het is dan ook dringend noodzake lijk dat er haast gezet wordt achter de plannen tot verwezelijking van uitbreiding van de recreatiemoge- lijkheden waaraan momenteel de meeste behoefte is. Het fietsen, wat momenteel erg populair is, geeft op sommige dagen in Middel-Delfland op door- gaande wegen erg veel drukte. Ja, af en toe waant men zich te rijden in files. Maar ondanks deze drukte zijn er nog wel een paar rustige plekjes te vinden. Vooral voor wandelaars zijn er nog wel enige zeer rustige hoekjes. Zo hebben wij deze zomer eens een wandeling gemaakt langs de Gaag. Heel makkelijk te bereiken. Voor hen die geen auto hebben met de bus W.N. tot halte bij voormalige veiling Maasland. Voor hen die per eigen wagen komen is daar vlakbij een parkeerterrein. We beginnen onze tocht direkt nadat we de brug in de hoofdweg over de Maassluise trekvaart zijn gepassseerd en dan direkt rechtsaf een smal bruggetje over waarop het bord staat ,,Fietspad" (in recht- hoek). Wanneer we dit bruggetje over zijn, direkt links af de Kluiskade en blijven langs de Gaag wandelen. Via smalle paadjes, langs mooi begroeide eilandjes, die vooral in het vooijaar gesierd worden door de vele dotters. Waterhoentjes hebben dan hun nesten daar. 18888 888S$c888' Rechts van ons diverse oude boer- derijen of woonhuizen met fraaie kleurrijke tuinen. Af en toe is het pad zo dicht begroeid dat men de andere zijde van de Gaag niet eens kan zien. Na enige bochtjes (blijf het water maar volgen) kom je bij de N.H.kerk in Maasland (deze is te bezichtigen) op een sfeervol pleintje met enige zeer fraai geres- taureerde gebouwtjes. Loop om de kerk heen en ga aan de andere zijde langs de begraafplaats verder, wederom de Gaag volgend. Nu zijn we weer helemaal buiten. Rechts van ons ligt de Comman- deurspolder. Commandeurspolder. Een diepe polder, op sommige plaatsen bijna 3 m. beneden A.P. Het is een polder met veel kleirug- gen. We zijn hier in het oude stroomgebied van de Gaag. Deze was van oorsprong een getijde rivier, waar eb en vloed vrij spel hadden. Deze vloedstroom en de diverse overstromingen zorgden voor het kleidek in deze en omliggende polders. Nu is de Gaag een boezemwater waarop het overtollige water uit de thans laag gelegen polders wordt geloosd. Af en toe passeren we een gemaal, diesel of electrisch, die het uit- malen verzorgd. Aan de overzijde staat nog een oude wind-water- molen. Een van de weinige die in Midden-Delfland is overgebleven en zijn werkzaamheden kan ver- richten. De molen iets verder op, is een korenmolen. Samen vormen zij wel een beeld bepalend onderdeel van het land- schap. Via diverse ophaalbrug- getjes, die de Gaag tot iets heel schilderachtigs maken, kan men op de grote weg komen, waar het verkeer behoorlijk snel voorbij schiet. Wij blijven echter steeds ons smalle paadje volgen. Dan weer eens boven op de Polderkade, dan weer beneden aan de kade-voet. Maar afwisselend blijft het en ook rustig. Af en toe passeren we een boerderij, waarvan enkele zeer grote of een tuinderij. Al wan- delend komen we bij het fietspad over de v.m. trambaan, we steken deze over en gaan aan de andere zijde verder, weer langs de Gaag. Soms staat er een klein hekje dwars over ons wandelpaadje. Je kunt er overheen stappen. Ze dienen alleen om de geiten of schapen op een bepaald stuk kade te houden. Nu passeren we enkele kleine wonink- jes, maar ook een behoorlijk kassengebied. Aan de overzijde van de Gaag staan enige zeer grote oude boerderijen onder zwaar ge- boomte. Zo te zien moet het hier vroeger goed ,,boeren" zijn ge- weest. Inmiddels zijn we bij een grote stenen brug gekomen, die naar de overzijde van de Gaag gaat. We gaan deze niet over, maar nadat we een smal loopbruggetjes zijn overgegaan (over de Middel- wetering) gaan we hier rechts af, de Kwakelweg. Weer het fietspad oversteken en de Wetering volgen. Geen hond. Ook hier mooie boerderijen en grote tuinderijen. Vanaf deze weg hebben we een mooi uitzicht op de Duifpolder. Op enige afstand zien we de zeilbootjes op de Vlieten. Ook in deze polder is een rond- wandeling te maken. Door de polder lopen enige goed begaan- bare wegen. Rechts van ons blijven we de Commandeurspolder zien. Na ongeveer ruim een kwartier zien we over de Wetering een houten brug, hoog boven het water. Het is een steile klim. We gaan dit bruggetje over en andere zijde gaat het eveneens steil naar beneden. We zien nu voor ons een smal pad, een of twee tegels breed, door het weiland gaan. Het is een z.g. Kerkepad. Het loopt langs de rand van de weilanden. Af en toe een klaphek. Maar vooral het is hier altijd erg rustig. Op de kade langs de vlieten kan het in de zomerdag zeer druk zijn. Hier echter niet. Deze polder is ook bekend door de vogels. In het vooijaar veel broedplaatsen. Neemt dan a.u.b. geen hond mee. Via dit pad komt men weer in het Dorp Maasland bij de Kerk. Heus u zult er geen spijt van hebben deze wandeling te maken. Zo ziet u dus, Midden Delfland is nog altijd de moeite waard en heeft ook op drukke dagen nog heel wat variatie te bieden. Steunt ons streven om Midden- Delfland open te honden. W(j moeten zuinig zfjn op dit gebied. Stuwgroep midden delfland, Schietbaanstraat 14, Schiedam, tel. 010-704304.

Noorder Akkoorden | 1981 | | pagina 7